zamieścił: mailman
Yakov Mindelis przygotował dla AmigaOS 4.0 testową wersję portu LaTeX. Warto mieć na uwadze, że jest to bardzo wczesna wersja, a autor portu szuka osób, które znają się na tym narzędziu i mogłyby testować jego możliwości. Szczegółowe informacje na temat wymagań portu oraz odnośniki skąd można pobrać archiwa, dostępne są na forum portalu AmigaWorld.net.
zamieścił: mailman
Steven Solie na łamach portali AmigaWorld.net i Amigans.net zamieścił raport z tegorocznego AmiWest. Tekst dostępny w języku angielskim.
zamieścił: mailman, nadesłał: Sir_Lucas
ACubeZgodnie z informacją Hyperion Entertainment, firma ACube Systems podała do ogólnej wiadomości potwierdzenie, że będzie głównym dystrybutorem AmigaOS 4.0 Classic. Będzie do nabycia w cenie 74 euro (bez podatku). Firmy zainteresowane dalszą dystrybucją powinny skontaktować się z ACube Systems w celu ustalenia szczegółów współpracy i cen.
  
zamieścił: mailman
HyperionKilka dni temu poinformowaliśmy o tym powołując się na komentarze na forach oraz zasłyszaną wypowiedź z bankietu na AmiWest 2007. Tym razem, cytujemy za oficjalną informacją firmy Hyperion Entertainment, która potwierdza, że system AmigaOS 4.0 w wersji dla Amig klasycznych znajdzie się w sprzedaży od 30 listopada 2007 r. Wersja ta ma być identyczna z wersją już dostępną dla AmigaOne i MicroA1 i może współistnieć z zainstalowanym wcześniej AmigaOS 3.x. Dystrybutorem systemu będzie włoska firma ACube Systems. Firma Hyperion Entertainment namawia do wcześniejszego zapoznania się z listą konfiguracji sprzętowych, na których potwierdzono działanie systemu. Taka lista ma się wkrótce pojawić na stronie dystrybutora. AmigaOS 4.0 wymaga karty BlizzardPPC lub CyberstormPPC, 64 MB pamięci RAM oraz nie mniej niż 200 MB wolnego miejsca na dysku twardym.
zamieścił: mailman
AmigaSYS 3 Plus to gotowy do wykorzystania pod WinUAE, skonfigurowany AmigaOS 3.x wraz z najczęściej używanymi programami. W sierpniu informowaliśmy o toczących się pracach nad specjalnymi wersjami pakietu dla AmigaOS 4.0, MorphOS-a (oba pod E-UAE), Amig klasycznych z kośćmi AGA oraz dla Linuksa i X-Boxa. Dwie z zapowiadanych wersji są już dostępne. Od tygodnia można korzystać z wersji dla X-Boxa, a od dzisiaj dla Amig klasycznych. Więcej informacji oraz archiwa do pobrania ze strony projektu.
zamieścił: mailman
Gospodarze audycji Amiga Roundtable wybrali się na AmiWest 2007 i na żywo relacjonowali wydarzenia. Wszelkie materiały, które udało się zarejestrować znajdują się tutaj. Wśród nich można obejrzeć prezentacje AmigaOS 4.0 (format MOV), zdjęcia z imprezy, a także usłyszeć wystąpienie Billa Panagouleasa z DiscreetFX (format MP3) oraz rozmowy, które odbyły się podczas bankietu pierwszego dnia.
zamieścił: mailman
Jeremy Reimer na portalu Ars Technica zamieścił kolejną, już czwartą część artykułu poświęconego historii Amigi.
zamieścił: mailman
AmigaOS 4.0DiscreetFX zorganizowało konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć egzemplarzy systemu AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych. Aby wziąć w nim udział należy wysłać maila do firmy, podając nazwisko jednego z projektantów Amigi. W dniu 30 listopada 2007 roku, spośród nadesłanych odpowiedzi zostanie wylosowanych dziesięć, których autorom przypadną nagrody.
zamieścił: mailman, nadesłał: 11MASTEr
Na Aminecie pojawiła się nowsza wersja 1.2 układu AMI_ATX umożliwiającego podpięcie do Amigi zasilacza ATX i sterowanie nim (włączanie/wyłączanie ręczne oraz wyłączenie programowe komputera). Tym samym aktualizacji uległ artykuł opisujący w/w układ.
zamieścił: mailman
AmigaOS 4.0Jak czytamy na portalu AmigaWorld.net, a także komentarze na forum od osób obserwujących w nocy polskiego czasu przebieg wydarzeń z Amiwest (które odbywa się w ten weekend), w Sacramento, podczas bankietu przedstawiciel Hyperion Entertainment wydał oświadczenie, że system AmigaOS 4.0 w wersji dla Amig klasycznych będzie dostępny od 30 listopada 2007 roku. Będzie dystrybuowany na płycie CD wraz z dodatkowymi dyskiem do uruchomienia komputera i dokumentacją.
zamieścił: mailman, nadesłał: Drako^lM
Fragment to program autorstwa Christiana Rosentretera, który pozwala na własne oczy zobaczyć jak wygląda sfragmentowana pamięć. Program jak na razie może jest mało użyteczny, lecz być może komuś z Was uda się wymyśleć dla niego jakieś zastosowanie. Zachęca do tego autor, który prosi o zamieszczanie sugestii oraz ewentualnych raportów błędów w wątku na forum portalu MorphZone. Tam także będą pojawiały się odnośniki do nowych wersji programu.
zamieścił: mailman
Timo Kloss przygotował nową wersję programowego samplera Phonolith. Program przeznaczony jest dla systemu AmigaOS 4.0. W najnowszej wersji autor wprowadził kilka usprawnień oraz dodał obsługę AmiUpdate. Archiwum do pobrania ze strony projektu.
zamieścił: mailman
Ubuntu, jedna z dystrybucji systemu operacyjnego Linux w czwartek, 18 października 2007 roku, pojawiła się w wersji 7.10 pod nazwę kodową Gutsy Gibbon. Peter Czanik przygotował stosowne kompilacje dla Pegasosa II i Efiki. Odpowiednio przygotowany obraz ISO dla obu komputerów można pobrać stąd i dodatkowo stosowne kernele: instalacyjny, instalacyjny przez sieć, uruchamiający, instalacyjny przez sieć dla Efiki oraz uruchamiający dla Efiki.
zamieścił: mailman
Koala to format graficzny popularny na Commodore 64. Massimiliano Scarano przygotował stosowny datatyp przy pomocy, którego możliwe jest oglądanie na Amidze obrazków rodem z C64. Jak go zainstalować i co oferuje? O tym dowiecie się, że z tego artykułu.
zamieścił: mailman
MPlayerFabien Coeurjoly przygotował dla systemu MorphOS najnowszą kompilację MPlayera opartą na najnowszych źródłach programu z dnia 7 października 2007 roku. Archiwum do pobrania stąd.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

FreeDOS na PC-Task (29) 
Quite OK Audio (96) »
Monitor 1084s trafopow... (13) 
Astro Blox Revisited i... (4) 
Cebit 1994 - Amiga (27) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (15) 
HDMI Switch - automaty... (36) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (54) »
Ktokolwiek widział - "... (148) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem