zamieścił: mailman
W miniony weekend we włoskiej miejscowości Empoli odbyła się kolejna edycja Pianet Amiga. Wystawcy, zarówno ze strony AmigaOS 4.0 jak i MorphOS-a dopisali i pokazali wiele interesujących rzeczy. Na portalu AmigaWorld.net zamieszczono pierwszy raport opisujący przebieg wydarzeń. Do obejrzenia są także zdjęcia (tutaj i tutaj).

W skrócie:
  • AmigaOS 4.0 był prezentowany na wielu AmigaOne, a także na Amigach klasycznych (zarówno na kartach BVision jak i CyberVision); prędkość działania pomimo, że nieporównywalna z uzyskiwaną na AmigaOne, była zaskakująca,
  • dystrybutorzy Virtual Works, Soft3 oraz Alternative Technology sprzedawali MicroA1, do których dostarczono obiecywane na początek września procesory,
  • na AmigaOS 4.0 zaprezentowano funkcję ściągania ekranów, a także całkiem nową możliwości przerzucania ikonek (drag & drop) pomiędzy różnymi ekranami,
  • Andrea Vallinotto przeprowadził dwie konferencje - jedna poświęcona była dla użytkowników, druga dla deweloperów. Andrea poinformował, że AmigaOS 4.0 został pomyślnie uruchomiony na procesorach firmy IBM PowerPC 405. Potwierdzono także informacje o dostępności pełnej wersji systemu AmigaOS 4.0 do końca tego roku,
  • prezentacja systemu MorphOS została przygotowana przez Pegasos-Italia; zademonstrowano najnowsze wersje sterowników 3D dla kart Radeon oraz TinyGL, Quake 3, Blender 3D, AmiNetRadio 3, XRay, Wetter 1.6, MorphOS PowerUP Edition, MPaint.

zamieścił: mailman
ApacheNa OS4 Depot pojawiła się nowa wersja beta (release candidate 4) serwera Apache 1.3.33. Autor zaimplementował obsługę modułu CGI, XSL (umożliwiającego transformację plików XML) oraz funkcji strftime(). Serwer obsługuje także PHP 5.0.4 oraz MySQL 3.23.49. Poprawiono i zoptymalizowano znaczną część kodu, co wpłynęło znacznie na poprawę wydajności pracy serwera. Jak twierdzi autor, jest to pierwsza pełna wersja, która nie zawiera żadnych niedziałających elementów. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja MakeHTMLMap. Zawiera ona wyłącznie poprawki związane z zapisywaniem niektórych plików z kodem PHP jako pliki HTML. Najnowszą wersję programu można pobrać stąd.

O MakeHTMLMap informowaliśmy kilka tygodni temu.
zamieścił: mailman
TuneNetPaul Heams po serii kilku kolejnych wersji alpha rozwijanego przez siebie programu TuneNet, przygotował wersję 0.64, która wnosi spore zmiany. Autor stworzył system zewnętrznych wtyczek, a pierwsza z nich jest już dostępna. Umożliwia ona, przy pomocy biblioteki AHXPlay, odtwarzanie plików dźwiękowych w formacie AHX. Najnowszą wersję programu można pobrać stąd, a wtyczkę znajdziemy tutaj.

O programie TuneNet informowaliśmy po raz pierwszy w czerwcu i tam także można znaleźć więcej informacji na jego temat.
zamieścił: mailman
Na stronie WHDLoad pojawiły się nowe oraz ulepszone instalery do gier i dem.

04.09.05 ulepszony: Body Blows (Team 17) obsuga wersji AGA, nowy imageger, dokumentacja i ikony
03.09.05 uaktualniony: Parasol Stars (Ocean) zmieniono plik readme
03.09.05 nowy: Belial (Sector Software) - CFOU!
31.08.05 nowy: Apano Sin (Level One) - CFOU!
31.08.05 ulepszony: Flink CD32 (Psygnosis) dodano możliwość konfiguracji klawiszy dla emulacji pada, poprawa wyboru wersji językowej
28.08.05 ulepszony: Superfrog (Team 17) obsługa edycji wznowionej przez firmę Islona, poprawka działania klawisza ESC w wersjach CD32
27.08.05 nowy: Slackskin & Flint (Synergy/Fun Factory) - Codetapper
23.08.05 nowy: Super Cars 2 (Gremlin) - Codetapper
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja kompilatora języka E ECX. Wnosi ona wyłącznie poprawki i usprawnienia ostatnio wydanej wersji. Archiwum z uaktualnieniem można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
W ramach przypomnienia, tylko do jutra czekam na zgłoszenia osób zainteresowanych rejestracją programów WHDLoad, PegXMac oraz Poseidon. Przy obecnej liczbie chętnych osób (zakładając, że nikt się nie wyłamie) ceny kształtują się następująco: WHDLoad - 52-53 PLN, PegXMac - 70 PLN.
zamieścił: mailman
JabberwockyKilka dni temu informowaliśmy o nowej wersji komunikatora Jabberwocky. Dostępna była wówczas jedynie wersja dla AmigaOS 3.x. Użytkownicy AmigaOS 4.0 oraz MorphOS-a także już mogą pobrać odpowiednie natywne wersje.
zamieścił: mailman
Z racji przewijających się na forum pytań dotyczących podstaw "amigowania", głównie na Amigach klasycznych, Marcin Kornaś przygotował pierwszy artykuł z serii porad dla "nowych" amigowców. Na początek o tym, w jaki sposób dokonać podziału dysku na partycje oraz jak zainstalować system plików SFS.
zamieścił: mailman, nadesłał: rzookol
No i kolejna gra korzystająca z PowerSDL i TinyGL. Tym razem padło na CarWorld - prosty, ale wciągający na parę chwil engine samochodu. Port gry w wersji dla MorphOS-a znajduje się tutaj.
zamieścił: mailman
  • Mindspace 0.2 - program do generowania diagramów i schematów,
  • a52.library - współdzielona biblioteka kontrowersyjnego ostatnimi czasy liba52. Autorem jest Csaba Simon. W archiwum znajduje się natywna wersja biblioteki umożliwiająca odtwarzanie kodeka AC3 oraz źródła,
  • Visio 1.1 - przeglądarka obrazków. Autor zaimplementował możliwość generowania miniatur obrazków (tzw. thumbnaili) oraz zlokalizował program.

zamieścił: grxmrx, nadesłał: Kamul
Pojawiła się nowa wersja klienta p2p dla MorphOS-a. Mowa o MLdonkey 2.6.3. Port przygotował Christian Rosentreter.
Użytkownicy wersji 2.5.16 lub nowszej mogą zaktualizować program poprzez nadpisanie pliku mlnet jego nowszą wersją.

Pełna lista zmian jest dostępna w pliku "Changelog" znajdującym się w archiwum z programem.

zamieścił: 
Kolejna gra spod znaku SDL w trzech wymiarach to Fly. Idea jest bardzo prosta, trzeba polatać myśliwcem nad terenem i rozwalić kilku UFO-ków. Grafika jest jeszcze prostsza niż idea, teren reprezentowany jest przez kwadratową siatkę, na której z rzadka można spotkać jakiś ostrosłup udający górę. Statki UFO również nie grzeszą nadmiarem detali czy tekstur. Do tego mały radar na ktorym widać zbliżające się jednostki wroga. Ogólnie gra klasy telefonu komórkowego. Po cóż więc o niej wspominać? Jest po prostu całkiem grywalna. MorphOS-owy port przygotował HAK.
zamieścił: mailman
SVG (Scalable Vector Graphics) to standard, który przy użyciu XML opisuje dwuwymiarową, statyczną i animowaną grafikę wektorową na stronach www. SVGTools to z kolei zestaw narzędzi umożliwiających konwersję grafiki w formacie SVG do formatu PDF, PNG, PS. W skład pakietu wchodzą svg2pdf, svg2png, svg2ps (konwertery), SVGBatch (skrypt służący do automatyzacji konwersji całych katalogów z plikami SVG do plików w formacie PNG) oraz fc-cache (tworzy lub uaktualnia bazę czcionek zainstalowanych w systemie, z której narzędzia SVG korzystają w celu dobrania najbardziej odpowiedniej czcionki do wyrenderowania tekstu). SVGTools dostępne są zarówno dla MorphOS-a jak i AmigaOS 4.0. Stosowne archiwa oraz źródła można pobrać stąd (dla MorphOS-a) lub stąd (i stąd) dla AmigaOS 4.0.
zamieścił: mailman
Mupper, Rescue CD przeznaczone dla Pegasosa, stale się rozwija. O pierwszej publicznej wersji tego Live CD powstałego w oparciu o Gentoo informowaliśmy całkiem niedawno. Dostępna jest już wersja 0.4, w której autor zaimplementował obsługę klawiatur USB oraz systemu plików ASFS. Tym samym Mupper może zostać wykorzystany zarówno pod Linuksem jak i MorphOS-em. Obraz ISO do pobrania bezpośrednio stąd.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Amiga i rynek w Gdańsk... (4) 
VS Code i amigowe wtyc... (4) 
Monitor 1084s trafopow... (17) 
Farmiga : Work in prog... (586) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
Cebit 1994 - Amiga (28) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem