zamieścił: 
MorphOS Team postanowił nie być gorszy od Hyperionu, i postanowił pokazać, że również MorphOS może działać na Macu Mini. Co więcej, działanie wydaje się być bardziej zaawansowane, ponieważ system bootuje do końca, uruchamiając Ambienta. MorphOS na Macu ma też tę przewagę nad AmigaOS 4, że nie stoi w cieniu procesu sądowego. Z drugiej jednak strony MorphOS stoi w cieniu widzimisię i kaprysów nieformalnej grupy ludzi (jaką przecież jest MOS Team), która ma fatalny PR. Zapewne dlatego na dziś nie ma jeszcze oficjalnego komentarza MorphOS Teamu na temat tego nieoficjalnego filmu.
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer przygotował dla AmigaOS 4.0 nową wersję przeglądarki internetowej OWB. Wśród wprowadzonych zmian znalazły się między innymi domyślne ustawienie jako strony startowej interfejsu użytkownika (jest on zbudowany w oparciu o kod HTML; obecnie nie jest zbyt funkcjonalny, lecz jaki pisze sam autor, "lepszy taki niż żaden"). Ponadto dalsze usprawnienia i optymalizacje głównego silnika.

Uaktualnienie (19.01.2008):
Dostępna jest już wersja 1.4, w której poprawiono m.in. błąd związany z wprowadzaniem znaków.
zamieścił: mailman
Frederik Wikstrom przygotował narzędzie, które zadowolić powinno wszystkich użytkowników AmigaOS 4.0, którzy mają dość stosowania kilku programów służących do konwersji pomiędzy różnymi formatami obrazów ISO płyt CD. ISO-o-matic to kompleksowe narzędzie pozwalające przy pomocy jednego kliknięcia dokonać konwersji z formatów b5i, bin, cdi, img, mdf, pdi, nrg i uif do formatu standardowego ISO. Archiwum z programem do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman
Alfred Faust przygotował nową wersję sekwencera MIDI Bars’n’Pipes. Autor głównie skupił się na poprawkach błędów.
zamieścił: mailman
Paul J. Beel na swoim blogu zamieścił wywiad przeprowadzony ze Stafem Verhaegenem, osobą odpowiedzialną za port Regina Rexx dla AROS-a, jak również wyczyszczynie głównego kodu systemu.
zamieścił: mailman
Pojawił się 70. numer magazynu Amiga Future, a w nim m.in. recenzja AmigaOS 4.0 Classic, przegląd programów do zarządzania plikami, recenzja MindSpace, AmiWebView 2, IGame, AmigaSYS oraz karty dźwiękowej Delfina. Ponadto można przeczytać wywiad z Mathiasem Parnaudeau. Do magazynu dołączona jest także płyta CD.
zamieścił: mailman
Phenomena to wtyczka do programu Real3D. Za zgodą firmy Delta Knowledge, ze strony pakietu AmiKit można ją pobrać za darmo.
zamieścił: mailman
Pojawiła się wersja 0.6 VmwAROS, czyli odmiany systemu AROS dla platformy VMware. Wśród zaimplementowanych nowości wymienione jest dodanie walidatora dysków, narzędzia VmwUpdate służącego do automatycznego uaktualniania plików systemowych, najnowszą wersję środowiska deweloperskiego Murks!, programów WookieChat oraz VICE. Poprawiono także obsługę dużych rozmiarów dysków oraz usunięto niedziałające programy. Więcej szczegółów oraz obraz ISO do pobrania ze strony projektu.
zamieścił: mailman
Tubexx to skrypt Arexxa wzbogacony o stosowne GUI pozwalający na wyszukiwanie, pobieranie, konwersję oraz odtwarzanie filmów z popularnego portalu YouTube. Całość działa pod systemem MorphOS 1.4.5 i wymaga posiadania zainstalowanych kilku zewnętrznych programów: MUI4, RxMUI, MPlayer, MEncoder, xsltproc, grep, wget oraz HTTPResume. Szczegóły dotyczące procesu instalacji, możliwości oraz użytkowania znajdują się na stronie programu.
zamieścił: mailman
ACube SystemsFirma ACube Systems z ubolewaniem poinformowała o opóźnieniu w dostawie płyt głównych Minimig. Wysyłka miała rozpocząć się w połowie stycznia, lecz okazało się to niemożliwe. Została przełożona na 1 lutego 2008 roku. Ponadto firma zdradziła kilka dodatkowych szczegółów dotyczących Minimiga oraz nową ofertę. Do poprawnego działania wymagany jest odpowiedni zasilacz. Istnieje możliwość złożenia zamówienia na płytę główną od razu wyposażoną w odpowiednią jednostkę zasilającą. Cena wynosi wówczas 149 euro (netto). Co więcej, do każdego sprzedanego egzemplarza firma dorzuca gratis kartę pamięci o pojemności 1 GB. Przy składaniu zamówienia należy sprecyzować czy jesteśmy zainteresowani wariantem płyta główna + karta pamięci, czy też zestawem płyta główna + zasilacz + karta pamięci.
zamieścił: mailman
Gilles Pelletier przygotował nową wersję stosu USB ANAIIS (wcześniejsze informacje). Autor dodał wyświetlanie informacji na temat sprzętu oraz producenta. Nadal jednak nie jest do końca rozwiązany problem występującego czasami braku wykrywania kart Subway. Archiwum do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman, nadesłał: Mikołaj Grzybowski
Podczas tegorocznego spotkania MeKa 2008, które odbyło się w miniony weekend, Thomas Hirsch zademonstrował deweloperską wersję płyty NatAmi. Podobnie jak Minimig, jest to klon Amigi oparty na technologii FPGA, lecz znacznie bardziej zaawansowany - posiada pełną implementację układów AGA. Procesor nie jest emulowany i teoretycznie na płytę główną można zamontować każdy typ procesora Motorola 68k, jak również procesor Coldfire. Demonstrowana wersja posiadała wbudowaną jednostkę 68030 (planowana jest także wersja z 68060) oraz kontroler IDE z podłączonym dyskiem twardym. Sprzęt bezproblemowo uruchamiał programy oraz gry i działał pod kontrolą systemu AmigaOS 3.1. Więcej szczegółów w raporcie, który na forum AmigaWorld.net przedstawił Gunnar von Boehn.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: 
Programiści potrafią czasem naprawdę zaskoczyć. Tytułowy Gread to nic innego, jak prosty wyświetlacz plików tekstowych. Prosty, to nie znaczy bynajmniej prosto zrobiony. Po pierwsze, jak wszystkie programy "AmigaHarry'ego" jest w całości napisany w asemblerze. Po drugie tekst jest wyświetlany metodą zrobienia z niego ogromnej bitmapy, której tło wypełnione jest płynnym gradientem (jego kolory są konfigurowalne). Owszem, bajerancko to wygląda, ale powoduje spore zużycie pamięci i jest na dłuższą metę męczące (w domyślnej konfiguracji gradient przebiega od niebieskiego do czerwonego, a tekst jest jasnozielony...).
zamieścił: mailman
Osoby korzystające z adapterów myszy PS2 (Cocolino, ps2m) z całą pewnością spostrzegły, że pod AmigaOS 4.0 Classic nie działa rolka w natywnie skompilowanych programach. Przyczyna tego jest prosta - każdy taki program korzysta z nowego standardu obsługi tego elementu wprowadzonego w AmigaOS 4.0. Thomas Rapp przygotował specjalną wersję sterownika (dla adapterów opartych na PS2M), który dostosowuje go do nowego standardu. Z uwagi na brak odpowiedniego sprzętu, autor nie jest w stanie przetestować poprawności działania. Prosi więc o nadsyłanie uwag. Warto zauważyć, że starsze oprogramowanie, które nie zostało skompilowane w wersji pod AmigaOS 4.0 powinno działać tak, jak dotychczas. Należy jedynie pamiętać, aby program IPrefs, wywoływany w startup-sequence, uruchamiać z argumentem NEWMOUSE.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman, nadesłał: stefkos
Paweł "Stefkos" Stefański przygotował dla systemu MorphOS nową wersję programu do tworzenia galerii internetowych Gallerius. W wersji 2.20 dodano:
  • okno podglądu dla obrazka,
  • możliwość komentowania obrazków oraz umieszczania komentarzy na stronie,
  • możliwość zapisu/odczytu projektów,
  • przycisk powrotu do strony głównej dla podstron.
Program można pobrać stąd.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Cebit 1994 - Amiga (30) 
Polskie Gry (31) »
Amiga i rynek w Gdańsk... (4) 
VS Code i amigowe wtyc... (4) 
Monitor 1084s trafopow... (17) 
Farmiga : Work in prog... (586) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Ostatnia zdobyta!

dodane przez: Tom Rain

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem