zamieścił: mailman
Perfect PaintW styczniu 2004 roku Georges Halvadjian wstrzymał prace nad rozwojem programu graficznego Perfect Paint. Od tamtej pory nie było żadnych wieści odnośnie dalszych losów programu. Tymczasem na forum Amiga-News.de Marco "Blackbird" Moring poinformował, że od kilku tygodni pracuje nad dostosowaniem kodu Perfect Painta (przypominamy, że jest on napisany w Blitz Basicu) do bezproblemowej pracy pod systemem AmigaOS 4.0.
zamieścił: mailman
Dawno nie było żadnych wieści o nowościach w bazie Amiga Demoscene Archive. Jak można było przeczytać na forum (na tę chwilę jeszcze nie zostało uruchomione w nowej odsłonie), autor miał problemy z łączem internetowym, a później z dostępem do sieci. Z tego co możemy zobaczyć dzisiaj wynika, że ostatni brak nowych informacji spowodowany był intensywną pracą nad nowym wyglądem i nową funkcjonalnością A.D.A. Co tam ciekawego wymyślono możemy przekonać się już teraz.

Amiga Demoscene Archive to baza produkcji scenowych, okraszonych obrazkami, dodatkowymi informacjami, wzbogacona opiniami i oceną odwiedzająch.
zamieścił: mailman
Na OS4 Depot przybyło ostatnio trochę kodów źródłowych bibliotek dostosowanych do działania z AmigaOS 4.0. Ich autorem jest Andrea Palmate. Mowa o Freetype2 (wersja 2.1.10) (biblioteka do obsługi wielu rodzajów czcionek), Libxml2 (parser i zestaw narzędzi do obróbki plików XML tworzony głównie dla projektu Gnome) oraz Cairo (biblioteka do obsługi grafiki wektorowej z możliwością eksportu danych do jednego z wielu formatów (PNG, PS, xlib, xcb)). Ponadto Davy Wentzler przygotował nową wersję sterownika dla kart dźwiękowych wyposażonych w układ CMI8738 (5.12), a Douglas McLaughlin nową wersję klienta AmiSynergy (1.3).
zamieścił: mailman
Ventzislav Tzvetkov przygotował nową wersję emulatora Atari ST i STE o nazwie Hatari przeznaczoną dla systemu AmigaOS 4.0. Archiwum z programem znajduje się na OS4 Depot.
zamieścił: 
Po długiej walce drużyna Distributed Amiga sięgnęła po 7. miejsce w konkursie RC5-72, pokonując drużynę Belgian MoOo Farm. Od dzisiaj postępy drużyny można śledzić na wykresie. Podobny wykres tworzony jest dla Distributed Pegasos Team w konkursach RC5-72 oraz OGR-25.
zamieścił: mailman
PowerOSPowerOS narodził się w 1997 roku. Miał to być pierwszy system operacyjny open-source działający natywnie na procesorach PowerPC, którego twórcą był Ben Martz. O jego amigowej odmianie mówiło się już w roku 1999. W 2000 roku Claus Herrmann zaprezentował pierwsze zdjęcia tego systemu działającego na BlizzardPPC i CyberstormPPC. Struktura systemu opierała się w znacznej mierze na AmigaOS i w kuluarach zyskał on przydomek klonu AmigaOS. Sam Herrmann nie chciał jednak, aby taka nazwa do niego przylgnęła. System miał oferować znacznie więcej, miał likwidować ewidentne wady AmigaOS i zapewniać emulację 68k i WarpOS-a. Jak większość takich alternatyw, nie miał większych szans na powodzenie bez wsparcia. W 2000 roku Herrmann rozpoczął poszukiwania osób chętnych do współpracy. Na początku 2002 roku projekt porzucono. Ponowny zryw nastąpił w roku 2003. Otwarto nową witrynę systemu, która zawierała wszelkie niezbędne o nim informacje. Zapał jednak szybko opadł, a oficjalna strona PowerOS przestała być aktualizowana. To, co pozostało z amigowej wersji PowerOS-a, przekazano ludziom zajmującym się AROS-em (archiwum (~ 517 kB)). Kilka dni temu usunięto całą zawartość witryny, aktualizując część FAQ, z której wynika, że wznowiono prace nad projektem. Pierwsze stabilne wersje PowerOS działają jak na razie na platformie VMWare. W założeniach system ma także pracować niezależnie na komputerach PC. Nie jest jednak znana odpowiedź na pytanie, czy prace trwają także nad wersją dla platform, które obejmował PowerOS w swoich założeniach...
zamieścił: 
Ilkka Lehtoranta stał się ostatnio bardzo wydajnym porterem (to taka nowa specjalność amigowa, nie mylić z gatunkiem piwa). Niestety ilość nie przechodzi w jakość. Z pięciu portów gier, jakie pojawiły się dziś na Aminecie w zasadzie chyba tylko jeden może zainteresować na dłużej niż kilka chwil. A jest to Descent II. Polecam zwolennikom latania w kopalniach i strzelania do wszystkiego co się rusza. A pozostałe programy?

Zacznijmy od UChess to program szachowy oparty na starym dobrym GNU Chess. Tak samo jak znacznie nowszy i lepiej wykonany program AmiChess... VideoPokeri to zaproszenie do świata hazardu, ale wykonanie graficzne jest poniżej wszelkiej krytyki. Kolejna rewelacja to tekstówka ekonomiczna z epoki wczesnego MS-DOSa zatytułowana Conquest, wyłącznie dla pasjonatów tego rodzaju gier oraz archeologów oprogramowania. Ostatnia (na szczęście...) pozycja to MadMatrix, gra logiczna podobna trochę do słynnej "piętnastki", co prawda zrobiona w MUI, ale odnosi się wrażenie, że "na szybkiego".

Jak można podsumować ten zbiór gier? Na pewno nie są to programy jakich moglibyśmy sobie dla MorphOS-a życzyć. Wygląda na to jakby w sieci odbywało się polowanie pod hasłem: co jeszcze da się łatwo i szybko przeportować. Efektem są dziesiątki bezużytecznych programików zaśmiecających Aminet i uruchamianych tylko przez osoby piszące newsy dla amigowych portali.
zamieścił: mailman, nadesłał: SOE
Dariusz Gawerski przygotował nową wersję programu WolnyCD. Została w niej dodana możliwość wywoływania napędu przy pomocy nazwy wolumenu. Poza tym, że jest to pewne ułatwienie, to może dodatkowo być pomocne przy pisaniu skryptów DOS-a, AREXX-a czy Dopusa. Archiwum z najnowszą wersją można pobrać stąd. Program dostępny jest dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a.
zamieścił: 
Wielu z nas na pewno umilało sobie czas spędzany przy Amidze grą Asteroids. Christian Rosentreter przeportował dla użytkowników MorphOS-a bardzo podobną grę Vectoroids. W grze chodzi o to samo, hordy meteorytów atakują, a my, bohaterscy obrońcy planety musimy rozbić je w pył. Tym razem, żeby nie było wątpliwości, w tle widzimy fragment bronionej planety, a meteory są jakby trochę bardziej trójwymiarowe. Sympatyczną, choć po dłuższym czasie nieco nużącą muzyczkę dostajemy gratis. Po kilku spędzonych z grą chwilach odniosłem wrażenie, że jest nieco trudniejsza od amigowej wersji, ale prawdziwego pogromcy to na pewno nie zniechęci. Port gry można pobrać stąd.

zamieścił: mailman
Wbrew pozorom "klasyki" nie idą w zapomnienie. Po zestawie cross-kompilatorów GCC 3.4.4 i 4.0.1 pozwalających na generowanie plików wykonywalnych dla AmigaOS 4.0 (informowaliśmy o tym tutaj i tutaj), Jocke Birging przygotował podobny zestaw (GCC 2.95.3 i GCC 3.4.0), lecz generujący pliki dla AmigaOS 3.x. Archiwa dostępne są w osobnych wersjach dla Linuksa (i585), Cygwina (i686) oraz Linuksa PPC.
zamieścił: mailman
Csaba Simon przygotował nową wersję biblioteki avcodec oznaczoną numerem 51.36. Jej działanie oparte jest na systemie zewnętrznych kodeków (bibliotek). Wspomniane kodeki będą wykorzystywane przez bibliotekę avcodec (należy je umieścić w katalogu LIBS:avcodecs/) w obsługiwanych przez nią programach (np. DvPlayer). Obecnie istnieje jeden kodek - do obsługi dźwięku AC3 - a52.library (informowaliśmy tutaj i tutaj). Wkrótce planowane są kolejne kodeki współpracujące z biblioteką. Bibliotekę można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
AmigaKit.com organizuje weekendową obniżkę. Tylko w ten weekend można nabyć wiele produktów po specjalnych, obniżonych (nawet o połowę!) cenach. Obniżką objęto dyski twarde, klawiatury, nagrywarki CD-RW, kości pamięci (512 MB dla MicroA1 oraz SIMM 128 MB i SIMM 32 MB dla Amig klasycznych).
zamieścił: mailman
Tydzień temu informowaliśmy o przygotowanym przez Jocke Birginga zestawie cross-kompilatorów GCC 3.4.4 i GCC 4.0.1 dla Linuksa (i585) i Cygwina (i686) pozwalających na generowanie plików wykonywalnych dla systemu AmigaOS 4.0. W dniu wczorajszym pojawiły się zapowiadane wersje dla Linuksa PPC.
zamieścił: 
Tym razem OnyxSoft ma propozycje zarówno dla klasycznego AmigaOS 3.x jak i dla MorphOS-a. Dla procesorów 68k bowiem przeznaczona jest aktualizacja TheMPegEncGUI, który jest graficzną nakładką na program LAME. W nowej wersji dodano automatyczne nazywanie skompresowanych plików MP3 na podstawie tagów ID3 w nich zawartych. Oprócz tego program potrafi sam sobie ściągnąć LAME i sprawdzić, czy nie wyszła jego nowsza wersja. Również dla klasycznego AmigaOS zaktualizowano BackUp, a więc podstawowe narzędzie każdego posiadacza komputera. Tu dla wygody użytkownika pojawiła się możliwość wstrzymania lub przerwania backupu również wewnątrz (dużego) pliku a nie tylko między plikami. Dla MorphOS-a natomiast przeznaczona jest wersja 0.2 programu SnapIt, sympatycznego grabbera ekranów i okien.

zamieścił: 
Formido, to gra która już swego czasu pojawiła się w wersji dla AmigaOS 4. Tym razem zagrać mogą użytkownicy MorphOS-a. Portem zajął się jak zwykle Hak. W grze sterujemy żołnierzem wyposażonym w różnego rodzaju bronie, a zadaniem naszym jest zwalczanie nacierających falami obrzydliwych robali. Przyzwoicie wykonanej grafice towarzyszy twarda szybka muzyka. Niestety grywalność nieco odstaje ze względu na małą dynamikę gry.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
Farmiga : Work in prog... (580) »
Amiga i rynek w Gdańsk... (2) 
Monitor 1084s trafopow... (14) 
Cebit 1994 - Amiga (28) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
HDMI Switch - automaty... (36) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem