zamieścił: mailman
The Amiga Show to nowa seria przedstawiającą historię Amigi. Cykl ma składać się z 25-minutowych filmów przygotowanych na Amidze. Pierwszy odcinek dotyka okresu lipca 1985 roku.
zamieścił: mailman
Rafał Chyła na swoim blogu zamieścił czwartą część cyklu Historia Amigi w Polsce, zatytułowaną "Ostatnia ofensywa", która obejmuje lata 1995- 1996.
zamieścił: mailman
Dzięki uprzejmości autorów gry ZGR3D, najnowsza wersja oznaczona numerem 1.3.1 została udostępniona do darmowego pobrania z naszego portalu. Dla przypomnienia, pomysł na rozgrywkę zaczerpnięto z klasycznego polskiego tytułu pod nazwą "Kret". Do działania gra wymaga dowolnej Amigi z chipsetem przynajmniej OCS i 256 kB pamięci.

Gra jest wciąż dostępna w pudełkowej wersji kolekcjonerskiej bezpośrednio od wydawcy.
zamieścił: mailman, nadesłał: radzik
Krzysztof Radzikowski wspólnie z Adamem Zalepą zaprasza na trzydzieste Wydanie Specjalne podcastu Amiwigilia. Tematem przewodnim jest AmiWest 2020 oraz ostatnie aktywności ze strony MorphOS Team. Stream live odbędzie się na YouTube o godzinie 20:00 w czwartek, tj. 12.11.2020. Nagranie dostępne będzie później do pobrania w postaci tradycyjnego podcastu.
zamieścił: recedent, nadesłał: hrw
Mike Stirling pracuje nad nową, ciekawą "dopałką" do wykorzystania w Amidze 500 zamiast procesora 68000.

FPGA zawiera rdzeń TG68 i pracuje jako 68020 z częstotliwością 42MHz. Wydajność w testach matematycznych AIBB jest dwukrotnie lepsza niż w przypadku Amigi 4000/040 25 MHz. Docelowa wersja ma mieć 128-256MB pamięci Fast.

Dostępny jest slot MicroSD który w połączeniu z emulacją Gayle pozwala wystartować Amigę z Kickstartem 2.05+. W planach dodanie DMA ale to wymagać będzie zmiany sterownika. Więcej informacji na stronie autora.
zamieścił: recedent, nadesłał: Solo Kazuki
Wspomniana już wcześniej w aktualnościach gra "Wiz: Quest for the Magic Lantern" od godziny 10 GMT (czyli 11 naszego czasu) jest dostępna do kupienia. Dla przypomnienia, bohaterem gry jest magik, który w poszukiwaniach wspomnianej latarni przemierza różne krainy. Produkcja dostarczana jest na dwóch dyskietkach i wymaga układów AGA. Sterowanie jest możliwe za pomocą zwykłego joysticka z jednym przyciskiem, ale dodana jest również obsługa do trzech przycisków, ułatwiająca granie na joypadach. Gra dostępna jest w wersji fizycznej na dyskietkach lub pendrive USB z ich obrazami w cenie 15.99 GBP oraz wersji cyfrowej za 9.99 USD.
zamieścił: mailman
Ukazał się 147. numer magazynu Amiga Future. Przeczytać w nim można m. in. recenzje gier "Super Wormy", "Tiny Booble", "Smarty And The Nasty Gluttons". Ponadto w numerze kącik Trevora, poradnik demoscenowy. Spis treści numeru dostępny jest tutaj. Czasopismo jest drukowane w pełnym kolorze w wersji niemieckiej oraz angielskiej i możliwe jest do nabycia m. in. u wydawcy.
zamieścił: recedent
Andre Siegel udostępnił pierwszą wersję stworzonego przez siebie edytora grafiki wektorowej o nazwie VectorInk. Program bazuje na projekcie Method Draw i umożliwia tworzenie oraz edycję plików w popularnym formacie SVG.
VectorInk do działania wymaga dowolnego komputera z systemem MorphOS w wersji przynajmniej 3.14 i 256 MB pamięci, zalecany jest jednak procesor G5, 128 MB VRAM i 512 MB pamięci operacyjnej.
Program można pobrać tutaj.
zamieścił: mailman
Grupa Project R3D (w składzie: juen - kod, Koyot1222 - grafika i JMD - muzyka) pół roku temu przygotowała grę "ZGR3D", którą można za darmo pobrać z Aminetu. Obecnie dostępna jest już wersja pudełkowa, którą można zamawiać bezpośrednio u wydawcy - CDLabel. Gra dystrybuowana jest na płycie CD oraz na dyskietce. Do działania wymagana jest dowolna Amiga z chipsetem przynajmniej OCS i 256 kB RAM.
zamieścił: mailman, nadesłał: Jacek Piszczek
Dostępna jest wersja 1.5 przeglądarki internetowej Wayfarer. Najważniejsze zmiany to sposób uruchamiania programu przez specjalny loader, który wyświetla okno informujące o w(y)łączaniu się aplikacji oraz jest w stanie zwolnić większość jej zasobów, jeśli przeglądarka się zawiesi. Wersja 1.5 integruje także webinspector Eruda, który pozwala na przeglądanie drzewa strony, wyświetla jej zasoby, pozwala na usuwanie ciasteczek, itd. Eruda jest bardzo szybka dzięki modułowej budowie. Program może też załadować wybraną sesję na starcie lub przywrócić ostatnio otwarte zakładki. Pełna lista zmian i poprawek dostępna jest na stronie programu.
zamieścił: grxmrx
UHC Tools to zestaw skryptów i programów sieciowych, które m.in. ułatwiają dostęp do wybranych zasobów internetu, zwłaszcza przy słabszych konfiguracjach Amigi. Krzysztof Donat postanowił przybliżyć temat w artykule. Zapraszamy do lektury.
 głosów: 14  tagi: UHC Tools
zamieścił: mailman, nadesłał: MUFA-amigaone-pl
W dniach 24-25 października odbyła się coroczna impreza AmiWest. Tym razem ze względu na pandemię, wystąpienia na żywo zostały zastąpione prelekcjami online. Poniżej kilka najciekawszych informacji, jakie podano w miniony weekend.
  • Zespół pracujący nad Exec SG wdrożył pierwszy etap wsparcia dla multicore. Kernel wzbogacił się o dedykowany scheduler. Starsze aplikacje wykrywają dodatkowe rdzenie procesora, powstały też pierwsze proste demka, które już teraz potrafią zrobić z nich użytek. Dalszy przebieg prac będzie kontynuowany zgodnie z harmonogramem.
  • Komputer A1222 Plus będzie produkowany we współpracy z ACube Systems. Udało się wreszcie opracować sterownik do wbudowanego układu audio. Sterownik odtwarza dźwięk i od kilku tygodni jest testowany przez betatesterów, aczkolwiek przed publikacją potrzeba jeszcze ostatnich szlifów. Dla A1222 oraz X5000 zaktualizowano też U-Boota.
  • Na "gwiazdkę" 2020 planowana jest kolejna odsłona pakietu Enhancer Software 2.0, zawierającego między innymi nową wersję Warp 3D Nova, nową wersję biblioteki OpenGL ES, a także sprzętową akcelerację wideo.
  • Firma A-EON ma zamiar wydać program Image FX, w natywnej wersji dla systemu AmigaOS 4, nad którym aktualnie pracuje Andy Broad.
  • Firma Individual Computers zaprezentowała nową wersję podsystemu graficznego Picasso 96 oznaczonego numerem 3.0, przeznaczonego dla Amigi klasycznej zawierającego sporo rewolucyjnych zmian i usprawnień. Dodatkowo karta ACA 1260 zalicza kolejne opóźnienie i głośno mówi się o zmianie podejścia, które skierowane będzie w kierunku rozwoju wersji z procesorem 68040 z uwagi na wysoką cenę i słabą dostępność 68060.

zamieścił: mailman
Autorzy AmiKit przygotowali pakiet deweloperski The AmiKit Development Package przeznaczony dla AmigaOS. W skład zestawu wchodzi zbiór narzędzi oraz środowisk deweloperskich wraz z przykładami programowania. Całość została stworzono pod kątem łatwego przenoszenia między plaformami, tak więc nie jest wymagana instalacja. Archiwum LZX posiada rozmiar 98,5 MB.
zamieścił: mailman
Bert Jahn przygotował nową wersję WHDLoad. Wśród dużej liczby wewnętrznych usprawnień i poprawek, które powinny przyczynić się do poprawy stabilności, autor dodał funkcję możliwości wyłączenia przerwań karty graficznej działającej pod P96. To powinno wyeliminować problemy występujące u użytkowników kart Spectrum jak również występujące przy nowszych wersjach oprogramowania Picasso96. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Amiga Addict to próba wskrzeszenia na angielskim rynku amigowego, papierowego czasopisma. Tematyka pisma skupić się ma na każdym amigowym systemie i sprzęcie. Redakcja założyła sobie, że musi otrzymać 500 zamówień przedsprzedażowych, aby zdecydować czy przedsięwzięcie ma sens. Pierwszy numer zapowiadany jest na grudzień 2020 i na 54. kolorowych stronach A4 ma zawierać między innymi wywiady z Davem Haynie, szefem firmy Cloanto, AmigaBillem oraz Kim Justice, a także szkółkę korzystania z kart CF na Amidze, wykorzystaniu Raspberry Pi jako Amiga 600, a także artykuł poświęcony programowi PageStream. Dla ewentualnych prenumeratorów przewidziana jest oprócz wersji papierowej, także wersja elektroniczna. Na tę chwilę wpłynęło około 100 zamówień.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

07.05.2011

Firma Hyperion Entertainment wydała system AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych wyposażonych w karty PowerPC (CyberstormPPC lub BlizzardPPC). Komponenty, które składają się na system, są zgodne z tzw. drugim uaktualnieniem wydanym w kwietniu 2010 roku.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Jump! (Amiga Yoomp) (2072) »
Ktokolwiek widział - "... (147) »
O co chciałbyś/chciała... (51) »
Zaproszenie na Polish ... (17) 
Benefactor Edytor (46) »
Słaby laminat A500 rev... (115) »
Chukstick - mój analog... (17) 
Quite OK Audio (71) »
scsi.device (10) 
Doom4Vanilla (11) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

ACA1221

dodane przez: micromars

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem