zamieścił: mailman
Redakcja serwisu AmigaLife przeprowadziła wywiad z Corialem - członkiem grupy Focus Design.
zamieścił: mailman
DiagROM to kolejne, rozwijane już od dłuższego czasu, narzędzie diagnostyczne, które zostało zaktualizowane. Idea jego działania opiera się na zastąpieniu zawartości amigowego Kickstartu zmodyfikowanym ROM w celu zdiagnozowania przyczyny braku uruchamiania się komputera. Dostępnych jest jego sześć rodzajów, w zależności od używanego sprzętu. Źródła programu dostępne są na GitHub.
zamieścił: mailman
Redakcja serwisu AmigaLife przeprowadziła wywiad z Bifatem - członkiem legendarnej grupy The Electronic Knights.
zamieścił: mailman
Keir Fraser przygotował narzędzie diagnostyczne do sprawdzania poszczególnych komponentów Amigi, takich jak pamięć, klawiatura i reakcja na wciskane klawisze, napędy dyskietek, porty myszy i joysticka, wyjścia obrazu i dźwięku, układy CIA, chipsetu i wewnętrznego zegara, a także złącza szeregowe i równoległe. Dystrybucja programu dostępna jest zarówno w postaci pliku wykonywalnego, jak i samouruchamialnej dyskietki. Kod źródłowy można pobrać z GitHub.
zamieścił: mailman
Duża aktualizacja AmiCygnix, o której informowaliśmy na początku sierpnia, pozwoliła Edgarowi Schawanowi na wydanie nowych wersji programów użytkowych pracujących w środowisku X11 dla AmigaOS 4.x. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni pojawiły się: Szczegółowe informacje o wprowadzonych zmian znaleźć można pod wskazanymi powyżej odnośnikami.
zamieścił: mailman
"Amiga 500 - Krok po kroku" to kolejna pozycja wydawnicza spod szyldu Amiga.net.pl. Autor zbiera w niej najważniejsze informacje o najsłynniejszym modelu Amigi. Dowiemy się jak wykorzystać możliwości systemu 1.3, w jaki sposób rozbudować "pięćsetkę" i jak korzystać z urządzeń peryferyjnych, w tym monitorów i drukarek. Poza tym prześledzona została historia najciekawszych gier, dem sceny komputerowej oraz programów użytkowych przydatnych każdego amigowcowi. W komplecie płyta CD z opisywanym oprogramowaniem.
zamieścił: mailman
Rozpoczęła się wysyłka nowego numer anglojęzycznego czasopisma Amiga User. Przeczytać w nim można artykuły o oprogramowaniu multimedialnych dla wszystkich generacji Amigi, rozszerzeniach sprzętowych oferowanych przez Great Valley Products (GVP), dodatkach do Workbencha czy pozytecznych narzędziach sieciowych. Do wydania papierowego dołączana jest wersja eBook gratis lub możną ją zamówić oddzielnie w niższej cenie.
zamieścił: mailman
Wydawnictwo Amiga.net.pl we wrześniu rozpocznie dystrybucję nowego wydania Amigazynu. W numerze można przeczytać między innymi test nowego scandoublera Indivision AGA MK3, czytnika dyskietek opartego na platformie Arduino. Dodatkowo artykuły o modyfikacji płyty głównej Amigi 500, aby uzyskać lepszy dźwięk, cyfrowym montażu dźwięku, tworzeniu prezentacji w oparciu o język programowania AMOS, jak również o zgodności systemu MorphOS z Amigą klasyczną. Więcej informacji na stronie wydawcy.
zamieścił: Jazzcat
Przedstawiamy drugą część tekstu o Mountain Beer Copy Party '92, która zawiera recenzje zwycięskich modułów, rozmowy z ich autorami, a także wywiad z głównymi organizatorami party – Dixanem05 i Uncle Matem.

Przypomnijmy, że część pierwszą można przeczytać tutaj.

Uwaga: komentowanie newsa wyłączone, zapraszamy do umieszczania komentarzy pod artykułem.


zamieścił: mailman
Jan Zahurancik przygotował specjalną wersję komercyjnego pakietu emulatora Amigi AmiKit XE (ver. 11) przeznaczoną dla kart Vampire. Dystrybucja jest w pełni kompatybilna z Vampire V2, choć powinna również działać na nowszych odsłonach (autor nie daje jednak na to gwarancji). Jak to w przypadku tego pakietu, aby móc z niego korzystać należy posiadać oryginalny obraz Kickstartu, dyskietki lub płytę CD zawierające system AmigaOS oraz instalacyjną wersję Picasso96. Karta CF zawierająca AmiKit "Vampire Edition" to wydatek 80 euro, a wersja elektroniczna do pobrania - 50 euro.
zamieścił: recedent, nadesłał: don_rafito
Dostępny jest 16. numer magazynu Komoda & Amiga Plus. W środku odnajdziemy między innymi wywiad z administratorem portalu Lemon Amiga, test porównawczy gier serii "Lotus" oraz "Jaguar", punkt spojrzenia na współczesną demoscenę, recenzje nowości, felietony, a także ostatni, podsumowujący odcinek cyklu "WinUAE w praktyce". Tradycyjnie magazyn jest do nabycia w wersji polskiej oraz angielskiej. Zapraszamy do lektury.
zamieścił: mailman, nadesłał: radzik
Po napisaniu dwóch książek o AmigaOS 4.1 naturalną rzeczą jest wzięcie na warsztat najnowszego produktu firmy Hyperion Entertaiment - AmigaOS 3.1.4. Tak jak poprzednio i tym razem Krzysztof Radzikowski rozpoczyna od omówienia emulacji systemu nie tylko na domowych komputerach, ale również na maszynach Raspberry Pi. Z książki dowiecie się też jak skonfigurować system do wygodnej jego obsługi. Wszakże każdy użytkownik chce swobodnie korzystać z multimediów, internetu czy też gier nie tylko na emulowanej, ale i faktycznie istniejącej Amidze. Warto zapoznać się ze spisem treści, indeksem aplikacji oraz wstępem. Więcej o eBook i formie nabycia na stronie Amiga Podcast.
zamieścił: mailman
Edgar Schwan przygotował uaktualnienie środowiska X Window System 11 (znanego także jako X11) dla AmigaOS 4.x, które wcześniej znane było jako Cygnix. Wersja 1.6 wprowadza aktualizację GTK do wersji 2.24.32, która wkrótce stanie się obligatoryjna dla wszystkich obsługiwanych programów. Oznacza to obsługę funkcji drag'n drop, charakterystycznych znaków występujących w różnych wersjach językowych, wprowadza obsługę szyfrowania TLS 1.3 dzięki czemu zniknęły problemy z przeglądarką NetSurf oraz programem Claw-Mail. Dodatkowo poprawiono zgłoszone błędy oraz dodano kilka mniejszych usprawnień. Archiwum z wersją podstawową i opcjonalnymi programami dostępne do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
RNO Publisher to aplikacja DTP stworzona w Hollywood. Jej możliwości nie są oszołamiające, ale pozwala na tworzenie prostych dokumentów zawierających ramki tekstowe, obrazki i inne obiekty graficzne oraz odnośniki. Wynik pracy może zostać zapisany do pliku PDF. Program dostępny jest w wersjach dla systemów AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.x, MorphOS, AROS oraz WarpOS. Oprócz standardowych wymagań charakterystycznych dla Hollywood, wymaga także MUI z klasą texteditor.mcc. Program do pobrania ze strony autora lub z Aminetu, OS4Depot lub MorphOS Storage.
zamieścił: mailman
"Smarty And The Nasty Gluttons" to platformówka, która miała zadebiutować w latach 90. jako tytuł komercyjny. Wówczas jednak do premiery nie doszło, lecz teraz autor gry zdecydował o dokończeniu swojej produkcji. Grafika i dźwięk nie uległy zmianie w stosunku do tego co powstało ponad 20 lat temu. Gra do działania wymaga Amigi z 1 MB pamięci i można ją pobrać stąd. Kod źródłowy ma zostać opublikowany jesienią, a dla kolekcjonerów planowane jest wydanie pudełkowe.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

07.05.2011

Firma Hyperion Entertainment wydała system AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych wyposażonych w karty PowerPC (CyberstormPPC lub BlizzardPPC). Komponenty, które składają się na system, są zgodne z tzw. drugim uaktualnieniem wydanym w kwietniu 2010 roku.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (74) »
Jump! (Amiga Yoomp) (2074) »
Cebit 1994 - Amiga (8) 
Płyta do Amigi 500+ z ... (6) 
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
O co chciałbyś/chciała... (51) »
Zaproszenie na Polish ... (17) 
Benefactor Edytor (46) »
Słaby laminat A500 rev... (115) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Podwójny panel LED A3000D

dodane przez: Rafał A-3000

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem