zamieścił: mailman
Individual Computers poinformowało, że od 20 marca (poniedziałek) będzie można zamawiać rozszerzenia portu zegara dla Amigi 1000 i Amigi 500 oraz Keyrah (urządzenie umożliwiające przekształcenie komputerów C64, VIC-20, C128, C-16, Amiga 600 i Amiga 1200 w klawiatury USB). Uprasza się o podanie rodzaju "klawiatury" podczas dokonywania zamówienia, gdyż urządzenie musi zostać odpowiednio przeprogramowane. Przy okazji Jens Schoenfeld oznajmił, że Individual Computers objęło patronat sponsoringowy scenowego party Breakpoint, które odbędzie się w dniach 14-17 kwietnia 2006.
zamieścił: 
Po długim okresie przygotowań wreszcie stało się. Z przyjemnością prezentujemy Wam, drodzy czytelnicy polską edycję magazynu TotalAmiga w wersji papierowej. Polska wersja składa się w większości z tłumaczeń artykułów z oryginału, ale w numerze 22 (zima 2005) znalazł się jeden artykuł ekstra. Szczegóły i formularz zamówienia znajdziecie na www.totalamiga.ppa.pl. Numer 22 liczy sobie 52 strony i kosztuje 9 zł (obejmuje to koszty przesyłki). Liczymy, że polska edycja Total Amiga będzie się ukazywać regularnie z niewielkim opóźnieniem w stosunku do wersji angielskiej. Poślizg numeru 22 był nieco większy, ale początki są zawsze trudne. Zapraszamy do czytania.

zamieścił: mailman
Autor emulatora konsoli NES o nazwie A/NES oznajmił powrót na amigową scenę i przygotowanie nowej wersji nieaktualizowanego od siedmiu lat programu w wersji dla kości AGA. Jak czytamy, autor kupił ostatnio Amigę 1200 i powrócił do kodowania w ASMOne. Jak twierdzi, zdaje sobie sprawę z niezbyt dużego rynku amigowego (zwłaszcza jeśli chodzi o układy AGA), lecz robi to wyłącznie dla własnej satysfakcji. Wkrótce można będzie spodziewać się wersji 1.0 emulatora A/NES AGA, w której zostaną zaimplementowane niektóre poprawki obecne w wersji CGFX.
zamieścił: mailman
APC&TCP we współpracy z Ralphem Babelem zostało dystrybutorem niemieckiej edycji pisma Amiga-Guru-Book. Do nabycia za kwotę 29,90 euro.
zamieścił: 
DigiFilter to program służący do projektowania filtrów cyfrowych FIR. Dzięki Reggae zaprojektowane filtry można wypróbować w czasie rzeczywistym odtwarzając poprzez nie pliki dźwiękowe. W wersji 2.1 programu dodałem automatycznie dopasowującą się do rozmiarów okna siatkę współrzędnych wykresu. Drugą nowością jest zmiana kursora myszy na "celownik" przy przeciąganiu węzłów charakterystyki, ale to chyba nie zadziała na MOS-ie 1.4.x... Nowa wersja chwilowo dostępna jest wyłącznie przez indeks MorphUp.
zamieścił: mailman
OnyxSoftProgramiści z OnyxSoft przygotowali całkiem spore uaktualnienie oprogramowania. Oprócz pozycji już znanych znalazły się także dwie nowości. Szczegóły przedstawiają się następująco:
  • Macc 1.0 - program autorstwa Daniela Westerbergera przygotowany dla systemu AmigaOS 4.0. Pozwala wpłynąć na prędkość przesuwu wskaźnika myszy,
  • ZoomIT 0.1 - prosta, oparta na MUI lupka, autorstwa Stefana Blixtha przygotowana dla MorphOS-a 1.x i AmigaOS 3.x,
  • ActivateWindow 1.2 - nowa wersja programu do aktywacji, wyrzucania na wierzch lub chowania pod spód wskazanego okienka (recenzja na naszym portalu),
  • AllKeys 1.2 - nowa wersja dla AmigaOS 4.0 programu do oprogramowania klawiszy tzw. klawiatur multimedialnych (w nowej wersji program znacznie rozbudowano),
  • AmigaAMP-Prefs 1.24 - nowa wersja programu do edycji ustawień AmigaAMP-a (dodano lokalizację; aktualnie dostępne języki to angielski, niemiecki, włoski, węgierski, francuski i szwedzki),
  • DECH 1.47 - GUI do kompilatora AmigaE (poprawiono błędy pojawiające się pod AmigaOS 4.0),
  • DigiConverter 1.3 - program do konwersji liczb pomiędzy różnymi systemami liczbowymi (recenzja starszej wersji programu na naszym portalu),
  • JoinSpliter 1.3 - nowa wersja programu do łączenia i dzielenia plików.

zamieścił: mailman
Roland Florac przygotował dla AmigaOS 4.0 nową wersję programu do zarządzania plikami Amidisk. Dodano w niej obsługę rolki w myszce oraz poprawiono kilka błędów. Autor zwraca także uwagę na delikatnie zmodyfikowane ustawienia programu, które mogą spowodować, że konfiguracja z poprzedniej wersji nie będzie działać prawidłowo (należy przekonfigurować program). Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: grxmrx
Olaf Barthel przygotował nową wersję biblioteki clib2 dla systemu AmigaOS3.x i AmigaOS4.0. Archiwa wraz z pełną listą zmian są do pobrania ze strony projektu.
zamieścił: mailman
Lunapaint to program do tworzenia grafiki bitmapowej i opartej na niej animacji, który powstaje dla systemu AROS. Na tę chwilę na stronie projektu możemy zobaczyć jeden obrazek przedstawiający program w działaniu oraz pobrać jego pierwszą wersję.
zamieścił: mailman
Na IntuitionBase został zamieszczony artykuł Russella Glovera opisujący pierwsze wrażenia towarzyszące użytkowaniu systemu AmigaOS 4.0 po czwartej aktualizacji.
zamieścił: mailman
Po sześciu miesiącach prac Rupert Hausberger przygotował wersję 1.0 projektu MorphUp, czyli systemem zarządzania pakietami oprogramowania i automatycznej aktualizacji systemu i aplikacji, o którym już wielokrotnie informowaliśmy. Pakiet jest wynikiem prac nad ezPM bounty. Archiwum z najnowszą wersją pakietu do pobrania stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: stefkos
Po kilku miesiącach wziąłem się solidnie do pracy i w przerwach w pisaniu innego programu powstała nowa wersja Galleriusa. Najistotniejsze zmiany:
  • różne tryby skalowania obrazka,
  • lista wyboru plików, które maja iść do galerii,
  • nowy sposób wyboru kolorów,
  • tworzenie podstron,
  • poprawione błędy i inne drobne usprawnienia.
Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: grxmrx
Wydawać by się mogło, że najpopularniejszy na Amidze archiwizer nie jest już rozwijany a jego miejsce zajmą nowe, bardziej kojarzone z systemami uniksowymi archiwizery. Tym bardziej cieszy fakt pojawienia się nowej wersji Lha oznaczonej numerkiem 2.12, choć wnosi ona przede wszystkim jedynie poprawki w działaniu programu. Archiwizer przygotowano w wersji dla AmigaOS 3.x, AmigaOS4.0, a także dla kernela WarpOS. Archiwa można pobrać stąd lub Aminetu.
zamieścił: grxmrx
Ambient, czyli odpowiednik Worbencha z AmigaOS lub jak kto woli pulpit systemu MorphOS jest jak wiadomo stale rozwijany jako projekt typu open source na licencji GPL. Jakiś czas temu informowaliśmy o codziennych, testowych kompilacjach programu. Tym razem zespół pracujący nad rozwojem Ambienta przygotował pełne archiwum z programem zawierające wersje z wyłączonym debugiem (co oznacza dla użytkownika mniej "śmieci" w logu systemowym) z instalerem i wszystkimi niezbędnymi komponentami potrzebnymi do działania. W archiwum nie zamieszczono pliku z listą zmian. Autorzy zastrzegają, że nie wszystkie opcje są jeszcze dopracowane.
Archiwum z nowym Ambientem można pobrać ze strony projektu. Program wymaga do prawidłowego działania pakietu MUI4 alpha.
zamieścił: mailman, nadesłał: dzordan
Zapraszamy na wystawę prac Mariusza "Dżordan" Jarosza EWOLUCJA WYOBRAŹNI. Wystawa prezentuje grafiki komputerowe. Większość prac to grafiki powstałe na Amidze 1200, pozostałe to grafika wykonana na tablecie oraz ręczne szkice. Galeria prezentuje wybrane prace od 1997 do 2006 roku. Uroczyste otwarcie odbędzie sie 16 marca 2006 (czwartek) o godz. 18:00, w Opolu, w siedzibie Filii 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Skautów Opolskich 10. Wystawę można oglądać do 30 kwietnia 2006.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (48) »
Doom4Vanilla (8) 
Zaproszenie na Polish ... (14) 
pistorm600+Emu68 probl... (46) »
Nowy sprzęt spod znaku... (18) 
W jaką amigową grę gra... (2502) »
Ktokolwiek widział - "... (106) »
przesunięty obraz z le... (14) 
Wipeout 2097 (28) 
Szukam Bootblocka wykr... (6) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem