zamieścił: mailman
Claus Desler uruchomił zapowiadane Cinnamon Projects. Ich celem jest przyspieszenie prac nad procesorem tekstu Cinnamon Writer przez podzielenie prac między zainteresowanymi jego rozwojem deweloperami. Z dotacji, które otrzymał i otrzymuje autor procesora będzie wydzielana pewna kwota przeznaczona na dany projekt. Należna ona będzie dla osoby, która pomyślnie go ukończy. Aktualnie uruchomiony został jeden projekt (posiada status "otwarty" i czeka na osobę gotową do podjęcia się zadania) dotyczący stworzenia klasy drukowania. Za jego wykonanie autor otrzyma 100 euro.
Dla przypomnienia, Cinnamon Writer jest przygotowywanym dla AmigaOS 4.0 procesorem tekstu wykorzystującym bibliotekę SDL i zalicza się do narzędzi typu WYSIWYG (What You See Is What You Get).
zamieścił: mailman
Andrea Palmate przygotował dla AmigaOS 4.0 natywną wersję programu do obsługi grup newsowych NewsCoaster. Program korzysta z MUI. W tej wersji dodano obsługę UTF-8 oraz zastąpiono klasę Toolbar klasą TheBar z możliwością wykorzystania 32-bitowych ikon PNG. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Rupert Hausberger udostępnił dla systemu MorphOS pierwszą publiczną wersję VLC (VideoLAN Client) - odtwarzacza umożliwiającego oglądanie filmów i słuchanie muzyki w różnych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, VCD, MP3, OGG i inne) jak również za pośrednictwem protokołów dla transmisji strumieniowych. Program jest stale rozwijany, a niektóre elementy nie zostały jeszcze zaimplementowane. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Matthias Henze przygotował nową wersję stormamiga.lib dla kompilatora StormC i SAS/C. W porównaniu z ostatnią wersję autor nieznacznie zoptymalizował procedury komponentu oraz podszlifował dokumentację pakietu. Z uwagi na to, że nie jest planowany dalszy rozwój tego elementu, został on udostępniony za darmo na stronie autora.
zamieścił: mailman
Bermuda SyndromeNa początku marca informowaliśmy o porcie dla AmigaOS 4.0 silnika gry Bermuda Syndrome - platformówki wydanej w roku 1995 dla systemu Windows. Od tamtego czasu autor portu udostępnił jego kilka nowych wersji, które eliminowały najbardziej uciążliwe błędy, w tym także kłopoty z odtwarzaniem filmów (do pobrania z OS4 Depot). Od wczoraj w grę mogą zagrać także użytkownicy systemu MorphOS, dla których przygotowana została stosowna kompilacja.
zamieścił: mailman
Powstał nowy kanał IRC, na którym można dyskutować na temat programowania w języku AmigaE. Kanał #amigae dostępny jest na serwerze irc.freenode.net.

Źródło: Amigaworld.net
zamieścił: mailman
Projekt Geoffreya Charra The Efika Book zakłada zebranie w dokument PDF wszystkiego co może interesować potencjalnego użytkownika Efiki. Z racji, że póki co, system MorphOS nie jest na tę maszynę oficjalnie dostępny, największy pożytek z niego będą miały osoby wykorzystujące lub planujące wykorzystać tę płytę główną pod systemami Linuksa. Najnowsza, angielska wersja dokumentu oznaczona numerem 1.5 dostępna jest od lipca 2007 roku, lecz od lutego 2008 roku, dzięki pracy Pawła Szczodrego, można się nią cieszyć także całkowicie po polsku.
zamieścił: mailman
"Celtic Legends" to gra, która w dniu swojej premiery mogła zachwycać grafiką jak i pomysłem. Po głębszym w nią wniknięciu nie wszystko jednak zachwyca. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do recenzji tego tytułu.
zamieścił: mailman
Heinz-Raphael Reinke przy wsparciu ze strony Holger Kremssa przygotował nową wersję WinArosStart. Dla przypomnienia, jest to proste narzędzie, przy pomocy którego możemy łatwo i szybko uruchomić AROS-a pod Windowsem korzystając z WinAROS. W nowej wersji dodano możliwość konfiguracji dostępnej ilości pamięci.
zamieścił: mailman
NickyNicky Boum (znana także jako Nicky Boom) to gra platformowa, która odniosła spory sukces w 1992 roku za sprawą firmy Microids. Gra zajmowała jeden dysk i potrafiła pochłonąć masę czasu świeżo (i nie tylko) upieczonym posiadaczom Amigi 500. Doczekała się nawet kontynuacji w postaci Nicky 2. Od pewnego czasu przeżywa swoją drugą młodość za sprawą SDL-owego portu. Najnowsza wersja 0.2.0 obsługuje obie części gry i wymaga do działania oryginalnych plików z wersji amigowej lub pecetowej. Port dostępny jest w wersjach dla AmigaOS 4.0 oraz dla MorphOS-a. Ten pierwszy, istniejący w wersji 0.1.5 (posiada obsługę tylko pierwszej części gry), powstał przeszło rok temu (do pobrania z OS4 Depot). Drugi jest nowszy, oparty na wersji 0.2.0 i powstał kilka dni temu (do pobrania z Aminetu).
zamieścił: mailman, nadesłał: Drako^lM
Podczas PowerDev Meeting, które odbyło się 29 marca, można było uczestniczyć w seminarium prowadzonym przez Grzegorza Kraszewskiego. Osoby, które nie mogły być obecne mogą obejrzeć przygotowany film dostępny do pobrania stąd lub przez sieć eDonkey. W niedługim czasie ma pojawić się wersja o lepszej jakości.
zamieścił: mailman
Edgar Schwan przeportował dla AmigaOS 4.0 arkusz kalkulacyjny Gnumeric. Założeniem autorów oryginału jest stworzenie zamiennika dla programu Microsoft Excel. Program posiada możliwość importu i eksportu danych w wielu różnych formatach, przy czym jego domyślnym formatem dokumentu jest skompresowany GZIP XML. Amigowa wersja Gnumeric wymaga do działania środowiska X11. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Individual ComputersAxel Schneider, pracujący dla Individual Computers, a który przejął po Teemu Suikki rozwój biblioteki dla karty dźwiękowej Delfina, przygotował pierwsze od czterech lat uaktualnienie kluczowego elementu tego wyjątkowego sprzętu. Wprowadzone zmiany pozwalają na podłączenie Delfiny do slotów Zorro znajdujących się np. w kartach Buddha i X-Surf - innych produktach firmy Individual Computers. Autor prawdopodobnie wyeliminował także większość (o ile nie wszystkie) zawieszenia, które występowały podczas pracy na szybszych procesorach przy dużym obciążeniu DSP. Nadal mogą jednak wystąpić problemy podczas odsłuchu radia internetowego nadającego z przepływnością ponad 256 kbit. Warto mieć na uwadze, że nowa wersja biblioteki rozwijana jest pod kątem nowych modeli kart, które są do nabycia w Individual Computers. Obsługa starszych wersji kart jest przez nią zapewniona, lecz nie jest rozwijana ani testowana, a tym samym nowe poprawki niekoniecznie mogą być w starszych modelach dostępne. Archiwum z biblioteką do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer przygotował nowe wersje przeglądarki OWB. Największe zmiany dają się zauważyć w wersji dla AmigaOS 3.x. Autor wprowadził obejście pozwalające korzystać z klawiatury (co w poprzedniej wersji było niemożliwe z racji ograniczeń biblioteki SDL), zaimplementował kilka optymalizacji przyspieszających działanie programu (m.in. wyłączył obsługę plików w formacie GIF ANIM, które bardzo spowalniają), poprawił błąd nieobsługiwanych odnośników z parametrem "target='_blank'". W wersji dla AmigaOS 4.0 zoptymalizowano procedury przewijania ekranu. Archiwa do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zapraszamy do lektury kolejnych części (4, 5, 6) tłumaczeń cyklu Historia Amigi autorstwa Jeremy'ego Reimera, które w oryginale można przeczytać na portalu ArsTechnica.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

13.05.2023

System MorphOS został aktualizowany do wersji 3.18

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Amiga i rynek w Gdańsk... (5) 
Monitor 1084s trafopow... (18) 
Zaproszenie na Polish ... (18) 
Cebit 1994 - Amiga (34) »
Polskie Gry (31) »
VS Code i amigowe wtyc... (4) 
Farmiga : Work in prog... (586) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

A1200 - 1

dodane przez: lysyzastary

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem