zamieścił: mailman, nadesłał: narwik
Chwila, która musiała nastąpić. MacOS/x86 właśnie przegonił AmigaOS/PPC i ostro pnie się do góry. Na pocieszenie pozostaje czekać, gdyż, jak widać, za kilkadziesiąt dni przeskoczymy nad IRIX/MIPS.
zamieścił: mailman
James Carroll po serii kilkunastu wersji beta przygotował wreszcie finalną wersję klienta IRC WookieChat 2.4. Lista wprowadzonych zmian jest bardzo długa. Archiwum do pobrania ze strony programu.
zamieścił: mailman
Michael Boehmer i Jens Schoenfeld udali się na wystawę Electronica w Monachium gdzie pośród wielu innych rzeczy odbyła się prezentacja płyty głównej Samantha. Raport z tego co zobaczyli wraz z subiektywną opinią dotyczącą tego projektu Jens Schoenfeld zamieścił na amigowym forum A1K.org. Na stronie autorów płyty głównej zamieszczono zdjęcia z wystawy.
zamieścił: mailman
CubicIDEDietmar Eilert przygotował kilka nowości związanych z Cubic IDE. Pierwszym z nich jest piąty Servicepack, który wprowadza drobne usprawnienia w pracy. Ponadto do tzw. trybu C/C++ została dodana ostatnio udostępniona w sieci elektroniczna książka "The C Book", do której dostęp jest możliwy automatycznie z poziomu zakładek.
zamieścił: mailman
David Bentham przygotował obraz ISO płyty z dystrybucją Ubuntu Dapper do zainstalowania na AmigaOne. Obraz dystrybuowany jest za pośrednictwem protokołu BitTorrent.
zamieścił: mailman
Nova Design proponuje promocyjną, świąteczną cenę dla swoich nowych produktów. Zaliczają się do tego także dwa flagowe amigowe pakiety: ImageFX 4.5 Studio oraz Aladdin 4D, które można zakupić w internetowym sklepie firmy za pół ceny.
zamieścił: mailman, nadesłał: MaaG^dA
Od dzisiaj na mojej stronie domowej dostępna jest nowa wersja programu do przeglądania dokumentacji deweloperskiej. Co nowego:
  • okno historii przeglądanych dokumentów ułatwiające nawigację,
  • dodano prosty parser plików amigaguide,
  • rozszerzono opcję wywołania programu z konsoli CLI; wskazać można nie tylko nazwę pliku do otwarcia, ale również nazwę funkcji, która ma być od razu wyświetlona,
  • nowe lokalizacje.

Archiwum zawiera program w wersji dla AmigaOS 3.x, MorphOS-a oraz AROS-a (nowość).
zamieścił: mailman
Peter Gordon przygotował dla AmigaOS 4.0 nową wersję programu Cranu, narzędzia do tworzenia archiwów w formatach LhA, LZX, Zip i Tar. Z nowości autor wymienia lokalizację (na razie brak plików tłumaczeń, lecz dostępne są już pliki .ct i .cd), obsługa rolki myszki oraz AppWindow (wrzucanie ikon plików na okno programu). Program do pobrania z Aminetu oraz OS4 Depot.
zamieścił: mailman, nadesłał: piteq
Kilka tygodni temu Christop .S podjął się implementacji w systemie AROS funkcji Drag & Drop (przeciągnij i upuść). Jest to ten element, którego stworzenie obejmuje Bounty 19. Prace idą szybko i sprawnie, a przekonać się można o tym pobierając najświeższą kompilację AROS-a, która zawiera wbudowaną pierwszą testową wersję.
zamieścił: mailman
Osoby korzystające z odtwarzacza AmiNetRadio z pewnością ucieszą się z dwóch nowych skórek: Famicom, wzorowany na kontrolerze do gier wideo oraz Samurai zmieniający wygląd programu w płytę winylową.
zamieścił: mailman
Fredrik Wikstrom przygotował niewielki program, przy pomocy którego możliwe jest przekonwertowanie pliku otwartego przy wykorzystanie datypów do pliku w formacie IFF. W obecnej wersji możliwa jest tylko konwersja plików graficznych (bez animacji) i dźwiękowych. W archiwum znajduje się wersja dla AmigaOS 3.x oraz AmigaOS 4.0.
zamieścił: mailman
Stephan Rupprecht skompilował dla AmigaOS 4.0 źródła LAME w wersji 3.97. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Morgan Johansson przygotował nową wersję emulatora A/NES. Usprawniono obsługę dźwięku, poprawiono wyświetlanie "duszków" 8x16, dokonano drobnych usprawnień kodu. Archiwum można pobrać ze strony programu lub z Aminetu.
zamieścił: mailman
Benedykt Dziubałtowski postarał się o pozyskanie kolejnej gry do naszych portalowych Rodzynek. Tym razem jest to Skaut Kwatermaster. Dla osób nie orientujących się czym jest gra, Benedykt przygotował także recenzję.
zamieścił: mailman
Tim Johnson przygotował port SpiderMonkey, pierwszego, napisanego w języku C silnika JavaScript. SpiderMonkey wykorzystywany jest przez aplikacje takie jak Mozilla czy produkty firmy Adobe. Amigowa wersja umożliwia korzystanie bezpośrednio z funkcji JavaScriptu wpisywanych w oknie konsoli lub jako komenda uruchamiająca gotowe skrypty. Archiwum z amigowym portem oraz źródła można pobrać z Aminetu.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Narzędzia do deasembla... (6) 
Farmiga : Work in prog... (569) »
Nowy sprzęt spod znaku... (22) 
Quite OK Audio (52) »
pistorm600+Emu68 probl... (48) »
Albumy muzyczne rzooko... (16) 
Doom4Vanilla (8) 
Zaproszenie na Polish ... (14) 
W jaką amigową grę gra... (2502) »
Ktokolwiek widział - "... (106) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Vampire A1200 V2

dodane przez: pong777

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem