zamieścił: mailman
Zapraszamy do lektury kolejnej części, już siódmej, tłumaczenia cyklu Historia Amigi autorstwa Jeremy'ego Reimera, które w oryginale można przeczytać na portalu ArsTechnica.
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer przygotował dla AmigaOS 4.0 nową kompilację przeglądarki OWB. Opiera się ona na nowym źródłach linii określonej jako Doduo. Na chwilę obecną jest to wersja testowa. Jest dosyć wolna, wyposażona w funkcję debug. Posiada spore zapotrzebowania pamięciowe. Archiwum do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Dla systemu MorphOS dostępne są nowe wersje emulatorów Genesis Plus oraz FCEU. Autor poprawił m.in. kilka błędów występujących w GUI programów, jak również dodał funkcję synchronizację obrazu. Archiwa do pobrania stąd lub stąd.
zamieścił: mailman
Neil Cafferkey przygotował dla AmigaOS 4.0 i MorphOS-a sterowniki dla kart sieciowych PCMCIA. W archiwum znajdują się pliki prism2.device, etherlink3.device oraz pccard.library. Należy nimi zastąpić identycznie nazywające się pliki z archiwów zawierających sterowniki prism2 oraz 3c589 w wersjach dla procesorów 68k (do pobrania z Aminetu). Archiwum z wersjami natywnymi można pobrać stąd. Należy je traktować w kategoriach wersji beta.
zamieścił: grxmrx
Fabien Coeurjoly przygotował dla systemu MorphOS specjalną kompilację odtwarzacza multimediów MPlayer, która wykorzystuje zestaw instrukcji AltiVec dla procesorów PowerPC G4. Jest również dostępna standardowa wersja programu.
Poza aktualizacją do najnowszych źródeł z repozytorium SVN usunięto błędy związane z przełączaniem trybu wyświetlania z okna na pełny ekran. Archiwum z wersją AltiVec można pobrać stąd, a drugie archiwum jest dostępne tutaj.
zamieścił: mailman
SuperfrogW naszym comiesięcznym notowaniu, ponownie na czołową pozycję wysunęła się gra Superfrog wyprzedzając znacznie rywali w postaci Cannon Fodder i The Settlers, którzy zajęli odpowiednio miejsca drugie i trzecie. Druga trójka to gra Dune 2: Battle for Arrakis, Civilization oraz Mortal Kombat 2. Zaskakująco wysoką, siódmą pozycję zajęła gra Desert Strike oraz dziewiątą Alien Breed 3D 2: The Killing Grounds. W czerwcu swoje głosy oddało 25 osób. Zapraszamy do dalszego głosowania na Wasze ulubione gry.
zamieścił: mailman
Po długim okresie testów wreszcie dostępna jest nowa wersja AmiBlitz. W jego skład weszły nowa wersja IDE o nazwie "PED" oraz kompilator.
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja kompilatora języka AmigaE i transkompilatora PortablE. Autor wprowadził wiele zmian i poprawek, z czego najistotniejsze to możliwość kompilacji programów pod AmigaOS 4.0 (przy wykorzystaniu GCC 4 oraz NewLib) oraz możliwość uruchamiania skompilowanych programów z poziomu Workbencha.
zamieścił: mailman
W oparciu o pojawiające się pytania i wątpliwości dotyczące nowej wersji systemu MorphOS, deweloperzy przygotowali stosowny dział stanowiący pierwszą pomoc w przypadku najczęściej pojawiających się problemów. W przypadku gdy problem lub pytanie nie znalazły się na podanej stronie, należy zadać je na liście dyskusyjnej. Sposób rejestracji podany został we wspomnianym dziale.
zamieścił: grxmrx
W sieci pojawiły się już pierwsze programy, które wykorzystują niektóre możliwości MorphOS-a 2.0 w zakresie prezentacji graficznego interfejsu użytkownika. Scube pozwala na wyświetlenie ekranów na ścianach sześcianu, którym można dowolnie obracać. Natomiast Lucy umożliwia włączenie i konfigurację prawdziwej półprzezroczystości okien.
zamieścił: mailman
Pojawił się 73. numer magazynu Amiga Future. W numerze znalazły się m.in. recenzje przeglądarek Sputnik oraz OWB, programów MySpellChecker, opis karty Deneb, wywiad z autorami projektu NatAmi oraz Thilo Kohlerem. Do magazynu dołączona jest płyta CD. Czasopismo do nabycia m.in. u wydawcy.
zamieścił: 
Nie trzeba było długo czekać na nową wersję tego małego narzędzia (informowaliśmy o nim wcześniej). W wersji 1.3 pojawiła się możliwość wstawiania daty na początku nazwy pliku, oraz przed rozszerzeniem. Oprócz tego usunięto istotny błąd powodujący zawieszenie programu, gdy we wzorcu daty użyto nazw miesięcy lub dni tygodnia.
zamieścił: mailman
On The Edge: The Spectacular Rise and Fall of Commodore to ciesząca się dużą popularnością książka autorstwa Briana Bagnalla przedstawiająca historię firmy Commodore (premiera odbyła się w roku 2005). Obecnie trwają prace nad drugim wydaniem zatytułowanym The Commodore Story: A Company on the Edge. Zawierać ono będzie materiał dodatkowy w postaci kilku nowych wywiadów, w tym z "jednym z najważniejszych ludzie w firmie". Prawdopodobnie mowa tutaj o Jacku Tramielu lub Irvingu Gouldzie. Premiera książki zaplanowana została na październik.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Christian Kummerow przygotował nową wersję programu NewFilemaster. Oprócz poprawek błędów, pojawiła się obsługa softlinków, możliwość przerwania odgrywanych przez datatypy sampli dźwiękowych, poprawne wyświetlanie informacji o zajętości i wolnym miejscu na partycjach o rozmiarze większym niż 4 GB. Ponadto autor dodał jedną z funkcjonalności "na życzenie": możliwość zaznaczania pozycji przy wykorzystaniu klawisza Space. Archiwum do pobrania z Aminetu.
zamieścił: grxmrx
Dokładnie o godzinie 23:59 pojawiła się wersja 2.0 systemu MorphOS dla komputerów Pegasos 1 i 2 oraz Efiki. ISO płyty można już pobrać z oficjalnej strony, na której znajduje się również lista zmian i nowości. Opis instalacji jest dostępny tutaj.

Rejestracja systemu MorphOS 2.0 kosztuje w promocyjnej cenie 111,11 euro. Po promocji, która kończy się we wtorek 15 lipca 2008 system będzie można zarejestrować za 150 euro.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

14.05.2021

Firma Hyperion Entertainment wydała AmigaOS 3.2.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Monitor 1084s trafopow... (24) 
CellBasics - arkusz ka... (4) 
TF536 i pełne 68030 (19) 
AmiCube
ShapeShifter + 060 (44) »
Nowy sprzęt spod znaku... (38) »
VS Code i amigowe wtyc... (6) 
Instalacja internetu P... (11) 
Amiga i rynek w Gdańsk... (12) 
Ktokolwiek widział - "... (149) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Moja dopasiona A600

dodane przez: zorkadar

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem