zamieścił: mailman
Stephane Guillard przygotował nową wersję pakietu systemowych sterowników IDE. W nowej jego wersji autor między innymi poprawił błędy, które nie zostały objęte poprzednią aktualizacją. Wśród nich znalazła się także poprawka narzędzia IDETool, które dodatkowo zostało wzbogacone o obsługę kontrolerów SCSI wpinanych w sloty PCI (nowy sterownik lsi53c8xx.device w pakiecie).
zamieścił: mailman
Martin Blom przygotował nową wersję beta ahi.device. Przepisał w niej elementy kodu odpowiedzialne za multi-buffering. Prosi o nadsyłanie informacji o wszelkich nieprawidłowościach. Archiwum można pobrać stąd. Wewnątrz znajdują się pliki dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, MorphOS-a, AROS-a i Amithlona.
zamieścił: MinisterQ
Na stronie popularnego emulatora WinUAE pojawiła się wersja 1.0 programu ADFread. Jest to narzędzie umożliwiające tworzenie obrazów ADF z amigowych dysków przy wykorzystaniu stacji dyskietek wpiętych do komputera pracującego w środowisku Windows 2000/XP/2003. Wymagania programu obejmują posiadanie dwóch napędów dyskietek znajdujących się na jednej taśmie.
zamieścił: mailman
PageStreamZarejestrowani użytkownicy programu Pagestream mogą pobrać najnowszą wersję programu 5.0.2.12 dla AmigaOS 3.x (zwykła oraz Pro). Zawiera ona te same poprawki i nowe funkcje, które zostały zaimplementowane w wersjach dla AmigaOS 4.0 i MorphOS-a, które dostępne są już od prawie miesiąca.
zamieścił: mailman
Jak poinformował serwis Amiga-News.de, magazyn Industrial Technology and Witchcraft zamieścił kolejne filmy reklamowe z najlepszych czasów Amigi. Tym razem możemy pobrać i obejrzeć premierowy pokaz Amigi we Frankfurcie (MOV, 253 MB) oraz reklamę telewizyjną Amigi (MOV, 3,3 MB).
zamieścił: 
Wczoraj ukończyłem http.stream, klasę pakietu Reggae. Jej zastosowanie to umożliwienie programom prostego dostępu do danych poprzez protokół HTTP (a więc poprzez WWW). Dzięki http.stream programista może w swoim programie pobrać plik z sieci bez potrzeby zawracania sobie głowy biblioteką bsdsocket.library ani zawiłościami protokołu HTTP. Klasa jest zgodna z HTTP/1.1, obsługuje proxy i chunked transfer. Dostępna jest jako archiwum LhA, oraz poprzez MorphUp (tylko przez MorphUp można pobrać aktualne pliki i dokumentację dla programistów).
zamieścił: grxmrx
GoldEDDietmar Eilert nieoczekiwanie udostępnił do pobrania za darmo edytor programisty GoldED Studio AIX SP2 (wersja z 2002 roku).
Archiwum spakowane archiwizerem LHA 2.10 można pobrać stąd.


PRAWA AUTORSKIE

Archiwum dostępne do pobrania ze strony autora nie jest rozpowszechniane jako freeware i nie może być umieszczane na innych nośnikach bądź serwerach.
Nie można sprzedawać tej wersji. Nie jest możliwe zawarcie tej wersji jako części składowej innego pakietu oprogramowania.
Oferta jest ograniczona czasowo, ograniczona również możliwościami łącza.

UWAGI ODNOŚNIE WYDANIA

Wersja SP2 (czyli service pack 2) została stworzona zanim jeszcze AmigaOS4.0 był dostępny dla użytkowników i zanim jeszcze autor posiadł Pegasosa.
To oznacza, że na pewno jest ona w pełni kompatybilna z AmigaOS 3.x.

Część dotycząca C/C++ jest zaprojektowana pod kątem SAS/C, StormC oraz vbcc, ale kompilatory te nie są zawarte w archiwum.
Można je zainstalować osobno, przed instalacją GoldED-a lub po. Edytor nie jest domyślnie skonfigurowany pod gcc. Jednak warto zauważyć, że
teoretycznie może być skonfigurowany do użycia z każdym kompilatorem.

Również SDK nie jest zawarte w archiwum. Jeśli planujesz używać edytora do programowania musisz zainstalować OS3.9 NDK.
Najlepiej zrobić to zaraz PO instalacji GoldED-a, ZANIM uruchomisz edytor po raz pierwszy. Tylko wtedy środowisko środowisko C/C++ zostanie
rozpoznane prawidłowo i zaindeksowane. NDK powinno być dostępne w katalogu golded:add-ons/c++/ndk_39/...

WSPARCIE

Autor nie będzie wspierał w żadnej formie tej wersji edytora. Jeśli masz pytania dotyczące pobrania archiwum, instalacji lub używania programu
spróbuj zapytać innych użytkowników na amigowych forach dyskusyjnych.

OSTATNIE SŁOWO

Pamiętaj, że jest to starsze oprogramowanie, nie posiada wielu cech, które zostały wprowadzone w późniejszych wersjach edytora i może wyglądać
dziwnie, zwłaszcza na systemach nowszych niż AmigaOS 3.x. Nie jest to wersja demo pakietu Cubic IDE. Mam nadzieję, że spróbujesz również
Cubic IDE (wersję próbną można również pobrać ze strony) by zobaczyć jakie nowe cechy posiada aktualna wersja pakietu.
Miej na uwadze, że GoldED Studio AIX i Cubic IDE nie mogą być zainstalowane jednocześnie. Użyj załączonego programu "uninstall" by
usunąć poprzednio zainstalowaną wersję.

zamieścił: SirLEO
Przepraszamy bardzo czytelników i osoby posiadające u nas konta, za awarie w działaniu serwisu, które nawiedziły nas ostatnimi dniami. Za pierwszym razem był pad systemu, niestety, serwerownia się nie popisała i nie dała zastępczego serwera na czas naprawy. A wczorajsza awaria była od nas niezależna i winna była... serwerownia (padła maszyna obsługująca DNS-y). W związku z powyższym podjęta została szybka decyzja o zmianie serwerowni.
Na chwilę obecną znajdujemy się w Niemczech. Mamy nadzieję, że te zmiany uchronią nas przed tak długim czasem nieaktywności serwisu. Nie straciliśmy żadnych plików ani danych, najwyżej jakiś komentarz lub post, który był napisany podczas przeprowadzki. Za wszystko przepraszamy.
zamieścił: mailman
Pavel Fedin, znany także jako Sonic, autor natywnego stosu TCP/IP dla MorphOS-a udzielił dla nas wywiadu. Przebieg tej rozmowy znajdziecie tutaj (wersja polska) i tutaj (wersja angielska). Na rosyjskim portalu Amiga Information Center pojawiło się także rosyjskie tłumaczenie.
zamieścił: mailman
O tym programie i tej wersji już wcześniej informowaliśmy. Wspominamy dlatego, że na Aminecie pojawiły się nowe pliki wykonywalne programu i obok istniejącej już wcześniej wersji 68k autor przygotował też wersję dla AmigaOS 4.0, AROS-a, MorphOS-a oraz WarpOS-a. Z uwagi na mnogość wersji i przypuszczalną objętość, archiwum zostało podzielone na części główną i osobne dla wspomnianych systemów.
zamieścił: mailman
Na poletku scenowych magazynów dysków zazwyczaj jest posucha, lecz tym razem otrzymaliśmy dwa na raz. O nowym numerze Eurochart 48 informowaliśmy kilkanaście godzin wcześniej, a teraz szerzymy informację o dostępności 15. numeru magazynu Jurassic Pack. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
EurochartPojawił się 48 numer scenowego magazynu Eurochart. Ze strony magazynu można pobrać archiwum z wersją dla procesorów 68k oraz osobne archiwum zawierające wersję dla AmigaOS 4.0, MorphOS-a, procesorów 68k z kartą graficzną, Linuksa PPC i x86 oraz Windowsa.
zamieścił: mailman
20 marca 2006 roku polska strona Amiga-News.de, pod kierunkiem Piotra Pawłowskiego obchodziła szóste urodziny. W związku z tym niemiecka część redakcji portalu przeprowadziła z nim krótki wywiad.
zamieścił: mailman
FastTracker 2 to jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia wielokanałowych modułów muzycznych. Był on rozwijany dla systemu Windows, lecz z uwagi na bezpośrednie odwołania do sprzętu i działanie pod dwoma rodzajami kart dźwiękowych (aktualnie raczej nieosiągalnych) musiał zostać wyparty przez nowsze, bardziej przyjazne zarówno dla sprzętu jak i systemu odpowiedniki, czy też klony. Jednym z nich jest Milkytracker. Narodził się w roku 2005 i jest dostępny dla systemu Windows i Mac OS X. Od pewnego czasu trwają prace nad wersją SDL dla Linuksa, a jak głoszą ostatnie informacje, Varthall z grupy Up Rough pracuje także nad wersją dla systemu AmigaOS 4.0. Na forum programu pokazał pierwszy obrazek prezentujący program.
zamieścił: 
Dostępne są zaktualizowane sound.datatype 50.19 i mp3.datatype 50.7 dla MorphOS-a. W mp3.datatype zostało poprawione obliczanie ilości ramek dla plików MPEG-2 layer 3. Z sound.datatype usunięto denerwujący i niepotrzebny debug. Datatypy można zaktualizować poprzez indeks MorphUp.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Doom4Vanilla (8) 
Zaproszenie na Polish ... (14) 
pistorm600+Emu68 probl... (46) »
Quite OK Audio (47) »
Nowy sprzęt spod znaku... (18) 
W jaką amigową grę gra... (2502) »
Ktokolwiek widział - "... (106) »
przesunięty obraz z le... (14) 
Wipeout 2097 (28) 
Szukam Bootblocka wykr... (6) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

mini Gotek

dodane przez: maliniak

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem