zamieścił: mailman
GoldEDDietmar Eilert uaktualnił program microgolded. Zmian w działaniu edytora tekstu niewiele, głównie w ramach nawigacji i kwestiach wizualnych. Nowością jest jednak udostępnienie programu za darmo, w zamian za pojawiające się reklamy sponsora. Sponsorem może zostać każdy: osoby prywatne, dystrybutorzy oprogramowania, organizatorzy imprez, zarządcy stron. Każdy zainteresowany reklamą w programie proszony jest o kontakt z autorem. Dla zarejestrowanych użytkowników możliwe jest pobranie wersji wolnej od reklam.
zamieścił: MinisterQ
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podajemy mapkę dojazdową (obejmuje centrum Krakowa celem łatwiejszej orientacji) na Amimajówkę, która odbędzie się 28 maja 2005 w Krakowie, a także dwa zdjęcia: widok z ronda w Chełmie na ul. Niezapominajek oraz widok samego budynku. Miejscem spotkania będzie Instytut Fizjologii Roślin PAN, przy ul. Niezapominajek 21. W programie Amimajówki znajduje się pokaz komputerów Pegasos (I i II, z procesorami G3 i G4), systemu MorphOS 1.4.5 i oprogramowania amigowego działającego pod nim (programy internetowe, gry, etc). Każdy chętny może przyjechać ze swoim sprzętem - będzie dostępnych kilka monitorów. Wstęp na imprezę wolny, będzie darmowa kawa. Prosimy o ewentualne przyniesienie paluszków, ciastek, itp. - dzięki temu m.in. wstęp jest za darmo. Impreza rozpoczyna się o 10 rano. W razie problemów - tel. kom. 696 609 394.
Wszystkich chętnych jeszcze raz gorąco zapraszamy.
zamieścił: mailman
Na OS4 Depot pojawiają się kolejne programy powstałe w oparciu o niedawno przeportowaną bibliotkę FLTK. Tuż za FLDev użytkownicy AmigaOS 4.0 otrzymali także grę Qubix czy bazę danych MZFriends. Oczywiście to nie jedyne nowości...

Pełna lista ostatnich nowości:
- Pong 0.9+ (odpowiednik znanej gry zręcznościowej),
- Komi 1.0 (port gry zręcznościowej o tym samym tytule),
- ReAction Examples (zbiór programów prezentujących możliwości ClassACT wraz z kodami źródłowymi gotowymi do skompilowania),
- Tux ToDo (kolejny program powstały w oparciu o FLTK - proste narzędzie do zarządzania "rzeczami do zrobienia"),
- Qubix (gra logiczna oparta na FLTK),
- MZFriends (baza danych oparta na FLTK),
- CGTerm 1.7b2 (program terminalowy),
- Blaster (gra platformowa na styl Impossible Mission),
- Hex Pistols (port dema grupy Fiture Crew wystawionego na tegorocznym Motorola Inside).
zamieścił: mailman
Rexx jako język skryptowy odniósł spory sukces m.in. na amigowych systemach. Obecnie istnieje on na praktycznie każdym systemie, głównie jako Free Rexx - odpowiednik Rexxa o otwartych źródłach. O tym czym jest Rexx, jak wygląda jego przyszłość, a także jakie są działające m.in. na Linuksie czy Windowsie jego dzisiejsze odpowiedniki znajdziemy w tym artykule.
zamieścił: mailman
Jacek Piszczek przygotował nową wersję programu anaLOGuer, który zmienił nazwę na logTool. Program w idei swojego działania jednak pozostał taki sam - ma za zadanie pomóc w analizie debug logu systemu MorphOS. Więcej informacji oraz archiwum z programem znaleźć można tutaj.
zamieścił: mailman
Wiadomość nadesłał: 'Kamul'

SteamDraw - program do tworzenia grafiki wektorowej autorstwa Stefana Kleinheinricha doczekał się wersji 0.5. Standardowo oprócz poprawek błędów autor wzbogacił program m.in. o efekt przezroczystości dla warstw i obiektów. Archiwum pobrać można ze strony autora.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja klasy MUI - TextEditor. Nie wprowadza ona żadnych nowych elementów, lecz znalazły w niej miejsce poprawki zauważonych błędów, które głównie zawieszały działanie programu z niej korzystającego. Archiwum, w którym znajdują się wersje dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i dla MorphOS-a jest tutaj.
zamieścił: MinisterQ
SDI to skrót od Standard Developer Interface. Projekt ten zapoczątkowany został przez Jensa Langnera i Dirka Stockera i wykorzystywany jest z powodzeniem w wielu programach, np. w YAM-ie. SDI to zestaw makr, które zacierają różnice w definowaniu dispatcherów klas, przerwań, czy hooków istniejących w różnych wersjach API AmigaOS. Dzięki tym makrom, źródła stają się niezależne od kompilatora, bo i różnice między kompilatorami są zacierane (np. definicja rejestrów dla procesorów). Dzięki zastosowaniu SDI_Compilera można łatwo stworzyć program, który bez problemu kompiluje się na systemie AmigaOS 3.x, 4.0 czy MorphOS, pod GCC, VBCC, StormC, czy MaxonC++. Guido Mersmann zdecydował się na kontynuowanie prac nad SDI i na swojej stronie umieścił uaktualniony pakiet. Ponadto na jego stronie znajdziemy także najnowszą wersję (1.19) programu GiggleDisk.
zamieścił: mailman
Wystartowała nieoficjalna strona poświęcona AmigaOS 3.x. Na stronie znajdziemy kilka słów wprowadzenia na temat AmigaOS 3.1, 3.5 i 3.9, a także listę cech, wymagania, obrazki prezentujące wersję, listę osób za nią odpowiedzialnych oraz do pobrania SDK, BoingBagi i lokalizacje. Strona istnieje w języku angielskim i niemieckim.
zamieścił: mailman
James Carroll przygotował nową wersję klienta IRC WookieChat. W archiwum znajduje się tylko wersja dla AmigaOS 4.0 i obejmuje następujące zmiany w stosunku do poprzedniczki: automatyczne kopiowanie tekstu do schowka po zaznaczeniu tekstu, przebudowano wygląd ustawień, aby możliwe było ich uruchamianie na niższych rozdzielczościach, możliwość wytłuszczania tekstu. Oprócz tego jak zwykle autor usunął sporo błędów oraz dodał wstępną obsługę DCC SEND.
zamieścił: mailman
Ilkka Lehtoranta przygotował dwie nowe biblioteki dla użytkowników systemu MorphOS. Pierwsza z nich to nowa wersja soundmon.library służącej do odtwarzania modułów w tym formacie (oryginalnie autorstwa Briana Postma). Biblioteka wykorzystywana jest przez program AmiNetRadio i zastępuje jej odpowiednik dostarczany z tym programem. Do działania niezbędna jest druga biblioteka - wersja 1.0 VirtualPaula - prostego mikser dźwięku.
zamieścił: mailman
Individual ComputersIndividual Computers poinformowało o dostępności na rynku nowego modelu karty sieciowej X-Surf oznaczonej symbolem 3cc. Produkcja karty została wymuszona przez zapotrzebowanie na rynku zgłaszane przez największych amigowych dystrybutorów sprzętu i oprogramowania. W odróżnieniu od poprzedniczki karta posiada jeden port IDE (3.5 cala) oraz poprawiono interfejs Zorro, który powinien pracować lepiej. Sugerowana cena 109 euro, lecz u dystrybutorów, którzy mieli duży wkład w stworzenie tej karty (SoftwareHut, KDH Datentechnik, Vesalia, GGS Data nabyć ją można już za 99 euro.
zamieścił: mailman
Airsoft Softwair przygotowało wersję swojego sztandarowego produktu Hollywood dla AROS-a. Jeszcze nie można go kupić, gdyż program znajduje się w fazie wewnętrznych testów, lecz możemy pooglądać zdjęcia.
zamieścił: mailman
Dr. Morbius przy pomocy Christiana Rosentretera przygotował artykuł, w którym pokusił się o przedstawienie historycznego rysu procesów instalacji oprogramowania oraz wymienił, poparte przykładami, ich wady i zalety. Autor spekuluje także na temat przyszłości tego procesu oraz kontroli jaką nad nim posiada użytkownik.
zamieścił: mailman
Jörg Renkert przygotował nową wersję gry logicznej AmiBrixx. Autor zoptymalizował kod programu a tzw. "skórki" w najnowszej wersji nie tylko zmieniają grę od strony wizualnej, lecz także dźwiękowej. Wersja 1.2 to także pierwsza wersja dostępna dla AmigaOS 4.0. Poza nią gra dostępna jest jeszcze dla 68k, WarpOS-a i MorphOS-a.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

14.05.2021

Firma Hyperion Entertainment wydała AmigaOS 3.2.

  • Menu PPA.pl

  • Forum

TF536 i pełne 68030 (17) 
Instalacja internetu P... (11) 
Amiga i rynek w Gdańsk... (12) 
Nowy sprzęt spod znaku... (37) »
Monitor 1084s trafopow... (22) 
VS Code i amigowe wtyc... (5) 
Ktokolwiek widział - "... (149) »
Warped Vision (80) »
Cebit 1994 - Amiga (36) »
Amigowe FPS (refleksje... (107) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Picasso IV ;-)

dodane przez: _arti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem