zamieścił: mailman
Z powodu zaistniałych kilka dni temu spekulacji, jakoby Mathias "Amidog" Roslund złamał zasady licencji GPL, źródła programu AMP zostały upublicznione. Znajdziemy je w każdym archiwum z programem. Autor stale pracuje nad rozwojem emulatora konsoli Playstation - FPSE. W sierpniu pojawiły się cztery nowe wersje beta przeznaczone dla systemu AmigaOS4.
zamieścił: mailman
Ze strony Marcina Kurka użytkownicy systemu MorphOS mogą pobrać mixer dźwięku dla kart SBLive!
zamieścił: 
Jak zapowiedział Bill Buck, na targach SNDF we Frankfurcie Freescale przekaże 100 kompletnych systemów ODW (Open Developement Workstation) bazowanych na Pegasosie II wskazanym przez Genesi developerom. Nieoficjalnie wiadomo, że prawdopodobnie na liście tej znajdują się również osoby z Polski. Co prawda główny nacisk Freescale kładzie na Linuksa, ale zainteresowana jest również innymi systemami operacyjnymi działającymi na Pegasosie, a więc i MorphOS-em.
zamieścił: mailman
Swego czasu informowaliśmy o napisanej przy pomocy programu Hollywood grze, która jest portem gry bonusowej z platformówki Global Gladiators. Autor przygotował nową wersję gry, w której wyeliminował zauważone błędy. Archiwum z grą do pobrania stąd.
zamieścił: grxmrx
Ze strony grupy OnyxSoft można pobrać nowe wersje programów JoinSplitter (1.16) oraz TheMPegEncGUI (2.41).
zamieścił: grxmrx
Jak wieść niesie firma SciTech i ich flagowy produkt SNAP umożliwi obsługę przez platformy PowerPC standardowych sterowników do kart graficznych architektury x86. "SNAP Boot IES" jest dla PowerPC emulatorem BIOS-u, który potrafi inicjalizować obsługę grafiki przez chipy graficzne x86 w celu użycia ich jako sterowników SNAP w systemach PowerPC (również w tych systemach, które nie posiadają BIOS-u). Co to ma wspólnego z Amigą i co może oznaczać dla systemu AmigaOS4? Przypomnijmy, że Hyperion zawarł partnerską umowę z firmą SciTech, dzięki której możliwe będzie w przyszłości użycie technologii SNAP w kolejnych wersjach AmigaOS4. Oznaczać to może większą liczbę sterowników dla kart graficznych obsługiwanych przez system Amigi.
zamieścił: mailman
W dziale Programy zamieściliśmy przewodnik po konfiguracji typów MIME w amigowej przeglądarce internetowej IBrowse.
zamieścił: mailman
Czy popularne commodity MCP jest potrzebne dla systemu AmigaOS4? Na to pytanie muszą odpowiedzieć sami zainteresowani. W tym celu powstał formularz, który należy wypełnić wskazując na jakie funkcje jest zapotrzebowanie w systemie. Formularze niekompletne także będą brane pod uwagę.
zamieścił: mailman
Na stronach distributed.net pojawiła się nowa wersja klienta RC5 dla OS4 oznaczona numerkiem 494b. Posiada ona uaktywnioną obsługę jednostki AltiVec.
zamieścił: mailman
Crossplatformowy bootloader U-Boot, który znalazł swoje zastosowanie w AmigaOne, został zrecenzowany przez portal Lost Art of Computer Programming. W artykule znajdziemy informację o historii U-Boota, jak również o kompilacji Bootloaderów i ich używaniu. Artykuł opisujący wykorzystanie U-Boota w AmigaOne został zamieszczony na IntuitionBase.
zamieścił: mailman
Dla systemu MorphOS pojawiły się nowe wersje programów i bibliotek.
Na Aminecie możemy znaleźć: binutils 2.13.1, fbzx 1.4 (emulator Spectruma), MUIMine 1.2 (klon Sapera), ncurses 5.4, Termcap 1.3.1. Na stronie AmigaClub znajdziemy: Atari800 1.2.4 (emulator Atari 800, 800XL, 130XE i 5200), Nofrendo 2.0pre1 (emulator NES), Little John NG 0.1.39 (emulator NES/SNES). Warp Design przygotowało nową wersję MUIFind 0.56 beta oraz Altabber 1.5.2. Na stronie Morgotha z kolei OpenSSH 3.9.1.p1 oraz CVS 1.11.15. Kelly Samel uaktualnił do wersji 1.2 emulator Sega Mastersystem i GameGear - SMSPlus. I na koniec - klient VNC w wersji 1.5.
zamieścił: mailman
Bałkański portal Voodoo Amiga News przeprowadził wywiad z Andriją Antonijeviczem, autorem programów Charon, HTTPResume, AmiSSL, a obecnie jednym z twórców systemu OS4. Wywiad zamieszczono w trzech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej i chorwackiej. Swego czasu nasz portal również przeprowadził wywiad z Andriją i możecie go przeczytać tutaj.
zamieścił: mailman
Wystartował projekt CodeGuru. Jest to interaktywna strona poświęcona programowaniu na Amidze. Interaktywność polega na tym, że każdy może zarejestrować się na stronie i umieścić tam własny artykuł, przykładowy listing programu lub konkretnej funkcji. W celu zachowania porządku i przejrzystości, całość podzielona jest na kilkanaście kategorii.
zamieścił: mailman
Portal AmigaWorld.net przygotował zestawienie porównawcze modeli AmigaOne i MicroA1. Sporządzone zostało na podstawie dostępnych specyfikacji.
zamieścił: mailman
Co to jest AROS? Jakie niesie za sobą korzyści, a jakie zagrożenia? Na te i inne pytania możecie znaleźć odpowiedź w artykule, który zamieściliśmy w dziale Publicystyka. Artykuł powstał na podstawie informacji zgromadzonych na stronie AROS-a, artykułów z różnych magazynów oraz innych informacji z sieci.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Amiga i rynek w Gdańsk... (4) 
VS Code i amigowe wtyc... (4) 
Monitor 1084s trafopow... (17) 
Farmiga : Work in prog... (586) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (21) 
Cebit 1994 - Amiga (28) 
FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Wąpierz w CDTV

dodane przez: fazior

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem