zamieścił: grxmrx
MorphOS Team udostępnił na stronie Morphos Developer Connection nową wersję biblioteki libnix. Jest to biblioteka linkowalna (dołączana do programu podczas kompilacji) dla kompilatora GCC, której zadaniem jest udostępnienie programom typowych funkcji ze środowiska uniksowego.

Aktualizację biblioteki mogą pobrać wszyscy zarejestrowani na MDC z działu plików.
zamieścił: Mandi^ATO
Dla AmigaOS 4.0 pojawiła się nowa wersja klienta Remote Desktop. Autor wprowadził obsługę trzeciej wersji AmiSSL, która swoją premierę miała wraz z czwartym uaktualnieniem. Ponadto Remote Desktop posiada obsługę rolek myszki. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Boing Heart14 lutego obchodzimy w naszej kulturze dosyć nowe święto określane mianem Walentynek. Jak zapewne większość wie, nazwa wywodzi się od imienia, które tego dnia świętuje, a które jest patronem zakochanych. Jak powszechnie wiadomo, obiekt naszych środowiskowo-hobbystycznych zainteresowań wokół którego się zbieramy, to kupa krzemu, którą bardzo często obdarowujemy aż zbyt wielkim uczuciem. Dariusz "SOE" Gawerski podesłał nam zabawną formę małego psychotestu, który pozwoli ocenić jakim typem "miłośnika" Amigi każdy z nas jest. Zapraszamy do zabawy!
zamieścił: mailman
MOLK to powstały na bazie Mac-On-Linux loader systemu Mac OS dla komputera Pegasos. Jego charakterystyczne elementy to możliwość prawie bezpośredniego uruchomienia OS X bez potrzeby posiadania zainstalowanego systemu Linux, możliwość konfiguracji loadera pod MorphOS-em. Sam loader zapewnia obsługę Tigera, napędów CD/DVD-RW-RO (możliwe jest wypalania płyt CD/DVD), USB i AC97 (poprawiona w stosunku do poprzedniej wersji). Działa także dostęp do sieci. Archiwum wraz z instrukcją dotyczącą instalacji dystrybuowane jest przez protokół BitTorrent.
zamieścił: grxmrx
MOSNet (zwany wcześniej ezTCP) to realizowany w ramach MorphOS Bounties stos TCP/IP dla MorphOS-a. Program powstaje w oparciu o źródła AmiTCP v3 i AROSTCP.
W wersji 0.18 wśród zmian wymienia się m.in. zintegrowaną obsługę protokołu DHCP i paneli Miami. Jak podkreślił autor na forum MorphZone z aktualną wersją program przeszedł z fazy alpha do beta. MOSNet nie posiada jeszcze edytora konfiguracji (jest on planowany na wersje 1.0).

Archiwum można pobrać z portalu MorphZone lub ze strony projektu (~1.4MB).
zamieścił: mailman
Kolejny program graficzny (tym razem 3D) został dostosowany do działania na AmigaOS 4.0. Stephen Fellner przygotował łatkę do programu LightWave, która trochę "oszukuje" sposób wyświetlania okna podglądu (które było powodem zawieszania się programu w momencie podjęcia próby renderowania) tym samym sprawiając, że raytracer staje się użyteczny. Do działania wymagany jest LightWave co najmniej w wersji 3.5. Archiwum umieszczono na OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Perfect PaintWe wrześniu 2005 Marco Moering poinformował, że pracuje nad dostosowaniem kodu programu graficznego Perfect Paint do bezproblemowej pracy pod systemem AmigaOS 4.0. W dniu dzisiejszym udostępnił na swojej stronie wspomnianą poprawkę. Zaaplikowanie łatki pozwala korzystać z podstawowych funkcji programu, choć nadal mogą występować błędy. Co działa, a co nie można przeczytać w dokumentacji, która znajduje się w archiwum. Autor prosi o przesyłanie informacji na temat błędów, a wówczas będzie starał się je systematycznie usuwać. Łatka powinna również działać pod systemem MorphOS. Archiwum można pobrać z działu PfP-Kataloge na stronie autora.
zamieścił: mailman
Na strony A.D.A przybyły trzy nowe produkcje: intro 40k Ham-6 kefratraz bars/Iris, intro 4k Badass 5000/Spaceballs oraz intro 64k Pork pie/Xeron & bonkers.
zamieścił: mailman
W dniu wczorajszym pojawiła się nowa wersja (7.2) OpenURL. Wniesiono dwie drobne poprawki, a projekt stał się całkowicie otwarty i jego dalszym rozwojem będzie zajmować się grupa OpenURL Team. Nowej wersji (0.2) doczekał się także archiwizer Cranu. Autor usunął informacje debugera, wprowadził pasek postępu dla operacji, których czas wykonania przekracza 2 sekundy. Archiwum można pobrać stąd. Na koniec, informacja, o której już pisaliśmy w komentarzach - Daniel Allsopp umieścił na swojej stronie wtyczkę do programu Epistula obsługującą protokół ICQ.
zamieścił: mailman
GLTronGLTron to wyścigi świetlnych bolidów inspirowane filmem Tron. Max Tretene, w oparciu o wersję dla AmigaOS 3.x autorstwa Jarmo Laakkonena, przygotował odpowiednik gry dla AmigaOS 4.0. Do działania wymagana jest czwarta aktualizacja systemu, 128 MB pamięci i Warp3D. Archiwum można pobrać ze strony autora.
zamieścił: mailman
Don Adan z Wanted Team przygotował nowy player dla EaglePlayera obsługujący system dźwiękowy występujący w grach firmy Sierra. Dodatkowo powiększono zasoby strony o kilka nowych modułów w egzotycznych formatach.
zamieścił: mailman
Thunder SlashDla systemu MorphOS pojawiły się trzy strzelaniny: Thunder Slash o orientacji poziomej oraz Ligtning Volta i zbliżona do niej Lightning Spirit o orientacji pionowej (ta ostatnia pozycja pojawiła się jakiś miesiąc temu). Wszystkie pozycje oryginalnie stworzone zostały przy wykorzystaniu biblioteki SDL przez niejakiego Sojiro. Autorem portów jest Nicolas Sallin.
zamieścił: mailman
EpistulaO pracach nad komunikatorem Epistula wielokrotnie informowaliśmy. Jeszcze w styczniu autor zapowiedział rychłe pojawienie się programu. Obietnicy dotrzymał i można już pobrać pierwszą wersję Epistuli. Dla przypomnienia, jest to przeznaczony dla systemu AmigaOS 4.0 komunikator, który na zasadzie wtyczek obsługuje popularne międzynarodowe protokoły komunikacji takie jak MSN, czy ICQ. Dzięki Epistula PDK (Plugin Development Kit) nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć wtyczki obsługujące polskie protokoły takie jak Gadu-Gadu, czy Tlen. Program porozumiewia się z użytkownikiem w wielu językach, w tym także w polskim. Lokalizacja przygotowana została przez Mariusza Danilewicza, naszego nowego redakcyjnego kolegę.
Z uwagi na chwilowe problemy związane z wykorzystaniem biblioteki codeset, powyższa wersja nie obsługuje żadnej wtyczki i ma znaczenie wyłącznie dla deweloperów, którzy chcieliby spróbować swych sił w stworzeniu stosownych wtyczek. Autor zaznacza, że w niedalekiej przyszłości pojawią się osobne wersje programu dla systemów AmigaOS 3.x i MorphOS. Znacznie wcześniej powinny pojawić się jednak wtyczki dla protokołów MSN i ICQ.
zamieścił: mailman
Richard Drummond umieścił na swojej stronie najnowszą wersję LibSDL przeznaczoną dla AmigaOS 4.0. Lista zmian jest dosyć pokaźna, a o każdej, nawet najmniejszej, możemy przeczytać tutaj. Podsumowanie tego, co sobą oferuje można znaleźć tutaj. Właściwe archiwa są do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
ElboxPodobnie jak rok temu, Elbox Computer oferuje swoim klientom z krajów Unii Europejskiej możliwość wymiany dowolnego kontrolera IDE, który posiadają na kontroler FastATA krakowskiej firmy. Wymieniając swój obecny kontroler na jeden z trzech znajdujących się w ofercie (FastATA 4000 MK-III, FastATA 1200 MK-III, FastATA ZIV) klient otrzyma zniżkę 30 euro. Oferta obowiązuje tylko w przypadku kupna przy pomocy karty kredytowej. Przy zakupie klient zostanie obciążony kwotą z cennika, lecz po otrzymaniu przesyłki i odesłaniu w niej swojego obecnego kontrolera oraz uprzednim poinformowaniu firmy o tym fakcie saldo karty, z której dokonano zakupu, zostanie zasilone kwotą zniżki. Dokładne szczegóły oferty, czas jej trwania, możliwość dokonania zamówienia oraz najczęściej pojawiające się pytania wraz z odpowiedziami znajdują się tutaj.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

05.05.2001

24 lata temu została wydana amigowa wersja gry "Shogo: Mobile Armor Division".

05.05.2023

Wydana została gra "Cyberpunks 2 - The Next Generation"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Nowy sprzęt spod znaku... (26) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2052) »
AMIner (374) »
Quite OK Audio (57) »
Zaproszenie na Polish ... (15) 
Narzędzia do deasembla... (6) 
Farmiga : Work in prog... (569) »
pistorm600+Emu68 probl... (48) »
Albumy muzyczne rzooko... (16) 
Doom4Vanilla (8) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

A2000

dodane przez: micromars

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem