zamieścił: mailman
Magazyn internetowy ARS Technica przygotował recenzję AmigaOS 4.0 Final Update. Autor w tekście ujął takie aspekty jak proces instalacji, zachodzące w kolejnych uaktualnieniach zmiany, przyjrzał się aplikacjom do obsługi usług sieciowych oraz innych popularnych zastosowań. Na koniec ustosunkował się także do kwestii sprzętu na jakim system działa.
zamieścił: MinisterQ, nadesłał: alpine
MOLWedług informacji zawartych na stronie projektu PegXmac, autor rezygnuje z jego dalszego rozwoju. Jako główne powody swojej decyzji wymienia między innymi brak czasu, znudzenie projektem, fascynację platformą x86 oraz porzucenie przez firmę Apple procesorów PPC.
zamieścił: mailman
Martin "Mason" Merz przygotował 19 nowych zestawów 32-bitowych ikon przeznaczonych dla AmigaOS 4.0. Do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
MemOptimizer to narzędzie przeznaczone dla AmigaOS 2.x i 3.x służące do systematycznego sprawdzania stanu pamięci i automatycznego usuwania jej wolnych fragmentów (chunk) mniejszych niż określone w ustawieniach programu. Z założenia ma to zapobiegać fragmentacji pamięci. Autorem jest Roland Heyder. Archiwum można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Andrea Palmate, w imieniu Amigasoft, wystosował odezwę do wszystkich firm tworzących gry dla innych platform systemowo-sprzętowych. Oświadczył, że jest gotowy stworzyć stosowne porty ich produkcji dla AmigaOS 4.0. Zainteresowanych prosi o kontakt.
zamieścił: mailman
Chris Young przygotował nową wersję programu do obserwacji zmian pogodowych o nazwie Wet. Autor poprawił wyświetlanie właściwych ikon obrazujących wiatr, a także obsługę programu z poziomu interfejsu ARexx, co powodowało zawieszenia. Ponadto program został dostosowany do możliwości jego uaktualnienia przez AmiUpdate.
zamieścił: mailman
IBrowseTuż po premierze najnowszej wersji przeglądarki IBrowse informowaliśmy o dostępności wtyczki do obsługi formatu Flash. Była ona wówczas dostępna dla AmigaOS 3.x oraz AmigaOS 4.0. Stosowna kompilacja została teraz także przygotowana dla systemu MorphOS.
zamieścił: mailman
Po prawie trzech latach braku aktywności reaktywowano magazyn internetowy Amitopia. Znaleźć można na nim świeże informacje z amigowego świata, recenzje oprogramowania i sprzętu oraz wywiady.
zamieścił: mailman
Peter Gordon przygotował dla AmigaOS 4.0 nową wersję programu Cranu, narzędzia do tworzenia archiwów w formatach LhA, LZX, Zip i Tar. Wprowadzone w niej zmiany, oprócz dołączenia włoskiej, francuskiej i niemieckiej lokalizacji, obejmują znacznie zwiększone możliwości obsługi funkcji drag'n'drop, zarówno powiązanych z ikoną programu, jak i ikoną na pasku AmiDock. Program do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Olaf Barthel przygotował nową wersję biblioteki clib2. Archiwum z wersją dla AmigaOS 3.x i AmigaOS 4.0 do pobrania stąd. Na temat zmian można poczytać na portalu UtilityBase.
zamieścił: mailman
Spot przeportował dla systemu AmigaOS 4.0 emulator konsoli NintendoDS o nazwie DeSmuME. Jak sam zauważa, program jest póki co w bardzo wczesnym stadium (alpha), działa dosyć wolno i posiada błędy, choć z całą pewnością może stanowić ciekawy kąsek dla zainteresowanych tematem osób. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Thomas Wenzel przygotował sterownik AHI dla kart dźwiękowych Prelude. Został on dostosowany do wersji szóstej popularnego systemu dźwięku, jak również usunięto kilka błędów występujących w poprzednich wersjach. Do pobrania stąd.
zamieścił: , nadesłał: Jacek Piszczek
Ze strony http://binaryriot.org/dreamolers można ściągnąć najnowsze wersje konsoli MUICON, klasy PowerTerm, klienta SSHCON oraz LogToola. Wszystkie programy należy zaktualizować jednocześnie. Wśród zmian znajdziemy między innymi poprawioną obsługę UTF-8 (wymagana biblioteka iconv.library). W najbliższym czasie na stronie pojawi się też pakiet developerski dla PowerTerm.mcc.
zamieścił: mailman
Snug to mały, szybki, bezpieczny i łatwy w zarządzaniu serwer HTTP. Stworzeniu przyświecała idea zastosowania go na słabszych maszynach z niewielką ilością pamięci operacyjnej, a także umożliwienie starszym systemom, takim jak BeOS-i386, Os2, Win16, Win32-i386, możliwości działania na tym polu zgodnie z obecnie panującymi standardami. Do grona obsługiwanych systemów zaliczono także AROS-a, dla którego autor przygotował stosowną wersję.
zamieścił: mailman
Po długiej przerwie pojawiła się nowa wersja programu Ghostscript - przeglądarki (z możliwością drukowania) oraz konwertera plików w formacie PostScript i PDF. Do pobrania, oprócz archiwum z podstawowymi komponentami, dostępne są osobne wersje skompilowane dla procesora 68020 z FPU lub bez. Ten drugi wariant znajduje także zastosowanie pod systemem MorphOS.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

05.05.2001

24 lata temu została wydana amigowa wersja gry "Shogo: Mobile Armor Division".

05.05.2023

Wydana została gra "Cyberpunks 2 - The Next Generation"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (59) »
DosBox 3dfx (5) 
Monitor 1084s trafopow... (6) 
Ktokolwiek widział - "... (107) »
Sonnet Crescendo 7200 ... (1010) »
Farmiga : Work in prog... (570) »
Nowy sprzęt spod znaku... (30) 
Nowe gry (1456) »
Zapowiedzi nowych gier... (6287) »
Jump! (Amiga Yoomp) (2052) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem