zamieścił: mailman
Dla systemu MorphOS pojawiły się cztery proste gry przeportowane przez osobę o pseudonimie HAK. Są to: Pipe Panic, Scalar, Bitefusion oraz Righteous!.
zamieścił: grxmrx
Serwis OSNews zamieścił w ramach konkursu na opis alternatywnego systemu operacyjnego obszerny artykuł opisujący system MorphOS. Artykuł zatytułowany MorphOS: The Lightning OS składa się z sześciu stron, na których autor - Fulvio Peruggi - opisuje m.in. cechy systemu (jego zalety, wady oraz braki) oraz perspektywy rozwoju MorphOS-a.
zamieścił: mailman
Wystartował portal poświęcony grom-projektom, które nigdy oficjalnie nie zostały ukończone lub po prostu po ukończeniu nie zostały wydane. Portal ma stanowić centrum wszystkich stron w sieci, które skupiają się wokół tej tematyki. Obejmuje także Amigę i już działającą stronę, która ma na swoim koncie kilka sukcesów w odnalezieniu i udostępnieniu tajemniczych, zaginionych i niedokończonych (choć zdarzyło się, że jeden został w ten sposób dokończony) projektów.
zamieścił: mailman
Pojawiła się najnowsza wersja WinUAE. Lista zmian i poprawek, jak również archiwum z programem znajdują się tutaj.
zamieścił: mailman
Marcin Kurek przygotował nowe wersje rozwijanych przez siebie narzędzi. Pierwsze z nich to wersja 0.11 profilera PrfLib. Autor zaimplementował w niej m.in. możliwość konstrukcji grafu wywołań funkcji, prawidłowe wyświetlanie nazw funkcji jeżeli mają one więcej niż 32 znaki. W przypadku funkcji języka C++ program został wyposażony w prawidłową obsługę tzw. name decoration, czyli uzyskiwania dodatkowych informacji na temat nazwy funkcji, jej struktury, klasy lub innego datatypu. Drugie narzędzie przygotowane przez Morgotha to wersja 0.3 to ResLib. Program pozwala wykrywać "zaśmiecenie" pamięci przez nasz program (o ile dołączymy stosowne pliki z ResLib podczas kompilacji). Jako wynik działania otrzymujemy wykaz informacji na temat tego co jest źle napisane i w którym miejscu kodu źródłowego to się znajduje.

Na stronie autora znajduje się także najnowsza kompilacja E-UAE.
zamieścił: mailman
Bernd Roesch przygotował nową wersję AfA OS. Znalazły w niej miejsce m.in. poprawki dotyczące "wieszania się" picture.datatype. Ponadto powinno już prawidłowo działać wyświetlanie pochylonej czcionki TrueType. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
AmiGBGPodobnie jak w zeszłym roku, organizatorzy AmiGBG oraz grupa AmigaOne Productions przygotowały płytę DVD upamiętniająca wydarzenia z jednego z największych zeszłorocznych spotkań (więcej informacji m.in. na naszym portalu). Na płycie znalazły się m.in. wywiad z Mikaelem Kalms z grupy The Black Lotus, Davidem Burstroem przedstawiającym IBrowse 2.4, konferencja przedstawicieli firmy Hyperion odpowiadających na pytania oraz prezentujących AmigaOS 4.0. Płytę można nabyć w firmie Guru Meditation za cenę 18 euro. I jeszcze jedna ciekawa informacja - zeszłoroczna edycja wydawnictwa (czyli AmiGBG 2004) ma być dostępna do pobrania za darmo za kilka tygodni.
zamieścił: mailman
TransmissionDla systemu AmigaOS 4.0 pojawił się alternatywny dla CTorrent klient protokołu BitTorrent. Transmission jest darmowym klientem (open source) wywodzącym się z systemu MacOS X, lecz także istnieją wersje dla Linuksa oraz BeOS-a. Wersję dla AmigaOS 4.0 przygotował Andrea Palmate. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
AmigaOS 4.0Na oficjalnej stronie systemu AmigaOS 4.0 zamieszczono artykuł poświęcony nowemu systemowi pamięci. Stanowi on niejako ciąg dalszy artykułu o alokacji pamięci (informowaliśmy tutaj).
zamieścił: mailman
Portal 4Players.de przeprowadził wywiad z Martinem Wolfem - jednym z autorów gry Tales of Tamar. Tekst jest w języku niemieckim.
zamieścił: mailman
Paweł "Stefkos" Stefański przygotował dla systemu MorphOS nową wtyczkę wizualną do programu AmiNetRadio. Jej nazwa to Spectronix i do działania wymaga karty graficznej z akceleracją 3D.
zamieścił: mailman
Wydawca książki "On the Edge: The Spectacular Rise and Fall of Commodore" (informowaliśmy tutaj, a recenzję książki znajdziemy w Total Amiga 22) przygotował dla swoich czytelników dodatkowy materiał, który wpasowuje się pomiędzy pierwsze dwie rozdziały książki. Porusza on temat wczesnego rozwoju komputerów dokonanego przez MOS Technology (później przemianowane na Commodore) oraz początki oprogramowania rozwijanego w domowych pieleszach. Dodatkowy rozdział jest do pobrania za darmo stąd (plik PDF).
zamieścił: mailman, nadesłał: Snake
Pojawiła się nowa wersja programu PlayOGG autorstwa Lorence'a Lombardo. Wersja 4.1 odtwarza następujące rodzaje kompresji dźwięku: OGG, MP3, FLAC, VOB, AC3, RA oraz różne rodzaje modułów dźwiękowych. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Kilka dni temu James Carroll prosił o testowanie wersji beta RockBEAT 2.0. W dniu dzisiejszym pojawiła się oficjalna, nietestowa wersja tego aparatu perkusyjnego pisanego dla AmigaOS 4.0. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Total AmigaRedakcja magazynu Total Amiga poinformowała o ukończeniu 24. numeru pisma. W numerze znajdziemy kolejny wgląd w nowości systemu AmigaOS 4.0 i MorphOS, wywiad z Eleną Novaretti oraz drugą część wywiadu z Davem Haynie. Ponadto opublikowano recenzje Papyrus Office X, Annotate, Frying Pan, Broken Sword II, KeyRah, a także nowe spojrzenia na AmiNetRadio i TuneNet (nowe, gdyż w numerze 23. już raz recenzowano te programy). Numer trafił do drukarni i powinien być dostępny w ciągłej sprzedaży od 24 lipca. Tego też dnia trafić powinien do skrzynek pocztowych prenumeratorów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem