zamieścił: grxmrx
Quake III
Użytkownicy MorphOS-a po uzyskaniu dostępu do najnowszych sterowników 3D dla swojego ulubionego systemu mogą już grać w Quake III Arena. Port, którego autorem jest Mark "bigfoot" Olsen (jak informowaliśmy) można pobrać stąd. Na stronie są również dostępne dodatki do gry oraz archiwum ze źródłami portu.

Wymagania:
- 256MB RAM,
- tinygl w wersji co najmniej 50.9,
- karta graficzna obsługiwana przez sterowniki 3D,
- 500MB miejsca na HD,
- połączenie z internetem.
zamieścił: mailman
  • Python 2.4 - nowa wersja Pythona. Autor zaimplementował wykorzystanie biblioteki zlib oraz wprowadził drobne poprawki,
  • Hu-Go! 1.2 - nowa wersja emulatora klasycznej konsoli Turbografx16/PC Engine. Autor zaimplementował obsługę overlaya i możliwość gry w okienku. Dodał także m.in.możliwość ustawienia głośności dźwięku, zapisu stanu gry,
  • PowerSDL 11.4 - najnowsza wersja biblioteki rozwijana przez Ilkka Lehtoranta. Na stronie autora znajdziemy także źródła oraz SDK.

zamieścił: mailman
Ilkka Lehtoranta przygotował dwa nowe porty gier dla MorphOS-a. Pierwszy z nich to Another Pool GL napisany w oparciu o źródła Gerrita Jahna. Drugi to Descent II stworzony na bazie D2X Project.
zamieścił: mailman, nadesłał: kiero
Od dzisiaj, na stronie MorphOS Developer Connection znajdują się materiały dla progrmistów chcących wykorzystać bibliotekę tinygl.library w swoich programach. Archiwum mogą pobrać wszyscy zarejestrowani użytkownicy.
zamieścił: mailman
Hatari to emulator Atari ST i STE. Po wersjach dla AmigaOS 3.x i MorphOS-a przyszła kolej na wersję dla AmigaOS 4.0. Jej autorem jest Ventzislav Tzvetkov. Archiwum znaleźć można na OS4 Depot. Więcej informacji na temat emulatora znajdziemy tutaj.
zamieścił: 
Po trwającym trzy tygodnie pościgu (wykres) drużyna Distributed Pegasos Team przeskoczyła Team UFies, awansując tym samym na miejsce 69. w konkursie RC5-72.
Kolejny przeciwnik, Hellenic RC5 Team, wydaje się łatwy do przeskoczenia w ciągu nadchodzącego miesiąca, szanse na następne awanse natomiast są nieco bardziej mgliste. Distributed Amiga pozostaje w tym samym konkursie na miejscu 8., systematycznie zbliżając się do siódmej pozycji.

OGR-25 tymczasem...

Warto też zwrócić uwagę na konkurs OGR-25. Z dwóch powodów. Po pierwsze w przeciwieństwie do RC5-72, wyniki tego konkursu mają zastosowanie naukowe (m. in. w projektowaniu nowoczesnych anten radarowych). Po drugie konkurs ten ma szansę zakończyć się w jakimś realnym terminie (RC5-72 przy obecnym tempie liczenia będzie trwał jeszcze kilkaset (!) lat, a nawet zakładając dynamiczny wzrost mocy obliczeniowej zaangażowanych komputerów to sprawa na dziesięciolecia). Dlatego namawiam do przełączenia klientów dnetc na konkurs OGR-25. Distributed Amiga zajmuje w tym konkursie wysoką, trzecią pozycję, ale drużyna BugTraq.ru prawdopodobnie zepchnie amigowców na czwatre miejsce. Ekipa pegasosowa natomiast dzięki kilkunastu osobom przebija się obecnie w szybkim tempie przez trzecią setkę (aktualnie miejsce 292.). Kilkunastu dodatkowych uczestników dałoby Distributed Pegasos Team szansę na miejsce w pierwszej dwudziestce.
zamieścił: mailman
AROS Archives to portal, w którym swoje miejsce znajdzie wszelkie oprogramowanie (binarki i ich kody źródłowe) związane z projektem AROS. Portal-magazyn stworzony jest na wzór OS4 Depot, a jego autorem jest Bjorn Hagstrom.
zamieścił: mailman
W pierwszym tygodniu września odbędzie się rejestracja WHDLoad, PegXMac oraz Poseidona. Osoby zainteresowane tematem proszę o kontakt na moje prywatne adresy mailowe (sebastian(at)ppa.pl, sebastian.rosa(at)wp.pl). Więcej informacji można uzyskać w dziale Rejestracja lub kontaktując się bezpośrednio pod wskazane adresy.
zamieścił: mailman
Uwe Ryssel przygotował nową wersję enkodera Lame dla WarpOS-a. Z zapewnień autora wynika, że wersja ta jest trzy razy szybsza od wcześniejszych, a wszystko dzięki kompilacji przy pomocy GCC a nie StormC. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Per Olofsson na swojej stronie zamieścił schemat adaptera standardu JAMMA (Japanese Amusement Machine Manufacturers' Association) pozwalającego podłączyć Amigę do automatu gier arcade. Na stronie znajdziemy także rozkład pinów adaptera. Do obsługi automatu służy specjalnie napisane oprogramowanie - Arcade Game Selector.
zamieścił: mailman
Smartmontools to zestaw narzędzi do sprawdzania i monitorowania pamięci masowych standardu ATA i SCSI wykorzystujących technologię SMART (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Stephane Guillard przygotował ich wersję dla AmigaOS 4.0. Pakiet obejmuje dwa programy: smartctl (samosprawdzanie dysków) oraz smartd (monitorowanie statusu SMART i informowanie o błędach i zmianach atrybutów SMART). Stephane przygotował na razie tylko to pierwsze narzędzie. Archiwum znajdziemy na OS4 Depot.
 głosów: 1 
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
OpenPCI Stephane Guillard przygotował dla AmigaOS 4.0 bibliotekę OpenPCI. System AmigaOS 4.0 sam w sobie posiada API na potrzeby PCI (expansion.library) oraz własny zestaw sterowników dla kart dźwiękowych, slotów USB, kart sieciowych, kontrolerów IDE itp. Niemniej brakuje mu kilku elementów, w które wyposażone jest OpenPCI, aby wymienić chociażby obsługę jednego z najpopularniejszych układów RTL8139 występującego w większości kart sieciowych, a którego natywnej obsługi do dzisiaj AmigaOS 4.0 nie posiada. Do czasu wypełnienia tej luki powinna wystarczyć natywna dla AmigaOS 4.0 wersja OpenPCI. Warto odnotować, że OpenPCI dla AmigaOS 4.0 jest wrapperem na odwołania expansion.library. Oznacza to, że obsługuje wyłącznie te mostki PCI, które są obsługiwane przez expansion.library, czyli obecnie tylko ten znajdujący się w AmigaOne lub MicroA1. Jeżeli expansion.library będzie posiadać obsługę mostków Prometheus (podobno już posiada), G-Rex czy Mediator automatycznie oznaczać to będzie, że OpenPCI dla AmigaOS 4.0 zadziała także na Amigach klasycznych. Po pobraniu biblioteki należy przegrać ją do katalogu LIBS, a następnie doinstalować sterowniki OpenPCI dla 68k. Archiwum znajduje się tutaj.
zamieścił: mailman
Na forum PPCZone Frostwork zamieścił krótki poradnik w jaki sposób zainstalować dystrybucję Linuksa SuSE na Pegasosie.
zamieścił: mailman
Georg Steger przeportował dla AROS-a Feelin - system budowania graficznego interfejsu użytkownika, o którym jest ostatnio trochę głośno. Obrazek to prezentujący obejrzymy tutaj, a samo archiwum pobrać można stąd.
zamieścił: mailman
Rise of the TriadW maju informowaliśmy o porcie gry Rise of the Triad przygotowanym przez Steffena Haeusera dla AmigaOS 4.0. Posiadał on kilka błędów i obsługiwał tylko wersję shareware gry. Remco Komduur na bazie kodów źródłowych Steffena kontynuuje prace nad portem. Poprawił kilka błędów i zaimplementował obsługę pełnej wersji gry. Testową wersję portu można pobrać stąd.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Cebit 1994 - Amiga (31) »
Polskie Gry (31) »
Amiga i rynek w Gdańsk... (4) 
VS Code i amigowe wtyc... (4) 
Monitor 1084s trafopow... (17) 
Farmiga : Work in prog... (586) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem