zamieścił: mailman
Użytkownicy Icaros Desktop powinni zainteresować się ważnym uaktualnieniem. Dużo zmian zaszło w wyglądzie i obsłudze AmiStart, który jest jednym z kluczowych elementów dystrybucji. Najnowszą wersję można pobrać ze strony projektu.
zamieścił: mailman
SourceforgeNiezwykłą aktywność wykazuje ostatnimi czasy Amiga Sourceforge. Kolejna aktualizacja przyniosła nowa wersje:
  • xPDFtools 3.02 - zestaw narzędzi do obróbki dokumentów PDF,
  • VorbisGain 0.36 - narzędzie do poprawiania poziomu głośności w plikach Ogg Vorbis,
  • LAME 3.98.2 - wersja popularnego enkodera plików MP3, która dostępna jest teraz także w wersji dla WarpOS-a.

zamieścił: mailman
AmiGiftDostępna jest finalna wersja programu AMIGIFT - aplikacji do obsługi wielu protokołów sieci peer-to-peer. Pełna lista wprowadzonych zmian znajduje się tutaj. Ze strony projektu można pobrać archiwa.
zamieścił: mailman
CitadelBenedykt Dziubałtowski nie próżnuje i namierza kolejnych polskich twórców gier komputerowych. Tym razem prezentujemy wywiad z Pawłem Matuszem, programistą gry "Cytadela". Przypominamy również, że tę grę można za darmo i legalnie pobrać z naszego portalu, z działu Rodzynki. Od dzisiaj znajdziecie tam też wersję angielską.
zamieścił: Benedykt Dziubałtowski
Za zgodą autora umieściliśmy w dziale Rodzynki grę Astral w wersji przeznaczonej do uruchomienia bezpośrednio z dysku twardego. Gry nie trzeba instalować - wystarczy rozpakować archiwum do dowolnego katalogu na dysku, aby po chwili cieszyć się grą. Oprócz tego w archiwum można znaleźć nie lada ciekawostkę - niepublikowane wcześniej opowiadanie do gry, które pierwotnie ówczesny wydawca miał rozprowadzać wraz z grą.
zamieścił: mailman
Dla systemu AROS przygotowano port popularnego emulatora MS-DOS DOSBox. Nie działa obsługa sieci, lecz program jest w znacznej mierze używalny. Zalecane jest korzystanie z 16-bitowej palety z racji na zauważalne zwiększenie prędkości jak i brak występowania błędów. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Hans de Ruiter, pracujący nad sterownikami dla kart graficznych Radeon dla AmigaOS 4.x, poszukuje testerów, którzy są w posiadaniu modeli RadeonHD. Wczesną wersję beta od pewnego czasu testują betatesterzy AmigaOS 4.x, lecz z racji, że niezbyt wielu posiada wspomnianą wyżej odmianę karty, autor prosi o pomoc. Aby zostać testerem należy wypełnić formularz oraz, co oczywiste, posiadać odpowiedni model karty graficznej (seria X1000 lub Radeon HD) i system AmigaOS 4.x. Autor zauważa, że sterowniki nie współpracują z Pegasosem II (o czym informuje stosowna informacja dostępna na stronie formularza zgłoszeniowego).

Źródło: AmigaWorld.net
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja kompilatora języka AmigaE i transkompilatora PortablE. Za najważniejszą zmianę autor podaje dodanie wersji dla systemu Windows (co może mniej interesuje przeciętnego amigowca). Ponadto wspomniano dalszej optymalizacji (transkompilator jest dwa razy szybszy od poprzedniej wersji), obsłudze MUI w wersji dla AROS-a, poprawieniu błędów pojawiających się przy wykorzystaniu najnowszego AmigaOS 4 SDK. PortablE dostępny jest dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.x, AROS-a i MorphOS-a.
zamieścił: , nadesłał: pampers
Firma APC&TCP poinformowała, że od dzisiaj rozpoczyna publiczne beta testy nowej wersji programu DigiBooster3. Dzisiaj upubliczniony został program DigiRoller, samodzielny program do odtwarzania modułów DigiBoostera oraz renderowania modułów do postaci AIFF lub WAV. Dostępne są wersje dla systemów AmigaOS 3 (wymagany procesor co najmniej 68020), AmigaOS 4 i MorphOS 1.4/2.x.

Głównym atutem DigiRollera jest jego uniezależnienie od AHI. Nowy player nie korzysta z resamplingu ani miksowania wykonywanego przez AHI. Wszystko to pozwala na renderowanie modułów z lepszą niż do tej pory jakością. Program używa AHI tylko do wysłania wyrenderowanego modułu do układu dźwiękowego.

Z niecierpliwością oczekujemy pierwszej publicznej wersji beta samego trackera.

Źródło: digiboosterpro.de
zamieścił: Benedykt Dziubałtowski
Dzwony na wieży Mariackiej w Krakowie radośnie obwieszczają wszystkim, że spotkanie amigowców już jutro. Tym, co przegapili, przypominamy, że miejsce spotkania jest to samo co poprzednio, czyli biblioteka Instytutu Fizjologii Roślin PAN ul. Niezapominajek 21 w Krakowie. Start o godzinie 10. Imprezę zakończy zejście ostatniego zawodnika. Zapraszani są wszyscy użytkownicy, a także sympatycy komputerów Amiga, Pegasos, Efika, Sam itp. W programie przewidziano niesamowite atrakcje. Między innymi swobodną wymianę myśli oraz tradycjne już wspólne zamawianie pizzy. Wstęp wolny.
zamieścił: mailman
Minęły dwa lata od kiedy informowaliśmy o nowym komunikatorze obsługującym protokół MSN. Przygotowana wówczas wersja skompilowana była dla Amig klasycznych. Od kilku dni można pobrać eksperymentalną wersję przeznaczoną dla AmigaOS 4.x.
zamieścił: mailman, nadesłał: Jacek Piszczek
W sieci dostępna jest nowa wersja programu logtool w wersji 2.6. Poza różnymi poprawkami i zmianami w filtrowaniu logów oferuje ściąganie ramdebugu przez kabel firewire z drugiego Pegasosa lub Maca Mini działającego pod kontrolą MorphOS-a. Wymagany MorphOS 1.4.5 lub nowszy i przynajmniej 2.0 do obsługi firewire.
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja klasy MUI - The Bar. Szczegóły na temat wprowadzonych zmian znajdują się w archiwum, które można pobrać stąd. Znajdziemy w nim, oprócz wersji skompilowanej dla systemu AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.x oraz MorphOS-a, także wersję dla AROS-a.
zamieścił: 
W ostatnim czasie podsystem multimedialny Reggae doczekał się kilku aktualizacji. Dwie klasy - audio.output i zxscreen.demuxer pojawiły się w nowych wersjach. W pierwszej usunięto irytujący błąd polegający na zawieszaniu się w przypadku gdy uruchomiona jest jakaś aplikacja rezerwująca AHI do wasnych celów. Druga wzbogaciła się o obsługę zrzutów ekranów ZX Spectrum w formatach "Interface 1" i "ZX 82". Nowa wersja 1.12 narzędzia logującego MediaLogger ma wreszcie lokalizację (oczywiście przede wszystkim polską...). Na koniec nowa klasa - amossound.demuxer, wzbogaca Reggae o obsługę dźwięków zapisanych w bankach języka AMOS. Wszystkie opisane nowości dostępne są na serwerze MorphOS Files.
zamieścił: mailman
Dla AmigaOS 4.1 otwarto bounty, w ramach którego jest stworzenie pełnego portu WxWidgets, czyli biblioteki klas C++, która pozwala na tworzenie oprogramowania dedykowanego dla różnych środowisk graficznych¹, a tym samym prostszą cross-kompilację różnych projektów. Z racji, że port WxWidgets jest dużym projektem, bounty podzielono na kilka części nazwanych fazami. Pierwsza z nich obejmuje stworzenie portu stabilnej wersji 2.8.10 wraz z modułami wxBase i wxCore. Czas wykonania zadania: 6 miesięcy od momentu przypisania do niego osoby.

Uaktualnienie 28.05.2009:
Zadania podjął się Alexandre Balaban. Na jego prośbę zmieniono nieco warunki bounty. Szczegóły na wyżej podanej stronie.

¹ Wikipedia
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (100) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (55) »
Nowy sprzęt spod znaku... (54) »
Program do tworzenia S... (6) 
Monitor 1084s trafopow... (32) »
CellBasics - arkusz ka... (9) 
TF536 i pełne 68030 (26) 
OS4.1 FE - aktualizacj... (6) 
Zapowiedzi nowych gier... (6288) »
ADTWin - zapis dyskiet... (19) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem