zamieścił: 
Tym razem w kolejnej części swojej historii Amigi Jeremy Reimer pisze o najważniejszych jego zdaniem grach na Amigę z lat 1986 - 1991, a więc amigowego okresu świetności.
zamieścił: mailman
Osoby wchodzące w skład grupy World Software, które udzieliły ostatnio wywiadów dla naszego portalu, wspólnie z firmą Mirage wyraziły zgodę na udostępnienie trzech gier, do których stworzenia i wydania się przyczyniły. Mowa o tytułach Doman - Grzechy Ardana, Franko - The Crazy Revenge oraz Street Hassle. Dziękujemy każdemu z członków grupy oraz firmie Mirage za możliwość udostępnienia tych gier na naszym portalu.
zamieścił: mailman
Solo Kazuki przygotował kolejny artykuł z serii przeglądu gier na platformę SNES, w które z powodzeniem można grać wykorzystując emulatory SNES9x czy WarpSNES. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z grą zręcznościową Super Metroid.
zamieścił: mailman
Na liście dyskusyjnej programu Hollywood Fabio Falcucci poinformował o zaawansowanych pracach nad biblioteką GUI dla programu Hollywood 3. Możliwości interfejsu nazwanego SCUI można obejrzeć w zamieszczonym na portalu YouTube filmie. Dzięki cross-platformowych możliwościach Hollywood 3, biblioteka znajdzie nie tylko zastosowanie wśród użytkowników AmigaOS, lecz osób korzystających z Hollywood pod systemami Windows i Mac OS.
zamieścił: mailman
MPlayerFabien Coeurjoly przygotował dla systemu MorphOS uaktualnienie programu MPlayer. Wersja oznaczona numerem 1.0 (svn-2008.05.11) wnosi drobne poprawki i powinny z niej skorzystać osoby, które miały problemy z użytkowaniem poprzedniej. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: MinisterQ, nadesłał: Solo Kazuki
Dostępna jest nowa wersja emulatora konsoli SEGA Genesis/Megadrive dla systemu MorphOS. Omawiana wersja oparta jest na najnowszej kompilacji dla konsol GameCube/Wii, przez co emulator jest dokładniejszy, stabilniejszy oraz umożliwia obsługę SRAM (Static RAM) - czyli zapis stanu gry. Dodano też możliwość gry na 2 padach oraz możliwość skonfigurowania przycisków. Pełna lista zmian oraz sam emulator jest dostępny tutaj.
zamieścił: mailman
AmitopiaTV to prowadzony w formie multimedialnego bloga projekt mający na celu przedstawienie wydarzeń ze świata Amigi. Autorzy zamieszczają swój filmowy program na stronach Google Video (a po jakimś czasie także wersję w postaci pliku AVI do pobrania). W każdym odcinku oprócz najświeższych informacji znajdują się także recenzje programów, filmowe zapisy scenowych dem i inne. Projekt ma już za sobą pięć odcinków. W ostatnim znalazła się relacja z jednego ze spotkań z cyklu PowerDev Meeting, które w dniach 1-4 maja 2008 roku odbyło się w niemieckiej miejscowości Hörstel. Zaprezentowano tam, oprócz systemu MorphOS 2.0 (zdjęcia), dwie nowe, deweloperskie wersje płyt głównych MPC8610HPCD oraz Hellrosa STx (MPC5121eADS).
zamieścił: mailman
Martin Merz przygotował nową wersję pakietu AISS (Amiga Image Storage System). Jest to pakiet zawierający zbiór 1885 obrazków i animacji, z których można tworzyć własne zamienniki pasków narzędziowych do wielu programów lub też wykorzystać je we własnych programach. Obrazki są w formacie PNG (24-bitowe z 8-bitowym kanałem alpha). Nowa wersja jest kompatybilna z AmiUpdate oraz posiada nowy skrypt instalacyjny.
zamieścił: mailman
Portal Game przygotował ankietę na "Najlepszą grę wszech czasów". Z oczywistych względów wiele tam tytułów, których Amiga nigdy nie ujrzała i raczej nie ujrzy, lecz znajdziemy wiele pozycji wieloplatformowych, jak również bezpośrednio amigowych. Na dodatek, w formularzu do głosowania przewidziano również Amigę oraz inne, starsze komputery. Na chwilę obecną prym wiodą Tomb Raider, Doom, Crash Bandicoot, Shenmue oraz Worms. Co ciekawe, wśród głosów redakcji magazynu, na czwartym miejscu znalazł się Sensible Soccer.
zamieścił: 
Jedną z ciekawych cech MorphOS-a (odziedziczoną zresztą po AmigaOS) jest czasowe przechowywanie nieużywanych bibliotek w pamięci, w nadziei, że jeszcze będą potrzebne. W przypadku pracy na granicy wolnej pamięci (albo w czasie testowania własnych bibliotek), może się to jednak stać wadą. Z pomocą przychodzi SysFlush, małe narzędzie uruchamiane w konsoli, usuwające nieużywane biblioteki i urządzenia z pamięci. SysFlush może to robić na żądanie, a także działać rezydentnie, ruszając do sprzątania w regularnych odstępach czasu. Autorem programu jest Rupert Hausberger.
zamieścił: mailman
Firmy E3B (pod kierownictwem Michaela Bohmera) oraz PCP (pod kierownictwem Chrisa Hodgesa) przygotowały nową kartę USB pracującą w slotach Zorro II/III o nazwie Deneb. Karta wyposażona jest w trzy porty USB (dwa zewnętrzne, jeden wewnętrzny) kompatybilne z przyjętymi specyfikacjami USB 1.1 (Full Speed) i USB 2.0 (Hi-Speed) oraz port zegara w ramach zachowania kompatybilności i używalności obecnie posiadanych urządzeń. Sprzęt został stworzony głównie z myślą o użytkownikach klasycznych Amig korzystających z AmigaOS 3.x, lecz potwierdzone jest jego działanie na AmigaOS 4.0 oraz MorphOS-ie. Wraz z kartą dostarczany jest, na licencji OEM, stos USB Poseidon 4.0 (ta sama wersja stosu dla Amig klasycznych dostępna jest wyłącznie dla klientów produktów firmy E3B) obsługujący (w porównaniu z poprzednimi wersjami) całą masę nowych urządzeń, do których zaliczają się karty sieciowe, 3D Space Navigator, kamery sieciowe, kamery cyfrowe (PTP), odtwarzacze MP3 (MTP), karty dźwiękowe USB. Karta Deneb posiada zintegrowany FlashROM o pojemności 6 MB (4 MB dla użytkownika i 2 MB na firmware), w który można wgrać wspomniany stos USB, dzięki czemu możliwe jest bezpośrednie uruchamianie systemu z urządzeń przenośnych. W ramach ciekawostki, FlashROM sprzedawanej karty zawiera animację Erica Schwarza "Still Alive". Urządzenie jest do nabycia w firmie E3B oraz w internetowych sklepach za kwotę 139,95 euro (z VAT).
zamieścił: mailman
Paul J. Beel, na swoim blogu, opublikował wywiad przeprowadzony z Ericem Schwarzem. Rozmawiał z nim między innymi o jego amigowej pasji, a także wkładzie w system AROS, a konkretnie stworzenie wizerunku kotki, która jest maskotką tego systemu.
zamieścił: mailman
Leif Salomonsson przygotował nową wersję kompilatora języka Amiga E - ECX. Dokładny opis poczynionych sporych zmian znajduje się w archiwum, które można pobrać z Aminetu.
zamieścił: mailman, nadesłał: FOrest
Nie został dotrzymany termin wykonania zadania określonego w bounty nr 7, polegającego na integracji emulatora UAE z systemem AROS. Podjął się go Richard Drummond, lecz niestety od pewnego czasu przestał odpowiadać na maile z obozu TeamAROS. W związku z powyższym TeamAROS podjęło decyzję o ponownym otwarciu Bounty nr 7. Na koncie jest w tej chwili 2299 dolarów amerykańskich i 75 euro.

Źródło: AROS-Exec
zamieścił: mailman
Tales of TamarPojawiła się nowa, amigowa wersja gry Tales of Tamar. Powinny z niej skorzystać osoby, które przy wcześniejszych wersjach miały problemy z rejestracją. Pełen opis wprowadzonych zmian znajduje się tutaj. Archiwum z pełną wersją gry oraz samo uaktualnienie znajdują się pod wskazanymi odnośnikami.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

13.05.2023

System MorphOS został aktualizowany do wersji 3.18

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Monitor 1084s trafopow... (20) 
Nowy sprzęt spod znaku... (35) »
Amiga i rynek w Gdańsk... (10) 
Amigowe FPS (refleksje... (107) »
Instalacja internetu P... (9) 
Cebit 1994 - Amiga (35) »
Uruchomienie Firebird ... (282) »
pistorm600+Emu68 probl... (49) »
Zaproszenie na Polish ... (18) 
Polskie Gry (31) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Atari Falcon

dodane przez: atarens

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem