zamieścił: mailman
Spot przygotował poradnik, przy pomocy którego osoby niezbyt pewnie czujące się w temacie programowania mogą spróbować swoich sił portując różne narzędzia i gry. Autor przygotował poradnik na przykładzie systemu AmigaOS 4.0.
zamieścił: mailman, nadesłał: wali7
Przypominamy zapominalskim, a wszystkich chętnych zapraszamy, na mające się odbyć już w najbliższą sobotę spotkanie amigowców Amizaduszki 2k6. Impreza odbędzie się w Instytucie Fizjologii Roślin PAN w Krakowie, ul. Niezapominajek 21. Początek imprezy godz. 10 rano, koniec przed 18. Wstęp wolny. Na imprezie będą użytkownicy Pegasosów ze swoim sprzętem, zapewne pojawi się microA1, być może klasyczna Amiga. Każdy może przynieść swój amigowy sprzęt. Na miejscu zapewniony dostęp do prądu i internetu. Przewidujemy demonstrację najnowszej przeglądarki WWW Sputnik dla systemu MorphOS. Zapraszamy na stronę spotkania gdzie można znaleźć mapki dojazdowe, trochę informacji dodatkowych i zdjęcia z naszych poprzednich spotkań.
zamieścił: mailman
Gary Peake, dyrektor wsparcia deweloperskiego i kontaktu z deweloperami w Amiga Inc. nie żyje. Zmarł w wyniku wyniszczającego jego organizm raka, z którym walczył od dłuższego czasu.

Wywiad z Garym Peake z 1998 roku przeprowadził swego czasu magazyn Total Amiga. (źródło: Amiga-news.de)
zamieścił: SirLEO
CivilizationI po raz kolejny liderem w naszym comieszęcznym głosowaniu została gra Civilization. Daleko za nią kolejne miejsca zajęły Superfrog, Cannon Fodder i SWOS. Zaskoczeniem jest stosunkowo daleka, bo aż 16. pozycja lidera listy wszech czasów - The Settlers. Zapraszamy do dalszego głosowania na Wasze ulubione gry.
zamieścił: mailman, nadesłał: MDW
Autor MorphOS-owego portu Blendera przeportował kolejny program. Tym razem jest to MakeHuman 0.9.0, czyli program do "robienia ludzi". Binarkę można pobrać stąd, dane programu stąd, a źródła stąd. Do działania potrzebny jest zainstalowany Python i TinyGL.
zamieścił: mailman
Kilka dni temu wystartowała oficjalna strona projektu SAM440, czyli płyty głównej Samantha (informowaliśmy na forum). Dostępna była ona wyłącznie w języku włoskim. Od wczoraj strona dostępna jest także w języku angielskim.
zamieścił: mailman, nadesłał: stefkos
ImageMapper jest programem dla systemu MorphOS służącym do manipulacji obrazkami na własnej stronie internetowej. Dzięki programowi można:
  • dzielić każdy obrazek na regiony używajac ładnego GUI,
  • zapisywać obrazki w formacie PNG lub JPEG,
  • tworzyć znakomite obrazkowe odnośniki,
  • być produktywnym nie używając wielkich pakietów malarskich,
  • tworzyć gotowe strony HTML zwalidowane przez W3C,
  • być atrakcyjnym dla kobiet.
Program przeznaczony dla osób znających HTML. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
EmuleChristian Rosentreter przygotował dla systemu MorphOS nową wersję programu MLdonkey. Archiwum do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
O grze Trip to Breakpoint informowaliśmy w 2005 roku. Miała być to gra przygodowa tworzona przy pomocy systemu I.N.G.A. (więcej informacji tutaj). Podczas Breakpoint 2005 zaprezentowano zapowiedź tej gry w postaci filmiku. Niestety, jak czytamy na scenowym portalu Diskmag.de, amigowa wersja tego projektu nie będzie rozwijana. Autor doszedł do wniosku, że korzystanie z zapomnianego systemu I.N.G.A. jest zbyt skomplikowane. Wszystkie obecnie zgromadzone materiały zostaną wykorzystane w tworzonej wersji gry pod system Windows, która będzie skonstruowana na bazie pakietu Point and Click Development Kit. Autor całkowicie jednak nie chce przesądzać sprawy i daje nadzieję, że być może kiedyś powstanie amigowy port na system I.N.G.A.
zamieścił: mailman
TuneNetCurtis Holborn przygotował wtyczkę dla programu TuneNet, która umożliwia odtwarzanie plików w formacie FLAC (Free Lossless Audio Codec). Jest to kolejna wtyczka do tego programu, która rozszerza jego możliwości. Poprzednie pozwalały na odtwarzanie plików w formacie Ogg Vorbis, AAC, czy też wielu popularnych formatów modułów. Archiwum można pobrać z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
NetBSD, przenośny, dostępny na wiele architektur system operacyjny z uniksowej rodziny BSD, pojawił się w wersji 3.1 dla Amigi. Obraz ISO oraz zestaw sterowników można pobrać stąd. Lista zmian poczynionych w stosunku do wersji 3.0 znajduje się tutaj.
zamieścił: mailman
Nicolas Det przygotował dla systemu MorphOS uzupełnienie sterownika EHCI (obsługa kart USB 2.0) o sterownik OHCI (obsługa kart USB 1.1). Sterownik jest aktualnie w wersji beta i testowany był na kartach firmy NEC. Do pobrania stąd.
zamieścił: 
Na portalu MorphOS Developer Connection dostępna jest aktualizacja biblioteki Libnix dla MorphOS-a. Libnix to biblioteka linkowana dostarczająca programom imitację środowiska uniksowego i bogaty zestaw związanych z nim funkcji. W aktualizacji dodano funkcje strcasestr() i swab(), oraz poprawiono błędy w getcwd() i open().
zamieścił: 
Niestrudzony Yomgui przygotował kolejną wersję Blendera i języka Python. Najnowsza wersja Blendera ma już włączony moduł GameEngine, służący do tworzenia gier 3D. Python z kolei ma poprawioną obsługę modułów dynamicznich (rozszerzeń języka), kompilując dostępne moduły dla MOS-a nie trzeba już nic zmieniać w ich kodzie (link do archiwum). Dodatkowo Yomgui przygotował kilka interesujących modułów (link): Numeric (rozszerzający możliwości matematyczne Pythona), PIL (przetwarzanie obrazów), PyGame (moduł ułatwiający tworzenie gier) oraz PGU (moduł rozszerzający możliwości PyGame).
zamieścił: mailman, nadesłał: narwik
Kto by pomyślał, że Amiga jest obecnie wykorzystywana w astronomii. Astronomii co prawda amatorskiej, ale miło jest ją zobaczyć jako generator efemeryd w serwisie astrohobby.pl.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (48) »
Doom4Vanilla (8) 
Zaproszenie na Polish ... (14) 
pistorm600+Emu68 probl... (46) »
Nowy sprzęt spod znaku... (18) 
W jaką amigową grę gra... (2502) »
Ktokolwiek widział - "... (106) »
przesunięty obraz z le... (14) 
Wipeout 2097 (28) 
Szukam Bootblocka wykr... (6) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Centrum lotów ;)

dodane przez: Mariodj

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem