zamieścił: mailman
Emulator konsol Sega Genesis i Sega Megadrive napisany przez Charlesa MacDonalda został przeportowany dla systemu AROS. Program nie jest jednak bez wad i jest dosyć wolny. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Dla systemu AROS zainicjowano bounty o numerze 69, na którym środki będą zbierane dla osoby, której uda się stworzyć obsługę kart dźwiękowych pracujących w portach USB.
zamieścił: mailman
Firma APC&TCP przedstawiła plany na 2008 rok dotyczące prowadzonych przez siebie amigowych projektów. Poniżej krótkie podsumowanie.

AmiATLAS

Rozwój programu postępuje bardzo wolno, lecz być może uda się przygotować kilka małych uaktualnień. Nowa wersja programu będzie dostępna dla AmigaOS 4.0 i zostanie przygotowana pod systemowe ReAction. Program ma również obsługiwać wiele różnych formatów zapisu, aby stał się bardziej kompatybilny z innymi programami tego rodzaju na innych platformach.

Amiga Guru Book

Amiga Guru Book, dostępna jak dotąd jedynie w wersji niemieckiej, najprawdopodobniej doczeka się w tym roku wydania angielskiego. Najprawdopodobniej nastąpi to w okolicy przełomu drugiego i trzeciego kwartału.

CygnusED

Rozwój programu postępuje. Wkrótce pojawi się nowa wersja. Wydawca poszukuje kompetentnego programisty, który byłby w stanie przygotować wersję przeznaczoną dla systemu MorphOS.

DigiBoosterPro

Rozwój programu znacznie przyspieszył. Za dwa do trzech miesięcy można spodziewać się informacji na temat postępu prac. Być może uda się także w tym roku wydać wersję tego programu, która dostępna będzie dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, MorphOS-a i AROS-a.

Desert Racing of Bardos

Wydawca od momentu pojawienia się tej gry planuje jej wersję przeznaczoną dla AmigaOS 4.0 i MorphOS-a. Niestety z braku czasu, główny programista nie jest w stanie tego zrobić. Poszukiwana jest osoba dysponująca wiedzą w zakresie programowania w Blitz Basicu, która mogłaby wspomóc prace w tym zakresie.

Flyin' High

Trwają prace nad wersją tej gry dla AmigaOS 4.0. Nie wiadomo jednak czy uda się dociągnąć ten projekt do końca i firma nie chce niczego obiecywać. W wyniku wielu zapytań o sequel tej gry, firma poinformowała, że nie ma na to cienia szansy (brak programistów i grafików).

MED Sounstudio

Prace nad programem utknęły w martwym punkcie, lecz w tym roku powinno udać się go ukończyć.

Amiga Future

W tej kwestii nic się nie zmienia. Tendencja wydawania sześciu numerów pisma na rok zostanie utrzymana. Strona internetowa gazeta ma jednak zostać bardzo wzbogacona i urozmaicona.

Firma APC&TCP prowadzi rozmowy z autorami wielu innych projektów. Na chwilę obecną nic nie jest pewne i nie zostały zdradzone żadne szczegóły.
zamieścił: mailman
Firma Amiga Inc. poinformowała, że szeregi programistów zasilił Jamie Krueger, założyciel firmy BITbyBIT Software Group.
Przypominamy, że Jamie Krueger w listopadzie 2007 roku poinformował o wstrzymaniu prac nad rozwojem pakietu AVD z uwagi na problemy natury zawodowej.
zamieścił: mailman
Chris Young przygotował dla pakietu XAD klienta do obsługi archiwów w formacie 7z. W archiwum znajduje się rozwijana już od dłuższego czasu wersja dla AmigaOS 4.0 oraz dostępna dopiero od teraz wersja dla AmigaOS 3.x.
zamieścił: mailman
Kevin Taddeucci przygotował dla AmigaOS 4.0 nową wersję GUI przeznaczonego do programu ffmpeg. Narzędzie znajduje zastosowanie zarówno wśród początkujących i jak i zaawansowanych użytkowników, dobrze zaznajomionych z programem do manipulacji plikami obsługiwanymi przez ffmpeg. W najnowszej wersji między innymi pojawiła się nowa zakładka z funkcjami przycinania obrazu. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Firma Airsoft Softwair przygotowała nową wersję programu Hollywood. W porównaniu z wersją 2.5 wprowadzono mnóstwo zmian oraz nowych elementów. Najważniejszą jest możliwość generowania plików wyników w wersjach dla systemu Windows oraz Mac OS. Stało się to możliwe dzięki nowym elementom serca programu określanych mianem HAL (Hollywood Abstraction Layer) oraz ACL (Amiga Compatibility Layer). Ten ostatni umożliwia wykorzystanie w skompilowanych dla tych systemów produkcjach typowo amigowych formatów plików dźwiękowych i graficznych. Ponadto wprowadzono następujące zmiany i usprawnienia:
  • możliwość przełączania trybu pracy pomiędzy pełnym ekranem a okienkiem przy pomocy klawisza,
  • możliwość zrzucenia projektu do ikonki na ekranie Workbencha,
  • wszystkie projekty pracują teraz jako "commodity",
  • ulepszono możliwości biblioteki dźwiękowej,
  • nowa biblioteka do obsługi animacji (animation.datatype nie jest już potrzebny),
  • bezpośredni dostęp do argumentów linii poleceń,
  • obsługa nowych formatów dźwięków (strumieniowych),
  • obsługa animacji w trybach HAM6 i HAM8,
  • zwiększona o osiem liczba przykładowych skryptów (łącznie jest ich ponad 50),
  • wiele innych.
Podobnie jak poprzednio, program dostępny jest do nabycia w dwóch postaciach: wysyłkowo na płycie CD lub do pobrania ze strony firmy, a następnie do wypalenia na płytę we własnym zakresie. Dla osób, które posiadają poprzednie wersje programu, najnowsza dostępna jest po obniżonej cenie.
zamieścił: mailman
Nicolas Sallin przygotował dla systemu MorphOS nową wersję biblioteki lowlevel. Informacje o zmianach oraz archiwum do pobrania znajdują się na stronie autora.
zamieścił: mailman
Francuski magazyn internetowy Obligement, jak co roku, przygotował plebiscyt na najlepszą grę roku dla systemów AmigaOS/MorphOS. Głosować można przez 10 dni.
zamieścił: mailman
ElboxFirma Elbox Computer przygotowała nową wersję sterownika do interfejsu Cocolino. Z wprowadzonych poprawek najbardziej ucieszą się użytkownicy systemu AmigaOS 4.0. Wprowadzono obsługę sygnałów IDCMP przez co możliwe jest korzystanie z rolek myszek podłączonych do interfejsu pod tym systemem.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja emulatora Amigi dla konsoli PSP - UAE4ALL. Szczegóły oraz archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: 
Guillaume "Yomgui" Roguez przygotował nową wersję (2.4.4) języka Python dla MorphOS-a (archiwum). Oprócz tego do samego języka stworzył dwa interesujące dodatki rozszerzające znacznie jego możliwości. Moduł PyAmiga pozwala na używanie z poziomu Pythona najważniejszych funkcji systemowych bibliotek Exec, Intuition i Graphics. PyMUI natomiast, jak sama nazwa wskazuje, daje możliwość wyposażenia programu w Pythonie w interfejs graficzny wykonany w MUI. Trzeba jednak zaznaczyć, że oba te dodatki są na razie w wersji alpha.
zamieścił: mailman
Michael Grunditz przygotował dla systemu AROS port wersji 0.32 programu pocztowego SimpleMail. Jak zauważa autor jest to wersja beta. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja dystrybucji Linuksa Crux PPC przeznaczona dla Efiki, Pegasosa 2 oraz PowerMaca. Wersja o numerze 2.4pre10 powstała w oparciu o kernel 2.6.23.14.
zamieścił: mailman
Gilles Pelletier przygotował nową wersję stosu USB ANAIIS (wcześniejsze informacje). Użytkownicy AmigaOS 4.0 oraz podłączonej do komputera karty Subway mogą bezproblemowo korzystać z rolki w myszce. Archiwum do pobrania z Aminetu.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Cebit 1994 - Amiga (30) 
Polskie Gry (31) »
Amiga i rynek w Gdańsk... (4) 
VS Code i amigowe wtyc... (4) 
Monitor 1084s trafopow... (17) 
Farmiga : Work in prog... (586) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem