zamieścił: mailman
Jak podaje Amiga-News.de oraz możemy przeczytać na forum programu AmiAtlas, Gerd Frank, wypowiadając się w imieniu wszystkich członków ekipy deweloperów pracujących nad programami AmiAtlas, OctaMed Soundstudio i XiPaint, poinformował o rezygnacji z wspierania systemu MorphOS. Powodem ma być niezadowalająca współpraca z firmą Genesi. W oświadczeniu możemy przeczytać, że w dalszych pracach większy nacisk zostanie położony na rozwój programów ich autorstwa dla systemu AmigaOS4.
zamieścił: mailman
Na stronach A.D.A nowe pozycje. Tak jak poprzednio: dwa musicdiski i jedno demo. Tym razem dodano absolutnie klasyczne demo The Hunt for the 7th October/Cryptoburners oraz musicdiski Memorial Songs/Alcatraz (z twórczością Lizardkinga) oraz Sound Garden/Anadune (z dziełami Revisq). Powiększono także kolekcję "logosów", która liczy teraz 83 pozycje.
zamieścił: reactor
AmigaOS4 Jak wcześniej informowaliśmy, firma Hyperion-Entertainment przygotowała uaktualnienie systemu AmigaOS 4.0 Developer Pre-release. Pierwsze wrażenia z użytkowania systemu po aktualizacji można poczytać tutaj.
zamieścił: mailman
Pod taką nazwą, na łamach Applelinks pojawił się artykuł przedstawiający Pegasosa jako alternatywną platformę PowerPC. Tekst kierowany jest głównie do osób, które nie wiedzą czym jest Pegasos, a chciałyby dowiedzieć się co nieco na temat samego sprzętu, jego historii oraz systemu MorphOS i dostępnego na niego oprogramowania.
zamieścił: 
SourceForge.net to duży serwer na którym znajdują się dziesiątki tysięcy repozytoriów z programami Open Source na wiele platform. Do tej pory projekty dla Amiga OS (aktualnie 12) i MorphOS-a (aktualnie 9) lądowały w kategorii "inne systemy operacyjne". Obecnie są to odrębne kategorie według których można np. prowadzić wyszukiwanie. Fakt ten niewątpliwie jest kolejnym małym krokiem w popularyzowaniu naszych systemów.
zamieścił: 
W tydzień po przeportowaniu gry LMarbles na AmigaOS 4 mamy też port MorphOS-owy. Do ściągnięcia jak zwykle z MorphZone.
zamieścił: mailman
Jak tak dalej pójdzie, to programistom pracującym nad HD-Rec zabraknie liter alfabetu do oznaczania kolejnych wersji beta tego sekwencera MIDI. Dostępna jest już wersja 0.9m. Z uwagi na rozmiar archiwum, autorzy podzielili jego zawartość na dwie części: właściwe archiwum (~ 4.2 MB) oraz archiwum z gotowymi projektami (~ 1.2 MB).
zamieścił: mailman
Na przestrzeni ostatnich kilku dni na OS4Depot trafiło kilka portów gier: Crimson Fields (strategia), LBreakout 2 (klon Breakouta), Power Manga i Barrage (strzelaniny 2D). Dodatkowo pojawiły się programy: KillWinGUI, MyFormat oraz nowe wersje StartMeUp i xMameGUI. Przygotowano także zestaw dem demonstrujących możliwości biblioteki graficznej Anti-Grain Geometry. Warto nadmienić, że użytkownicy systemu MorphOS także mogą sprawdzić jak spisuje się w akcji.
zamieścił: mailman
W IOSpirit wielka obniżka cen - nawet do 75%! Specjalna cena obowiązuje na produkty: IOSPIRIT Graphics Megabundle Pro (cena 55 euro), fxPAINT 2.0 (19 euro), fxSCAN 4.0 (19 euro), VHI Studio 6.0 (19 euro).
zamieścił: mailman
Snoopium to narzędzie do monitorowania systemu przeznaczone dla systemu MorphOS. Program oparty jest na amigowym SnoopDosie (zdjęcie). Archiwum z wersją 1.0 można pobrać stąd, a kod źródłowy znajdziemy tutaj.
zamieścił: mailman
Na forum AmigaWorld.net Henrik Kristensen, jeden z deweloperów AWeba, zamieścił kilka swoich przemyśleń na temat obecnej sytuacji i poziomu jaki reprezentują sobą amigowe przeglądarki internetowe. Zwrócił się także z prośbą do uzdolnionych programistów C/C++ o pomoc. Wyraził nadzieję, że przy odpowiednim wsparciu, po 6 miesiącach Amiga także powinna mieć czym się pochwalić w tej materii.
zamieścił: 
Platforma PowerPC/MorphOS awansowała w rankingu systemów operacyjnych na 13. miejsce wyprzedzając DOS/x86. Wygląda na to, że skończyła się teraz epoka łatwych sukcesów, kolejna pozycja to przy obecnej wydajności liczenia kwestia około dwóch lat. Co ciekawe większą szansę na sukces ma teraz platforma PowerPC/AmigaOS, która dzięki publicznej wersji AmigaOS4 z obsługą AltiVeca, za około 200 dni jest w stanie wyprzedzić MorphOS-a, a z wydajnością około 5700 - 6000 bloków dziennie może myśleć również o wyższych pozycjach.
zamieścił: 
Instalacja kompilatora GCC nie jest prosta i wielu użytkownikom sprawiała poważne problemy. W AmigaOS4 i MorphOS-ie sprawę rozwiązuje SDK, które instalacją kompilatora zajmuje się automatycznie. Rozwiązaniem dla klasycznych Amig jest GCC Installer. Pakiet ten automatycznie instaluje GCC w wersji dla procesorów 68k wraz z niezbędnymi pakietami oraz opcjonalnie amigowym NDK dla OS 3.9.
zamieścił: mailman
AmigaOS4Jak poinformował Hyperion Entertainment, dostępne jest uaktualnie do AmigaOS4.0 Software Development Kit (SDK). SDK dostępne jest dla zarejestrowanych użytkowników i można je pobrać ze strony firmy Hyperion Entertainment. Archiwum dostępne jest w dwóch wersjach: pełnej (63 MB) i "light" (41 MB). SDK będzie również zawarte na płycie CD zawierającej uaktualnioną wersję AmigaOS4.0 Pre-Release (więcej szczegółów ma zostać podanych wkrótce).
SDK zawiera:
- nowe kompilatory C/C++,
- debugger gdb,
- include'y i autodoci,
- rozszerzoną dokumentację deweloperską i przykładowe kody źródłowe,
- materiały zewnętrzne takie jak libSDL, STLport i inne (nie występują w wersji "light" ).
zamieścił: mailman
Guru Meditation i GPSoftware doszli do porozumienia odnośnie praw do programu Directory Opus Magellan. W informacji prasowej jaka pojawiła się na stronie Guru Meditation możemy przeczytać, że prace nad Directory Opus Magellan w wersji dla AmigaOS4 zostały rozpoczęte. Samego programu możemy spodziewać się już w przyszłym roku.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Instalacja whdlopener.... (18) 
ZuluSCSI - przygotowan... (5) 
obrazy płyt Magazyn Am... (8) 
Jump! (Amiga Yoomp) (1700) »
[1.3] PFS na Kicku 1.3... (7) 
a2000 podłącz stacje d... (7) 
Tony - development now... (311) »
Flashback A600 (40) »
[MA] Amiga i rok 2000... (30) 
nie działa enter i bac... (20) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem