zamieścił: mailman
Roman "kas1e" Kargin przygotował dla AmigaOS 4.x nową wersję przeglądarki Odyssey Web Browser. Wersja oznaczona jako r5 beta07 to w znacznej mierze poprawki i usprawnienia, choć nie zabrakło również nowych funkcji jak na przykład wykorzystanie czwartego i piątego przycisku myszy podczas nawigacji. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: radzik
W 27. odcinku Wydania Specjalnego AmiWigilii Krzysztof Radzikowski rozmawia z "Pianą" na temat Raspberry Pi 4. Czy warto wymienić model 3 na 4? Jak emulować Amigę? Podcast do pobrania stąd, jak również na Spotify (AmiWigilia, AmiCast). Autor zaprasza do komentowania i wyrażania swoich opinii.
zamieścił: recedent
Jacek 'jacadcaps' Piszczek udostępnił 84 już wersję wersja beta rozwijanego przez siebie programu pocztowego Iris. Wśród wprowadzonych funkcji pojawiły się m.in.:
  • Uproszczenie autokonfiguracji GMail dla kont spoza jego domeny
  • Poprawienie autokonfiguracji dla kont Yahoo
  • Wczesna wersja obsługi wątków dla kont GMail
  • Przepisanie od nowa wielu elementów i poprawki błędów

zamieścił: grxmrx, nadesłał: Architect1200
Działający od dawna na rynku sklep firmy Archi-TECH "Serwis i warsztat", który główne zajmuje się sprzedażą programatorów uniwersalnych poszerzył ofertę o nowy dział "Retro komputer".

Czytaj więcej

zamieścił: mailman, nadesłał: MUFA-amigaone-pl
Firma Hyperion Entertainment udostępniła tłumaczenia oraz szczegółową listę zmian dotyczących systemu AmigaOS 3.1.4. Od momentu wydania aktualizacji w 2018 roku deweloper był zasypywany mailami od użytkowników z prośbą o ujawnienie uwag technicznych dla programistów, dotyczących wprowadzonych zmian. Dodatkowo wiele nacji narzekało nam brak tłumaczeń. Niniejsze dwa pakiety stanowią spełnienie tych oczekiwań. Wersja 45.315 wnosi tłumaczenia systemu w języku polskim, greckim oraz rosyjskim. Archiwum z tzw. "release notes" dla AmigaOS 3.1.4 jest dostępne na stronie firmy dla każdej zainteresowanej osoby. Dodatki lokalizacyjne mogą pobrać zarejestrowani użytkownicy.
zamieścił: mailman, nadesłał: JakubH
Paweł "Juen" Nowak (R3D) przygotował internetowy odtwarzacz modułów Infinity Modules Player w skrócie IMP. W chwili obecnej w bazie znajduje się 10 tysięcy utworów. Poza odtwarzaniem muzyki, dla użytkowników, którzy zdecydują się na bezpłatną rejestrację, program oferuje również funkcję czatu (możliwość tworzenia własnych kanałów oraz wysyłania prywatnych wiadomości ). Moduły możemy dodawać do listy ulubionych, a także dzielić się nimi z innymi na kanale. Istnieje także możliwość zapisu modułów na dysk. Program działa w trybie pełnoekranowym oraz w oknie. Zapowiadane są również nowe funkcje, które mają być wkrótce dostępne! IMP uruchomi się na systemach AmigaOS oraz MorphOS. Można go pobrać stąd. Rejestracji programu można dokonać tutaj.
zamieścił: mailman, nadesłał: radzik
Krzysztof "Radzik" Radzikowski wspólnie z Adamem Zalepą zastanowili się jak rozbudować Amigę 500, tylko przy pomocy sprzętu nowego i dostępnego w amigowych sklepach. Cała transmisja była możliwa do obejrzenia live na YouTube oraz na Facebooku. Zapis jest również dostępny jako podcast.
zamieścił: mailman
Oliver Robert przygotował aktualizację datatypów dla bardziej egzotycznych formatów, tj. WarpBMP, WarpPCX oraz WarpPSD. Najważniejsze zmiany to:
  • możliwość konfiguracji za pomocą zmiennych lokalnych, a nie tylko globalnych
  • przepisana mechanika wykrywania formatów
  • poprawa procedur wczytywania ustawień pod systemem MorphOS
  • zastąpienie starych funkcji Exec i Dos nowymi dla AmigaOS 4.x
  • rekompilacja wersji przy wykorzystaniu najnowszych wersji kompilatorów
Archiwum można pobrać bezpośrednio ze strony autora.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa, zaktualizowana wersja WarpPNG autorstwa Olivera Robertsa. Najważniejsze zmiany to:
  • zwiększenie prędkości nawet do 20% na procesorach 68k
  • poprawki błędów i drobne usprawnienia
Archiwum można pobrać bezpośrednio ze strony autora lub z Aminetu.
 głosów: 7  tagi: WarpDT, WarpPNG, datatype
1 komentarz13.05.2020 18:34
zamieścił: mailman, nadesłał: radzik
Krzysztof "Radzik" Radzikowski wraz z Adamem Zalepą nagrali Wydanie Specjalne Eksperymentalne AmiWigilii. Doświadczenie polegało na nagrywaniu i streamowaniu live na YouTube i Facebook: YouTube Facebooka. Oczywiście nagranie dostępne jest również jako podcast (do pobrania stąd oraz stąd). O czym rozmawiano? W skrócie o wydarzeniach tego roku i o Amidze CD64.

Jednocześnie autorzy zapraszają na drugi eksperyment "Live" w najbliższy piątek (15 maja) o godzinie 12 (trochę nietypowo). Tematem przewodnim będzie Amiga 500 oraz jej rozbudowa tylko nowymi rozszerzeniami.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: MDW
Grupa Encore ukończyła prace nad finalnymi wersjami dem dla MorphOS: Morphoza i Morphilia. Produkcje w wersjach wykonywalnych dla MorphOS dostępne są w archiwach MorphOS Storage i Aminet, a wyrenderowane do video na YouTube. Wersja alpha dema Morphoza została wydana na party Decrunch 2017 (Wrocław) i w wild-demo compo zajęła 4 miejsce.
Video-preview dema Morphilia zostało wydane na party Decrunch 2019 (Wrocław) i w wild-demo compo zajęło 2 miejsce.

Czytaj więcej

zamieścił: mailman
Ukazał się 144. numer magazynu Amiga Future. Przeczytać w nim można m. in. recenzje gier "Rotator", "Tiny little Slug", "Bomberman", "Curse of Rabenstein", "Matchic" oraz programów Amicygnix, Font Tester. Ponadto w numerze przegląd nowości dla systemu MorphOS oraz nowości na Aminecie. Nie zabrakło również kącika Trevora, poradnika demoscenowego oraz kolejnej części artykułu poświęconego AmigaOS 3.1.4. Spis treści numeru dostępny jest tutaj. Czasopismo jest drukowane w pełnym kolorze w wersji niemieckiej oraz angielskiej i możliwe jest do nabycia m. in. u wydawcy.
zamieścił: grxmrx
Krzysztof Donat opisał w artykule EDBG - debugger dla języka programowania AmigaE. Zapraszamy do lektury.
 głosów: 10  tagi: Amiga E, programowanie, debugger
zamieścił: _arti, nadesłał: _arti
Pojawiła się nowa, zaktualizowana wersja WarpJPEG autorstwa Olivera Robertsa. Najważniejsze zmiany to:
  • datatyp oparto o najnowsze jpeglib v9d;
  • osiągnięto 10% wzrost prędkości przy wykorzystaniu jednostki AltiVec (OS4 i MorphOS);
  • osiągnięto 5-10% przyspieszenie również w przypadku wersji 68k i systemu MorphOS;
  • dodatkowo, około 2% przyspieszenie może być zauważalne w przypadku korzystania z wersji WarpOS;
  • wersje MorphOS i WarpOS zostały przekompilowane przy wykorzystaniu VBCC 0.9g;
  • wersje OS4 oraz MorphOS dla procesorów z AltiVec przekompilowano zaś przy wykorzystaniu GCC 8.1.0;
  • zaktualizowano installer w wersji hiszpańskiej;
Archiwum można pobrać bezpośrednio ze strony autora lub z Aminetu.
zamieścił: recedent
MorphOS Team udostępnił kolejną aktualizację Software Development Kit (SDK). Numer pozostaje niezmieniony (3.14), lecz pojawił się dopisek o "edycji z kwietnia 2020". Na długiej liście zmian widnieją m.in. usprawnienie kompilerów, inkludów, libnixa, środowiska GeekGadget i biblioteki ixemul.library, oraz aktualizacje binutils, cmake, GIT, GCC 8 i 9. Archiwum można pobrać ze strony teamu.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Monitor 1084s trafopow... (9) 
HDMI Switch - automaty... (36) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (54) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (10) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2077) »
Quite OK Audio (79) »
Cebit 1994 - Amiga (8) 
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
O co chciałbyś/chciała... (51) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem