zamieścił: mailman
AmiAuthenticator to program przygotowany na konkurs AmigaToolJam, który służy weryfikacji dwuetapowej (2FA - two-factor authentication) w procesie uwierzytelniana. Program generuje tzw. TOTP, czyli jednorazowe hasła oparte na czasie. Podobne aplikacje nieamigowe to dla przykładu Google Authenticator, Microsoft Authenticator czy FreeOTP. Za pomocą uzyskanych kodów można zapewnić sobie zabezpieczony dostęp do stron takich jak GitHub, LastPass, Amazon, Facebook, Instagram. Narzędzie przygotowane zostało w 3 wersjach różniących się GUI (MUI, Reaction, Gadtools). Do działania wymagany jest AmigaOS 2.x lub wyższy.
zamieścił: mailman
Mnemosyne to program przygotowany na konkurs AmigaToolJam, który służy do przedstawienia jakie pliki i katalogi zajmują najwięcej miejsca na dysku twardym. Program posiada funkcje przeszukiwania. Do działania wymagany jest AmigaOS 3.1 lub wyższy oraz ReAction. Powstał w języku C.
zamieścił: mailman
Dzisiaj upłynął termin nadsyłania prac na konkurs AmigaToolJam. Każdy mógł wziąć w nim udział i w trakcie sześciu miesięcy stworzyć nowe, ciekawe narzędzie dla AmigaOS. Każda z prac powinna zostać zakwalifikowana do jednej z kategorii:
  • Tool (większy program z GUI),
  • Utility (mniejszy program, często bez GUI, uruchamiany z CLI),
  • Commodity (małe narzędzie zwiększające możliwości i użyteczność systemu, zazwyczaj wczytywane podczas uruchamiania systemu),
  • Most Useless Tool (program, który raczej jest ciekawostką niż użytecznym narzędziem)
  • Other, czyli pozostałe, do których zaliczają się skrypty ARexxa, zestawy ikon, tapety Workbencha i wszystko inne co nie kwalifikuje się do wymienionych wcześniej.

Dla zwycięzców przeznaczone zostały nagrody w postaci Checkmate A1500 Mini lub Checkmate A1500 Plus, Tank Mouse, AmiKit 12, PiStorm32 Lite, 3 kopie karcianki Amiga Duel, OmniPort ScanPlus/BVision multiport, Amega32 (Mega Drive gamepad z adapterem do CD32), koszulki, myszki oraz breloki z logo konkursu. Na konkurs wpłynęło 9 prac.
  • DrawerGenie (kategoria Commodity) - więcej informacji
  • Aurora Mystica (kategoria Most Useless Tool) - program wyświetla obrazek oraz losowy cytat. Wymaga AmigaOS 2.0 lub wyżej oraz MUI 3.8. Został napisany w AmigaE.
  • WhiteboardAGA (kategoria Tool) pełni funkcję tablicy do rysowania lub prostego programu graficznego, który pozwala dowolnie rysować i pisać. Program wymaga Amigi z chipsetem AGA oraz 4 MB pamięci. Został napisany w Hollywood.
  • AmiAuthenticator (kategoria Tool) - więcej informacji
  • Mnemosyne (kategoria Tool) - więcej informacji
  • c2p.library to współdzielona biblioteka służąca do konwersji chunky2planar. Obsługuje dane o rozmiarze do 2 megapikseli. Do wykorzystania w aplikacjach korzystających z AmigaOS 3.x lub wyższym.
  • SORThodontist (kategoria Tool) - program służy do sortowania różnego rodzaju danych, które zostaną zaczytane z pliku tekstowego. Do działania wymagany jest AmigaOS 2.x lub wyższy. Program został napisany w AmigaE.
  • Closer (kategoria Most Useless Tool) - program służy do natychmiastowego zamknięcia wszystkich okien, które są aktualnie otwarte na blacie Workbencha. Do działania wymagany jest AmigaOS 2.x lub wyższy. Program został napisany w AmiBlitz.
  • Tapety dla AmigaOS (kategoria Other) - zbiór czterech tapet w formacie plików IFF.

zamieścił: mailman
Agonman to gra stworzona na bazie inspiracji obrazem Edwina Van del Heuvela oraz będącą hołdem dla gry "Agony". Tytuł rozpoczął swoją egzystencję jako eksperyment wykorzystania narzędzia REDPILL. Gra jest platformówką, bardziej zbliżoną do "Shadow of the Beast" niż "Agony". Sterujemy postacią Johnny'ego Decanto, który trafił do świata demonów - prześladowców Alestesa (z gry "Agony"). Potwory na cel wzięły teraz Johnny'ego, który musi odnaleźć amulety Psygnosis - źródło mocy demonów - które pozwolą mu zdobyć siłę do pokonania głównego strażnika wyjścia. Gra dostępna jest w dwóch wersjach: dla chipsetu AGA oraz ECS, choć wciąż obsługują tylko 16 kolorów (autor planuje wydanie wersji 1.0 z grafiką w 32 kolorach). Podstawowa między nimi różnica, to lepsze gradienty tła w wersji AGA. Obie wymagają do uruchomienia około 2 MB pamięci Chip.
zamieścił: mailman
Richard Körber zaktualizował bibliotekę identify do wersji 43.2. Jest ona wykorzystywana głównie w celu identyfikacji kart Zorro wraz z podaniem różnych informacji dotyczących tych urządzeń, ale również przekazuje wiele innych cennych informacji o konfiguracji naszego komputera, takich jak model, wersja systemu, dostępna pamięć czy też inne urządzenia peryferyjne występujące w konfiguracji. W najnowszej wersji, poza dodaniem kolejnych rozpoznawanych urządzeń, usunięto błąd związany z brakiem rozpoznawania AmigaOS 3.2.2, gdy został załadowany jako moduł.
zamieścił: mailman
Murat Ozdemir przygotował dla AmigaOS 3.x program przekazujący informacje pogodowe dla dowolnie wybranej lokalizacji. Posiada wiele funkcji pozwalających dostosować go do własnych upodobań. AmiWeatherForecasts został napisany w języku C i korzysta z API OpenWeather. Był tworzony i testowany na AmigaOS 3.2, lecz nie powinno być żadnych ograniczeń, które uniemożliwiałyby jego działanie pod wcześniejszymi wersjami systemu.
zamieścił: mailman
Paweł "tukinem" Tukatsch od pewnego czasu pracuje na portem gry "Electro Body" - polskiej platformówki, która została stworzona przez Macieja Miąsika oraz Janusza Pelca i wydana w 1992 roku na MS-DOS przez firmę xLand. "Electroman" powstaje w Blitz Basicu i do działania wymaga Amigi z chipsetem AGA. Postacią głównego bohatera można sterować joystickiem, jak i klawiaturą. Najnowsza wersja demo, która została opublikowana na stronie projektu, zawiera pełne pierwsze 4 etapy gry. Najświeższe informacje z postępów prac znaleźć można na forum.
zamieścił: mailman
sysvars to mała komenda CLI, która służy do utworzenia kilku zmiennych środowiskowych, przechowujących informacje dotyczące sprzętu. Można je wykorzystać, na przykład w sekwencji startowej systemu, włączając lub wyłączając niektóre komponenty w zależności od różnych konfiguracji z jakich aktualnie korzystamy. Obecnie komenda zwraca pięć zmiennych: CPU, FPU, Chipset, VFreq oraz UAE. Aplikacja szczególnie może być przydatna dla osób, które korzystają z jednego systemu uruchamianego z karty CF na różnych konfiguracjach, gdzie odpowiednie jej użycie może ustawiać/uruchamiać inne komponenty.
zamieścił: mailman
W miniony weekend odbyła się prawdopodobnie ostatnia edycja party TRSAC. Wystawiono cztery amigowe produkcje, które zdominowały kategorię "oldskool intro".


zamieścił: mailman
Dostępna jest aktualizacja przeglądarki internetowej IBrowse. W głównej mierze jest to wersja poprawiająca błąd, który wkradł się do poprzednich wersji, dotyczący nieprawidłowo działającego cache'a. Podniesiono również wymagania dotyczące biblioteki AmiSSL do wersji 5.12. Nową wersję, a także wersję demonstracyjną IBrowse można pobrać ze strony programu, a użytkownicy AmigaOS 4 mogą tego dokonać również przez AmiUpdate. Dla zarejestrowanych użytkowników IBrowse 2.5 aktualizacja jest darmowa.
zamieścił: mailman
Dla systemów AmigaOS 3.x oraz AmigaOS 4.x udostępniono nową wersję biblioteki AmiSSL. Główną zmianą jest kompilacja w oparciu o OpenSSL 3.1.4 i z tym związane poprawki.
 głosów: 5  tagi: AmiSSL, AmigaOS 3, AmigaOS 4
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja przeznaczonej dla systemu operacyjnego MorphOS przeglądarki internetowej Wayfarer. Wydanie oznaczone numerem 6.3 cechuje się przepisaniem dekodera dźwięku, aby korzystał z interfejsu AHI oraz poprawkami w kilku obszarach. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie projektu https://wayfarer.icu/history.
zamieścił: mailman
Enterlogic, szwedzki inżynier, stworzył płytę główną o nazwie Denise. Projekt powstał w oparciu o inżynierię wsteczną, lecz w stosunku do istniejących podobnych rozwiązań nie jest oparty na FPGA czy emulacji, lecz układach specjalizowanych. Tym samym Denise jest porównywalna z oryginalnymi płytami głównymi, które znajdują się w klasycznych Amigach, a najbliżej jej do A500+ z dwoma slotami Zorro oraz dwoma "nowymi" elementami w postaci portów wejścia klawiatury i myszy. Zestaw, w którego skład wchodzi płyta główna, dodatkowa płytka na Chip Ram oraz dwa mikrokontrolery zawierające firmware, zapewniający obsługę "pecetowych" klawiatur i myszy, dostępny jest w cenie około 90 euro. Należy zwrócić uwagę, że do właściwego działania wymagane są układy specjalizowane (obsługiwane są zarówno OCS jak i ECS), których zdobycie i montaż pozostaje już w gestii kupującego. Więcej informacji w serwisie Tindie. Widnieje tam informacji, że produkt jest obecnie niedostępny, lecz można się zapisywać na nową partię produkcyjną, która ma być wkrótce dostępna.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Jerome "Glames" Senays zamieścił wywiad z Chrisem Huelsbeckiem - muzykiem, który zasłynął motywami z wielu gier, wymieniając chociażby "Turrican", "Jim Power", "Apidya" czy "R-Type". Wywiad dostępny jest w języku angielskim, a oryginalnie pojawił się w szóstym numerze francuskojęzycznego magazynu "Boing".
zamieścił: mailman
Marcus "ALB42" Sackrow przygotował nową wersję swojej quasi przeglądarki internetowej własnego pomysłu znaną jako AmiFox. Dla przypomnienia zasada działania polega na przekazaniu adresu strony internetowej do serwera proxy, który przy wykorzystaniu oprogramowania WRP (Web Rendering Proxy), zwrotnie prześle wyrenderowany w postaci obrazka widok witryny wraz z jej "mapą obiektów". Po stronie Amigi użytkownik, wchodząc w interakcję z obszarami obrazka (na przykład klikając w odnośnik czy też wprowadzając z klawiatury treść), wymusza przez program wysłanie informacji do serwera w celu przekazania kolejnego obrazka jako efekt wykonanej akcji. Wersja 0.4 zadebiutowała na targach Amiga38 w postaci pudełkowej, która miała być sprzedawana, lecz ostatecznie autor rozdawał ją za darmo. Oferuje ona, oprócz poprawek błędów, otrzymał kilka nowych funkcji, takich jak interfejs ARexxa, możliwość "uruchamiania" stron z linii komend jako parametr oraz możliwość ukrycia niektórych elementów GUI. Więcej informacji oraz archiwum do pobrania znaleźć można na stronie autora.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (39) »
Nowy sprzęt spod znaku... (12) 
Zaproszenie na Polish ... (11) 
Szukam Bootblocka wykr... (5) 
Ktokolwiek widział - "... (103) »
Wipeout 2097 (27) 
Doom4Vanilla
Demoscena uznana za dz... (39) »
Amiga 2000 kontroler d... (11) 
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (50) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

TF530 4MB FAST RAM

dodane przez: Cizar

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem