zamieścił: mailman
Język skryptowy REBOL, zaprojektowany przez Carla Sassenratha jest przenoszony na coraz więcej platform i systemów. Aktualnie dobiegają końca prace nad wersją dla Linuksa PPC. Poszukiwane są osoby posiadające komputery z procesorami PowerPC, które zechciałyby podjąć się testowania REBOL-a w środowisku linuksowym. Pierwsze 100 osób ma otrzymać promocyjną koszulkę. Jak czytamy na MorphOS-News, przy dużym zainteresowaniu wersją dla Linuksa PPC istnieje szansa, że REBOL zostanie przygotowany także dla MorphOS-a.

REBOL (ang. Relative Expression-Base Object Language) - wieloplatformowy język skryptowy umożliwiający tworzenie aplikacji internetowych.

zamieścił: mailman
AmigazeuxProgramiści z #amigazeux przygotowali nową wersję AmiNetRadio. Usunięto w niej błąd, który uniemożliwiał korzystanie z tego programu pod systemem AmigaOS 4.0. Archiwum z najnowszą wersją znajduje się tutaj. Osoby, które pobrały wcześniejszą wersję programu mogę ściągnąc tylko stosowne uaktualnienie. Warto także pamiętać o niedziałających pod AmigaOS 4.0 komponentach i odpowiednio wcześnie je wyłączyć lub skasować (ANRNG GUI, soundmonplay.library, niektóre wtyczki).
zamieścił: mailman
TuneNetPaul Heams przygotował nową wersję (preview) programu TuneNet. Program umożliwia m.in. zapis odtwarzanego strumienia, obsługuje zewnętrzne wtyczki do odtwarzania modułów w formacie Protrackera oraz plików w formacie AIFF (wstępne stadium rozwoju). W archiwum znajduje się także nowa wersja wtyczki do odtwarzania plików w formacie AHX. Autor prosi o zwrócenie na nią szczególnej uwagi, gdyż nie jest kompatybilna z tą, która jest dostępna na stronie autora a współpracuje z wersją 0.64r1. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji. Archiwum pobrać można stąd.
zamieścił: mailman
Czyż nie byłoby przyjemnie móc jadąc autobusem lub pociągiem do szkoły czy do pracy nadal mieć przy sobie Amigę? A gdyby w dodatku nie było to ciężkie i duże? Dla tych, którzy mają takie marzenia, PSP-UAE może okazać się ich spełnieniem. Emulator Amigi dla Playstation Portable na razie na zbyt wiele nie pozwala (OS 1.3), lecz w ulubione tytuły zawsze można pograć. Jak przedstawia się w działaniu PSP-UAE, na co pozwala, a na co nie, o tym dowiecie się z artykułu, który przygotował Marcin Grąziowski.
zamieścił: , nadesłał: narwik
Drużyna Amigi okopuje się na swojej siódmej pozycji, co wyraźnie widać na wykresie. Zawodnicy Pegasosa co prawda oddali prowadzenie dwóm drużynom, ale jak widzimy, w przeciągu następnych dwóch miesięcy nadrobią stracone pozycje. Jeśli w dziale RC5 sytuacja charakteryzuje się dosyć słabą dynamiką, to w przypadku obliczeń OGR-25 mamy powody do dumy. Drużyna Pegasosa prze do przodu jak szalona (wykres). Pozycja drużyny Amigi jest natomiast stabilna, trudno bowiem spaść lub awansować z trzeciego miejsca.

Najciekawsze jednak z tego wszystkiego nie są pozycje drużyn, generowane i tak głównie przez pecety, ale osiągnięcia poszczególnych systemów. Wgląd w to daje nam kolejny wykres. Jak widzimy AmigaOS@PPC przelicza bloki szybciej niż nawet Linux@PPC, i wyraźnie walczy o wyższą, czternastą pozycję.

Ze swojej strony zachęcam wszystkich partycypantów konkursu na przestawienie priorytetów klientów z RC5 na OGR, czyli z obliczeń typu "sztuka dla sztuki" na rzeczywiście wykorzystywane w nauce dane.
zamieścił: mailman, nadesłał: koksik
AmigazeuxPojawiła się nowa wersja programu AmiNetRadio. Zmian których dokonali autorzy jest bardzo dużo i można się z nimi zapoznać tutaj. Archiwum z programem można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Amiga Forever Jest już dostępna w sprzedaży najnowsza wersja pakietu Amiga Forever 2005. Istnieje w trzech wersjach:
  • Online (do pobrania z sieci wersja instalacyjna zawierająca komponenty niezbędne do działania),
  • Plus (do pobrania z sieci obraz płyty CD zawierający komponenty z wersji Online wzbogacone o dodatkowe elementy takie jak m.in. inne obrazy ROM-ów, Personal Paint; istnieje także możliwość uruchamiania emulacji bezpośrednio z płyty),
  • Premium (trzypłytowa wersja, w której skład wchodzi płyta CD z wersją Plus, dwie dodatkowe płyty DVD (ich zawartość opisywaliśmy tutaj) oraz naklejki.
Amiga Forever 2005 można nabyć bezpośrednio w firmie Cloanto lub wersję Premium w Amigakit.com.
zamieścił: mailman
SDDapple to emulator Apple II zbudowany w oparciu o bibliotekę SDL. Program jest we wczesnym stadium rozwoju, podobnie jak i sam jego port przygotowany dla AmigaOS 4.0 i MorphOS-a, Stosowne archiwa można pobrać z Aminetu AmigaOS 4.0, MorphOS.
zamieścił: mailman
Thomas Rapp przygotował nową wersję LimpidClock. Program zyskał możliwość sygnalizowanie dźwiękiem wybicia pełnej godziny. Ponadto poprawiono w nim zauważone błędy. Archiwum z wersją dla AmigaOS 3.x i AmigaOS 4.0 można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Aminet stale oferuje coraz większe możliwości. Obecnie skupiono uwagę na konfiguracji interfejsu przez użytkownika. Od wczoraj można dokonać wyboru systemu dla jakiego będą pojawiały się archiwa w wyszukiwanym kluczu (uwaga - aby wyświetlać informacje dla wszystkich systemów należy zaznaczyć wszystkie pozycje, a nie opcję all), ulepszono formularz RSS, dodano statystyki "wrzutów" na serwer oraz przebudowano wygląd menu.
zamieścił: mailman
Amiga Inc. wraz z NHL, amerykańską ligą zawodowego hokeja na lodzie, ogłosiły zawarcie porozumienia w ramach którego Amiga Inc. stworzy szereg aplikacji rozrywkowych (gry, układanki, narzędzia muzyczne) dla komputerów osobistych, konsol domowych i przenośnych, telefonów komórkowych, które będą dostępne w firmowanym przez obie firmy sklepie.
zamieścił: mailman
netPanzer netPanzer to RTS (strategia czasu rzeczywistego) przeznaczona do rozgrywek "po sieci". Gra skupia się na szybkich walkach z przeciwnikiem, nie występuje tutaj popularne z takich tytułów jak Dune 2 czy Napalm zarządzanie infrastrukturą wydobycia. W celu budowy jednostek wystarczy przechwycenie zabudowań przeciwnika, głównie fabryk. Gra umożliwia rozgrywkę w trzech trybach. Archiwum z grą można pobrać z Aminetu (AmigaOS 4.0, MorphOS).
zamieścił: mailman
Dla AmigaOS 4.0 Juha Niemimaki a dla MorphOS-a Ilkka Lehtoranta. Ci dwaj panowie przygotowali odpowiednie wersje gry Rock'n'Diamonds, czyli klon Boulder Dasha. Port MorphOS-owy istniał co prawda już od ponad pół roku, lecz tym razem mamy całkiem nową wersję z wieloma nowymi możliwościami. Podobny deucik stworzył Ilkka Lehtoranta z Toaksem i tym sposobem otrzymaliśmy klon Tetrisa dla dwóch graczy do gry po sieci o nazwie Blobtrix (wersja dla MorphOS-a i dla AmigaOS 4.0). Na zakończenie, dla AmigaOS 4.0, ponownie Juha Niemimaki, przygotował port gry Super Transball 2 inspirowanej na popularnych grach "grawitacyjnych", aby wymienić chociażby Zarathustra. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Marathon Ilkka Lehtoranta jest ostatnio bardzo pracowity. W ślad za dziełem Juha Niemimaki, który przygotował port gry Marathon dla systemu AmigaOS 4.0 (informowaliśmy tutaj), użytkownicy systemu MorphOS także mogą rozkoszować się tą grą. Port zwany także Aleph One można pobrać stąd. Zainteresowani źródłami znajdą je tutaj.
zamieścił: grxmrx
ezTCP, czyli stos TCP/IP dla MorphOS-a realizowany (już w drugim podejściu) w ramach akcji MorphOS Bounty jest sukcesywnie rozwijany o czym mogą swiadczyć kolejne wersje programu. Sam stos, który jest portem AmiTCP przygotowanego dla systemu AROS działa coraz lepiej pod MorphOS-em, ale wciąż brakuje mu wielu składników do pełnej funkcjonalności (jak na przykład brak obsługi protokołu DHCP). Jednak już teraz ezTCP działa z większością oprogramowania sieciowego jakie można uruchomić na MorphOS-ie (choć jak na razie nie zalicza się do tej grupy popularny AmiNetRadio).
Do działania stosu wymagana jest biblioteka usergroups.library, którą tak samo jak i stos można pobrać ze strony MorphZone.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

HDMI Switch - automaty... (36) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (54) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (10) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2077) »
Quite OK Audio (79) »
Monitor 1084s trafopow... (8) 
Cebit 1994 - Amiga (8) 
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
O co chciałbyś/chciała... (51) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem