Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
W dwudziestym trzecim odcinku anglojęzycznego podcastu AMICast Krzysztof Radzikowski wraz z Sir_Lucasem rozmawiają z Jarlathem na temat Amiga Ireland Meetup, jego historii amigowania, o przeglądarce Odyssey oraz systemach NG i Vampire. Wspominamy też o nowym odcinku Amiga Ireland Podcast.
zamieścił: mailman
Firma Airsoft Softwair przygotowała uaktualnienie wtyczki do programu Hollywood, która pozwala tworzyć projekty z wykorzystaniem graficznego interfejsu użytkownika w MUI. Najnowsza wersja MUI Royale wprowadza między innymi możliwość obsługi Unicode. Dodatkowo pojawiły się w niej optymalizacje oraz poprawki zauważonych błędów.

Uaktualnienie (08.05.2017):
Dostępna jest aktualizacja do wersji 1.6, która wnosi poprawkę dotyczącą wirtualnych grup.
zamieścił: mailman
Dostępny jest 167. numer magazynu Retro Gamer. Przeczytać w nim można między innymi artykuły o grach "APB" oraz "Wings". Znalazł swoje miejsce również wywiad z Richardem Costello, który zasłynął portami gier "Mortal Kombat", "Terminator 2", "Motorhead" oraz "Primal Rage". Ponadto w rubryce Homebrew znalazła się wzmianka o konkursie AmiGameJam.
 głosów: 4  tagi: Retro Gamer, retro, magazyn
dodaj komentarz
zamieścił: mailman, nadesłał: don_rafito
Na oficjalnej stronie K&A Plus dostępny jest najnowszy, siódmy numer pisma. A co w środku? Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, w miarę zrównoważona ilość materiału o Amidze i C64, sporo materiału technicznego dla amigowych przerabiaczy i majsterkowiczów, jak i dla posiadaczy C64, którym dyskietki lub taśmy nie wystarczą. Relacje z wielu retro-imprez i powstałe przy ich okazji wywiady z takimi osobistościami jak Jon Hare, współzałożyciel Sensible Software, Thomas Heinrich, wybitny grafik z X-Ample Architectures, czy Trevor Dickinson, człowiek-Amiga, który opowie o sobie oraz nowej AmigaOne X5000. Ponadto, jak zawsze, dużo nowości i wybranych dla czytelników ciekawych propozycji. Poruszona została także kwestia odwiecznej walki dobra ze złem, czyli Commodore vs. Atari. Poza tym, cała redakcja przygotowuje się powoli do wejścia w inny wymiar-papierowy. Szczegóły zostaną podane wkrótce. Warto zatem śledzić stronę magazynu i profile na portalach społecznościowych.

P.S. K&A plus współpracuje z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Już wkrótce na łamach pisma pojawią się artykuły poświęcone sprzętowi retro. Magazyn tradycyjnie dostępny jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.
zamieścił: mailman
Ukazał się 126. numer magazynu Amiga Future. Przeczytać w nim można m. in. artykuły zapowiadające grę "Reshoot R" oraz narzędzie "Workbench Explorer", recenzje gier "Max Knight", "Arctic Moves", przegląd programów użytkowych dla systemu MorphOS, recenzję programu "Emotion" oraz kart Viper 530/E-Matrix 530 i Vampire 600 V2. Ponadto piąta część szkółki Blitz Basica, ciąg dalszy amigowej historii, kącik Trevora, trzecia odsłona kursu WHDLoad. Przeczytamy również wywiad z Danielem Müßenerem. W numerze także stałe rubryki oraz płyta okładkowa. Spis treści numeru dostępny jest tutaj. Czasopismo jest drukowane w pełnym kolorze w wersji niemieckiej oraz angielskiej i możliwe jest do nabycia m. in. u wydawcy.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: retronav
Na GitHubie umieszczono, za zgodą autorów, kod źródłowy gry Gloom - popularnego klona Wolfenstaina na Amidze. Kod dostępny tutaj.
zamieścił: grxmrx
Dostępna jest nowa wersja stosu TCP/IP Roadshow. Wśród zmian m.in. polska wersja językowa, nowe opcje polecenia ping, usprawnienia i poprawki poleceń traceroute i wget, biblioteki bsdsocket.library oraz aktualizacja SDK. Uaktualnienie można pobrać ze strony dystrybutora (ważne: użytkownicy wersji 1.8 lub 1.11 muszą najpierw zaktualizować do 1.12). Dostępna jest również nowa wersja demonstracyjna stosu.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: MarX
MarX przygotował klip z ubiegłorocznego Amiga Eastern Meeting. Materiał wideo można obejrzeć w serwisie YouTube.
zamieścił: grxmrx
W sekcji Zrób to sam w dziale Sprzęt opublikowaliśmy opis Jędrzeja Paszaka na temat zrobienia własnego GBS-a 8200. Zapraszamy do lektury.
 głosów: 10  tagi: GBS 8200
zamieścił: grxmrx, nadesłał: madman15
Za 2.5 tygodnia, 20 maja bieżącego roku, już po raz 32. spotykamy się na imprezie pod szyldem Silesian Amiga Classic Party. Zapraszamy wszystkich sympatyków Amigi klasycznej oraz systemów NG (MorphOS, AmigaOS 4, AROS i inne) do uczestnictwa w imprezie. Miejsce spotkania - tradycyjnie MDK Jordan, ul. Chopina 2, Siemianowice Śląskie. Start - godzina 9:00, wstęp - 15 zł.
zamieścił: mailman
Na stronie Amiga Remix pojawiło się 10 nowych utworów będących remiksami słynnych tematów muzycznych z amigowych gier i dem. Tym razem możemy posłuchać między innymi motywów z gier "Pinball Dreams", "Apidya", "Dune", "S.W.I.V.".
zamieścił: grxmrx, nadesłał: R-Tea
Fabio "Allanon" Falcucci udostępnił stworzoną przez siebie wtyczkę G2D dla Hollywood będącą bogatą biblioteką obiektów i funkcji ułatwiających tworzenie i obsługę grafiki i animacji 2D w projektach Hollywood. Ponadto biblioteka zawiera pełny, obsługujący warstwy, system do tworzenia tzw. "skórek" do programów. Pakiet zawiera również zestaw przykładów. Pod tym adresem autor udostępnia wtyczkę pośród swoich pozostałych projektów a tutaj można zapoznać się z dokumentacją biblioteki.
zamieścił: grxmrx
W kąciku WHDLoad działu Programy zamieściliśmy drugą część szkółki Asmana na temat tworzenia własnych plików slave do uruchamiania gier i dem z poziomu WHDLoad. Kurs przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanego czytelnika, znającego asembler 68k oraz posiadający podstawową wiedzę ze znajomości systemu operacyjnego.
 głosów: 16  tagi: WHDLoad, slave, kurs, szkółka
zamieścił: grxmrx, nadesłał: MarX
Tegoroczna edycja Amiga Eastern Meeting odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2017 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Poczty Polskiej" nad Jeziorem Białym w Okunince k. Włodawy (miejscówka bez zmian). Do dyspozycji będzie tradycyjnie, duża sala (świetlica) praktycznie tuż przy plaży. Nie zabraknie miejsca na kilkadziesiąt kilogramów w pełni sprawnego sprzętu retro komputerowego (Amiga, Atari, Commodore itp.). Ponadto będzie kilka stanowisk do grania dla małych i dużych dzieci. Nie zabranie też stołu do ping-ponga, a na zewnątrz boiska do siatkówki. Wieczorem planujemy ognisko, a w nocy pokaz najnowszych produkcji demoscenowych na Amigę i 8-bitowce. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie imprezy oraz na Facebooku.
zamieścił: mailman
Firma Individual Computers już wkrótce rozpocznie sprzedaż nowego rozszerzenia pamięci do Amigi 500 montowanego "pod klapką". A512 ma oferować dodatkowe 512 kB pamięci RAM, możliwość dodania modułu zegara oraz zapewnić kompatybilność z komputerami wyposażonymi w chipset OCS. Dodatkowo A512 wykorzystane w A500+ sprawi, że rozszerzenie widziane będzie jako pamięć Chip i nie będzie kolidować z innymi rozszerzeniami. Cena ma oscylować w okolicy 25 euro. Dostępność zapowiedziana jest na 26 maja 2017 roku.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Jak prawidłowo tworzyć... (20) 
Alien Enemy: Dangerous... (104) »
Nowy projekt - kontrol... (3) 
Scenowa grafika - rozw... (139) »
Wicher 500 (794) »
Blazing Guns - wiadomo... (94) »
Arstechnica: x5000 (2) 
100 zestawów nowych kl... (318) »
Grafika w DPaincie i i... (177) »
RGB (DB23) - RCA, to m... (15) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

  • Reklama

WHDLoad

WHDLoad

Pakiet używany przez instalery do gier i dem
Status: shareware

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem