zamieścił: 
AHTFirma AHT Europe, znana między innymi z set-top-boxa na procesorze z rdzeniem PowerPC 405, na którym ma podobno działać AROS, tym razem postanowiła nas zaskoczyć czymś innym. Tytułowy daVinci to nowe urządzonko dla klasycznych Amig ze slotami Zorro III. Ze zdjęć wynika, że jest to adapter PCI dla karty Voodoo3 (jak podają producenci również i innych kart, niekoniecznie graficznych). Mechanicznie konstrukcja jest rozwiązana inaczej niż w konkurencyjnych rozwiązaniach, adapter jest niewielki, nie wymaga własnej płyty ze slotami, śledź karty PCI trafia tam gdzie powinien, dzięki temu daVinci można bez przeszkód stosować w Amigach z oryginalnymi obudowami desktop.
zamieścił: mailman
Na AmigaWorld.net zamieszczono artykuł, z którego posiadacze AmigaOne mogą się dowiedzieć w jaki sposób przekierować na port szeregowy (serial) informacje debuggujące generowane przez AmigaOS 4.0. Informacje takie mogą być przydatne podczas śledzenia błędów w momencie "zawieszenia" i stanowią doskonałe źródło pomocy w przypadku wystąpienia ewentualnych problemów podczas uruchomienia sprzętu.
zamieścił: mailman
Od dzisiaj do niedzieli, autor pakietu PegXMac David Bentham będzie do Waszej dyspozycji na kanale IRC-owym #pegxmac (serwer irc.freenode.org). Wszyscy zainteresowani produktem mogą uzyskać odpowiedź na trapiące ich pytania jak i znaleźć rozwiązanie dla swoich problemów, które napotkali w trakcie użytkowania pakietu.

Ponadto, na liście dyskusyjnej, autor poinformował o uaktualnieniu PegXMac w wersji dla AmigaOne. Poprawione zostały błędy związane z NIC i USB, o których informowali użytkownicy.
zamieścił: grxmrx
Jeśli ktoś polubił cechy Ambienta a jednocześnie brakuje mu możliwości jakie posiada Magellan bez potrzeby uruchamiania tegoż na osobnym ekranie to może skorzystać z programu D2A (Dopus2Ambient). Ta użyteczna "pchełka" (a jednocześnie łatka) umożliwi m.in. otwieranie listerów Directory Opus Magellana na blacie Ambienta poprzez kliknięcie środkowym przyciskiem myszki czy dwuklikiem na pulpicie.

D2A w wersji 1.1a, którego autorem jest Marcin Kurek można pobrać z jego strony domowej.

Nie jest to jedyne rozwiązanie tego typu, istnieje również Magellanambient, o którym informowaliśmy tutaj.
zamieścił: mailman
JabberwockyPojawiła się nowa wersja beta komunikatora Jabberwocky 1.6. Autorzy zaimplementowali obsługę nowszej klasy mailtext.mcc, dodali nową zmienną środowiskową pozwalającą zdefiniować adres IP wykorzystywany do transferu plików, zmieniono znaczenie działania kilku przycisków w GUI programu oraz usunęli kilka błędów w jego kodzie. Najnowsza wersja do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Stephan Rupprecht przygotował nową wersję PrintManagera. Jest to tzw. spooler drukarki, który przechwytuje wszystkie odwołania printer.device do parallel-/serial.device i zapisuje je do specjalnego pliku. W ten sposób program, który wysyła dane do drukarki nie musi czekać, aż wolniej pracująca drukarka zakończy rozpoczętą pracę. PrintManager zapewnia także kontrolę nad danymi wysyłanymi do drukarki. Istnieje również możliwość drukowania bezpośrednio z PrintManagera przy wykorzystaniu systemu datatype. Do wersji 39.34 program rozwijany był wyłącznie dla AmigaOS 3.x. Od wspomnianej wersji istnieje wersja natywna dla AmigaOS 4.0. Najnowsza wersja 39.35 usuwa drobny błąd. Archiwum zawiera najnowszą wersję programu dla AmigaOS 4.0 oraz starą, nierozwijaną już wersję dla AmigaOS 3.x.
zamieścił: mailman
Ilkka Lehtoranta przygotował nową wersję biblioteki PowerSDL. Wersja 11.2 poprawia błąd występujący w powersdl_mixer (dotyczy to wyłącznie deweloperów) oraz błędy powodujące zawieszanie się biblioteki przy przełączaniu ekranów oraz wywołujące spowolnienia. Autor usunął także obsługę analogowych joysticków do czasu dostępności nowej wersji MorphOS-a. Najnowszą wersję biblioteki pobrać można stąd. Dodatkowo Itix uaktualnił także do wersji 1.1 MorphOS-owy port Open Dynamics Engine oraz do wersji 0.83c2 port gry XThrust - AThrust.
zamieścił: mailman
ApacheNa OS4 Depot pojawiła się nowa wersja beta (release candidate 3) serwera Apache 1.3.33. W najnowszej wersji autor dodał obsługę modułów: SQLite, dom, libxml, SimpleXML, soap oraz SPL. Ponadto autor usunął błędy związane z niektórymi zmiennymi globalnymi. Archiwum z najnowszą wersją można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
GGSW GGS Data wystartowała lipcowa promocja. Po obniżonych cenach można nabyć kartę sieciową X-Surf 3cc (85 euro) sprzedawaną również w zestawie z bezprzewodowym adapterem oraz dwie nowe, pełne konfiguracje Pegasosa II G3 i G4 w cenie od 521 do 829 euro (w zależności od poszczególnych komponentów). Program Audio Evolution 4 także dostępny jest po niższej cenie 138 euro.
zamieścił: mailman
GTKJak powoli można się przekonać, 240 dolarów za przygotowanie wrappera GTK -> Zune/MUI staje się może nie tyle co kuszącym kąskiem, ale realnym do wykonania zadaniem. Jak czytamy na liście dyskusyjnej projektu AmiZilla przygotowane zostały nowe przykładowe programy wykorzystujące kolejne funkcje wrappujące GTK. Skompilowano je w wersjach dla AmigaOS 3.x.
zamieścił: mailman
Thomas Graff Thoger przygotował dokument, stanowiący przewodnik dla deweloperów, którzy chcieliby pisać sterowniki dla urządzeń USB pod stosem dostępnym w AmigaOS 4.0. Warto zaznaczyć, że poradnik jest dla osób, które mają jakieś pojęcie o programowaniu w zakresie USB. Nie jest jeszcze kompletny i można się spodziewać jego systematycznych uaktualnień. Dokument w postaci pliku PDF można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
EpistulaNiezbyt dobre wieści dla osób, które pokładały duże nadzieje w komunikator Epistula. Daniel Allsopp pod koniec maja przygotował informacje na temat zaawansowania prac nad programem. Rozwijał się on coraz prężniej o czym można się było przekonać zapoznając się z listą zaimplementowanych usprawnień. Program przechodził fazę alfatestów i, pomimo trochę rozbieżnych informacji widniejących na stronie projektu, niebawem miało być możliwe pobranie pierwszej wersji beta. Niestety niedługo po tym, awarii uległa jego MicroA1 i na chwilę obecną prace nad komunikatorem Epistula zostały wstrzymane do odwołania. Niemniej, autor posiada jeszcze swoją klasyczną konfigurację, na której udało mu się przeportować (dla 68k) współdzieloną bibliotekę do obsługi "wtyczek". To właśnie na niej będzie oparta wtyczka komunikatora MSN wykorzystywana do enkodowania i dekodowania strumieni danych z kamer internetowych.
zamieścił: mailman
Andrzej Drozd zrecenzował pierwszą wersję alpha engine'u gry Secret of My Soul (znanej także jako Soms3D). Opisane przez siebie wrażenia oparł na wersji działającej na karcie BlizzardPPC z kartą graficzną BVision. Kilka dni temu miała miejsce premiera nowej wersji engine'u działająca wyłącznie pod AmigaOS 4.0. Niebawem ma pojawić się także wersja dla Amig klasycznych. W oczekiwaniu na tą wersję lub śmiałka, który zrecenzuje dla nas wersję dla AmigaOS 4.0, zapraszamy do lektury artykułu.
zamieścił: mailman
Dla systemu MorphOS pojawiło się trochę nowego "softu". Na początek TD-MPlayer-GUI 0.4, czyli mały interfejs do MPlayera. Więcej informacji znaleźć można tutaj. Kolejna propozycja to parser plików autodoc - RoboDoc 3.1a. Na dokładkę jest jeszcze najnowsza wersja BullDoga oznaczona numerem 1.4. Program wnosi wyłącznie poprawki zauważonych błędów.
zamieścił: mailman
ElboxElbox Computer, z okazji trwających wakacji, organizuje specjalną promocję. Większość produktów znajdujących się w internetowym sklepie firmy, które oznaczone są specjalnym znaczkiem, będą zwolnione z opłaty wysyłkowej. Promocja obowiązuje od 4 lipca do 3 sierpnia w stosunku do zamówień ze wszystkich krajów świata.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

13.05.2023

System MorphOS został aktualizowany do wersji 3.18

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Nowy sprzęt spod znaku... (34) »
Instalacja internetu P... (8) 
Amigowe FPS (refleksje... (106) »
Cebit 1994 - Amiga (35) »
Uruchomienie Firebird ... (282) »
Amiga i rynek w Gdańsk... (6) 
pistorm600+Emu68 probl... (49) »
Monitor 1084s trafopow... (18) 
Zaproszenie na Polish ... (18) 
Polskie Gry (31) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Biedna A500

dodane przez: marcin1982

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem