Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
zamieścił: mailman
Firma Airsoft Softwair udostępniła dla Hollywood 7 dodatki, które uzupełniają najnowszą wersję tego programu. Wśród nich znajdują się pakiet deweloperski (SDK), Hollywood Player, dodatek integrujący Hollywood z Cubic-IDE oraz licząca sobie ponad 900-stron dokumentacja.
zamieścił: mailman
Wydawca książki Krzysztofa Radzikowskiego AmigaOS 4 na co dzień udostępnił spis treści publikacji, która powinna ukazać się już za kilka dni (premiera została przewidziana na 20 maja 2017 roku). Pozycja ta, zapowiadana jeszcze w lutym tego roku skierowana jest do szerokiego grona odbiorców posiadających komputery AmigaOne, a nawet Amigę 1200/4000 z kartą PowerPC, choć autor w dużej mierze skupia się na modelu AmigaOne X5000. Tytuł dostępny będzie w cenie 45 zł (e-book) oraz 70 zł + 9,50 zł wysyłka (wersja papierowa).
zamieścił: grxmrx, nadesłał: MarX
25 maja 2017 (czwartek) o godzinie 19:00 w auli Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się bezpłatna projekcja filmu "Viva Amiga". Aula mieści się na II piętrze Instytut Informatyki UMCS, pod numerem 217. Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.

Czytaj więcej

zamieścił: mailman, nadesłał: Jenot
Dwudziesta pierwsza odsłona AmiParty dopiero za trzy miesiące, lecz organizatorzy prężnie pracują nad napiętym trzydniowym programem spotkania. Postanowili również przekazać kilka cennych informacji:
 • udało się namówić Davida Pleasance i Trevora Dickinsona na przyjazd. Powinni pojawić się w sobotę po południu.
 • wszystkie miejsca noclegowe na party place są już zarezerwowane. Jeśli ktoś nie zdążył to niech rezerwuje hotel w okolicy lub przygotuje się na "śpiworowanie" gdzieś na sali. Informacje o hotelach: tutaj
 • w związku z tym, że może być ciasno będzie obowiązywać zasada: jeden partyzant - jeden komputer, nie ma "wystawek" na stołach. Możliwe też, że nie dla wszystkich wystarczy miejsca na rozłożenie sprzętu. Kto pierwszy ten lepszy.
 • compos - deadline zbliża się nieuchronnie - rysujcie, komponujcie, klepcie kod. Zasady: tutaj
 • najświeższe informacje na facebookowym profilu ChAL.
Najbliższe AmiParty odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia 2017 roku.
zamieścił: mailman
Serwis Generation Amiga opublikował wywiad z Timothym De Groote - dyrektorem Hyperion Entertainment. Wywiad dostępny w języku angielskim.
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
W dwudziestym trzecim odcinku anglojęzycznego podcastu AMICast Krzysztof Radzikowski wraz z Sir_Lucasem rozmawiają z Jarlathem na temat Amiga Ireland Meetup, jego historii amigowania, o przeglądarce Odyssey oraz systemach NG i Vampire. Wspominamy też o nowym odcinku Amiga Ireland Podcast.
zamieścił: mailman
Firma Airsoft Softwair przygotowała uaktualnienie wtyczki do programu Hollywood, która pozwala tworzyć projekty z wykorzystaniem graficznego interfejsu użytkownika w MUI. Najnowsza wersja MUI Royale wprowadza między innymi możliwość obsługi Unicode. Dodatkowo pojawiły się w niej optymalizacje oraz poprawki zauważonych błędów.

Uaktualnienie (08.05.2017):
Dostępna jest aktualizacja do wersji 1.6, która wnosi poprawkę dotyczącą wirtualnych grup.
zamieścił: mailman
Dostępny jest 167. numer magazynu Retro Gamer. Przeczytać w nim można między innymi artykuły o grach "APB" oraz "Wings". Znalazł swoje miejsce również wywiad z Richardem Costello, który zasłynął portami gier "Mortal Kombat", "Terminator 2", "Motorhead" oraz "Primal Rage". Ponadto w rubryce Homebrew znalazła się wzmianka o konkursie AmiGameJam.
 głosów: 4  tagi: Retro Gamer, retro, magazyn
dodaj komentarz
zamieścił: mailman, nadesłał: don_rafito
Na oficjalnej stronie K&A Plus dostępny jest najnowszy, siódmy numer pisma. A co w środku? Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, w miarę zrównoważona ilość materiału o Amidze i C64, sporo materiału technicznego dla amigowych przerabiaczy i majsterkowiczów, jak i dla posiadaczy C64, którym dyskietki lub taśmy nie wystarczą. Relacje z wielu retro-imprez i powstałe przy ich okazji wywiady z takimi osobistościami jak Jon Hare, współzałożyciel Sensible Software, Thomas Heinrich, wybitny grafik z X-Ample Architectures, czy Trevor Dickinson, człowiek-Amiga, który opowie o sobie oraz nowej AmigaOne X5000. Ponadto, jak zawsze, dużo nowości i wybranych dla czytelników ciekawych propozycji. Poruszona została także kwestia odwiecznej walki dobra ze złem, czyli Commodore vs. Atari. Poza tym, cała redakcja przygotowuje się powoli do wejścia w inny wymiar-papierowy. Szczegóły zostaną podane wkrótce. Warto zatem śledzić stronę magazynu i profile na portalach społecznościowych.

P.S. K&A plus współpracuje z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Już wkrótce na łamach pisma pojawią się artykuły poświęcone sprzętowi retro. Magazyn tradycyjnie dostępny jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.
zamieścił: mailman
Ukazał się 126. numer magazynu Amiga Future. Przeczytać w nim można m. in. artykuły zapowiadające grę "Reshoot R" oraz narzędzie "Workbench Explorer", recenzje gier "Max Knight", "Arctic Moves", przegląd programów użytkowych dla systemu MorphOS, recenzję programu "Emotion" oraz kart Viper 530/E-Matrix 530 i Vampire 600 V2. Ponadto piąta część szkółki Blitz Basica, ciąg dalszy amigowej historii, kącik Trevora, trzecia odsłona kursu WHDLoad. Przeczytamy również wywiad z Danielem Müßenerem. W numerze także stałe rubryki oraz płyta okładkowa. Spis treści numeru dostępny jest tutaj. Czasopismo jest drukowane w pełnym kolorze w wersji niemieckiej oraz angielskiej i możliwe jest do nabycia m. in. u wydawcy.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: retronav
Na GitHubie umieszczono, za zgodą autorów, kod źródłowy gry Gloom - popularnego klona Wolfenstaina na Amidze. Kod dostępny tutaj.
zamieścił: grxmrx
Dostępna jest nowa wersja stosu TCP/IP Roadshow. Wśród zmian m.in. polska wersja językowa, nowe opcje polecenia ping, usprawnienia i poprawki poleceń traceroute i wget, biblioteki bsdsocket.library oraz aktualizacja SDK. Uaktualnienie można pobrać ze strony dystrybutora (ważne: użytkownicy wersji 1.8 lub 1.11 muszą najpierw zaktualizować do 1.12). Dostępna jest również nowa wersja demonstracyjna stosu.
zamieścił: grxmrx, nadesłał: MarX
MarX przygotował klip z ubiegłorocznego Amiga Eastern Meeting. Materiał wideo można obejrzeć w serwisie YouTube.
zamieścił: grxmrx
W sekcji Zrób to sam w dziale Sprzęt opublikowaliśmy opis Jędrzeja Paszaka na temat zrobienia własnego GBS-a 8200. Zapraszamy do lektury.
 głosów: 10  tagi: GBS 8200
zamieścił: grxmrx, nadesłał: madman15
Za 2.5 tygodnia, 20 maja bieżącego roku, już po raz 32. spotykamy się na imprezie pod szyldem Silesian Amiga Classic Party. Zapraszamy wszystkich sympatyków Amigi klasycznej oraz systemów NG (MorphOS, AmigaOS 4, AROS i inne) do uczestnictwa w imprezie. Miejsce spotkania - tradycyjnie MDK Jordan, ul. Chopina 2, Siemianowice Śląskie. Start - godzina 9:00, wstęp - 15 zł.
 • Pierwszy raz na stronie

 • Menu PPA.pl

 • Forum

Wicher 500 (860) »
Natalie (18) 
Bridge Strike - inform... (254) »
[zbiórka] Zbiorowy zak... (255) »
Kontroler HDD do A500... (13) 
Scenowa muzyka - rozwa... (42) »
[apollo] RemApollo i z... (10) 
Ciekawe kanały youtube... (92) »
AmiParty XXI - 11-13 s... (52) »
Radeon X1950 GT 256 MB... (8) 
 • Użytkownicy online

 • Graffiti

 • Reklama

AMIGIFT

AMIGIFT

Program p2p
Status: freeware

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem