zamieścił: mailman, nadesłał: Pepe
Ukazał się pierwszy (po zerowym) numer magazynu mającego kontynuować tradycję pisma Commodore&Amiga. Redakcja powiększyła się, a w bieżącym numerze można przeczytać m.in. pierwszą część polskiego tłumaczenia artykułów dotyczących historii Amigi (publikowane na ArsTechnica.com) oraz wywiad z Krystianem Grzenkowiczem - osoby będącej redaktorem naczelnym pierwotnego C&A. Magazyn w postaci pliku PDF do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Minimig trafił do rąk pewnej grupy użytkowników, którzy powoli zaczynają z nim zabawę. W sieci pojawiły się już recenzje i zdjęcia oraz lista kompatybilności oprogramowania. Zawiera ona stale uzupełnianą listę dem i gier, które się udało lub nie udało uruchomić na Minimig.
zamieścił: mailman
Jarosław Szubert to kolejny z członków nieistniejącej już grupy World Software. Benedykt Dziubałtowski przeprowadził z nim wywiad, w którym porozmawiał głównie na temat jego wkładu w graficzną stronę nigdy niewydanej, choć istniejącej gry "Draggy and Croco". Ponadto zapraszamy do bogatej galerii nigdy wcześniej niepublikowanych prac pana Szuberta, w tym animacje postaci z "Franko 2: No Mercy", czy próbki etapów z gry "Kajko i Kokosz: Porwanie Mirmiła".
zamieścił: mailman
Na początku tego roku zademonstrowano prototyp płyty NatAmi - podobnie jak Minimig, klona Amigi opartego na technologii FPGA, lecz znacznie bardziej zaawansowanego. Na zaktualizowanej stronie internetowej projektu przedstawiono specyfikację sprzętu oraz wykaz kompatybilności z prawdziwą Amigą. Produkcja płyt dla deweloperów wyposażonych w 16 MB pamięci Chip, procesor 68060 oraz 256 MB Pamięci Fast przewidziana jest na lato 2008 roku. Co ciekawe, powstaje już pierwsza gra, która będzie promowała ten komputer. Więcej na jej temat znajdziemy w wątku na forum AmigaWorld.net.
zamieścił: mailman
Hively TrackerPonad rok temu autorzy programu HivelyTracker ogłosili konkurs polegający na stworzeniu utworu muzycznego w formacie HLV. Zwycięzca miał wygrać C64-DTV, a wszystkie nadesłane pracy miały zostać skompilowane w jeden musicdisk. Po tak długim okresie oczekiwania zapowiadany musicdisk wreszcie się pojawił. Dostępny jest w wersjach dla AmigaOS 4.0, Linuksa oraz Windowsa. Autorzy chcą, aby była to produkcja wieloplatformowa i udostępnili kod źródłowy, aby możliwe było przygotowanie portów na inne systemy. Autorami musicdisku są Xeron/IRIS oraz Spot/Up Rough.
zamieścił: mailman
Chris Young przygotował nową wersję programu do obserwacji zmian pogodowych Wet. Autor poprawił kilka błędów, które powodowały zarówno zawieszenia, jak i dyskomfort pracy. Szczegółowy opis zmian znajduje się w archiwum z programem. Program skompilowany jest w wersji dla AmigaOS 4.0 oraz AmigaOS 3.9 (z AfaOS - więcej w dokumentacji oraz tutaj).
zamieścił: mailman
Pojawił się 71. numer magazynu Amiga Future. W numerze znalazły się m.in. recenzje YAM-a 2.5, OWB, Transmission i Hollywood 3. Przy okazji tego ostatniego wystartował osobny kącik poświęcony tworzeniu projektów w tym programie. Ponadto można przeczytać artykuł o NatAmi, wywiad z Richardem Drummondem i inne. Do magazynu dołączona jest płyta CD. Czasopismo do nabycia m.in. u wydawcy.
zamieścił: mailman
BoulderDashGuido Mersmann przygotował nową wersję jednej z najwierniejszych implementacji klasycznej gry BoulderDash. Wprowadził do niej obsługę kontrolerów USB Rumble, DualShock i ForceFeedBack, które pozwalają na własnej skórze poczuć efekty spadających kamieni i wybuchających ścian. Jak zapewnia autor, BoulderDash staje się w ten sposób całkiem inną grą. Wymagania programu się nie zmieniły (AmigaOS 2.x, ECS lub AGA, opcjonalnie karta graficzna oraz muzyczna (AHI)). Do obsługi kontrolera niezbędny jest stos USB Poseidon. Archiwum z grą do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
ACube SystemsFirma ACube Systems poinformowała o całkowitym wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy Minimig wyprodukowanych w pierwszej partii. Oczekujące zamówienia zostaną zrealizowane dopiero po wyprodukowaniu nowej partii, a to ma nastąpić w okolicy połowy kwietnia. Do tego też czasu nie będą przyjmowane nowe zamówienia.
zamieścił: mailman
Bermuda SyndromeRaziel przygotował dla AmigaOS 4.0 port silnika gry Bermuda Syndrome. Jest to gra platformowa wydana w roku 1995 dla systemu Windows, bardzo podobna do Flashbacka. Do działania wymagana jest wersja demonstracyjna gry lub pliki z pełnej, oryginalnej wersji. Port dla AmigaOS 4.0 posiada pewne uchybienia, które skutkują brakiem overlaya, a przez to brakiem wprowadzenia i filmików w trakcie gry (w archiwum znajduje się jednak wersja z obsługą overlaya, lecz nie była ona testowana przez autora i może powodować problemy) oraz dostępnością tylko efektów dźwiękowych (muzyka możliwa jest po wcześniejszym zgraniu ścieżek audio z płyty CD z grą). Autor prosi o wszelkie uwagi i raporty błędów, aby usprawnić obecną wersję port.
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer przygotował nową wersję przeglądarki OWB. Dzięki pomocy Andrea Palmate wprowadzono możliwość pobierania i wysyłania plików. W tym pierwszym przypadku mamy także okienko postępu. Zmniejszono także zapotrzebowania pamięciowe - program powinien zadowolić się 128 MB pamięci. Archiwum do pobrania ze strony autora.

Uaktualnienie (06.03.2008):
Dostępna jest wersja 1.17 usuwająca kilka błędów.

Uaktualnienie (11.03.2008):
Dostępna jest wersja 1.18 usuwająca kilka kolejnych błędów i wprowadzająca sprawdzanie czy pobierany plik nie istnieje na dysku.
zamieścił: MinisterQ, nadesłał: eFUNZINe
Firma eFUNZINe z przyjemnością ogłasza, że są już dostępne w jej ofercie dwa ciekawe produkty związane z Amigą - długo oczekiwany system AmigaOS 4.0 oraz miniaturowa implementacja Amigi 500 - Minimig.
zamieścił: mailman
W ostatnich dniach grudnia Peter Hutchison udostępnił dla systemu AROS pierwszą wersję programu ustawień drukarki. Można już pobrać uaktualnioną wersję, która lepiej radzi sobie z wykorzystaniem lokalizacji. Archiwum znajduje się na stronie autora.
zamieścił: mailman
Kilka dni temu na Sourceforge zainicjowany został nowy projekt . Jest nim stworzenie amigowej implementacji Network File System (NFS) (protokół zdalnego udostępniania systemu plików). Dawniej pracował nad nim Carsten Heyl i istniał pod nazwą ch_nfs. Kilka lat temu kod źródłowy został przekazany do Jensa Langnera i na licencji GPL ma być rozwijany pod nazwą aNFS. Zachęca się do pomocy wszystkich zainteresowanych programistów. Projekt ma być tworzony dla AmigaOS 4.0, MorphOS-a oraz AROS-a.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja klasy MUI - The Bar. Szczegóły na temat wprowadzonych zmian znajdują się w archiwum, które można pobrać stąd. Tradycyjnie wewnątrz znajdują się wersje dla systemu AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 oraz MorphOS.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

13.05.2023

System MorphOS został aktualizowany do wersji 3.18

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Amiga i rynek w Gdańsk... (5) 
Monitor 1084s trafopow... (18) 
Zaproszenie na Polish ... (18) 
Cebit 1994 - Amiga (34) »
Polskie Gry (31) »
VS Code i amigowe wtyc... (4) 
Farmiga : Work in prog... (586) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Commodore Amiga

dodane przez: sebbb

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem