zamieścił: mailman
Problemy na linii Amiga Inc. a Hyperion-Entertainment nie przeszły bez echa w prasie zachodniej. The Inquirer zamieścił artykuł podsumowujący sytuację i wyjaśniający kilka kwestii dotyczących toczącego się sporu.
zamieścił: mailman
AmikitDostępna jest nowa wersja AmiKit. Uaktualnienie do pobrania przy pomocy wbudowanej w pakiet funkcji LiveUpdate. Oprócz uzupełnienia AmiKit o nowe wersje datatypów i bibliotek (AfA OS), a także znajdujących się w nim programów, grupa Insane-Software przygotowała na wyłączność specjalne demo gry Amijeweled oznaczone numerem 1.2. Polacy także mają swój wkład w tworzenie pakietu. Znalazły się w nim ikony z panelu nawigacyjnego przeglądarki AWeb autorstwa El Amigosa.
zamieścił: mailman
Edgar Schwan przygotował dla systemu AmigaOS 4.0 port komunikatora Pidgin (pierwotnie zwany Gaim). Komunikator obsługuje wiele protokołów takich jak: AIM/ICQ, Gadu-Gadu, Groupwise, IRC, Jabber, MSN, Napster, Rendezvous, Trepia, Yahoo, Zephyr. Archiwum do pobrania stąd. Do działania wymagana jest najnowsza wersja środowiska X-Window.
zamieścił: mailman, nadesłał: Forest
Paul J. Beel przeprowadził wywiad z Nickiem Andrewsem. Wywiad jest podsumowaniem 10 lat pracy Nicka nad projektem AROS.
zamieścił: mailman
HyperionFirma Hyperion-Entertainment zamieściła na swojej stronie oświadczenie dotyczące ostatnich wydarzeń. Czytamy w nim co następuje.

Polityka Hyperion Entertainment zakłada niekomentowanie trwającego procesu sądowego, niemniej chcielibyśmy zapewnić naszych klientów (którym dziękujemy za liczne głosy poparcia), że rozwój AmigaOS 4.0 i powiązanych z nim elementów nadal trwa i będzie trwał niezależnie od podejmowanych czynności prawnych.

Po 18 miesięcach bezproduktywnych negocjacji, które prowadził zarząd i prawnicy Hyperion-Entertainment z Amiga Inc., pragniemy poinformować, że wykorzystamy okazję spotkania się w sądzie z Amiga Inc. jako, że zdaje się to być jedyne co nam pozostało. Amiga Inc. ciągle blokowała każdą próbę wspólnego rozwiązania problemów (włączając w to kupony "Party Pack" i "I am Amiga Club" oraz nieuznanie praw autorskich tzw. third party deweloperów) tradycyjnymi metodami rozmów i negocjacji.

Pomimo nieudanej próby ze strony Amiga Inc. mającej na celu zapewnienie dostępu do kodu źródłowego AmigaOS 3.5 i AmigaOS 3.9, Hyperion-Entertainment podjął się, w formie rozwoju AmigaOS 4.0, przepisując kod źródłowy AmigaOS 3.1, dostarczenia produktu, który pokona wszelkie niedogodności wynikające z przywiązania systemu do sprzętu (tj. stworzy system niezależny od układów specjalizowanych Amigi). Ten ostatni element był wielokrotnie przez Amiga Inc. publicznie odrzucany. Na mocy porozumienia z 2001 roku, Hyperion ma prawo do osiągania wszelkich przychodów wynikających z dystrybucji AmigaOS 4.0 niezależnie od opcji "odkupu", która to dotyczy wyłącznie rozwoju dalszych podwersji systemu (AmigaOS 4.1 i następne).

Z pełnym oddaniem będziemy bronić naszych racji, które uważamy za słuszne. Jesteśmy jednocześnie pewni zadowalającego nas wyniku.

Na zakończenie pragniemy przypomnieć dystrybutorom i innym firmom, że dystrybucja AmigaOS 4.0 bez wcześniejszej zgody Hyperion VOF oraz tzw. third party deweloperów jest nielegalna w świetle ustaw o prawie autorskim obowiązujących w krajach Unii Europejskiej, USA i innych.
zamieścił: mailman, nadesłał: Forest
Potrace to program służący do konwersji rastrów (bitmap) na obrazy wektorowe. Dla systemu AROS przygotowano jego nową wersję. Program obsługuje formaty wejściowe: PBM, PGM, PPM i BMP oraz wyjściowe: EPS, PostScript, PDF, SVG, Xfig, Gimppath i PGM. Archiuwm do pobrania stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: Forest
Damir Sijakovic udostępnił nową (0.8) wersję skryptu do zarządzania tematami graficznymi AROS-a. Możliwa jest modyfikacja plików konfiguracyjnych, instalacja nowych skórek i usuwanie skórek z poziomu Theme Managera. Do pobrania jest także pięć zestawów nowych skórek.
zamieścił: mailman
Thomas Rapp przygotował nową wersję Limpid Clock. Na razie jeszcze beta, więc trzeba się przygotować na możliwe problemy w działaniu. Autor wspomina między innymi o poprawkach dotyczących "przypominacza". Archiwum do pobrania ze strony autora.
zamieścił: 
Zgodnie z obietnicą, Amiga Inc. podała specyfikację prostszej i tańszej z dwóch nowych Amig projektowanych przez ACK Controls. Nowa Amiga ma kosztować 489 dolarów, jest to cena kompletnego zestawu bez monitora. Sercem komputera ma być procesor Freescale MPC 8349E taktowany zegarem od 400 do 667 MHz umieszczony na płycie w standardzie Flex-ATX

Oprócz tego w nowej Amidze mają się znaleźć:

  • Jeden slot pamięci DDR2 (do 1 GB RAM).

  • Jeden slot PCI 66 MHz dla kart graficznych (być może zmostkowany na AGP).

  • Dwa klasyczne sloty PCI 33 MHz.

  • Dwa porty Gigabit Ethernet.

  • Cztery porty USB 2.0.

  • Dwa porty szeregowe.

  • Cztery porty SerialATA obsługiwane przez układ Silicon Image SiI3112.

  • Zintegrowany dźwięk na układzie C-Media CMI8738.

  • Pamięć EEPROM w podstawce na UBoota, 1 kB Flash-RAM, zegar czasu rzeczywistego, złącze zasilania standardu ATX.

W najbliższym czasie możemy się spodziewać informacji o firmie, która podejmie produkcję i terminie jej rozpoczęcia.

zamieścił: 
Dnia 26 kwietnia tego roku firma Amiga Inc. złożyła pozew do sądu w Seattle (USA) przeciwko Hyperionowi. Pozew dotyczy naruszenia umowy licencyjnej dotyczącej AmigaOS 4.


Najważniejsze punkty oskarżenia:

1. Hyperion wbrew umowie z 2001 roku odmówił przekazania kodów źródłowych firmie Amiga, mimo, że ta, zgodnie z tą umową, przelała na konto Hyperionu 25 000 dolarów + dodatkowe 15 000, których w międzyczasie zażądał Hyperion (część z tej dodatkowej sumy została przekazana dopiero w 2006 roku).

2. Wprowadzenie dodatkowych (nie zamawianych przez Amiga Inc.) elementów systemu spowodowało, że Hyperion nie był w stanie dotrzymać terminowego ukończenia AmigaOS 4.

3. Hyperion zlecił większość prac nad systemem osobom trzecim, podpisując z nimi umowy łamiące prawa Amiga Inc. do kodu źródłowego systemu zawarte w umowie między Amiga Inc. a Hyperionem.

4. W związku z powyższym Amiga Inc. wypowiedziała umowę licencyjną z dniem 20 grudnia 2006, o czym powiadomiła Hyperion z miesięcznym wyprzedzeniem. Mimo tego Hyperion nadal (zdaniem Amiga Inc. bezprawnie) używa znaków towarowych Amiga, w dodatku 24 grudnia wypuścił "finalną wersję" AmigaOS 4, fałszywie twierdząc, że to tylko aktualizacja deweloperskiej wersji beta z 2004 roku.

5. Umowa Hyperionu z ACube Systems jest złamaniem umowy licencyjnej na AmigaOS 4, która dawała prawo do dystrybucji AmigaOS 4 wyłącznie Hyperionowi i wyłącznie na klasyczne Amigi oraz komputer AmigaOne.

6. Firma ACube Systems skontaktowała się z Amiga Inc. w sprawie licencji na AmigaOS 4, ale Hyperion odmówił Amiga Inc. przekazania kodów źródłowych systemu. Wobec takiego stanu rzeczy ACube Systems zdecydowała się na podpisanie umowy bezpośrednio z Hyperionem, co zdaniem Amiga Inc. jest niezgodne z prawem.
zamieścił: mailman
O Eastern, programie autorstwa Stephana Rupprechta, już informowaliśmy. Autor systematycznie go ulepsza i doczekał się on już wersji 1.5. Niestety nie działał on w połączeniu z Afa OS. W związku z powyższym Bernd Roesch przygotował specjalną wersję icon.library oraz picture.datatype, które sprawiają, że ten mały programik staje się również przydatny pod Afa OS. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Frank Mariak przygotował dla systemu MorphOS PowerUp sterownik karty dźwiękowej Terratec512i współpracujący z mostkiem PCI G-Rex. Na stronie znajduje się także poprawiona wersja sterownika dla kart sieciowych Realtek 8029 PCI (datowana na luty 2007).
zamieścił: mailman
Serwis amiga-news.de podał odnośnik do krótkiego, zdobionego zdjęciami artykułu (w języku niemieckim), opisującego sposób na wykonanie kątówki do karty sieciowej PCMCIA znajdującej zastosowanie w A600 i A1200. Osoby, które jednak wolą gotowe produkty, choć trzeba czasem za nie słono zapłacić, inna dobra informacja - sklep amigakit.com uzupełnił swoją ofertę o partię kątówek.
zamieścił: mailman
BlenderYomgui przygotował nową wersję Blendera oznaczoną numerem 2.43. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Guido Mersmann przygotował skrypt pozwalający uruchomić Pegasosa lub Efikę z urządzenia przenośnego USB z zainstalowanym na nim systemem MorphOS. Podstawowym warunkiem jest odpowiednie nadanie nazwy dyskowi (karcie pamięci) i oczywiście skorzystanie ze skryptu. Dalsze szczegóły i uwagi, z którymi warto się zapoznać, znajdują się w skrypcie uruchamiającym.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Cebit 1994 - Amiga (22) 
Quite OK Audio (81) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (14) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2078) »
Monitor 1084s trafopow... (9) 
HDMI Switch - automaty... (36) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (54) »
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
O co chciałbyś/chciała... (51) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Moja A500 C= KEY

dodane przez: TUPCOM

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem