zamieścił: mailman
Pojawiają się powoli pierwsze raporty z Pianeta Amiga. Na forum portalu AmigaWorld.net Trevor Dickinson zamieścił jeden, a Paolo Besser na blogu Paul J. Beela w formie wywiadu kolejny.
zamieścił: 
Na portalu AmigaWorld.net znalazło się dziś wezwanie skierowane do entuzjastów Amigi. Podpisany pod nim Tedd Gallion wzywa do zasypania Amiga Inc. mailami z prośbą o odsprzedanie praw do AmigaOS 4 za "rozsądną" cenę. "Nie chcemy TaoIntent, nie chcemy Amiga DE, nie chcemy firmy z Indii piszącej oprogramowanie dla Windows CE" pisze pan Gallion. DiscreetFX próbowała już wcześniej wykupić prawa do AmigaOS, ale cena, jakiej zażądała Amiga Inc., okazała się być zbyt wysoka.
zamieścił: mailman
Firma Nusim Limited przygotowała partię obwodów drukowanych (PCB) zgodnych ze schematami Minimig 1.1. Płytki są "gołe", bez podzespołów, w które należy zaopatrzyć się we własnych zakresie i dolutować. Dla wygody kupujących wystawione zostały na aukcji EBay. Można je nabyć za kwotę 9,95 funta plus koszty wysyłki (do krajów Unii Europejskiej - 1,20 funta). Cały zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na jedno z AROS-owych bounty.
zamieścił: mailman
Deneb to przygotowywany przez firmę E3B nowy kontroler USB pracujący w slotach Zorro III, który ma zastąpić dobrze znany kontroler Highway. W odróżnieniu od swojego poprzednika, będzie miał możliwość pracy w trybach DMA oraz PIO. Z wrażeniami dotyczącymi użytkowania prototypu można zapoznać się tutaj (w języku niemieckim).

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
W miniony weekend, we włoskiej miejscowości Empoli, odbyło się jedenaste w historii spotkanie Pianeta Amiga. Na bieżąco staraliśmy się przedstawiać na forum najświeższe doniesienia dotyczące imprezy. Nie było to łatwe, gdyż przepływ informacji z Włoch był bardzo utrudniony. Raporty z imprezy jeszcze nie są dostępne, ale pojawiło się trochę zdjęć (1, 2, 3). Oto krótkie podsumowanie tego, co się wydarzyło:
  • zaprezentowano działające modele płyty głównej SAM440Ep w rewizji trzeciej. Zgodnie z zapowiedzią można było je kupić po promocyjnej cenie 449 euro netto. Dostępne są cztery warianty konfiguracyjne: pamięć 256 MB lub 512 MB oraz taktowanie procesora 667 MHz i 533 MHz. Cena najmocniejszej wersji to 489 euro netto. ACube Systems przewiduje również sprzedaż całych komputerów w obudowach Nexus po cenie 700 euro brutto. Płyty główne sprzedawane są bez systemu AmigaOS 4.0, którego cena w wersji dla SAM (jeżeli się pojawi) będzie oscylować w okolicy 70-80 euro netto.
  • SAM440Ep uruchamiana była pod kontrolą CruxPPC. Nie obyło się bez drobnych problemów, które jednak zostały rozwiązane, co uwieczniono na zdjęciach prezentujących uruchomioną przeglądarkę FireFox oraz OpenOffice 2.3. Podobno istnieje także podstawowa dystrybucja Debiana przeznaczona dla SAM.
  • Na jednym ze zdjęć można zapoznać się z czymś co można określić planem działania firmy ACube Systems. Na drugi kwartał 2008 roku zapowiadana jest wersja Lite płyty głównej SAM440Ep.
  • Zademonstrowano AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych. Pracował na Amidze 1200 BPPC i Mediatorem oraz Amidze 4000 CSPPC+CVPPC. Data wydania nie została określona, ale podobno "już bliżej niż dalej". Trwają prace nad skryptem instalacyjnym. Zaprezentowano dyskietkę startową wymaganą do uruchomienia instalacji systemu znajdującego się na płycie CD. Cena systemu w tej wersji ma wynosić 79 euro netto.
  • Andrea Palmate zaprezentował trzy programy przygotowane dla systemu AmigaOS 4.0: Bourriquet, Transmission (nowa wersja) oraz arkusz kalkulacyjny pracujący w środowisku X11 - GNUMeric. W planach miał także pokazanie nowej przeglądarki internetowej OWB pracującej pod SDL, lecz nie udało mu się przygotować poprawnie działającej kompilacji.
  • W przeciwieństwie do oficjalnej informacji na stronie Pianeta Amiga, nie odbyła się premiera nowej wersji programu TuneNet, lecz jedynie zademonstrowano jego nowe możliwości nie precyzując kiedy nastąpi jego wydanie. Autor, Paul Heams, na dwa dni przed spotkaniem sprostował informację o tym, że premiera się nie odbędzie.
  • Jan Zahurancik wydał nową wersję pakietu AmiKit. Więcej na ten temat informujemy w osobnej wiadomości.
  • Evert Carton przybył do Udine w sobotę, na godzinę przed zamknięciem. Przebywał tam także całą niedzielę, co również uwidoczniono na zdjęciach.
  • osoby zainteresowane projektem Minimig również mogły zobaczyć ten sprzęt w działaniu.
  • Na siostrzanej imprezie na Węgrzech (AmiCon), Stephen Fellner zaprezentował nową wersję programu DvPlayer, a także odbyła się pokaz systemu MorphOS 2.0 na Efice. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj i tutaj.
Informacje przedstawione w tej wiadomości mogą się zmienić wraz z napływem nowych szczegółów dotyczących spotkania we Włoszech.
zamieścił: mailman, nadesłał: kas1e
The Vague! to pierwszy w historii diskmag wykorzystujący Warp3D. Jest anglojęzyczny, poświęcony wyłącznie scenie. Pierwszy numer zasiliło 15 artykułów. Archiwum, w którym znajdują się osobne kompilacje magazynu dla systemu AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0 i MorphOS-a można pobrać stąd. Ze strony magazynu można pobrać także specjalnie przygotowany plik HDF przeznaczony dla użytkowników WinUAE, jak również zapoznać się z wersją online.
zamieścił: MinisterQ
AmiGGNa serwerze AmiGG dostępna jest nowa wersja programu. Zmian jest jak zwykle bardzo dużo, z najważniejszych wymienić można:
  • Zaimplementowanie podstawowej funkcjonalności grup na liście kontaktów - tu podziękowania należą sie Rafałowi "Gordo" Kołpakowi za chęci, i za zupełnie nowy kod listy kontaktów w oknie głównym programu. Podziękowania należą się też AmiChrisowi za pożyczenie pegaza, który cały czas dzielnie służy do testów. :)
    Obecnie, jeśli chodzi o funkcjonalność grup na liście, to działa:
    • tworzenie grup,
    • przeniesienie kontaktów miedzy grupami (drag & drop, nie działa pod AROS-em ze zrozumiałych względów - brak implementacji D&D w ZUNE),
    • usunięcie grupy,
    • zmiana nazwy grupy,
    • pełna integracja z rosterem Tlenu (zmiany na liście kontaktów od razu są aktualizowane na serwerze Tlen.pl),
    • pełna kompatybilność z formatem katalogu GG7.x,
  • dodanie okienek informacyjnych nad grupami kontaktów (podobnych w dzialaniu do tych, które są dostępne nad poszczególnymi kontaktami z listy),
  • modernizacja owych powiadomień - nie pojawiają się gdy okno AmiGG jest zakryte przez inne,
  • modernizacja powiadomień o zmianach statusów - w okienkach lądują od teraz statusy w postaci słoneczek bądź statusów protokołu Tlen,
  • dodanie możliwości ustawienia odrębnych dźwięków logowania dla GG i Tlena,
  • pokazywanie kilku ostatnich linijek ze starego czatu po otwarciu nowego okna rozmowy,
  • znów można zmienić hasło lub stworzyć nowe konto GG za pomocą AmiGG,
  • do listy można dodawać tzw. "kontakty telefoniczne" - po dwukliku otwiera sie okienko do wysyłania sms,
  • poprawki w samym pluginie do wysyłania smsów,
  • dużo poprawek w pluginie AmigaAMP - lepsza reakcja na zmianę utworu, dodanie możliwości włączania/wyłączania z okien wyboru statusu opisowego,
  • AmiGG pamięta kilka otwartych okien - jeśli zamknie się go z otwartym np. oknem sms, albo inwigilatora, to po ponownym uruchomieniu AmiGG okno zostanie automatycznie otwarte,
  • poprawka związaną z niewyświetlaniem tekstu kolorowego, bądź pochodzącego od użytkownika używającego webgadu,
  • usunięcie przycisku "pauza" z okna rozmowy - teraz wystarczy przesunąć suwakiem treść rozmowy w górę, by uzyskać ten sam efekt (jak w AmIRC),
  • dodanie trzeciego koloru w preferencjach do okna rozmowy - dla powiadomień, bądź dla koloru treści starej rozmowy,
  • AmiGG potrafi skorzystać z datatypów przy wczytywaniu grafiki, oznacza to, że można używać dowolnego formatu zamiast GIF, przykładowo PNG 24 bit dla statusów na liście kontaktów, czy w menusach,
  • dodanie możliwości wyłączania notyfikacji o tym ze się pisze (dotyczy protokołu Tlen),
  • dodanie możliwości ręcznego definiowania serwerów GG w preferencjach. Od teraz gdy jakiś serwer przestanie działać, to można go ręcznie wyrzucić z kolejki, bądź uzupełnić działającym,
  • dodanie tzw. "grey list" - listy osób, które mają nas na liście kontaktów, ale my ich nie. Lista jest aktualizowana na bieżąco, osoby są zapisywane na dysku, można do nich wysyłać wiadomości, bądź dopisać ich do głównej listy kontaktów,
  • dodanie możliwości wysłania wiadomości do znalezionego kontaktu w katalogu publicznym, bez konieczności dopisywania go do listy kontaktów,
  • poprawki w zakresie kodowania polskich znaków dla protokołu Tlen - już nie powinno być kłopotów z "krzakami",
  • poprawa stabilności połączenia GG - teraz powinno być znacznie mniej rekonektów, przesyłanie grafiki powinno być znacznie pewniejsze,
  • poprawa w procedurach zarządzającymi stylami na liście kontaktów - teraz nie powinno być już problemu z "bold" w zależności od statusu dostępny/niedostępny,
  • poprawki w oknie rozmowy - przesuwanie treści rozmowy powinno teraz działać pewniej, jakkolwiek dzień w którym klasa NList zniknie z tego okna będzie szczęśliwym dniem dla wszystkich.
  • oprócz w/w - bardzo dużo zmian i poprawek w kodzie. Powinno być ogólnie lepiej i stabilniej. Aczkolwiek jeśli wystąpią jakieś problemy, a takowe mogą wystąpić, z racji tego iż przy projekcie nie pracuje żaden zawodowy tester - proszę o debug logi, bądź raporty na oficjalnym bugtrackerze.


Mamy również miłą wiadomość dla wszystkich sympatyków najnowszej wersji AmigaOS i AmiGG. Najnowsze wersje tego programu znowu będą na bieżąco testowane pod AmigaOS 4.0 i nie będą zawierać kodu oraz requestera skierowanego przeciwko redakcji magazynu eXec. Na eXecu będą się pojawiać newsy na temat AmiGG. Najważniejszy jest rozwój i wsparcie dla komunikatora - prywatne animozje oraz różnice poglądowe należy odłożyć na dalszy plan.

Marcin Kielesiński/Szymon Tomzik.
zamieścił: mailman
Magnus Lilja, autor AmiFTP, popularnego klienta FTP, nie rozwijał swojego programu od bardzo dawna. W 2006 roku przekazał jego źródła firmie Guru Meditation. Ta z kolei, oddała je w ręce Joachima Birginga, który dostosował je pod AmigaOS 4.0 dodając obsługę AmiDock, AmiUpdate, wprowadził zmiany w zakresie zapisywania ustawień (wykorzystanie biblioteki application) i wiele innych. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Elfmania to chyba najlepiej wykonana, od strony technicznej, bijatyka. A jak grywalność? Zapraszamy do lektury recenzji tej gry.
zamieścił: mailman
Jak zapewne wielu z Was już wie, od kilku dni ponownie w sieci jest dostępna strona Back2Roots - największy zbiór legalnie dostępnego do pobrania amigowego oprogramowania. Jej funkcjonalność pozostawia jednak trochę do życzenia. Nadrabia to serwer FTP, przez który już można pobierać pliki (serwer FTP działał cały czas, lecz jego zawartość była mocno ograniczona). Serwis amiga-news.de zamieścił oświadczenie Ralfa Steinesa, członka zespołu Back2Roots, w którym czytamy o przyczynach zniknięcia strony z sieci (brak administratora serwera, nadpisanie plików), a także o jej przyszłości. Niebawem możemy spodziewać się dużych zmian i nowych uaktualnień. Powiązane może to jednak być z chwilowymi przerwami w dostępie do strony.
zamieścił: mailman
AmiKitNa tegorocznym spotkaniu Pianeta Amiga odbyła się zapowiadana premiera pakietu AmiKit 1.4.0. W uaktualnieniu znalazła się cała masa nowości, począwszy od nowej, oskórkowanej wersji głównego programu i jego komponentów (AmiKit.exe, MorpheuZ, RomFind) zgodnych z Windows Vista, przez nowe wersje i nowe pozycje amigowego środowiska (zarejestrowane wersje Deluxe Galaga, Deluxe Pacman, Scalos 1.7 (41.5), Wet 5.1, AfAOS 3.96+), aż po modyfikacje w kwestiach wizualnych (wszystkie ikony w formacie DualPNG, nowe tapety wyłonione w konkursie). Najnowsza wersja AmiKit wkrótce będzie dostępna do pobrania ze strony, a osoby, które były we Włoszech mogły zdobyć unikatową edycję specjalną pakietu dystrybuowaną na płycie CD (za cenę 5 euro na pokrycie kosztów opakowania i wytłoczenia) wraz z najnowszą wersją WinUAE 1.4.4, którego premiera miała miejsce również w dniu dzisiejszym.

Uaktualnienie (23.09.2007):
Kilka dodatkowych zdjęć: 1, 2.
zamieścił: mailman
Toni Wilen przygotował nową wersję emulatora WinUAE. Szczegóły dotyczące poczynionych zmian oraz wprowadzonych nowości, jak również archiwum do pobrania, można znaleźć na stronie programu.
zamieścił: mailman
LorraineGrupa Lorraine Design przygotowała zapowiadany zestaw około 50 ikon do gier. Ikony dostępne są w formacie DualPNG i uruchomić je można pod systemem AmigaOS 3.9, AmigaOS 4.0 oraz AfA OS. Ze strony grupy można pobrać archiwum mniejsze zawierające tylko ikony lub większe wzbogacone o kilka tapet (które stanowią zaczątek nowego działu na stronie grupy).
zamieścił: mailman, nadesłał: AceMan
Wakacje już za nami, "pranie w rzece" zakończone. Nadszedł czas powrotu do szkoły/pracy... oraz na kolejną edycję muzycznego compu modules.pl! Tym razem otrzymało ono nazwę Freestyle Compo. Zasada jak zwykle jest prosta - brak większych ograniczeń w celu jak najlepszego wykorzystania Twojego ulubionego trackera. Masz ochotę napisać 40-sto kanałowy moduł w formacie DBM? Uważasz, że 16-kanałowy HVL pobije wszystkich? A może chcesz pokazać, że nawet w dzisiejszych czasach "cztery kanały wystarczą każdemu"? Żaden problem! Odpalaj trackera i udowodnij, że nie liczy się format czy ilość kanałów a muzyka! Termin nadsyłania prac mija 6 października 2007 r. Ze szczegółowymi zasadami compo można zapoznać się tutaj.
zamieścił: MinisterQ, nadesłał: DKL
Na portalu idg.pl, na co dzień raczej niezwiązanym z tematyką amigową, ukazał się ciekawy artykuł autorstwa Marcina Jaskólskiego, opisujący obecną sytuację środowiska amigowego.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (95) »
Monitor 1084s trafopow... (13) 
Astro Blox Revisited i... (4) 
Cebit 1994 - Amiga (27) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (15) 
HDMI Switch - automaty... (36) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (54) »
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

WARP 560v0

dodane przez: Cizar

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem