zamieścił: mailman, nadesłał: vojo
Dostępna jest wersja 3.0 programu GoADF. Najważniejsza zmiana to lokalizacja programu. W tej wersji debiutuje też nowy goadf.device, z pełnym wsparciem dla procesorów 68000. Pozostałe najważniejsze zmiany to:
  • możliwość włączenia dodatkowych 4 napędów wirtualnych
  • aktywne appwindow (obrazy dyskietek mogą być "przeciągane" do okna GoADF)
  • GoADF! może być zminimalizowane na ekranie WB
  • nowy moduł do tworzenia nowych (pustych) plików ADF
  • biblioteka reqtools została zastąpiona biblioteką ASL
  • wsparcie dla dysków RAD (obrazy mogą być zapisane do RAD: )
  • nowe opcje konfiguracyjne
  • wsparcie dla systemów NG
  • nowe ikony
  • poprawki zgłoszonych błędów
Wersja 3.0 dostępna jest na stronie programu. Aktualnie dostępna jest tylko wersja wymagająca zarejestrowanego klucza, wersja publiczna będzie udostępniona wkrótce.
zamieścił: recedent, nadesłał: Jacek Piszczek
Najnowsza wersja programu pocztowego Iris została pozytywnie zweryfikowana przez Google. Dzięki temu użytkownicy Gmail będą mogli z większą łatwością konfigurować swoje konta pocztowe w programie. Iris można pobrać z https://iris-morphos.com/
zamieścił: mailman
Thomas Wenzel przygotował nową wersję programu AmigaAMP. Zmiany obejmują głównie poprawki błędów, ale też i pewne usprawnienia oraz powrót znanych, lecz usuniętych funkcji. Najważniejsze z nich, to:
  • przywrócenie działania programu na procesorach 68020 bez koprocesora
  • obsługa biblioteki snd.library przez co ponownie staje się możliwe odsłuchiwanie plików AIFF, 8SVX, WAV
Szczegółową listę poprawek można znaleźć na stronie programu zaś sam program możemy pobrać bezpośrednio z Aminetu - wersja dla OS4 | wersja dla 68k.
zamieścił: mailman, nadesłał: AmiClassic
Yves Grolet opublikował na Aminecie kopię zapasową swojego ostatniego dysku twardego. Archiwum zawiera źródła gry "Agony", a także wiele innych mniejszych projektów. Do pobrania: stąd.
zamieścił: mailman
Achim Pankalla przygotował dla AmigaOS 4 wersję 1.08 portu arkusza kalkulacyjnego Ignition. Wprowadzono w niej możliwość otwarcia wielokrotnych instancji programu, poprawiono błędy w oknach ustawień oraz obsłudze komórek, przepisano metody obsługi atrybutów czcionek, usprawniono skróty klawiaturowe.
zamieścił: mailman
Firma Amigakit wprowadziła do swojej oferty rozszerzenie pamięci dla A2000 o nazwie ZORRAM. Karta wkładana jest do slotu Zorro-II i przy pomocy zworki pozwala na zwiększenie dostępnej pamięci o 4MB, 5,5 MB lub 8 MB (również z możliwością wyłączenia rozszerzenia). Rozszerzenie kosztuje 60 funtów.
zamieścił: mailman
Firma Individual Computers rozpoczęła przyjmowanie zamówień na trzecią generację scandoublera Indivision AGA przeznaczoną dla Amigi 1200 oraz Amigi 4000T. Najnowsza odsłona obsługę synchronizację sygnału V-Sync oraz automatyczne rozpoznawania monitora (rozmiar, dobór częstotliwości). Spodziewany termin dostawy sprzętu do magazynu sklepu to 10 sierpnia 2020.
zamieścił: mailman
MUIOsoby pracujące nad rozwojem MUI udostępniły dla systemu AmigaOS 3.x oraz AmigaOS 4.x nową wersję tego graficznego interfejsu użytkownika w wersji MUI5-2020R1. Archiwa oraz pełna lista zmian do pobrania ze strony projektu.
 głosów: 7  tagi: MUI, AmigaOS 3, AmigaOS 4
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
Nadchodzi kolejny numer magazynu Amiga NG. Adam Mierzwa z zespołem przygotował jak zwykle wiele ciekawych artykułów, między innymi na temat wykorzystania komputera iMac G5, odświeżenia Power Maca G5 Dual 2.0 GHz, użycia programu Blender do modelowania druku 3D, emulacji sprzętu Commodore za pomocą popularnego programu VICE, jak również o grach takich jak "Super Turr", "Froggato & Friends" i "Multi Racer". Na deser w tym numerze przeczytacie wywiad z Krzysztofem Radzikowskim. Magazyn można zamówić w wersji papierowej lub edycji cyfrowej.
zamieścił: mailman
Toni Wilen przygotował nową wersję emulatora WinUAE oznaczona numerkiem 4.4.0. Szczegóły dotyczące wszystkich poprawek, usprawnień oraz nowości znaleźć można w dokumentacji oraz na stronie programu.
zamieścił: mailman, nadesłał: Jenot
W związku z panującą pandemią organizatorzy AmiParty są zmuszeni do odwołania imprezy. Jeśli okoliczności pozwolą, kolejne spotkanie planowane jest zimą, więc nie porzucajcie pracy nad muzyką, demami i grafikami na compos - regulamin się nie zmienia (poza oczywiście terminami nadsyłania prac), a nagrody czekają. Do zobaczenia wkrótce.
zamieścił: mailman
Na Aminet trafiły nowe wersje klas MUI The Bar (26.20), TextEditor (15.54), BetterString (11.34) oraz NList (0.126). Tak jak zwykle, zostały skompilowane dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.x, MorphOS-a oraz AROS-a (trzy wersje).
zamieścił: mailman
Ukazał się 145. numer magazynu Amiga Future. Przeczytać w nim można m. in. recenzje gier "Little Princess I", "Little Princess II", "The Queens Footsteps", "Chips", "Fred's JourneyRotator" oraz programu Hollywood Designer 5. Ponadto w numerze przegląd nowości dla systemu MorphOS, nowości na Aminecie a także wywiad z Andre Zeps - autorem gry "Tiny Little Slug". Nie zabrakło również kącika Trevora, poradnika demoscenowego oraz kolejnej części artykułu poświęconego AmigaOS 3.1.4. Spis treści numeru dostępny jest tutaj. Czasopismo jest drukowane w pełnym kolorze w wersji niemieckiej oraz angielskiej i możliwe jest do nabycia m. in. u wydawcy.
zamieścił: mailman, nadesłał: radzik
W 33. odcinku AmiWigilii Krzysztof Radzikowski przeprowadza wywiad z twórcami karty Warp 560, Warp 1260 oraz nadchodzącej Warp 4060! Za całym przedsięwzięciem stoją tylko dwie osoby: Cizar & Sellen. Rozmowa trwa ponad 2,5 godziny. Dowiecie się z niej o samym pomyśle, jego początkach, a także przedstawione zostanie kompendium wiedzy o kartach Warp: jak działają, co kupić, jak przygotować Amigę. Oczywiście podcast dostępny jest również na Spotify oraz Apple Podcast.
zamieścił: mailman, nadesłał: A2
Już niedługo, nakładem wydawnictwa Amiga.net.pl ukaże się trzecia książka o systemie MorphOS. Autor przedstawi na konkretnych przykładach jak poradzić sobie z czynnościami przydatnymi na głównym komputerze. Osobne rozdziały zajmą się funkcjami niezbędnymi w domu, w firmie oraz w podróży. W związku z tym książka będzie omawiała więcej kwestii sprzętowych, jak również praktycznych zastosowań sieciowych. Omówione zostaną mniej popularne funkcje, ale typowe dla systemów wywodzących się z Amigi klasycznej, a także najprostsze sposoby migracji ze sprzętu klasycznego - zarówno 68k, jak i PowerPC. Wśród nich, jednymi z najbardziej ciekawych tematów są: odczytywanie i nagrywanie dyskietek w formacie Amigi oraz obsługa klasycznych joysticków.

Książka ukaże się w ostatnim kwartale tego roku, jak zwykle w wersji cyfrowej i papierowej. Można również zamówić pakiet trzech tomów w niższej cenie - łączna objętość to aż 1400 stron! Więcej informacji tutaj oraz tutaj.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

07.05.2011

Firma Hyperion Entertainment wydała system AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych wyposażonych w karty PowerPC (CyberstormPPC lub BlizzardPPC). Komponenty, które składają się na system, są zgodne z tzw. drugim uaktualnieniem wydanym w kwietniu 2010 roku.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (74) »
Jump! (Amiga Yoomp) (2074) »
Cebit 1994 - Amiga (8) 
Płyta do Amigi 500+ z ... (6) 
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
O co chciałbyś/chciała... (51) »
Zaproszenie na Polish ... (17) 
Benefactor Edytor (46) »
Słaby laminat A500 rev... (115) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Wicher CD32 gotowy do pracy.

dodane przez: nostrum666

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem