zamieścił: mailman
Dodano nowe pozycje do bazy A.D.A.. Dołączyły produkcje zarówno wiekowe, jak i całkiem nowe. Do tych pierwszych zaliczają się dwa intro 40k Chaosland/Virtual Dreams i 4ko/Polka Brothers. Nowsze reprezentują intro 128k 18 years/Cream oraz najnowsze dzieło grupy Up Rough - Cool ska cool.
zamieścił: mailman
APC & TCP w porozumieniu z Andreasem Schneiderem do swojej oferty dołączyło płytę "The Global Amiga Experience". Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że kompilację można nabyć za kwotę 11 centów (0.11 euro) plus koszty wysyłki. Ilość płyt jest ograniczona, więc osoby zainteresowane powinny się spieszyć. Należy również pamiętać, że jedna osoba może nabyć tylko jeden egzemplarz. Dodatkowo, każdy kto zaprenumeruje magazyn Amiga Future, otrzyma płytę za darmo. Szczegóły na stronie dystrybutora oraz w sklepie internetowym.
zamieścił: mailman
W dniu wczorajszym już po raz szósty odbyła się audycja z cyklu Amiga Roundtable. Dyskutowano między innymi o nowych wersjach programów, zbliżającym się Pianeta Amiga, wieściach dotyczących Efika2, ciekawym artykule na temat historii Amigi, który pojawił się w zeszłym tygodniu na Ars Technica. Dzisiaj, o godzinie 20:00 oraz 22:00 (czasu polskiego) w AmigaWorld Radio odbędzie powtórka programu, a sam podcast do pobrania będzie o północy.
zamieścił: mailman
22 i 23 września, we włoskiej miejscowości Empoli odbędzie kolejna, jedenasta już edycja Pianeta Amiga. Jest to największa amigowa (i nie tylko) impreza w tym kraju. W trakcie spotkania można będzie odwiedzić stoiska przybyłych wystawców, a także spotkać się z wieloma osobami mającymi swój wkład w życie naszego amiświatka. W tym roku swoje przybycie potwierdziła większość włoskich firm (ACube Systems Srl, Holding Alternatives Group, Cloanto, Bitplane, Ikir Sector, Soft3, Virtual Works). Ma odbyć się prezentacja SAM440Ep oraz będzie do nabycia nowy numer włoskiego magazynu Bitplane. Jan Zahurancik zapowiedział także wydanie nowej wersji (1.4.0) pakietu AmiKit. Podczas Pianeta Amiga ma odbyć się także przełożone z Codex Alpe Adria scenowe compo, w którym dla zwycięzców przewidziane są nagrody w postaci Minimig 1.0 ufundowanego przez Dennisa van Weerena, Sam440Ep ufundowanej przez ACube Systems oraz C-One.
zamieścił: mailman
Od dawna zapowiadana nowa wersja pakietu AmigaSYS jest już dostępna. Dla przypomnienia jest to gotowy do wykorzystania pod UAE, zainstalowany, skonfigurowany AmigaOS 3.x wraz z najczęściej używanymi programami. W porównaniu z wersją poprzednią nie jest to może wielka rewolucja. Pakiet oferuje ulepszone skrypty instalacyjne, znacznie większe i bogatsze możliwości konfiguracyjne oraz uaktualnienia elementów pakietu do ich nowych wersji. Szczegóły oraz archiwum do pobrania ze strony projektu. Pakiet do działania wymaga oryginalnych dyskietek lub płyty z dowolnym z systemów serii 3.x.
zamieścił: mailman
Ze strony MakeCD można pobrać nową wersję programu oznaczoną numerem 3.2d public beta 12. Z uwagi na upublicznienie programu, usunięto z niej okno rejestracyjne. Archiwum tylko z plikiem wykonywalnym (niezbędny jest pakiet instalacyjny wersji 3.2c) do pobrania ze strony programu.
zamieścił: mailman
SettlersFani The Settlers biorą odwet. To właśnie ten tytuł zwyciężył lipcowe głosowanie w naszym notowaniu. Na kolejnych miejscach gry, które stale wymieniają się między sobą zajmowanymi pozycjami: Superfrog, Sensible World of Soccer, Civilization. Ciekawostką jest wysoka, bo szósta lokata Dungeon Mastera. Zapraszamy do dalszego głosowania na Wasze ulubione gry.
zamieścił: mailman
Szwedzki dystrybutor Guru Meditation poinformował na swojej stronie, że z uwagi na zwiększoną ilość pracy, do końca roku nie zostanie zrealizowane żadne z dokonanych zamówień. Ofertę firmy można jednak nadal przeglądać.
zamieścił: mailman
Stardust - ten tytuł chyba każdemu coś mówi. Doskonale wykonany klon Asteroids, z niesamowitymi tunelami, dzięki którym prawdopodobnie gra zyskała ogromną popularność i rozgłos. Zapraszamy do lektury recenzji.
zamieścił: 
Tym razem aktualizacja biblioteki do obsługi multimediów Reggae dotyczy klas odpowiedzialnych za wyświetlanie obrazków BMP i windowsowych ikonek. W niektórych ikonach występowały problemy z prawidłowym uwzględnieniem przezroczystości, poprawiono też kilka pomniejszych błędów i niedoróbek. Zaktualizowane klasy bmp.decoder, bmp.demuxer i winicon.demuxer można pobrać ze strony projektu.
zamieścił: mailman
Walker to kolejna gra, której recenzja zasiliła naszą bazę artykułów. Zapraszamy do lektury.
zamieścił: mailman, nadesłał: baderman
Portal Ars Technica zamieścił pierwszą część artykułu na temat historii Amigi. Kontynuacja ma pojawić się w przyszłym tygodniu.
zamieścił: mailman
Po siedmiu latach istnienia na rynku, sklep internetowy Matay został zamknięty. Firma przyczyniła się do dystrybucji na polskim rynku wielu tytułów (głównie gier) oraz wydania na polskim rynku takich pozycji jak spolszczona wersja gry Earth 2140, Heretic 2. Firma stworzyła także mostek PCI "Prometeusz" według projektu Grzegorza Kraszewskiego.
zamieścił: mailman
Stian Strom, na portalu AmigaWeb kontynuuje serię artykuł poświęconych AmigaOS 4.0. Tym razem opisał proces instalacji kontrolera Sil3112 oraz podłączenego do niego dysku Western Digital Raptor o pojemności 74 GB.
zamieścił: 
Do sądu, przed którym toczy się rozprawa Amiga Inc. kontra Hyperion, wpłynęły nowe dokumenty (1, 2, 3, 4), tym razem złożone przez Amiga Inc. i będące odpowiedzią na memorandum Hyperionu, o którym pisaliśmy.

Amiga Inc. sugeruje przede wszystkim, że zarzuty Hyperionu na temat odrzucenia wniosków o rejestrację znaków towarowych przez USPTO nie są istotne dla procesu, bo Hyperion sam nigdy nie zarejestrował żadnych znaków związanych z Amigą. Odrzucono też argumenty, że Hyperion po prostu używał "porzucone" znaki towarowe w celach handlowych, czyli miałby mieć do nich prawo "naturalne". Otóż według prawników Amiga Inc., po pierwsze firma Amiga Waszyngton nie przestała formalnie istnieć po jej postawieniu w stan likwidacji, zatem znaki nie były niczyje. Po drugie używanie znaków "Amiga" w internecie, na spotkaniach użytkowników i w informacjach prasowych nie było używaniem w celach handlowych. Po trzecie Hyperion powołuje się, na fakt, że nazwa Amiga i boingball zostały użyte na płycie i obwolucie AmigaOS 4 pre-release, co sugeruje wykorzystanie handlowe. Amiga Inc. wskazuje, że nie gdzie indziej, a na tej samej płycie, oraz na wielu stronach internetowych, na które powołuje się Hyperion, znajduje się napis... "Amiga jest zastrzeżonym znakiem towarowym Amiga Inc.", więc Hyperion w tym momencie przeczy sam sobie. Warto zauważyć, że Amiga Inc. wydaje się mieć spore fundusze na proces, skoro wynajęła fachowców z Thomson CompuMark do wykazania, że jednak sporo znaków związanych z Amigą jest formalnie własnością Amiga Delaware, a więc aktualnej Amiga Inc. Swoją drogą historia przenoszenia własności tych znaków jest dość zawikłana, pojawia się tu i Amino i KMOS, jak również kilka wcieleń Amiga Inc. Wydaje się jednak, że Hyperion nie będzie w stanie, po tym kontrataku, wejść w prawa do posługiwania się znakami towarowymi związanymi z Amigą.

  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (92) »
Astro Blox Revisited i... (4) 
Cebit 1994 - Amiga (27) 
Monitor 1084s trafopow... (12) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2079) »
Płyta do Amigi 500+ z ... (15) 
HDMI Switch - automaty... (36) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (54) »
Ktokolwiek widział - "... (148) »
W jaką amigową grę gra... (2504) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

A500 i GBAPII++

dodane przez: micromars

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem