zamieścił: grxmrx, nadesłał: Phibrizzo
Ukazała się nowa wersja gry Change It (klon Bejeweled). Do głównych zmian należą:
  • dodanie paska postępu wskazującego stopień wczytania podkładów graficznych
  • wprowadzenie animacji klocków przy ich zaznaczaniu
  • dodanie trybu Demo
Aby używać tej wersji gry należy pobrać również nowsze wersje podkładów graficznych dostępnych na stronie gry. Archiwum z grą tak samo jak poprzednio zawiera odpowiednie wersje dla systemów AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, MorphOS oraz AROS.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: Mandi^ATO
Na AmigaOS 4.0 wydano grę logiczno-zręcznościową Word Me Up XXL (informowaliśmy o niej tutaj i tutaj). Jako ciekawostkę można dodać, że gra (dotyczy to również dokumentacji) jest dostępna również w polskiej wersji językowej.

Wersję demo można pobrać stąd (~22MB). Cenę gry ustalono na 16,99 euro lub 21,99 euro (wersja CD).
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer systematycznie polepsza przeglądarkę OWB. Między innymi dodano kilka nowych tooltypów, możliwość wykorzystania czwartego i piątego przycisku myszy do przemieszczania się po otwartych stronach. Dalszym usprawnieniom przeszedł także system odpowiedzialny za wyświetlanie czcionek oraz dodano obsługę tzw. "fallback font", czyli czcionki rezerwowej posiadającej symbole wszystkich znaków tablicy standardu Unicode, które zostaną wyświetlone w przypadku gdy używana przez program czcionka nie obsługuje danego znaku. Poza tym w przypadku uruchomienia programu z poziomu Workbencha, okienko z debugiem już się nie pojawia. Więcej szczegółów oraz na archiwum (w formacie 7z oraz LhA) na stronie autora.

Uaktualnienie (18.02.2008):
Dostępna jest wersja 1.12, w której autor poprawił dwa uciążliwe błędy. Archiwum do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman
Dla systemu AROS otwarto nowe bounty zakładające stworzenie klienta DHCP.
zamieścił: mailman
Recenzja kolejnej amigowej klasyki gości na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury tekstu Roberta "Crowly" Sidora poświęconego grze Golden Axe.
zamieścił: mailman
Scenowa grupa RNO (Rave Network Overscan) przygotowała setny numer RNO Records. Dostępny jest w formie music disku, który daje się uruchomić pod AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 oraz MorphOS-em. W jego skład wchodzi dziesięć modułów muzycznych w formacie Protrackera napisanych przez takie osoby jak Roz, Xni, Densho, RM, Zany oraz GOTO80. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: Kamul
Sławek "Kamul" Kamiński przygotował nową wersję programu Klips - programu, który jest menadżerem systemowego schowka (z ang. "clipboard"). Poprawiono w niej kilka zauważonych błędów, a także wzbogacono o niemiecką lokalizację oraz gustowną ikonkę PNG autorstwa Ottiego. Archiwum, w którym znajdują się wersja dla AmigaOS 3.x i MorphOS-a do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman
Richard Barfoot, zgodnie z zapowiedzią, o której można było przeczytać w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi, przygotował dla zarejestrowanych użytkowników nową wersję programu MindSpace. Jest to najprawdopodobniej ostatnia wersja (przynajmniej na jakiś czas). Autor na dobre zajął się wersją 2.0. Można już pooglądać obrazki (1, 2) przedstawiające ją w działaniu, a także przyjrzeć się próbnej kompilacji.
zamieścił: mailman
Leif Salomonsson przygotował nową wersję kompilatora języka Amiga E - ECX. Dokładny opis poczynionych zmian znajduje się w archiwum, które można pobrać z Aminetu.
zamieścił: mailman
Fredrik Wikstrom rozwija dla AmigaOS 4.0 narzędzie/urządzenie diskimage.device. Przy jego pomocy bez problemu można przeglądać (mount) zawartość obrazów dysków, tak jakby były zwykłymi dyskietkami, czy płytami. Program obsługuje sporą, stale powiększającą się liczbę formatów obrazów. Od dzisiaj, dla systemu AmigaOS 4.0, dostępna jest już wersja 52.32, a także po raz pierwszy wersja dla AmigaOS 3.x. Z oczywistych względów (dos.library) jest ona nieco ograniczona i nie oferuje tej samej funkcjonalności co wersja dla nowszej wersji systemu, niemniej bezproblemowo radzi sobie z formatami ADF, HDF, IMG (nie CloneCD), ISO/Toast. Archiwa do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman
Mathias Parnaudeau przygotował nową wersję programu PointRider. Dla przypomnienia, jest to przeglądarka plików PowerPoint (PPS). W najnowszej wersji autor wprowadził między innymi nowe funkcje polepszające skalowanie obrazków oraz obsługujące czcionki, rozpoznawanie i stosowanie czcionek zastosowanych w plikach PPS (o ile są dostępne w systemie). Powstało także nowe GUI wykorzystujące interfejs MUI. Program dostępny jest w wersji dla AmigaOS 4.0 oraz dla MorphOS-a. Nadal nie istnieje wersja dla AmigaOS 3.x, ale użytkownicy tego systemu mogą zadowolić się wersją 68k programu MeltingPoint, który służy do konwertowania plików PPS do projektów programu Hollywood.
zamieścił: mailman
Osoby zajmujące się rozwojem klasy MUI TextEditor przygotowały jej nową wersję. Szczegółowy wykaz wprowadzonych zmian i poprawek znajduje się w archiwum, które jak zwykle zawiera wersje skompilowane dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a.
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer przygotował dla AmigaOS 4.0 nową wersję przeglądarki OWB. Szczegóły dotyczące wprowadzonych zmian znajdują się na stronie autora. Stamtąd także można pobrać archiwum z programem.

Uaktualnienie (12.02.2008):
Pojawiła się wersja 1.9. Wprowadzono w niej mnóstwo kolejnych zmian, a warto z nich wymienić możliwość przesuwania stron na lewo i prawo (tam gdzie to jest konieczne; z przytrzymaniem klawisza ALT można do tego celu wykorzystać rolkę myszki), dodano listwę statusu oraz postępu otwierania strony, okno przeglądarki przyjmuje tytuł otwieranej strony, pasek URL zmienia zawartość wraz z wczytywaniem nowej strony, dodano tooltypy pozwalające skonfigurować stronę startową oraz najmniejszą czcionkę jaka ma być wykorzystana przez program.
zamieścił: mailman
Frying PanTomasz Wiszkowski przygotował wersję 1.3.0 programu Frying Pan. Poczynionych poprawek jest całkiem sporo. O części z nich informowaliśmy już wcześniej. Pełna lista dostępna jest na stronie programu. Do pobrania jak zwykle wersje dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, AROS-a i MorphOS-a.
zamieścił: mailman
Prism2.device to sterownik standardu SANA-II do obsługi bezprzewodowych kart sieciowych opartych na układzie Prism II. Obsługuje on zarówno karty PCMCIA znajdujące się w Amigach klasycznych, jak również kart wpięte w sloty PCI. Najnowsza wersja charakteryzuje się poprawką błędu, który znacznie ograniczał prędkość działania kart oraz przywróceniem funkcjonalności przelotek PCI-to-PCMCIA pod AmigaOS 4.0. Z uwagi na problemy z prędkością przesyłu danych najnowsza wersja nie działa pod Pegasosem. Archiwum do pobrania z Aminetu.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Zaproszenie na Polish ... (18) 
Cebit 1994 - Amiga (34) »
Polskie Gry (31) »
Amiga i rynek w Gdańsk... (4) 
VS Code i amigowe wtyc... (4) 
Monitor 1084s trafopow... (17) 
Farmiga : Work in prog... (586) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Directory Opus

dodane przez: EndrjuDH0

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem