zamieścił: mailman
Stian Strom na portalu AmigaWeb.net zamieścił kolejny artykuł dotyczący AmigaOS 4.0. Tym razem skupił się na różnych poradach co zrobić, aby np. system ładował się szybciej niż domyślnie, do czego można wykorzystać niektóre programy znajdujące się w katalogach systemowych, aż wreszcie jak "odbajerzyć" wygląd systemu. Artykuł składa się z sześciu podstron.
zamieścił: mailman
Na strony A.D.A dodano dwie nowe produkcje z kategorii intro 4k wystawione podczas tegorocznej edycji party Solskogen. Są to zdobywca pierwszego miejsca Rapo diablo 5000/Loonies & ephidrena oraz trzeciego - Discotto/Nature.
zamieścił: mailman
FeelinOlivier Laviale przygotował nową wersję Feelin (system budowania graficznego interfejsu użytkownika), która tym razem w znacznej mierze przeznaczona jest dla użytkowników Amig z procesorami 68k. Główna biblioteka nosi numer 11.20 i datowana jest na 19.07.2007 r. (kompilacja powstała wczoraj, tj. 25.07.2007 r.). O wprowadzonych zmianach autor pisze bardzo ogólnikowo. Wiadomo, że najnowsza wersja testowana była na WinUAE i AmigaOS 4.0 (choć pliki tej wersji jeszcze nie są dostępne) oraz iż mogą występować problemy na systemach bez karty graficznej. Z uwagi na dosyć istotne zmiany zastosowane w obsłudze stylów CSS (wraz z XML są to technologie, na których bazuje Feelin), autor wyłączył edytor ustawień. Nadal jednak pliki konfiguracyjne można modyfikować "ręcznie". Stosowne archiwa można pobrać ze strony projektu.

Uaktualnienie (28.07.2007):

Pliki w wersji dla AmigaOS 4.0 są już dostępne.
zamieścił: mailman
AmiKitDostępna jest nowa wersja pakietu AmiKit. Znalazły w niej miejsce uaktualnienia datatypów z serii ak oraz nowe wersje programów AmiGIFT, ASp, AWeb, playOGG, a także system plików SFS 1.273. Uaktualnienie do pobrania przy pomocy wbudowanej w pakiet funkcji LiveUpdate.
zamieścił: 
Na portalu MorphZone pojawiła się oficjalna ankieta MOS Teamu, w której można przedstawić swoją opinię na temat akceptowalnej ceny MorphOS-a 2.0. Możliwości wyboru zawierają się w przedziale od 10 do 200 euro. Głosowanie potrwa około 2 tygodni. Głosować mogą zarejestrowani użytkownicy portalu.
zamieścił: 
W artykule opublikowanym w "Seattle Times", znajdziemy informację o tym, że coraz większy niepokój we władzach miasta Kent wzbudza podpisana z Amiga Inc. umowa o sponsorowaniu budowy hali widowiskowej (pisaliśmy o tym w połowie kwietnia). Przypomnijmy, że w ramach tej umowy Amiga Inc. zobowiązała się do wpłaty 10 milionów dolarów w zamian za prawa do nazwy "Amiga Center at Kent". Pierwsza rata w wysokości 2,5 miliona dolarów już się opóźnia. Amiga Inc. próbuje renegocjować umowę i zmniejszyć obiecane kwoty, Bill McEwen nie odpowiada na maile i telefony dziennikarzy. Tymczasem w czwartek rada miasta ma głosować nad formalnym zatwierdzeniem budowy, a ostatecznym terminem wpłaty jest poniedziałek, kiedy to maszyny wjadą na plac. Możliwe jest, że miasto Kent zrezygnuje ze współpracy z Amiga Inc. i poszuka sobie innego sponsora.
zamieścił: mailman
Davy Wentzler przygotował dla AmigaOS 4.0 nową wersję sterownika emu10kx do obsługi kart dźwiękowych SB Live, Audigy i Audigy2. Autor dostosował sterownik do nowego systemu pamięci wprowadzonego do systemu podczas grudniowej aktualizacji.
zamieścił: mailman
Użytkownicy systemu AmigaOS 4.0 ze strony Jorga Strohmayera mogą pobrać najnowszą wersję tego niewielkich rozmiarów programu do tworzenia obrazów ISO i wypalania z nich płyt. Od czasu, gdy po raz pierwszy o nim informowaliśmy, AmiDVD przeszedł pewne zmiany poprawiające błędy (m.in. związane z niemożliwością utworzenia obrazów ISO większych niż 2 GB)i zwiększające prędkość działania. Do działania wymagana jest ostatnia, lipcowa aktualizacja AmigaOS 4.0. Archiwum z AmiDVD do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer przygotował nową wersję systemu plików SFS. Autor poprawił kilka błędów, a także dodał pewne obejście, które eliminuje błędy pod systemem MorphOS oraz sprawia, że system plików działa ponownie prawidłowo na AmigaOS 3.x. Archiwa (osobne dla AmigaOS 3.x i AmigaOS 4.0) do pobrania ze strony programu.
zamieścił: 
MiniMig to udana próba ponownego zbudowania Amigi 500 ze współczesnych elementów (oryginalny procesor 68000 oraz programowalny układ FPGA dużej pojemności zawierający chipset). Jej autor, Dennis van Weeren postanowił udostępnić cały projekt publicznie. Korzystając z dokumentacji, każdy może teraz zbudować własną MiniMig, jest tam wszystko a więc schematy ideowe, projekt płytki drukowanej, zawartość układu programowalnego i inne dane niezbędne do zbudowania kompletnego urządzenia.
zamieścił: 
Kolejny krok w prawnej bitwie Hyperionu z Amiga Inc. to memorandum przesłane wczoraj sądowi przez Hyperion. W memorandum tym, wspartym przez oświadczenie Everta Cartona, jednego z zarządzających Hyperionem i deklarację reprezentującego Hyperion przed sądem Williama Kinsela, możemy znaleźć kilka ciekawostek. O ile sąd podzieli zdanie Hyperionu, to Amiga Inc. może znaleźć się w opałach.

Przede wszystkim okazuje się że USPTO (instytucja rejestrująca znaki towarowe w USA) odrzuciła wszystkie złożone przez "nową" Amiga Inc. wnioski o rejestrację znaków towarowych ("Amiga", boingball, "Amiga Anywhere", "Amiga Enabled" itd.), co więcej odmówiła też przeniesienia własności tych znaków z Amiga Inc. Waszyngton ("stara" Amiga Inc.) na Amiga Inc. Delaware. Ta ostatnia więc nie ma, według Hyperionu, praw do znaków towarowych, których nadużycie próbuje zarzucić Hyperionowi. Co więcej w memorandum spotykamy się z sugestią, że zgodnie z kontraktem o AmigaOS4 z 2001 roku, to Hyperion jest właścicielem tych znaków. Z dokumentów wynika jakoby, że Amiga Inc. Waszyngton przenosiła te prawa na KMOS już po swojej likwidacji, co oczywiście nie ma żadnej mocy prawnej. Zatem znaki te po likwidacji Amiga Inc. Waszyngton nie były zarejestrowane, a Hyperion zaczął je używać zanim jeszcze powstał KMOS. Hyperion podtrzymuje również swoje przekonanie o posiadaniu wszelkich praw do AmigaOS 4, zaprzeczając otrzymaniu sumy 25 000 dolarów. Przy okazji w dokumentach można też znaleźć stwierdzenie dotyczące ilości sprzedanych kopii AmigaOS 4 Final, Evert Carton szacuje ją na "mniej więcej 1000 sztuk".
zamieścił: 
Wśród wielu pomysłów "co można zrobić z Efiką" interesujące mogą być usiłowania mające na celu wykonanie na bazie Efiki komputera przenośnego, którego z pewnym przymrużeniem oka możnaby nazwać "laptopem". Jednym z entuzjastów takiego rozwiązania jest Günther Friedrich, który zaprezentował dwa pomysły: Efikę w walizce (podobną w wykonaniu do Pegasosa w walizce, którego dało się zauważyć na zeszłorocznej AmiMajówce), oraz nieco bardziej zaawansowany projekt metalowej (przez co niestety dość ciężkiej) obudowy.
zamieścił: mailman
Ian Greenway przygotował uaktualnienie emulatora ZX Spectrum ASp. Poprawiono błędy związane z odczytywaniem zapisanych stanów gry (snapshotów), a konkretnie z występującym w ich ikonie domyślnym narzędziem jakim był program. Ponadto, z uwagi na duże poprawki wniesione do emulatora JIT Petunia po ostatniej aktualizacji AmigaOS 4.0, autor usunął z pliku wykonywalnego wszelkie obejścia powiązane z JIT, które miały wpływ na działanie programu pod tym systemem. W związku z powyższym, korzystanie z najnowszej wersji programu pod systemem AmigaOS 4.0 zalecane jest wyłącznie po wcześniejszej instalacji ostatniej aktualizacji. Archiwum, które zawiera tylko plik wykonywalny, można pobrać ze strony programu.
zamieścił: , nadesłał: Sir_Lucas
Po ponad roku przerwy mamy nową wersję przeglądarki WWW AWeb: 3.5.09. Jakie nowości w niej znajdziemy? Przede wszystkim poprawiono obsługę kodowań stron i znaków narodowych, korzystając z biblioteki codesets.library. Nowej implementacji doczekał się JavaScript, tym razem AWeb zgodny jest z wersją 1.5 JS. Poza tym poprawiono obsługę kliknięć na obiektach na stronie i usunięto dużą ilość błędów. Dostępne są wersje przeglądarki dla systemów AmigaOS 3 i AmigaOS 4.
zamieścił: 
Tytułowy GenesisPlus to emulator konsol Sega Genesis i Sega Megadrive napisany przez Charlesa MacDonalda. Port dla MorphOS-a wykonał Kelly Samel i właśnie wydał wersję 1.1, opartą na wersji 1.2 emulatora. Najważniejszą zmianą jest poprawienie emulacji dźwięku, dzięki czemu większość gier posiada już pełną oprawę dźwiękową. Oprocz tego mamy w tej wersji lepszą synchronizację dźwięku z obrazem, nowy tryb graficzny, oraz selektor ROM-ów z grami.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (92) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
Cebit 1994 - Amiga (27) 
Monitor 1084s trafopow... (12) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (15) 
HDMI Switch - automaty... (36) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (54) »
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem