zamieścił: grxmrx
Odpowiednio w wersjach 1.4.1 dla Pegasosa 1 oraz 1.4.0 dla AmigaOne to aktualizacje pakietu PegXMac przeznaczone dla tych właśnie komputerów.
Obydwie wersje posiadają ulepszony installer z uwzględnieniem błędów zgłaszanych przez użytkowników. Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: 11MASTEr
11MASTEr donosi: Z dniem 05.06.2005 pojawiła się nowa wersja komunikatora mICQ (0.5.0.4) do zassania ze strony http://www.micq.org.

mICQ jest klonem komunikatora ICQ obsługiwanym z poziomu konsoli (w trybie tekstowym).
zamieścił: grxmrx
Ilkka Lehtoranta przygotował wersję 0.9.2 portu emulatora komputerów Macintosh Baslisk II 0.9.2 oraz aktualizację OS4Emu (a właściwie jednej z bibliotek wchodzących w skład pakietu). Obydwa archiwa są dostepne na stronie autora.
Jacek Piszczek umieścił na swojej stronie wersję 50.20 konsoli MUICON.
Marek Szyprowski wypuścił kolejną kompilację OpenSSH oznaczoną numerkiem 3.9p1, archiwum jest dostępne tutaj.
zamieścił: SirLEO
W dziale Sprzęt znaleźć można kolejny artykuł dla majsterkowiczów, tym razem jest to opis wyciszania wentylatorów w Pegasosie, autorstwa Stony'ego.
zamieścił: mailman
Trochę nowości pojawiło się dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 oraz MorphOS-a. Szczegółową listę można znaleźć poniżej.

AmigaOS 3.x
- PlayOGG 2.7a,
- STList 1.5 - narzędzie do przeglądania zawartości obrazów dysków z Atari ST,
(także w wersji dla MorphOS-a),

AmigaOS 4.0
- Verify - skanuje wybrany katalog i testuje znajdujące się w nim pliki,
- SimplePlay - wersja 2.1 programu do odtwarzania plików dźwiękowych w formatach OGG, WAV, VOC, MOD, S3M, IT, XM, MIDI, AIFF,
- Lopan - gra logiczna, odpowiednik Mahjong,
- NGDis,
- biblioteka FreeImage,

MorphOS
- logTool 1.5 - narzędzie do analizy debug logu,
- SchismTracker 0.2a,
- PolyNet 1.19,
- CManager 34.2,
- blanky 1.5,
- Ling 1.4.
zamieścił: mailman
Alan Redhouse, na forum Amigaworld.net udzielił wyjaśnienia dla wszystkich osób, które oczekują realizacji zamówienia na MicroA1. Poinformował, że aktualnie firma Eyetech nie posiada na składzie ani jednego egzemplarza. Jednakże, oczekiwana jest dostawa dużej partii gotowych płyt głównych, za którą wpłacono już kilka miesięcy temu zaliczkę (reszta pieniędzy zostanie zapłacona po dostarczeniu sprzętu). Firma składająca płyty główne może w każdej chwili przygotować dowolną partię MicroA1, lecz pozbawione będą one procesora. Jego brak spowodowany jest wysoką ceną jaką proponuje IBM, czyli dostawca procesora, który nie jest zainteresowany "detalicznymi" dostawami (gdyż należy za takie uznać te, które nie przekraczają 100 000 modułów procesorowych rocznie) i aktualnie Eyetech musi czekać na dogodny dla IBMa moment, aby ten zrealizował stosunkowo niewielkie zamówienie. Alan Redhouse podkreślił jak istotna jest wielkość zamówienia, aby zarówno proces produkcyjny był opłacalny oraz dostawca procesora uznał, że warto zrealizować zamówienie. Obiecał także poinformować o fakcie otrzymania modułów procesorowych.
zamieścił: 
Nowa seria systemów Open Developer Workstation (komputery oparte na płycie Pegasos II) jest dostępna online u Genesi za 799 dolarów. Systemy są kompletowane przez internetowy sklep komputerowy Directron. Za wyżej wymienioną sumę dostajemy Pegasosa II z procesorem G4/1.0 GHz, 512 MB RAM, kartę grafiki Radeon 9250, dysk 80 GB, nagrywarkę DVD, a to wszystko zapakowane w sympatyczną, dwupozycyjną (ustawioną poziomo lub pionowo) obudowę. Co ciekawe, do tych komputerów nie jest dołączany MorphOS na CD, ale nabywcy będą mogli ściągnąć ISO płyty po zarejestrowaniu się na support.morphos-team.net.
zamieścił: mailman
O pracach nad nową, amigową przeglądarką o nazwie Paihia zrobiło się głośno dokładnie rok temu. Autorzy zapowiedzieli wówczas dostępność programu (a może raczej wersji beta) do końca 2004 roku. Przeliczyli się, o czym poinformowaliśmy na początku tego roku. Dwa miesiące później, w dosyć niekonwencjonalny sposób, bo na forum portalu Amiga.org, autorzy przedstawili krótki raport z wykonanych, wykonywanych i planowanych prac. Niedługo później pojawiły się informacje o przesunięciu terminu premiery programu na "gwiazdkę" 2005, co oczywiście wzbudziło sporo obaw, czy rzekoma przeglądarka w ogóle powstanie i czy w ogóle prowadzone są nad nią prace. W dniu wczorajszym miała miejsce kolejna aktualizacja strony, z której dowiadujemy się nieco więcej o tym, bądź co bądź, tajemniczym (chociaż już trochę mniej) projekcie. Wiadomo, że główny engine przeglądarki jest portowalny i pisany całkowicie w C++ wykorzystując STL (Standard Template Library) oraz SAL (System Abstraction Layer). Dostępne jest także pierwsze zdjęcie programu w akcji - niestety na razie przedstawiające program działający na Windowsie...
zamieścił: mailman
2 dni temu, portal AmigaWorld.net zamieścił odpowiedzi na 20 pytań, które zostały przesłane do Alana Redhouse'a z Eyetech. Tłumaczenie jego wypowiedzi znajdziecie na naszym portalu, w dziale Publicystyka.
zamieścił: grxmrx
BitTorrent na MorphOS-aUżytkownicy systemu MorphOS mają coraz mniej powodów do narzekań na brak programów do obsługi sieci p2p. Niedawno [url=index.php?p=2955&c=1]informowaliśmy[/url] o kolejnej wersji portu MLdonkey, wcześniej również o [url=index.php?p=2774&c=1]Bourriquet[/url] i ctorrent. Tym razem ukazał się port oficjalnego klienta BitTorrent. Program w wersji dla MorphOS-a przygotował Sigbjřrn 'CISC' Skjćret. Ciekawy jest sposób dystrybucji programu - archiwum jest dostępne (jak na razie) poprzez sieć BitTorrent (należy więc pobrać plik .torrent ze strony programu po czym załadować go do programu ctorrent lub MLdonkey).
zamieścił: mailman
Ekipa deweloperska pracująca nad dystrybucją Linuksa Yellow Dog Linux oznajmiła, że decyzja Apple Computers o wykorzystaniu mikroprocesorów Intela w komputerach Macintosh nie wpłynie na zmianę ich zainteresowań i dalszym wspieraniem procesorów PowerPC. Co więcej, nadal nie zamierzają wspierać architektury x86/ia64. Przypomnijmy, że z dystrybucji Yellow Dog Linux korzystają w dużej mierze posiadacze AmigaOne oraz, gdzie cieszy się trochę mniejszą popularnością, posiadacze Pegasosa.
zamieścił: mailman
Pod takim tytułem serwis OS News zamieścił artykuł, z którego możemy dowiedzieć się czym jest LaTeX, jakie są jego zalety i wady oraz czy może konkurować np. z OpenOffice. Zainteresowanych tematem odsyłamy także do dwóch artykułów, które znajdują się na naszym portalu, traktujących o instalacji oraz pracy z LaTeXem na Amidze.
zamieścił: mailman
Potwierdziły się krażące od kilku tygodni plotki. Na Ogólnoświatowej Konferencji Deweloperów w San Francisco, Steve Jobs poinformował o zaprzestaniu wykorzystywania w komputerach Macintosh mikroprocesorów firmy IBM zastępując je układami Intela. Proces dostosowawczy ma trwać dwa lata i do końca 2007 roku przewidywane jest, że wszystkie Macintoshe będą wyposażone w układy największego na świecie producenta mikroprocesorów.
zamieścił: mailman
Podobnie jak w przypadku Alana Redhouse'a, portal AmigaWorld.net postanowił zebrać pytania do Hyperion Entertainment. Spośród wszystkich zaproponowanych w komentarzach pytań zostanie wybranych 20 najciekawszych, na które panowie z Hyperion Entertainment zgodzili się udzielić odpowiedź. Termin nadsyłania pytań mija w niedzielę, 12 czerwca.
zamieścił: MinisterQ, nadesłał: JaCoP
Jak już odnotowaliśmy pojawił się nowy WinUAE. Prawie równocześnie doczekaliśmy się update'ów projektów ściśle związanych z instalacją AmigaOS pod tym emulatorem. Są to AmigaSys oraz dawno nie uaktualniany AIAB. AmigaSys dostępny jest obecnie w wersji 2.0 i obsługuje wszystkie systemy z rodziny 3.x. AIAB w aktualnej wersji 10.5 tradycyjnie wspiera wersje 3.0 oraz 3.1. Pozostaje zaciągnąć i testować!
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

14.05.2021

Firma Hyperion Entertainment wydała AmigaOS 3.2.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

ShapeShifter + 060 (44) »
CellBasics - arkusz ka... (2) 
Monitor 1084s trafopow... (23) 
Nowy sprzęt spod znaku... (38) »
TF536 i pełne 68030 (18) 
VS Code i amigowe wtyc... (6) 
Instalacja internetu P... (11) 
Amiga i rynek w Gdańsk... (12) 
Ktokolwiek widział - "... (149) »
Warped Vision (80) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem