zamieścił: MinisterQ
Dostępna jest nowa wersja komunikatora AmiGG (osobne wersje dla systemów AmigaOS3/4, MorphOS oraz AROS). Oprócz poprawek błędów i usprawnień, nowa wersja posiada możliwość wysyłania wiadomości SMS do sieci Orange, PlusGSM, oraz Era. Oczywiście jak zwykle wszelkie sugestie i raporty zauważonych błędów są mile widziane, na oficjalnym bugtrackerze.

zamieścił: mailman
Dariusz Gac przygotował drugą część kursu "Arexx w praktyce". Tym razem skupił się na obsłudze Arexxa z poziomu Directory Opus Magellana.
zamieścił: mailman
Guido Mersmann przygotował nowe wersje kilku rozwijanych przez siebie programów. Pojawiły się IRCom 2.10, IRComRemote 2.10, MMKeyboard 3.24 oraz Meridian 2.23. W dwóch ostatnich autor skupił się na poprawieniu błędów, o których informowali użytkownicy AmigaOS 4.0 Final Update, a także związanych z brakiem kompatybilności z IRCom.
zamieścił: mailman
MOLDavid Bentham kończąc rozwój projektu PegXMac zapowiedział udostępnienie obrazów ISO większości, w tym także najnowszych, dystrybucji PegXMac dla Pegasosa I, Pegasosa II i AmigaOne. Obietnicy dotrzymał i dostępne są one do pobrania przez protokół BitTorrent.
zamieścił: mailman
CIAgent to po Blitzen kolejny program dla AmigaOS 4.0, który stara się emulować pewne charakterystyczne komponenty Amigi klasycznej umożliwiając tym samym bezpośrednie działanie (bez użycia emulatora) starszych programów. Jego działanie polega na zaemulowaniu układów CIA odpowiedzialnych w "klasykach" za komunikację Amigi z urządzeniami peryferyjnymi (port szeregowy, równoległy, port joysticka i myszy, stacja dysków, klawiatura, timer). Autorem jest Damian Stewart. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
Matthias Munch przygotował ostatnio pokaźną ilość portów różnego rodzaju oprogramowania zarówno w wersji dla AmigaOS 3.x jak i dla MorphOS-a. Do pobrania czekają m.in. LMarbles oraz LPairs (gry logiczne po raz pierwszy przeportowane pod AmigaOS 3.x; do tej pory dostępny były jedynie w wersji dla AmigaOS 4.0, AROS-a i MorphOS-a).
zamieścił: 
Do Reggae, systemu datatypów nowej generacji dla MorphOS-a, dodałem obsługę (rozpoznawanie i dekodowanie) formatu dźwięku WAVE IMA/DVI ADPCM. Nowa klasa, ima-adpcm.decoder, obsługuje strumienie 3- i 4-bitowe o dowolnej liczbie kanałów (do 256). Oprócz tego klasa wave.demuxer została wzbogacona o rozpoznawanie tego formatu.
zamieścił: mailman
W dziale Programy zamieściliśmy recenzję programu PlayOGG, którego głównym zadaniem, jak sama nazwa mówi, jest odtwarzanie plików w formacie OGG Vorbis. Jakie są jeszcze jego możliwości i jak sprawdza sie w działaniu dowiecie się z recenzji.
zamieścił: mailman
Dennis van Werren przygotował porcję świeżych informacji dotyczących Minimig. Jak informuje, powstały już cztery działające egzemplarze tego odpowiednika A500 opartego na FPGA (ang. Field Programmable Gate Array), który jako stację dysków wykorzystuje czytnik kart pamięci. Trzy z nich trafiły do znajomych konstruktora, którzy testują sprzęt. W porównaniu z tym co wcześniej prezentowano, Minimig wyposażony jest w działający wyświetlacz OSD, który pozwala usunąć dysk (plik ADF) ze stacji dysków jak również zresetować komputer. Wraz z zastosowaniem kilku innych zmian i modyfikacji stan projektu jest w stadium, którego osiągnięcie zakładano na samym początku i obecnie rozważane jest uwolnienie jego konstrukcyjnej bazy dla innych projektantów. Autor liczy na pomoc w określeniu właściwej formy.
zamieścił: mailman
Paul J. Beel przygotował przegląd ostatnich wydarzeń związanych z systemem AROS. Wspomina w nim o nowościach, które wzbogacają lub niebawem wzbogacą system. Nie zapomniał także nadmienić o zapowiadanej nowej wersji programu graficznego Lunapaint, która dostępna będzie za kilka dni.
zamieścił: mailman
Programiści z grupy Silicon Wizards opracowali bibliotekę o nazwie Blade MP3, która umożliwia generowanie plików dźwiękowych zenkodowanych do formatu MP3 bezpośrednio z poziomu programu, w którym została wykorzystana. Nie ma potrzeby sięgania po zewnętrzne programy i ich wywoływanie. Biblioteka radzi sobie z plikami RAW (8 lub 16 bit, mono lub stereo, częstotliwość 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz). Utworzone pliki MP3 mogą zawierać dźwięk skompresowany z przepływnością z zakresu od 32 do 320 kbit/s. Archiwum do pobrania ze strony grupy.
zamieścił: mailman
James Carroll przygotował wersję 2.5 programu WookieChat. Jak sam przyznaje, zmiany nie są przytłaczające, choć na pewno stanowią miłe urozmaicenie programy i zwiększają jego użyteczność. Ponadto poprawiono kilka błędów. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
CygnusEDAPC&TCP przygotowało uaktualnienie edytora tekstu CygnusED 5. Zmiany obejmują między innymi zwiększone możliwości funkcji wyszukiwania i zastępowania fragmentu tekstu, więcej okien potwierdzenia operacji, które mogłyby zniszczyć efekty pracy oraz całe mnóstwo poprawek błędów, w tym także tych związanych z nowym systemem pamięci wprowadzonym w AmigaOS 4.0. Archiwum z uaktualnieniem do pobrania ze strony wydawcy.
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer przygotował dla AmigaOS 4.0 nową wersję programu CPUTemp, który pozwala na pasku AmiDock wyświetlać temperaturę procesora. Archiwum do pobrania stąd.

Uaktualnienie (24.01.2007):
Dostępna jest już wersja 52.4, która została wzbogacona o możliwość wyświetlania informacji w Fahrenheitach.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja programu logTool. Poprawiono drobny błąd występujący podczas wczytywania obiektów .db. Archiwum do pobrania stąd.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

05.05.2001

24 lata temu została wydana amigowa wersja gry "Shogo: Mobile Armor Division".

05.05.2023

Wydana została gra "Cyberpunks 2 - The Next Generation"

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Nowy sprzęt spod znaku... (32) »
scsi.device (7) 
Ktokolwiek widział - "... (110) »
Sonnet Crescendo 7200 ... (1012) »
Chętni na zakup TRAFO ... (6) 
Jump! (Amiga Yoomp) (2056) »
Quite OK Audio (62) »
Monitor 1084s trafopow... (7) 
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (51) »
Zaproszenie na Polish ... (16) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Rama z płytą A4000T

dodane przez: Deftronic/...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem