zamieścił: mailman
OnyxSoftZespół programistów z grupy OnyxSoft przygotował uaktualnienie programów rozwijanych przez ich członków. Pojawiły się:
  • MultiRen 1.65 - program do kompleksowej zmiany nazw plików (dodano funkcję sumowania rozmiarów wszystkich plików, poprawiono błędy),
  • MPlayer-GUI 1.43 - GUI dla MPlayera w wersji dla AmigaOS 4.0 (dodano obsługę kilku nowych parametrów dotyczących trybów wideo, uaktualniono parametry trybów audio, poprawiono błędy),
  • BackUp 1.60 - program do tworzenia kopii bezpieczeństwa (poprawiono obsługę "linków" oraz dodano funkcję tworzenia pustych katalogów),
  • AmigaAMP Prefs 1.25 - programu do edycji ustawień AmigaAMP-a (uaktualniono włoską i francuską lokalizację, dodano lokalizację polską, poprawiono drobne błędy),
  • ZoomIT 0.3 - prosta, oparta na MUI lupka (przygotowano wersję dla AmigaOS 4.0, dodano obsługę rolek na aktywnym oknie, obsługę ARexxa).

zamieścił: mailman
Serwis internetowy eXec postanowił udostępnić w formie elektronicznej drukowany w latach 2000/2001 magazyn eXec. Każdy z pięciu numerów będzie pojawiał się co miesiąc w kilku wersjach: w postaci pliku PDF wysokiej i słabej jakości oraz w postaci pliku DJVU. Z racji nie zachowania się plików źródłowych, magazyn dostępny jest w formie skanów.
zamieścił: mailman
VGP2Przygotowano nowy zestaw samochodów do gry Virtual Grand Prix 2, które odpowiadają bolidom Formuły 1 z sezonu 2007. Dostępne są w trzech rozdzielczościach, które można pobrać w osobnych archiwach. Oprócz zestawu samochodów dostępna jest także konfiguracja ustawień dla różnych kierowców, nowy kokpit, 3 nowe obicia na kierownicę, aktualne kaski kierowców i charakterystyczne elementy teamów. Nowy zestaw współpracuje z wersją gry dla systemu MorphOS. Autor nie posiada obecnie dostępu do tego systemu i prosi o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości w działaniu.
zamieścił: mailman
W kwietniu informowaliśmy o zmianie zarządcy bounty dla AROS-a. Inicjatywa TeamAROS została przekazana pod skrzydła power2PEOPLE - organizacji non-profit prowadzonej przez Raquel Velasco i Billa Bucka. Strona miała zostać uruchomiona w czerwcu, lecz ostatecznie wystartowała kilka dni temu.
zamieścił: 
Od kilku dni domeny internetowe morphos.net i morphos.org znajdują się po latach ponownie pod kontrolą MorphOS Teamu. Chwilowo obie domeny prowadzą na znaną już, oficjalną stronę MorphOS-a. Można się jednak spodziewać, że ten stan rzeczy wkrótce ulegnie zmianie.
zamieścił: mailman
Na forum Pegasosforum.de wystartował system tzw. bounty dla systemu MorphOS. Prace nad nim trwały trzy miesiące, podczas których zbierano pomysły dotyczące zapotrzebowania na oprogramowanie. Następnie, w wyniku ankiety, wyłoniono pięć projektów na stworzenie: podsystemu drukowania, wrappera GTK-MUI, arkusza kalkulacyjnego, klienta FTP z obsługą SSL/SFTP/SCP oraz komunikatora. Wymienione powyżej bounty zostały otwarte. Czekają na darczyńców oraz zainteresowanych ich realizacją programistów. Wpłaty dokonywane są przez konto PayPal.

Oprócz już otwartych bounty istnieje możliwość powołania tzw. "self-bounty", czyli wymyślenia dla siebie projektu, który będzie się realizowało, a w ramach wsparcia i motywacji zainteresowani będą dokonywać wpłat. "Self-bounty" nie są jednak dla każdego. Należy spełnić kilka warunków.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Chris Young przygotował nową wersję programu do obserwacji zmian pogodowych Wet. Szczegółowa lista zmian i poprawek znajduje się w dokumentacji programu. Od wersji 5.3 program posiada polską lokalizację. Archiwum, w którym znajdują się wersje dla AmigaOS 3.x i AmigaOS 4.0 do pobrania m.in. z Aminetu.
zamieścił: mailman
Co kilka(naście) tygodni, na oficjalnej stronie systemu AROS pojawiają się raporty ze stanu prac. W ostatnim z nich czytamy o pracach toczących się głównie "w bebechach" systemu, choć niektóre z nich z całą pewnością dadzą się zauważyć od razu. Za sprawą Pavla Fedina uaktywniona została funkcja formatu dysku z poziomu Wanderera, a funkcjonalność programu HDToolBox zwiększyła się o możliwość przesuwania i zmiany rozmiaru partycji. Z ciekawostek warto zapoznać się z zaktualizowaną listą kompatybilności AROS-owego API z AmigaOS.
zamieścił: mailman
Dla AmigaOS 4.0 dostępna jest nowa wersja programu Cinnamon Writer. Dla przypomnienia, jest to procesor tekstu wykorzystujący bibliotekę SDL, zaliczający się do narzędzi typu WYSIWYG (What You See Is What You Get). W nowej wersji pojawiły się eksperymentalne możliwości drukowania oraz zapisywania dokumentów w formacie PDF (na bazie Ghostscripta). Usprawniono także obsługę czcionek i zwiększono ogólną stabilność programu. Autor pragnie zauważyć, że program korzysta z czcionek zgromadzonych w katalogu Fonts:_Truetype. Jako czcionka domyślna wykorzystywana jest Bitstream Vera Sans. Nie jest ona dystrybuowana w archiwum z programem, lecz osoby, które jej nie posiadają mogą pobrać ją ze strony autora.
zamieścił: 
Christian Rosentreter udostępnił najnowszy port OpenTTD dla MorphOS-a. Poinformował również o kompilowaniu kolejnych wersji OpenTTD tylko pod MorphOS-a 2.0, chyba że będzie wielu chętnych na wersję 1.4.5. Aktualna wersja nie wymaga jeszcze nowego MorphOS-a, a pobrać ją można z SourceForge.
zamieścił: 
Małe rozmiary i niewielki pobór mocy Efiki kuszą majsterkowiczów do zrobienia z niej komputera przenośnego. Kolejne podejście wykonali entuzjaści z Amiga Club Hamburg. Jest to klasyczne rozwiązanie z dwiema połączonymi zawiasem połówkami, z których jedna zawiera matrycę LCD, a druga klawiaturę, płytę główną i pozostałe elementy komputera. Na stronie znajdziemy opis w języku niemieckim i galerię zdjęć.
zamieścił: mailman
AWK jest interpretowanym językiem programowania, którego główną funkcją jest wyszukiwanie i przetwarzanie wzorców. Jest także nazwą programu początkowo dostępnego dla systemów operacyjnych będących pochodnymi UNIX-a, obecnie także na inne platformy. Nazwa języka pochodzi od pierwszych liter nazwisk jego autorów Alfreda V. Aho, Petera Weinbergera i Briana Kernighana.¹ Dla AmigaOS istnieje kilka jego portów, z czego wymienić można chociażby gawk-2.15.5, mawk-1.3.3 (dla AmigaOS 3.x) czy awk 51.05 (dla AmigaOS 4.0). Osoby zainteresowane tematem z całą pewnością znajdą w sieci wiele na temat programowania w nim. Nie powinny jednak pogardzić nową, a właściwie to znacznie zaktualizowaną, serią artykułów opublikowanych na stronie IBM-a, które pozwolą oswoić się z tym językiem i szybko poznać jego możliwości. Wraz z postępem "szkółki" tematy będą coraz bardziej zaawansowane.

¹ Wikipedia
zamieścił: mailman
HatariDawno nie było nic słychać o emulatorze Hatari. Ventzislav Tzvetkov przygotował nową wersję oznaczoną numerem 1.0.1. Lista poprawek i usprawnień jest dosyć imponująca. Wersja dla AmigaOS 4.0 do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Word Me Up XXLKiepskie wieści dla osób, które czekały na zapowiadane wersje gry Word Me Up XXL dla AmigaOS 3.x i AROS-a. Z uwagi na niską stabilność systemu oraz, co za tym idzie, stabilność programu, rozwój wersji dla AROS-a zostaje wstrzymany na okres kilku miesięcy. Być może do tego czasu system ten będzie oferował więcej i będzie bardziej używalny. Co się zaś tyczy wersji dla AmigaOS 3.x, projekt został całkowicie zaniechany. Autorzy od początku zakładali, że gra dla Amig 68k będzie miała sens pod emulatorem WinUAE. Końcowy wynik jaki uzyskali nie zadowolił ich i w związku z powyższym nie będą się już zajmować wersją dla AmigaOS 3.x. Firma planuje także wydanie gry dla Windowsa i rozważa (choć bez stuprocentowej pewności) wersje dla Mac OS oraz Linuksa.
zamieścił: mailman
W lutym 2004 roku firma DiscreetFX otworzyła źródła programu Video Toaster Flyer. Ponad rok temu przebudowano stronę internetową i przygotowano większą liczbę kodów źródłowych do pobrania, które miały wspomóc przygotowanie portów programu dla różnych, głównie amigowych, systemów. W celu przyspieszenia rozwoju projektu firma zdecydowała się uruchomić program o nazwie Instant Bounty. Działa on na bardzo zbliżonej zasadzie co klasyczne tzw. "bounty" z tą różnicą, że programista otrzymuje wynagrodzenie za projekt przed rozpoczęciem prac, a nie po ich zakończeniu. Wiąże się to z dużym ryzykiem dla firm, a programiści chętni do podjęcia się zadania i ostatecznie przydzieleni do projektu będą przechodzili dużą selekcję, na którą wpływ mieć będą m.in. do tej pory opracowane programy. Obecnie uruchomiono trzy bounty, które czekają na programistów i wasze wpływy, które zwiększą nagrodę dla śmiałka. Każde z nich dotyczy stworzenia portu Toaster Character Generatora, lecz dla różnych systemów: AROS-a, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a. Firma DiscreetFX do puli każdego bounty wrzuciła na start 100 dolarów. Reszta należy do użytkowników, którzy mogą dokonywać wpłat przy pomocy stosownego odnośnika na stronie firmy. Więcej szczegółów w informacji prasowej na zagranicznych portalach (AmigaWorld.net, Amiga.org, amiga-news.de).
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

14.05.2021

Firma Hyperion Entertainment wydała AmigaOS 3.2.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

OS4.1 FE - aktualizacj...
TF536 i pełne 68030 (23) 
Stacja 5.25 i Amiga (27) 
Monitor 1084s trafopow... (26) 
Ktokolwiek widział - "... (150) »
Nowy sprzęt spod znaku... (39) »
AmiCube (3) 
CellBasics - arkusz ka... (7) 
ShapeShifter + 060 (44) »
VS Code i amigowe wtyc... (6) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Maluchy po klasyfikacji

dodane przez: Tom Rain

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem