zamieścił: mailman
ACube SystemsFirma ACube Systems poinformowała o mających się ku końcowi pracach związanych z trzema systemami operacyjnymi, które będzie można zainstalować na płycie Sam440Ep. Oprócz słownej zapowiedzi możemy pooglądać obrazki z działającymi dystrybucjami Linuksa CruxPPC i Ubuntu, a także z bardziej amigowym akcentem - systemem AROS.
zamieścił: mailman
Milkytracker, tracker muzyczny pracujący we współpracy z biblioteką SDL dostępny od kilku dni dla AmigaOS 4.0 i AROS-a, został skompilowany także dla systemu MorphOS. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: 
AcubeFirma ACube Systems udostępniła nowy firmware (zawartość układów programowalnych) dla MiniMig. MiniMig jest klonem Amigi 500, w którym zastosowano oryginalny procesor 68000, a układy specjalizowane zastąpiono programowalnym układem FPGA. Aktualizacja pozwala na używanie plików z Kickstartem o rozmiarze 256 kB oraz plików zaszyfrowanych z pakietu AmigaForever. Oprócz tego dodano informacje diagnostyczne w razie kłopotów ze startem systemu. Informacje te to test pamięci sygnalizowany zmieniającymi się kolorami ekranu, oraz diagnostyka ładowania Kickstartu, sygnalizowane miganiem diody LED.
zamieścił: 
Program do testowania monitorów LCD może się przydać przy kupnie takiego sprzętu, szczególnie używanego. Ilkka Lehtoranta napisał taki program w wersjach dla AmigaOS 3.x oraz MorphOS-a. Program pozwala na wykrycie tzw. martwych pikseli, sprawdzenie odwzorowania palety barw, kąta widoczności, a nawet na próbę naprawienia martwych pikseli przez ich intensywne przełączanie. Program wymaga systemu CyberGraphX, oraz możliwosci wyświetlenia na monitorze trybu graficznego TrueColor w naturalnej rozdzielczości matrycy monitora. LCDMonitorTest można pobrać z Aminetu.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: wali7
Coroczny powrót słońca i cieplejszych dni już od paru lat zwiastują nam Amimajówkę. Również w tym roku ta ogólnoamigowa impreza odbędzie się, tym razem dnia 31 maja 2008. Miejsce to samo co poprzednio, czyli Instytut Fizjologii Roślin PAN w Krakowie przy ulicy Niezapominajek 21. Planowana godzina rozpoczęcia - 10:00, wstęp wolny. Planowana, komputerowa część imprezy jednodniowa.

Na imprezie jak zawsze będą mniej i bardziej aktywni (lub tylko sympatycy) systemów amigowych, a także ich wspaniałe Amigi i Pegasosy.
zamieścił: mailman
1 kwietnia, na forum AROS-Exec Chris Hodges zaproponował uwolnienie źródeł stosu USB Poseidon w wersji 4.0 (gdy takowa się pojawi) w celu stworzenia stosu USB dla systemu AROS. Wbrew podejrzeniom nie był to prima-aprilisowy żart. Chris zadeklarował nawet pomoc dla osoby, która podejmie się zadania dostosowania źródeł. Oczywiście nic za darmo. Za przekazanie źródeł Chris oczekiwał kwoty rzędu 3000 dolarów (około 2000 euro). W obawie, czy uwolnione źródła nie pójdą na zmarnowanie zaproponowano, aby za 4000 dolarów (plus sprzęt do pracy) przeportowania podjął się sam Chris. Wkrótce ma zostać otwarte bounty na ten cel. Kiedy światło dzienne ujrzy wersja 4.0 Poseidona, czy uwolnienie źródeł będzie oznaczać także możliwość stworzenia natywnych wersji dla innych systemów, jak długo po uwolnieniu źródeł użytkownicy AROS-a będą musieli czekać na stos USB, kto będzie zajmował się wprowadzaniem dalszych zmian do stosu po przygotowaniu jego portu? Te pytania na razie pozostają bez odpowiedzi.
zamieścił: mailman
Po wersji dla AmigaOS 4.0, Milkytracker został skompilowany także dla systemu AROS (informowaliśmy kilka dni temu). Na razie jest to jeszcze bardzo wczesna wersja, która posiada włączoną funkcję debug. Archiwum do pobrania stąd.

Źródło: AROS-Exec
zamieścił: mailman
Paolo Besser przygotował niewielkie uaktualnienie dystrybucji VmwAROS. Zmiany dotyczą wyłącznie kernela, w którym usunięto kilka błędów związanych z uruchamianiem VmwAROS. Warto nadmienić, że osoby, które już posiadają zainstalowaną wersję VmwAROS Live! 0.7 i wspomnianego wyżej problemu nie doświadczyły, nie muszą dokonywać uaktualnienia. Archiwum z obrazem ISO dystrybuowane jest przez protokół BitTorrent oraz stronę AmiKit. Odnośniki znajdują się na stonie VmwAROS.
zamieścił: 
Maxym Ilyin przygotował kolejną wersję Flash Playera, opartego na bibliotece rozwijanej przez Mike'a Steeda. W nowej wersji usunięto błędy związane z bezstratną dekompresją obrazu, oraz dodano obsługę kształtów zmiennych w czasie. Wciąż jednak program obsługuje jedynie animacje w wersji Flash 3 i częściowo 4.
zamieścił: mailman
Piotr "PopoCop" Szymański zrecenzował grę Seek and Destroy - strzelaninę produkcji twórców gry Roadkill. Oprócz recenzji, autor przygotował także krótki poradnik dla grających. Zapraszamy do lektury.
zamieścił: mailman
AmigaOS 4.0 ClassicJak dotąd w sieci pojawiło się bardzo niewiele opinii użytkowników na temat AmigaOS 4.0 Classic wyrażonych w postaci recenzji. Pierwsza pojawiła się na początku stycznia na forum portalu AmigaWorld.net. Kilka dni temu mini-recenzja, a raczej wzmianka zachęcająca do takich przedsięwzięć, zagościła na portalu OSNews.
zamieścił: mailman
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o nowym numerze magazynu #amiga guide. Dostępny był on w formie papierowej jedynie dla prenumeratorów. Od dzisiaj, osoby zarejestrowane na portalu AmigaWeb.net mogą go pobrać w postaci pliku PDF.
zamieścił: mailman
Reimplementacja sterowników 3D podsystemu Warp3D rozwijana przez Alaina Thelliera pod nazwą Wazp3D dostępna jest w nowej wersji. Autor zapewnia, że działa StormMesa, coraz większa liczba funkcji jest kompatybilna z Warp3D, jak również pojawiło się kilka całkowicie nowych. Dla przypomnienia Wazp3D, w przeciwieństwie do oryginału, nie potrzebuje do działania sprzętu z możliwościami 3D. Archiwum do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman
Jak czytamy na portalu AROS-Exec, bounty dla systemu AROS, które powstały z inicjatywy TeamAROS od czerwca zmienią właściciela. Kontrolę nad całością przejmie projekt power2PEOPLE - organizacja non-profit prowadzona przez Raquel Velasco i Billa Bucka. Obecnie działający system przestanie zbierać pieniądze od 1 maja. Deweloperom, którzy ukończą zarezerwowane przez siebie projekty, pieniądze zostaną wypłacone niezależnie od tego wydarzenia. Randy Vice zrezygnował z prowadzenia bounty z przyczyn technicznych.
zamieścił: mailman
Dla systemu AmigaOS 4.0 pojawiła się nowa wersja przeglądarki internetowej OWB. Zmian nie jest dużo i są raczej wewnętrzne i kosmetyczne. Autor między innymi przyspieszył system wyświetlania czcionek oraz poprawił ich wzajemne oddzielanie. Poprawił także dwa z najczęściej pojawiających się błędów. Archiwum do pobrania ze strony autora.

Uaktualnienie (26.04.2008):
Dostępna jest nowa wersja.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

14.05.2021

Firma Hyperion Entertainment wydała AmigaOS 3.2.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

TF536 i pełne 68030 (17) 
Instalacja internetu P... (11) 
Amiga i rynek w Gdańsk... (12) 
Nowy sprzęt spod znaku... (37) »
Monitor 1084s trafopow... (22) 
VS Code i amigowe wtyc... (5) 
Ktokolwiek widział - "... (149) »
Warped Vision (80) »
Cebit 1994 - Amiga (36) »
Amigowe FPS (refleksje... (107) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Moja nowa A1200

dodane przez: frywolny_marian

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem