zamieścił: 
Cóż robi ten stary dobry filemanager w dobie Ambientów, Magellanów i tym podobnych wynalazków? FileMaster 3.0 doczekał się właśnie natywnej wersji dla MorphOS-a. Portu dokonał niezastąpiony Ilkka Lehtoranta. Sam port znajdziemy na Aminecie, do działania trzeba jeszcze zainstalować BGUI.
zamieścił: mailman
W dziale Sprzęt możecie przeczytać recenzję routera Planet XRT-401D. Jest to już drugi sprzęt tego rodzaju, którego opis znajdziecie na naszych łamach.
zamieścił: 
Upublicznienie MorphOS-owych sterowników 3D do Radeonów zaowocowało wysypem gier, przeważnie opartych na bibliotece SDL. Do tej samej kategorii należy świeżo przeportowana gra strategiczna Nether Earth. Nie należy się jednak zbytnio ekscytować, gra to przepisana pod OpenGL klasyczna pozycja dla komputera ZX Spectrum. Oryginał zadowalał się procesorem Z80 taktowanym 3,5 MHz i 48 kB RAM, trójwymiarowy sequel ma nieco większe wymagania, ale nie można się spodziewać cudów jeżeli chodzi o grafikę i grywalność. Grę można zakwalifikować do gatunku "strategia ekonomiczna", zadaniem gracza jest budowa robotów, które następnie zdobywają bazy wroga. Niestety Nether Earth jest mało rozbudowana, a grafika jest dość monotonna. Grywalność w niskiej strefie stanów średnich. Ot kolejny "esdeelowy port".
zamieścił: 
Nowa wersja Blendera dla MorphOS-a to nadal port wersji 2.37a, ale znacznie usprawniony. Trzy najważniejsze zmiany to przywrócenie możliwości używania skryptów w Pythonie, możliwość uruchomienia programu z ikony oraz na własnym ekranie i możliwość ładowania czcionek TrueType do tworzenia z nich obiektów 3D. Nową wersję Blendera można pobrać stąd, przy czym koniecznie należy również pobrać i zainstalować nowego Pythona.

zamieścił: mailman
Uruchomiono oficjalną stronę projektu A1000 Phoenix - zamiennika płyty głównej dla Amigi 1000. Na stronie znajdziemy schematy, dokumentację, zdjęcia.
zamieścił: 
Genesi rozpoczyna kolejny program rozdawania Pegasosów. Nie za darmo tym razem, bo Pegasosa 2 dostaniemy pod warunkiem korzystania przez 3 lata z płatnego wsparcia, które kosztuje 29,95 dolarów miesięcznie (daje nam to łączną sumę 1078,20 dolarów). Co najciekawsze w tym wszystkim oferowane Pegasosy mają być wyposażone w procesory taktowane 1,4 GHz (nie podano typu procesora) z późniejszą możliwością wymiany na 1,7 GHz.
zamieścił: mailman
Scenowa grupa Up Rough wydała musicdisk o nazwie Uh-Oh! Even More Hits For Kids LP z tzw. modułami chip autorstwa Varthalla, Oxide'a i Curt Coola. Archiwum można pobrać stąd lub z Aminetu. Program działa na Amigach z układami AGA oraz kartą graficzną.
zamieścił: mailman
Nova Design organizuje wyprzedaż programów ImageFX 4.5 Studio oraz Aladdin 4D. Przy zakupie każdego z nich koszty przesyłki zostają obniżone o połowę.

W skład ImageFX 4.5 Studio wchodzą: ImageFX 4.0, 4.5, PowerStation oraz wiele innych dodatków do służących do obróbki obrazu. Z kolei Aladdin 4D to jedno z najlepszych amigowych narzędzi do tworzenia animacji i obrazów 3D posiadające możliwości modelowania i renderowania połączone z zaawansowanym systemem wtyczek umożliwiających nakładanie wszelkiego rodzaju efektów na obraz.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: kiero
Dla systemu MorphOS przygotowano port gry Foobillard. Gra oferuje kilka typów rozgrywki (8/9-ball, snooker, carambol), grę w pojedynkę, z komputerowym przeciwnikiem oraz możliwość gry przez sieć. Do działania wymagany jest system MorphOS, sterowniki 3D oraz biblioteka Powersdl.library.
Więcej informacji można znaleźć w dołączonym do archiwum pliku readme. Samo archiwum znajduje się tutaj.
zamieścił: SirLEO
W dziale Amiga Games TOP10 znajdują się wyniki głosowania z drugiego miesiąca wakacji. Tym razem lider - Cannon Fodder - zdeklasował swoich przeciwników, wygrywając starcie z osadnikami - The Settlers i piłkarzami - SWOS 96/97/98.
zamieścił: mailman
GoldEDDietmar Eilert wzbogacił rozwijanego przez siebie GoldED-a o tzw. Installation Wizard. Jest to pakiet pozwalający deweloperom tworzyć skrypty instalacyjne do swoich projektów. Jak to wygląda w działaniu możemy zobaczyć na tym obrazku. Ponadto do 17 września obowiązuje specjalna promocja tylko dla osób z Polski zgodnie z którą pakiet GoldED można nabyć już za 19,90 euro + koszty wysyłki 2.95 euro. Szczegóły odnośnie ewentualnej rejestracji przez punkt rejestracyjny PPA znajdziecie w wątku na naszym forum.
zamieścił: mailman
AmigaOS 4.0Od kilku tygodni na forum AmigaWorld.net toczy się dyskusja odnośnie nowego sprzętu, na których ma działać AmigaOS 4.0. Znanych jest już coraz więcej szczegółów. Producentem płyty ma być firma TroikaNG. Od ponad roku pracują oni nad płytą główną o roboczej nazwie Projekt Prometheus. Zamieszczono prowizoryczny schemat płyty oraz podano wstępną specyfikację:
- Mini-ITX
- CPU: PPC 750
- mostek północny: Tundra TSI107
- karta sieciowa: RTL 8110
- układ dźwiękowy: CMI8738
- USB: µPD720101
- dwa sloty PCI
- dwa sloty na kości pamięci

Warto mieć na uwadze, że informacje odnośnie specyfikacji są nieoficjalne i mogą nie pokrywać się z ostateczną wersją. Więcej szczegółów ma zostać podanych 24 września 2005 r, najprawdopodobniej podczas Big Bash 3. Firma pracuje także nad specjalną kartą do Amiga klasycznych.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: XaVeR
Po długiej stagnacji wracają do życia amigowe strony, niedawno amiga-news.de/pl, a teraz reaktywowany został serwis amiga.nukleon.pl (dział Amiga portalu Nukleon).
zamieścił: mailman
Marek Szyprowski przygotował port klienta OpenSSH w wersji 4.1p1. Do działania nie jest wymagane środowisko GG. Najnowsza wersja pakietu OpenSSH znajduje zastosowanie wraz z konsolą SSHCON autorstwa Jacka Piszczka, która swoją premierę miała również dzisiaj. Archiwum z OpenSSH znajduje się tutaj.
zamieścił: 
Nowa wersja MUICON-a została właśnie wypuszczona przez Jacka Piszczka. Aktualizacja polegała na dostosowaniu MUICON-a do nowej wersji klasy PowerTerm mającej teraz pełną obsługę Unicode.

SSHCON natomiast to "brat bliźniak" MUICON-a. Jest to konsola SSH w pełni przystosowana do pracy zdalnej na systemach uniksowych i linuksowych. Ma wszystkie zalety MUICON-a, wyposażona jest w książkę adresową, potrafi obsłużyć Unicode zarówno przy wyświetlaniu znaków jak i przy ich wprowadzaniu z klawiatury, używając TTEngine i codesets.library.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Amiga i rynek w Gdańsk... (4) 
VS Code i amigowe wtyc... (4) 
Monitor 1084s trafopow... (17) 
Farmiga : Work in prog... (586) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
Cebit 1994 - Amiga (28) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Pamiec Fast

dodane przez: Phibrizzo

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem