zamieścił: grxmrx
Fabien Coeurjoly umieścił na sieci swoje kompilacje E-UAE 0.8.28 dla MorphOS-a. W odróżnieniu od oficjalnego wydania (o którym informowaliśmy tutaj) przygotowanego przez Richarda Drummonda archiwum zawiera dwie wersje. Pierwsza używa biblioteki powersdl.library (w wersji 10 lub wyższej) i obsługuje tryby uaegfx (Picasso96) oraz możliwość przełączania z okna na ekran. Druga kompilacja to wersja wykorzystująca natywny sterownik graficzny, która działa nieco szybciej i posiada obsługę overlay (można je włączyć dopisując amiga.use_overlay=yes do ustawień).

Archiwum, które można pobrać stąd zawiera oprócz plików wykonywalnych i "readme" również przykładowe konfiguracje, które można wypróbować wpisując w konsoli
e-uae -f plik_z_konfiguracją.conf
zamieścił: mailman, nadesłał: marcik
Na oficjalnej stronie projektu KHTML dla MorphOS-a pojawiły się nowe informacje, a konkretnie trzy nowe obrazki ukazujące obsługę obrazkow w innych formatach niż PNG oraz po raz pierwszy testy wykonane na prawdziwych stronach.
zamieścił: mailman
VectoroidsKolejne odsłony dwóch SDL-owych gier - tym razem dla AmigaOS 4.0. Kjell Breding przygotował port strzelaniny Vectoroids, czyli odmianę starego hitu Asteroids. Z kolei ToAks przeniósł SDLZombies. Kilka dni temu obie gry zostały także przeportowane dla systemu MorphOS. Przy informacjach ich dotyczących można znaleźć bardziej szczegółowe charakterystyki tytułów (tutaj i tutaj).
zamieścił: mailman
Pojawiła się wersja alpha kompilatora Free Pascal dla systemu MorphOS opartego o źródła w wersji 2.1.1. Wersja ta znajduje się we wczesnym stadium rozwoju. Z powodzeniem mogą z niech korzystać osoby, które chcą pisać proste, mało skomplikowane projekty. Do czegoś poważniejszego raczej nie znajdzie zastosowania, głównie z powodu ograniczonej ilości obsługiwanych bibliotek. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Alexandre Balaban przygotował nową wersję SWFPlayera. Nowa beta oznaczona numerem 1.4 beta 6 eliminuje błąd zbyt szybkiego odtwarzania animacji. Archiwum z najnowszą wersją znajduje się tutaj i tutaj.
zamieścił: mailman
Penguin CommandNowości rozrywkowych jeszcze na dzisiaj nie koniec. Tym razem skupimy się na AmigaOS 4.0, którego użytkownicy otrzymali odmianę Missile Command - Penguin Command, o której wersji dla MorphOS-a informowaliśmy kilka dni temu. Z kolei spod klawiatury Kjella Bredinga wyszedł port Circus Linux! oraz poprawiona wersja gry Bug Squish.
zamieścił: 
Dziś amatorzy gier po raz kolejny dostali kilka pozycji nie wartych ściągania, oprócz jednego ciekawego wyjątku, o którym na początek. Mowa o grze SDL Football autorstwa bywalca PPA, Rzookola. Gra to komputerowa wersja słynnej piłki nożnej na kartce w kratkę, którą wielu z nas skracało i skraca sobie szkolną nudę. Gra jest poprawnie wykonana, komputerowy przeciwnik jest dość mocny (choć dał się ograć), mocnym punktem gry jest możliwość rozgrywki sieciowej. Mimo że SDL Football nie rzuca na kolana, to pozostałe dzisiejsze propozycje wypadają na jej tle bardzo blado. Na początek najbardziej strawna, AddTraction. Jest to logiczna gra planszowa dla dwóch graczy. Polega na zajmowaniu pól planszy, wartość każdego pola to suma liczb z wcześniej zajętych spośród 8 sąsiednich pól. Wykonanie lekko poniżej średniej (również w wersji dla AmigaOS 4.0). Kolejna gra logiczna to BlockRage (wersja dla MOS-a), podobna nieco do Tetrisa, ustawiamy w niej spadające trójki kolorowych kamieni tak, aby trzy kamienie o tym samym kolorze zetknęły się, wtedy znikają. Następna gierka (również logiczna), to Mindless (wersja dla MorphOS-a, wersja dla AmigaOS 4.0), po prostu komputerowa implementacja MasterMinda i to tyle, co można na jej temat powiedzieć. Na koniec dwa koszmarki, TrailBlazer (również w wersji dla AmigaOS 4.0), czyli gra która kiedyś leżała koło Neverballa, z grafiką klasy ZX81, oraz Ye Olde Pong, dosłowna reaktywacja Ponga z konsolki Atari 2600, grafika składa się z trzech białych prostokątów na czarnym tle... Dwie ostatnie gry, to jak sami autorzy przyznają, wprawki w programowaniu pod SDL, czy dla portujących były to też wprawki w portowaniu?
zamieścił: mailman
GerontoLibrary to pakiet w skład którego wchodzi współdzielona biblioteka GerontoPlayer.library oraz korzystająca z niej wtyczka (dla MorphOS-a) do programu AmiNetRadio. Biblioteka ta jest wrapperem do bibliotek takich jak STSound, SC68, Game Music Emulation, HESPlay oraz libTimidity. Przy jej pomocy można odsłuchiwać pod AmiNetRadio modułu muzyczne w formatach NES (.nsf), SNES (.spc), Gameboy (.gbs), Sega Master System (.vgm, .vgz), Sega Megadrive (.gym), Atari ST (.sc68, .snd(h)), Nec PC Engine (.hes), MIDI (.mid). Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: MinisterQ
Za niespełna 18 funtów można stać się właścicielem encyklopedii opisującej historię komputerów i konsol na przestrzeni ostatnich 33 lat. Jednym z opisywanych komputerów jest oczywiście Amiga, niestety w spisie ujęta jedynie raz, jako komputer 16 bitowy.
zamieścił: mailman
RAWREminiscence to nowe wcielenie starego, dobrego Flashbacka, a RAW gry Another World (znanej również pod tytułem Out of This World). Właśnie pojawiła się dla AmigaOS 4.0 wersja tego przepisanego od nowa "silnika" gry, która powstała w oparciu o bibliotekę SDL. Do działania wymagane są pliki z angielskiej wersji gry przeznaczonej dla PC. Wersja 0.1.1 portu znajduje się na OS4 Depot.
zamieścił: mailman
AmiStartJak czytamy na Amiga-News.de, Darius Brewka przygotował program AmiStart w natywnej wersji dla systemu AmigaOS 4.0. Jak do tej pory testowała go wyłącznie jedna osoba. Autor poszukuje kilku dodatkowych osób, które mogłyby przyspieszyć wykrycie ewentualnych błędów. Osoby zainteresowane testowaniem AmiStart w wersji dla AmigaOS 4.0, a które korzystają lub korzystały z wersji programu dla AmigaOS 3.x, proszone są o mailowy kontakt z autorem.
zamieścił: mailman
Richard Drummond przygotował nową wersję E-UAE. Z tego co czytamy wersja ta charakteryzuje się m.in. zwiększeniem prędkości emulacji procesora 68k do 30%, szybszym czasem uruchamiania się emulatora, polepszonym działaniem sterowników graficznych (renderowanie high/true-color jest obsługiwane pod AROS-em), emulacją urządzeń SCSI oraz Amigi CD32. Użytkownicy AmigaOS 4.0 otrzymali także sterownik joysticka przeznaczony dla AmigaInput. Archiwa z wersjami dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 (dwie wersje: wykorzystująca natywny sterownik graficzny oraz bibliotekę SDL (znajduje zastosowanie przy emulacji systemu z obsługą karty graficznej)), MorphOS-a i AROS-a znaleźć można na stronie autora.
zamieścił: mailman, nadesłał: SOE
WolnyCD_CX to następca popularnego programu WolnyCD służący do ustawiania szybkości napędów CD-R/W. Współpracuje z większością napędów ATAPI oraz częścią napędów SCSI. Zasadnicza różnica pomiędzy WolnyCD a WolnyCD_CX to działanie tego drugiego programu z wykorzystaniem mechanizmu tzw. commodity. Zapewnia to możliwość automatycznego ustawiania podanej szybkości napędu każdorazowo po włożeniu płyty. Należy zauważyć, że WolnyCD_CX nie jest kontynuacją WolnyCD, lecz całkiem inną, nową ścieżką rozwoju programu. W archiwum znajduje się pierwsza wersja beta programu, która na ten moment nie posiada jeszcze GUI i pliku konfiguracyjnego. Jest to wersja na wyłączny użytek Polaków odwiedzających portal PPA. Autor prosi o zgłaszanie zauważonych błędów.
zamieścił: mailman
ReminiscenceGregory Montoir i MrCapehill rozwijali port REminiscence dla AmigaOS 4.0 do wersji 0.1.5. Pracą nad nową wersją zajął się ToAks, który wzbogacił port o ostatnio wniesione do źródeł poprawki (obsługa oryginalnej muzyki z wersji amigowej (w wersji nie eksperymentalnej, która istniała już od wersji 0.1.4.), automatyczne wykrywanie wersji językowej). Wniósł także poprawki związane z odtwarzaniem modułów, które swoją implementację znalazły w ostatnio wydanej wersji dla MorphOS-a. Archiwum znajdziemy jak zwykle na OS4 Depot. Do działania wymagane są pliki z oryginalnej gry w wersji dla PC oraz opcjonalnie moduły muzyczne z wersji amigowej. Wszystkie powyższe pliki powinny znaleźć się w katalogu DATA.
zamieścił: mailman
MemGuard to program autorstwa Stephana Rupprechta napisany dla systemu AmigaOS 4.0. W swoim działaniu zbliżony jest do popularnych narzędzi typu MungWall czy MuGuardianAngel, a jego zadanie polega m.in. na obserwacji pamięci pod kątem niewłaściwego jej alokowania. Archiwum można znaleźć na OS4 Depot.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
Farmiga : Work in prog... (580) »
Amiga i rynek w Gdańsk... (2) 
Monitor 1084s trafopow... (14) 
Cebit 1994 - Amiga (28) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
HDMI Switch - automaty... (36) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Monitor C=1081

dodane przez: twardy

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem