zamieścił: mailman
Thomas Meigel przygotował nową wersję programu amiShuffle (informowaliśmy w sierpniu). Autor wprowadził obsługę zapamiętywania parametrów głośności dla poszczególnych plików, poprawił błąd związany z odtwarzaniem plików AAC oraz przebudował wewnętrzną strukturę programu w celu obsługi innych iPodów, nad którymi wkrótce będzie pracował. Do działania program wymaga dowolnej Amigi z USB. Potwierdzono działanie programu także na systemie AmigaOS 4.0. Archiwum z najnowszą wersją można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
W dniu dzisiejszym, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, podczas holenderskiego spotkania Hobby Commodore Club HCC GG, Dennis van Weeren zaprezentował MiniMig - odpowiednik A500 oparty na FPGA (ang. Field Programmable Gate Array), który jako stację dysków wykorzystuje czytnik kart pamięci. Jak czytamy na portalu Amiga-News.de oraz na forum Amiga.org Jens Schonfeld z Individual Computers jest zainteresowany projektem. Więcej informacji można przeczytać w podanych odnośnikach. Zdjęcia pooglądamy tutaj i tutaj.
zamieścił: mailman
AmiArcadia to amigowy odpowiednik windowsowego Emulator 2001. Jest to emulator wideokonsol firmowanych znakiem Emerson Radio Corp. produkowanych we wczesnych latach 80-tych. Można je było spotkać na całym świecie pod wieloma, różnymi nazwami (Bandai, Emerson, Grandstand, Hanimex, Intervision, Leisure-Vision, Leonardo, MPT-03, Ormatu, Palladium, Poppy, Robdajet, Rowtron, Tele-Fever, Tempest, Tryom, Tunix), które poza drobnymi szczegółami niezbyt się różniły od oryginału i były ze sobą w pełni kompatybilne. AmiArcadia został napisany przez Jamesa Jacobsa i Gavina Turnera. Program umożliwia zapisywanie i odczytywanie stanów gry, pracuje w okienku i w trybie pełnoekranowym, obsługuje technikę drag & drop. Można gracz przy pomocy klawiszy jak i joysticka. Wymagania emulatora to AmigaOS 3.5 lub wyższy. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Na stronie Amiga Games Hit Parade ogłoszono wyniki głosowania na grę przełomu stycznia i lutego. Zwyciężył Payback wyprzedzając Quake 2, Sensible World of Soccer i Slam Tilta.
zamieścił: mailman
Alinea ComputerObok wspomnianych kilka dni temu programów ArtEffect i AmigaWriter, do oferty Alinea Computer trafił także StormC 4. Podobnie jak pozostałe programy jest sprzedawany osobno jak i w kompilacji z ANotice 2. Szczęgóły na stronie internetowego sklepu. Na stronie firmy pojawiła się także oficjalna informacja, która głosi, że firma Alinea Computer nabyła prawa do sprzedaży i dystrybucji amigowych produktów firmy Haage & Partner (AmigaWriter, ArtEffect, StormC, Pagestream (wersja niemiecka)).
zamieścił: mailman
Rupert Hausberger przygotował drugą publiczną wersję beta MorphUp. Z listą zmian można zapoznać się tutaj, a archiwum pobrać stąd. Zalecana jest pełna, nowa instalacja pakietu znajdującego się w archiwum.
zamieścił: mailman
W dziale Strefa gier zamieściliśmy recenzję The Lost Vikings, niezwykłego połączenia zręcznościówki i gry logicznej, wzbogaconego dawką świetnej animacji i humoru.
zamieścił: mailman
IconLauncher to program, który zadebiutował kilka(naście) dni temu na Aminecie. Jest to narzędzie, za pomocą którego w prosty i przejrzysty sposób można uruchamiać ulubione programy z paska z ikonkami. Nie byłoby może w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że program prężnie się rozwija oferując nie tylko to, co sugeruje jego nazwa. Program posiada wbudowany wygaszacz ekranu (wkrótce ma być ich dostępnych więcej) oraz możliwość odegrania dowolnego utworu, zapisanego w formacie MP3, w momencie uruchamiania się systemu. Możliwości konfiguracyjne samego paska z ikonkami są również duże (skórki, tekst pod ikonami, animowane ikony, współpraca z Dockies, obsługa dźwięku). Przykładowy obrazek przedstawiający program w działaniu znajduje się na Aminecie, podobnie jak i archiwum z IconLauncher. Wymagania programu to procesor 68k i zainstalowany system RTG.
zamieścił: mailman
W styczniu informowaliśmy o postępach prac w projekcie JAmiga. Z zamieszczonego zrzutu ekranu widać było wyraźnie zaawansowane prace nad wersją dla MorphOS-a. Kilka dni temu pojawił się kolejny obrazek pokazujący, że wersja dla AmigaOS 4.0 też ma się czym pochwalić. Ponadto uruchomiono podstronę, na której wymienione są wszystkie osoby, które dofinansowały projekt.
zamieścił: mailman
AlineaAlinea Computer w swojej ofercie handlowej umieściła program ArtEffect 4, który rozprowadzany jest wraz z zestawem wtyczek oraz w dwóch kombinacjach z jednym z firmowych produktów niemieckiej firmy - AmiPhoto. W ofercie znalazł się także AmigaWriter sprzedawany wraz z drugim programem Alinea Computer - ANotice 2.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja systemu plików SFS. Tym razem zmiany objęły wyłącznie wersję przeznaczoną dla AmigaOS 4.0. Z ważniejszych modyfikacji warto wspomnieć o dostosowaniu systemu do dos.library wchodzącej w skład czwartego uaktualnienia oraz odcięcie się od diskcache.library przy korzystaniu z napędów CD/DVDRW. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Na stronie projektu AmiSSL zamieszczono SDK dotyczące trzeciej wersji amigowego protokołu szyfrującego. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Bernd Roesch po przeprowadzce w nowe miejsce od razu zamieścił nową wersję AFA OS. Zmiany wnoszą poprawki dotyczące kolorów oraz picture.datatype, które powodały zniekształcenia kolorów lub całkowite niedziałanie niektórych programów. Ponadto do pakietu włączono MultiView, które zostało przepisane pod AROS-a (jest ono nieznacznie uboższe od wersji z AmigaOS) oraz dodano opcję powiększania obrazków oraz dopasowywania obrazków do rozmiarów okna (wymagany nowy, poprawiony picture.datatype). Archiwum do pobrania ze strony projektu.
zamieścił: grxmrx
Quake niejedno ma oblicze, pisaliśmy już o różnych mutacjach pierwszej części gry, były to BlitzQuake, GLQuake, PanoramicQuake, QuakeWorld i innych w wersji zarówno dla AmigaOS jak i dla innych systemów inspirowanych na systemie Amigi. Tym razem Mark Olsen przygotował dla MorphOS-a FuhQuake - klienta QuakeWorld, którego wyróżnia mnogość opcji i usprawnień (m.in. lepszy kod sieciowy, obsługa map z Half-Life) oraz ciekawe efekty graficzne. Więcej informacji (oraz screenshoty) o grze można znaleźć na stronie projektu.

Archiwum z portem oraz źródła są dostępne tutaj.
zamieścił: grxmrx
Ilkka Lehtoranta zaktualizował bibliotekę PowerSDL (która jest implementacją Simple Direct Media Layer dla MorphOS-a) do wersji 11.6. Archiwa dla użytkowników jak i programistów oraz źródła pakietu są dostępne w Aminecie oraz stronie programu.

Wśród zmian wymienia się aktualizację bibliotek (wchodzących w skład pakietu) do nowej wersji SDL, poprawki związane z obsługą klawiatury w emulatorze DOSBox oraz rozwiązanie problemów z programem graficznym Pixel32.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

05.05.2001

24 lata temu została wydana amigowa wersja gry "Shogo: Mobile Armor Division".

05.05.2023

Wydana została gra "Cyberpunks 2 - The Next Generation"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Monitor 1084s trafopow... (3) 
Nowy sprzęt spod znaku... (30) 
Nowe gry (1456) »
Zapowiedzi nowych gier... (6287) »
Quite OK Audio (58) »
Jump! (Amiga Yoomp) (2052) »
AMIner (374) »
Zaproszenie na Polish ... (15) 
Narzędzia do deasembla... (6) 
Farmiga : Work in prog... (569) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem