zamieścił: mailman
Andy Broad przygotował aktualizację przeglądarki AWeb dla systemu AmigaOS 4.x. W najnowszej odsłonie dodano obsługę AmiSSL 4. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Henryk Richter przygotował nową wersję odtwarzacza filmów MPEG RiVA. W wersji 0.53 mamy ciąg dalszych wewnętrznych zmian związanych z dekompresją formatu oraz optymalizacji pod kątem wydajności oraz jakości audio-wideo. Z uwagi na to, że program znalazł zastosowanie jako narzędzie testowe Apollo Core AMMX, w archiwum znajdują się dwie kompilacje: klasyczna (dla Amig z procesorem 68040) oraz dla procesorów z instrukcjami AMMX (na wyłączność dla użytkowników Apollo Core Gold 2.7 lub nowszych). Archiwum oraz więcej informacji można znaleźć na Aminecie.
zamieścił: mailman
Dla systemów AmigaOS 3.x oraz AmigaOS 4.x udostępniono nową wersję biblioteki AmiSSL. Utrzymuje ona kompatybilność z linią OpenSSL 1.1.x, oferując wiele poprawek bezpieczeństwa związanych z nową metodą szyfrowania wymaganą przez najnowsze protokoły oparte na SSL. Powinna działać również na systemach MorphOS oraz AROS pomimo brak natywnej dla nich wersji. Więcej informacji znaleźć można w dokumentacji.
 głosów: 7  tagi: AmiSSL, AmigaOS 3, AmigaOS 4
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
Na Aminet trafiła pełna wersja przeglądarki obiektów do LightWave'a. Obsługuje ona pliki pochodzące również z LightWave w wersji 5.0.
 głosów: 4  tagi: LightView, LightWave
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
Kai Scherrer przygotował wersję 2.0 edytora tekstu Redit. Program zyskał okno pokazujące wyniki wyszukiwania, przeszukiwanie szukanej frazy oraz podmiana odbywa się we wszystkich dokumentach, dodano możliwość zapisania zmian we wszystkich otwartych dokumentach oraz obsługę rolki myszki. Ponadto poprawiono funkcję Undo/Redo. Dla przypomnienia, Redit to program, który z powodzeniem zadziała nawet na Amigach z systemem w wersji 1.2. Jest objętościowo bardzo niewielki, ma bardzo niewielkie wymagania i podobne możliwości, choć to, co jest wystarcza, aby z powodzeniem mógł służyć w prostej edycji tekstu jako na przykład zamiennik dla systemowego edytora. Program pozwala pracować na wielu otwartych plikach jednocześnie.
zamieścił: mailman
Simone Bevilacqua przygotował osiemnaste uaktualnienie gry BOH, które pieczętuje 11 lat rozwoju tego tytułu i jednocześnie dodaje do nazwy produkty etykietkę "Advance". Dostępne w nim nowości obejmują m. in. dodanie 23 nowych misji oraz całą masę mniejszych i większych poprawek i usprawnień. Aktualizacja gry odbywa się przez dostarczony skrypt instalacyjny, który nadpisuje poprzednią wersję.
zamieścił: mailman
W 177. numerze magazynu Retro Gamer zamieszczono wyniki ankiety wśród czytelników na najbardziej ulubioną platformę do gier. Wśród grona 30 różnej maści systemów na miejscu 6. znalazła się Amiga 500. Wyprzedziły ją tylko konsole Playstation 2, Dreamcast, Playstation, Mega Drive oraz zwycięzca ankiety - SNES. Ponadto w numerze, w cyklu "Classic Moments" wspominka o "Super Skidmarks".
zamieścił: mailman, nadesłał: Nicos
W 1985 roku malarka Samia Halaby przeszła na emeryturę kończąc pracę wykładowcy sztuki. Zainteresowała się wówczas grafiką komputerową i nauczyła się programowania w językach C i BASIC, aby tworzyć tzw. obrazy kinetyczne na Amidze. Programuje do dzisiaj.

Źródło: wykop.pl
zamieścił: mailman
Firma Airsoft Softwair przygotowała zestaw dodatków do najnowszej wersji programu Hollywood noszącej numer 7.1. Obejmuje on:
  • Hollywood Player 7.1 dla wszystkich obsługiwanych systemów
  • Hollywood SDK 7.1 dla osób chcących tworzyć własne wtyczki
  • Wtyczka Hollywood 7.1 dla Cubic IDE
  • Wtyczka Hollywood 7.1 dla UltraEdit
  • Dokumentacja Hollywood 7.1 w formatach PDF, HTML, CHM i AmigaGuide
  • Dokumentacja Hollywood SDK 7.1 w formatach PDF, HTML, CHM i AmigaGuide
Dodatkowo dostępna jest również darmowa próbna wersja programu dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS. Wersja próbna nie jest w stanie kompilować plików wykonywalnych, posiada ograniczenia rozmiaru skryptu do 16 kB i można jej używać tylko 30 dni. Wszystkie wspomniane komponenty są dostępne do pobrania z oficjalnej strony programu.
zamieścił: mailman, nadesłał: A2
Już wkrótce ukaże się czwarty numer magazynu Amiga User. Przeczytamy w nim o urządzeniu ARMIGA w praktycznym użyciu, programach do generowania krajobrazu, najbardziej przydatnych programach na Aminecie, nauce poprzez multimedia i wiele innych tematów. Magazyn drukowany jest w kolorze na papierze kredowym, ma 92 strony i wydawany jest w języku angielskim. Zamawiając wydanie papierowe otrzymamy e-book za darmo lub można zamówić go osobno w niższej cenie. Magazyn będzie dostępny w kwietniu. Dostępna jest także prenumerata. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
zamieścił: mailman
Amiga ForeverFirma Cloanto przygotowała uaktualnienie pakietu Amiga Forever. Z wprowadzonymi usprawnieniami i poprawkami można zapoznać się tutaj. Aktualizacja dostępna jest przez funkcję aktualizacji pakietu lub przez ponowne jego pobranie.
zamieścił: mailman
Toni Wilen przygotował nową wersję emulatora WinUAE oznaczona numerkiem 3.6.1. Szczegóły dotyczące wszystkich poprawek, usprawnień oraz nowości znaleźć można w dokumentacji oraz na stronie programu.
zamieścił: mailman, nadesłał: Andreas Magerl
Ukazał się 131. numer magazynu Amiga Future. Przeczytać w nim można m. in. recenzje gier "Else We Get Mad", "Tower 57", "The Dream of Rowan", "Terrahawks", "Agony", programów AmiBOX, R2Z, SimpleMail. Ponadto przegląd nowości dla systemu MorphOS, nowości na Aminecie oraz OS4 Depot. W numerze znalazł się również artykuł poświęcony ostatnim doniesieniom o reaktywacji firmy phase 5 - prawda czy kant? Ponadto dziesiąta część szkółki Blitz Basica, druga część szkółki FreePascala, kącik Trevora oraz relacja z Amiga Ireland Meetup 2018. W numerze także stałe rubryki oraz płyta okładkowa. Spis treści numeru dostępny jest tutaj. Czasopismo jest drukowane w pełnym kolorze w wersji niemieckiej oraz angielskiej i możliwe jest do nabycia m. in. u wydawcy.
zamieścił: mailman
W serwisie Arcade Attack zamieszczono wywiad z Simonem Phippsem. Jest on koderem i grafikiem, a wśród swojego amigowego wkładu ma udział w stworzeniu takich tytułów jak "Rick Dangerous", "Bubba N' Stix", "Dragonstone", "Wolfchild".
zamieścił: mailman, nadesłał: waldiamiga
Niecodziennie się zdarza, aby gra, która jest oficjalnie dostępna na największej platformie dystrybucji cyfrowej (w tym wypadku chodzi o Steam), była również dostępna na neoamigowy system. Za przygotowanie portu odpowiedzialny jest ostatnio bardzo aktywny programista Bruno "Beworld" Peloille. Gra jest "oldskulową" strategią RTS z elementami mitologii, historii, fantastyki i wizualnie bardzo podobna do starego, poczciwego "Warcrafta II". Tytuł ten został częściowo spolonizowany, wymaga 1 GB pamięci ram. Do pobrania z MorphOS Storage (312 MB).
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

15.05.2015

Pojawiła się wersja 3.8 systemu operacyjnego MorphOS.

15.05.1999

Firma Elbox wydała grę "Red Mars".

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (98) »
Monitor 1084s trafopow... (31) »
Nowy sprzęt spod znaku... (46) »
Program do tworzenia S... (4) 
TF536 i pełne 68030 (26) 
OS4.1 FE - aktualizacj... (6) 
Zapowiedzi nowych gier... (6288) »
ADTWin - zapis dyskiet... (19) 
Stacja 5.25 i Amiga (27) 
Ktokolwiek widział - "... (150) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

A500 IndiECS Temo Test

dodane przez: micromars

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem