zamieścił: mailman
Sante Nocciolino udostępnił nową wersję łatki SystemPatch. Została ona przygotowana jeszcze w grudniu, lecz dopiero teraz autor zdecydował się ją upublicznić. Jak twierdzi uczynił to z powodu braku czasu, który nie pozwalał na należyte jej przetestowanie.
zamieścił: mailman
Po dwóch latach pojawiła się nowa wersja programu do monitorowania zasobów systemu - Scout. Lista zmian jest dosyć spora, choć szczegółów autorzy nie podali. Z przedstawionych informacji wynika, że nie są to zmiany wpływające na ogólną funkcjonalność programu, lecz dotyczą raczej wprowadzenia dodatków w zakresie specyficznych komponentów systemów. Systemów, gdyż od wersji 3.5 Scout rozwija się dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a. Największe zmiany dadzą się zauważyć użytkownikom tych dwóch ostatnich, którzy m.in. powinni uzyskać możliwość wylistowania informacji o urządzeniach wpiętych w sloty PCI. W przypadku AmigaOS 4.0 wykorzystywany jest interfejs PCI z biblioteki expansion, a w przypadku MorphOS-a biblioteka openpci. Obsługa biblioteki openpci w wersji AmigaOS 3.x zostanie wprowadzona w kolejnej wersji Scouta. Archiwa można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja AfaOS. Informacje o zmianach znajdują się w archiwum, które można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja SmartFileSystem dla AmigaOS 4.0. Autor zaimplementował w niej obejście umożliwiające korzystanie z urządzenia MATSHITA DVD-RAM UJ-845S. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
EpistulaNa stronie komunikatora Epistula pojawiły się zarówno nowe informacje jak i nowa wersja programu oraz wtyczek. Na początek autor donosi iż wersja 50.14 jest ostatnią wersją, która będzie rozwijana w postaci demonstracyjnej. Każde kolejne uaktualnienie będzie dotyczyło wyłącznie wersji dla zarejestrowanych użytkowników, choć uaktualnienia wtyczek powinny współpracować ze starszymi wersjami demo. Co się zaś tyczy samej wersji 50.14 autor wniósł w niej następujące zmiany (większość dotyczy nowej wersji wtyczki MSN):
  • wtyczka MSN działa zgodnie z protokołem MSN 11,
  • nazwy group są dekodowane/kodowane w obrębie kodowania znaków UTF we wtyczce i w takiej postaci wysyłane do klienta,
  • poprawiono proces autoryzacji przy logowaniu,
  • poprawiono obsługę ustawień wtyczki przez wtyczkę MSN,
  • przepisano integrację wtyczki z klientem,
  • na wstępie program sprawdza dostępność w systemie wszystkich niezbędnych do działania komponentów,
  • poprawiono okienko komunikatów,
  • naniesiono drobne zmiany kosmetyczne.

zamieścił: mailman
Shoot-Em-Up Construction Kit to zestaw konstruktorski służący do tworzenia gier przez osoby, który prawie w ogóle nie znają się na programowaniu. Autor chce przy jego pomocy dać każdemu możliwość stworzenia zręcznościowych strzelanin 2D. Na chwilę obecną przygotowano bardzo wczesną pierwszą wersję gry 1944, która stanowi remake tego klasycznego tytułu. Zanim zestaw konstruktorski zostanie upubliczniony, autor chce go znacząco usprawnić. Obecnie poszukiwany jest grafik, który byłby w stanie przyspieszyć prace nad drugą grą stworzoną przy jego pomocy.
zamieścił: mailman
W niedzielę, 12 marca 2006 roku, o godzinie 22:00 (21:00 GMT), na kanale IRC (serwer: Efnet, kanał: #amigaworld) odbędzie się rozmowa z norweskim muzykiem amigowym Jogeirem Liljedahlem.
zamieścił: mailman
W lipcu 2005 roku Robert Jackowski przygotował artykuł opisujący przebieg instalacji i konfiguracji AmiTCP 4.0. Znajdziecie go na naszym portalu w dziale Programy. Dla tych, którzy korzystają ze starszej wersji stosu TCP/IP (3.0b2) Patrik Axelsson i David Eriksson przygotowali coś utrzymanego w podobnym stylu i podobnej wartości, z taką różnicą, że w języku angielskim.
zamieścił: mailman
Kilkanaśnie dni temu informowaliśmy o artykule opisującym proces instalacji Amithlona na komputerze PC z systemem Windows. Wspomniany artykuł dostępny jest już także jako plik w formacie PDF.
zamieścił: mailman
Ze strony projektu AmiSSL można pobrać trzecią odsłonę amigowego protokołu szyfrującego przeznaczoną dla systemu AmigaOS 3.x. Archiwum można pobrać stąd. Nie jest zalecane korzystanie z tej wersji pod systemem AmigaOS 4.0, który posiada własną, zintegrowaną wersję tego protokołu.
zamieścił: mailman
Steffen Gutmann umieścił na Sourceforge.net źródła programu MUIBase 2.0. Są one dystrybuowane na licencji GPL. Autor zachęca do kompilacji programu dla systemów AmigaOS 4.0, MorphOS i AROS.
zamieścił: mailman
Stephane Guillard zaktualizował sterowniki IDE/SATA (a1ide.device, sii0680ide.device, sii3112ide.device, sii3114ide.device, sii3512ide.device), w których dokonał poprawek błędów zauważonych po czwartej aktualizacji AmigaOS 4.0. Pełen pakiet można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Na stronie WHDLoad pojawiły się nowe oraz ulepszone instalery do gier i dem.

07.03.06 nowy: Final Countdown (Demonware/Global Software) - CFOU!
05.03.06 nowy: Time (Empire) - CFOU!
05.03.06 ulepszony: Supaplex (Digital Integration) obsługa kolejnej wersji, nowy skrypt instalacyjny, inne zmiany
05.03.06 uaktualniony: Monty Pythons Flying Circus (Core Design/Virgin) nowy skrypt instalacyjny, poprawiono system zapisu rekordów
02.03.06 poprawiony: Technocop (Imagexcel) poprawiono działanie tooltypu NTSC
02.03.06 ulepszony: Hollywood Poker Pro (Softgold) wiele poprawek, nowy imager
02.03.06 ulepszony: Alien Breed (Team 17) poprawiono obsługę drugiego przycisku joysticka, dodano nowe ikony, dokumentację, rozwiązanie gry oraz tricki
21.02.06 ulepszony: Mean Streets (U.S.Gold) obsługa wersji niemieckiej
16.02.06 nowy: QBic (Ronald Pieket Weeserik) - JOTD
16.02.06 ulepszony: Another World / Out of this World (Delphine Software) dostosowany do WHDLoad 16
14.02.06 ulepszony: Waxworks (Accolade) obsługa wersji francuskiej
14.02.06 poprawiony: Stratego (Accolade) poprawione ikonki
zamieścił: mailman
Guillaume "Yomgui" Roguez przeportował dla systemu MorphOS zestaw modułów języka Python o nazwie Pygame. Mogą być one pomocne w tworzeniu gier i wieloplatformowych programów. Całość powstała w oparciu o bibliotekę SDL. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Rupert Hausberger przygotował nową wersję pakietu MorphUp. W najnowszej wersji autor znacznie usprawnił system datatypów dodając obsługę ponad 150 typów plików, obsługę MIME oraz charakterystyczny dla AmigaOS szablon wzorców. Ponadto, w stosunku do wersji 0.91 (o której informowaliśmy), poprawił wiele błędów, o których informacje na bieżąco można śledzić w pliku opisującym zmiany. Archiwum z najnowszą wersją można pobrać stąd.

Ilość programów korzystających z pakietu MorphUp systematycznie się powiększa. Do ostatnich należy zaliczyć język programowania Python.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Narzędzia do deasembla... (6) 
Farmiga : Work in prog... (569) »
Nowy sprzęt spod znaku... (22) 
Quite OK Audio (52) »
pistorm600+Emu68 probl... (48) »
Albumy muzyczne rzooko... (16) 
Doom4Vanilla (8) 
Zaproszenie na Polish ... (14) 
W jaką amigową grę gra... (2502) »
Ktokolwiek widział - "... (106) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem