zamieścił: mailman
Paul J. Beel przeprowadził wywiad z Pavlem Fedinem, autorem m.in. natywnego stosu TCP/IP dla MorphOS-a, który rozwija także kilka projektów dla systemu AROS. Rozmowa dotyczy głównie tego ostatniego. Dla przypomnienia, Pavel Fedin udzielił równo rok temu podobnego wywiadu dla naszego portalu.
zamieścił: mailman
Dla systemu AmigaOS 4.0 dostępna jest nowa wersja emulatora DOSBox. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja pakietu AmiKit. Została ona uaktualniona o nowe wersje oprogramowania, które pojawiły się na przestrzenie ostatniego tygodnia.
zamieścił: mailman
Tomasz Janeczko, za namową Andreasa Magerla, zdecydował o udostępnieniu całkowicie darmowej wersji programu AmiBroker służącego do do analizy technicznej papierów wartościowych. Dla przypomnienia program w wersji amigowej nie jest rozwijany od 2001 roku od kiedy to autorzy przenieśli się całkowicie na system Windows. Ostatnia amigowa wersja oznaczona jest numerem 3.37. Wersję 3.20 wraz z uaktualnieniem do wersji 3.37 oraz darmowy klucz rejestracyjny można pobrać ze strony programu.
zamieścił: mailman
Dostępna jest najnowsza wersja programu Remote Desktop w wersji dla AmigaOS 4.0. Dodano w niej obsługę połączenia z komputerami pracującymi na systemie Windows Vista oraz dołączono do pakietu GUI, które do tej pory było dostępne osobno. Użytkownicy, którzy dorzucili się finansowo do rozwoju programu otrzymają go za darmo po uprzednim wysłaniu maila do autora. Ci, którzy nie dokonali dotacji mogą w ramach testu pobrać specjalny pakiet zawierający starszą wersję klienta.
zamieścił: mailman
PullDog to program autorstwa Ruperta Hausbergera, przeznaczony dla MorphOS-a, służący do pobierania i rozpakowywania plików dostępnych na grupach usenetowych. Pliki muszą być zgodne ze standardem NZB. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Otwarto nowe bounty dla AROS-a. Jego celem jest przygotowanie portu przeglądarki opartej na dowolnym silniku (WebKit, KHTML, Gecko lub inny) wraz z GUI w środowisku Zune do jego obsługi.
zamieścił: mailman
PageStreamPod koniec zeszłego roku firma DiscreetFX, w ramach pomocy osobie kierującej rozwojem PageStreama, ogłosiła konkurs, w którym do wygrania było sześć sztuk programu w wersji 5.0 przeznaczonych dla AmigaOS 4.0. Wyniki miały być ogłoszone na początku roku, lecz nawał pracy sprawił, że podano je dopiero dzisiaj. Lista zwycięzców została ogłoszona na portalu AmigaWorld.net.
zamieścił: mailman
Paul J. Beel przeprowadził wywiad z Marco van den Heuvelem, osobą aktualnie zajmującą się rozwojem emulatora VICE. Wywiad jest w języku angielskim.
zamieścił: mailman
Timo Kloss przygotował dla systemu AmigaOS 4.0 nową wersję programowego samplera Phonolith. Wersja lite do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
CubicDietmar Eilert przygotował niewielkie uaktualnienie pakietu Cubic IDE. Dodał w nim obsługę pakietu ikon i obrazków Amiga Image Storage System.

Uaktualnienie (21.03.2007):
Do pobrania jest już wersja 1.9, która poprawia błąd związany z wyświetlaniem ikon w formacie PNG.
zamieścił: mailman
AirSoft Softwair przygotowało zapowiadaną nową wersję Hollywood Designer 2.0. Jest to pakiet pozwalający w prosty sposób tworzyć różnego rodzaju aplikacje działające pod kontrolą Hollywood. Hollywood Designer został przygotowany w czterech osobnych wersjach: dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, MorphOS-a oraz po raz pierwszy dla WarpOS-a. Przygotowane pod dowolną wersją aplikacje mogą zostać skompilowane jako plik wykonywalny uruchamiany pod AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, MorphOS-em, WarpOS-em i AROS-em. Podobnie jak Hollywood, rozprowadzany jest na płycie lub w postaci obrazu ISO do pobrania. Zamówić go można osobno (do działania Designera wymagany jest Hollywood) lub w połączeniu z Hollywood. Możliwa jest także aktualizacja do wersji poprzedniej za niższą cenę.
Zmiany poczynione w najnowszej wersji obejmują m.in.:
  • całkowicie przepisany interfejs w pełni obsługiwany myszą,
  • antialiasing obsługiwany jest dla wszystkich obiektów w tym także dla tekstu,
  • prosta możliwość tworzenia wykresów kołowych,
  • możliwość tworzenia własnych kształtów,
  • dowolna możliwość obracania i skalowania obiektów przy pomocy myszy,
  • możliwość dołączenia do prezentacji plików dźwiękowych MP3,
  • obsługa różnego rodzaju stylów: wypełnienie, obramowanie, gradient, tekstura,
  • możliwość nadawania obiektom przezroczystych cieni,
  • obsługa kanału alpha,
  • możliwość skalowania animacji,
  • dodano prostą metodę powielania slajdów,
  • funkcje undo/redo dostępne dla wszystkich operacji,
  • bardziej elastyczny interfejs wyboru czcionek z możliwością ich formatowania w locie,
  • możliwość zapisywania prezentacji w wersji dla AROS-a,
  • nowy wygląd GUI wykorzystujący 32-bitowe obrazki PNG,
  • GUI stworzone z wykorzystaniem MUI jest w pełni konfigurowalne,
  • obsługa MUI 4.0,
  • mnóstwo optymalizacji kodu i poprawek błędów.

zamieścił: mailman
Toni Wilen przygotował wersję 1.4.1 emulatora WinUAE. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Na przestrzeni ostatnich dwóch dni na OS4 Depot trafiło trochę nowego oprogramowania dla AmigaOS 4.0:
  • Steven Solie przygotował nową wersję narzędzia GNU Make (3.81-6). Zostało ono skompilowane przy wykorzystaniu najnowszego SDK. Dodano także dwie nowe funkcje pozwalające konwertować ścieżki dostępu między amigowym i POSIX-owym stylem zapisu,
  • Almos Rajnai przygotował nową klasę ReAction PieChart służącą do wyświetlania wykresów kołowych. Jako przykładowe jej wykorzystanie w systemie, autor napisał małą pchełkę DiskDaisy, która we wspomniany sposób obrazuje ilość miejsca na dysku, które pochłonęły katalogi i ich zawartość,
  • Aminet .readme creator to z kolei narzędzie przygotowane przez Frederika Wikstroma mające na celu pomóc osobom przygotowującym "aminetowe wrzuty", tworząc do nich stosowne pliki readme. Program posiada GUI i obsługuje najnowszy format aminetowego .readme. Użytkownicy AmigaOS 3.x mogą z Aminetu pobrać narzędzie o podobnych możliwościach,
  • Collage Picture Blanker to z kolei wygaszacz ekranu napisany z wykorzystaniem programu Hollywood, który wyświetla w losowej kolejności wybrane w ustawieniach obrazki. Są one dodatkowo artystycznie skomponowane.

zamieścił: mailman
MakeHTMLMap, program pozwalający tworzyć strony internetowe (HTML/JavaScript) będące galeriami obrazków lub nawet oparte na PHP oferty handlowe i katalogi produktów (np. do własnych sklepów internetowych), doczekał się wersji 4.950. Zmiany poczynione przez autora m.in. obejmują obsługę dodatkowych formatów graficznych, lepsze rozpoznawanie uszkodzonych plików graficznych, poprawienie obsługi JavaScriptu (niestety w tym konkretnym przypadku nieobsługiwanego przez IBrowse ani AWeba), dostosowanie do zmian poczynionych w lutym w systemie PayPal oraz kompatybilność z najnowszą wersją pakietu SView5. Archiwum z programem pobrać można stąd. MakeHTMLMap posiada status shareware, a koszt rejestracji wynosi 9,50 euro.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

07.05.2011

Firma Hyperion Entertainment wydała system AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych wyposażonych w karty PowerPC (CyberstormPPC lub BlizzardPPC). Komponenty, które składają się na system, są zgodne z tzw. drugim uaktualnieniem wydanym w kwietniu 2010 roku.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Jump! (Amiga Yoomp) (2073) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (2) 
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
O co chciałbyś/chciała... (51) »
Zaproszenie na Polish ... (17) 
Benefactor Edytor (46) »
Słaby laminat A500 rev... (115) »
Chukstick - mój analog... (17) 
Quite OK Audio (71) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Atari 2600 #3

dodane przez: brandon

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem