zamieścił: mailman
Pavel Fedin przygotował nową wersję trackdisk.device, czyli natywny dla systemu MorphOS sterownik od obsługi wbudowanej stacji dysków. Współpracuje on jedynie z komputerami Pegasos (nie jest możliwe skorzystanie ze sterownika na Amigach klasycznych pod kontrolą MorphOS-PowerUp). W nowej wersji zaimplementowano wszystkie brakujące instrukcje oraz dodano możliwość zapisu. Ponadto w programie ustawień poprawiono błędy. Archiwum i źródła do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
IndividualIndividual Computers poinformowało na swojej stronie internetowej o odniesionym pełnym sukcesie z prezentacji Clone-A, która miała miejsce w minioną sobotę w Aachen. Zgodnie z zapowiedziami testowano sprzęt z oprogramowaniem przyniesionym przez odwiedzających. W jednym przypadku zdarzyło się, że program nie chciał działać. Niestety nie jest do końca jasne czy to zachowanie było spowodowane uszkodzonym dyskiem, czy brakiem kompatybilności chipsetu. W warunkach "laboratoryjnych" nie powtórzono jednak tego błędu, tak więc informacje o niezgodności między Clone-A a prawdziwą Amigą nie są potwierdzone. Niemniej firma wywiązała się z obietnicy i osoba, która dostarczyła to oprogramowanie została nagrodzona kuponem o wartości 100 euro przeznaczonym na zakupy produktów z oferty Individual Computers.
Druga informacja, którą podała do wiadomości niemiecka firma, to ogłoszenie swojego wkładu finansowego w party Breakpoint. Individual Computers będzie sponsorem oraz ofiarodawcą nagród rzeczowych w konkursach. Podczas seminariów odbędzie się też kolejna prezentacja Clone-A.
zamieścił: mailman
Chris Young przygotował nową wersję programu FACTS. W porównaniu do wersji 5.03 zaszły w niej drobne zmiany dotyczące zmiany czasu letniego na obszarze USA i Kanady, a także dodano nową komendę ARexxa. Program został dostosowany do funkcji automatycznej zmiany czasu zaimplementowanej w AmigaOS 4.0 (aby funkcja z FACTS nie działała dwukrotnie) oraz usunięto błąd wyświetlający na ekranie "śmiecie" zamiast daty i godziny. Dla przypomnienia, FACTS to program synchronizujący zegar naszego komputera z zegarami czasu na serwerach NTP. Program można pobrać stąd. Więcej informacji na temat programu znajdziecie na poświęconej mu stronie oraz w artykule znajdującym się na naszym portalu.
zamieścił: mailman
Team AROS otworzył dwa nowe bounty. Są to dosyć sztuczne twory, bo wyodrębniły się z zamkniętego bounty 6, które obejmowało stworzenie installera systemu na dysk twardy (teraz bounty 55) oraz naniesienie poprawek w bibliotece partition (teraz bounty 54).
zamieścił: mailman
Uruchomiono trzy nowe bounty dla AROS-a. Bounty 50 obejmuje naniesienie poprawek w podsystemie graficznym, głównie dotyczących wskaźnika myszy oraz obsługi kanału alpha, a także dodanie funkcji overlay dla biblioteki cgfxvideo. Bounty 51 jest powiązane z poprzednim i obejmuje rozszerzenie możliwości podsystemu graficznego AROS-a. Stworzenie animation.datatype wraz z datatypami podległymi do obsługi plików np. AVI, MPEG, DivX to z kolei cel bounty 52.
zamieścił: mailman
Colin Wenzel przygotował dla AmigaOS 4.0 nową wersję programu Snoopy, czyli monitora systemowego, zbliżonego w działaniu do SnoopDosa. Zmian i poprawek jest sporo, a wśród nich warto zwrócić uwagę na modyfikację formatu pliku konfiguracyjnego oraz funkcję wysyłania informacji nie do pliku, lecz na port szeregowy.
zamieścił: mailman
pspSaveGameMan to program do zarządzania stanami gier, które zostały zapisane na konsolę Sony Playstation Portable (PSP). Automatycznie rozpoznaje stosowne pliki o ile na wstępie określi się do nich właściwą ścieżkę dostępu (bezpośrednio do karty pamięci wpiętej w port USB lub po przekopiowaniu na dysk twardy komputera). Program na tę chwilę oferuje jedynie wyświetlenie dnia i godziny utworzenia zapisu, wyświetla obrazek gry, której dotyczy oraz pozwala zrobić wspomnianą kopię zapisu na dysk twardy. Autor czeka na sugestie dotyczące dalszego rozwoju programu. Wersja 1.2 przeznaczona jest dla systemu MorphOS. Wykorzystuje MUI. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: Norbi
ACubeW dniu wczorajszym, na stronie ACube Systems pojawiła się informacja o ukończeniu prac nad projektem SAM440Ep. Płyta jest już do nabycia dla wybranych partnerów przemysłowych. Dostępna jest w trzech wersjach:
  • procesor AMCC 440EP 400 MHz, 128 MB pamięci
  • procesor AMCC 440EP 533 MHz, 256 MB pamięci
  • procesor AMCC 440EP 667 MHz, 512 MB pamięci
Na życzenie istnieje możliwość dowolnej konfiguracji sprzętu. Rozpoczęło się portowanie systemów operacyjnych. Więcej informacji można uzyskać w zapytaniu mailowym. Dodatkowo na oficjalnej stronie projektu zamieszczono log UBoota oraz wyniki PCIScan uzyskane na płycie Samantha pod kontrolą Linuksa 2.6.19.
zamieścił: mailman, nadesłał: ChaL
Od kilku godzin trwa trzecia edycja AmiParty. Wydarzenia z imprezy można śledzić na bieżąco za pomocą tej strony, na której znajduje się kamera internetowa.
zamieścił: mailman
Stian Strom, na portalu AmigaWeb zamieścił krótką recenzję drugiej wersji beta przeglądarki dla systemu MorphOS - Sputnik. Przy okazji warto przypomnieć, że kwota uzbierana w bounty powstałym na stworzenie Sputnika w wersji AmigaOS 4.0 osiągnęła już kwotę 2442 euro (z zakładanych 3050 euro).
zamieścił: mailman
Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja RDekstop dla AmigaOS 4.0, a od wczoraj mogą z niej także korzystać użytkownicy AmigaOS 3.x i MorphOS-a, dla których przygotowane zostały osobne kompilacje. Nie można ich jednak pobrać tradycyjną metodą, lecz otrzymuje się je drogą mailową po uprzedniej wpłacie dobrowolnej kwoty.
zamieścił: mailman
Osoby, które zamówiły pierwszy numer magazynu #amiga guide (informowaliśmy tutaj) powinny już posiadać go w skrzynkach pocztowych. W numerze amigowe aktualności, artykuł na temat BBS, amigowego laptopa oraz recenzja i artykuł dotyczący fenomenu gry Kick Off 2.
zamieścił: mailman
iGame to oparte na MUI GUI do programu WHDLoad. Po raz pierwszy informowaliśmy o nim rok temu, w maju. Od tamtej pory nakładka przeszło sporo zmian i usprawnień czego efekty można zobaczyć na obrazkach, a także przekonać się na własnej skórze po prostu instalując. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Richard Drummond przygotował nową wersję E-UAE. Znalazło w niej miejsce sporo poprawek błędów, szybsze działanie emulacji oraz eksperymentalny renderer OpenGL oparty na SDL. Najnowsza wersja dostępna jest dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, Linuksa oraz MacOS X.

Uaktualnienie 29.03.2007:
Dostępna jest także wersja dla systemu MorphOS. Do pobrania stąd.
zamieścił: mailman, nadesłał: piteq
Ukazała się wersja 0.20 odtwarzacza plików MP3 AROSAmp, w której dodano między innymi obsługę skórek (obrazek) oraz zapis ustawień do pliku. Archiwum do pobrania ze strony programu.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

07.05.2011

Firma Hyperion Entertainment wydała system AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych wyposażonych w karty PowerPC (CyberstormPPC lub BlizzardPPC). Komponenty, które składają się na system, są zgodne z tzw. drugim uaktualnieniem wydanym w kwietniu 2010 roku.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Jump! (Amiga Yoomp) (2073) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (2) 
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
O co chciałbyś/chciała... (51) »
Zaproszenie na Polish ... (17) 
Benefactor Edytor (46) »
Słaby laminat A500 rev... (115) »
Chukstick - mój analog... (17) 
Quite OK Audio (71) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

AMIGA 2015

dodane przez: micromars

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem