zamieścił: mailman
Alfred Faust przygotował nową wersję sekwencera MIDI BarsnPipes. Autor głównie skupił się na poprawkach błędów, choć znalazło się także miejsce na odnowienie CAMD-Tools.
zamieścił: mailman
MPlayerKrzysztof Śmiechowicz przygotował dla systemu AROS nową wersję popularnego programu MPlayer. Wersja ta oparta została na źródłach wersji dla systemu MorphOS (z dnia 02.02.2009) oraz uaktualniona do oryginalnych źródeł programu (z dnia 25.02.2009). Użytkownicy po tej wersji mogą oczekiwać obsługi płyt DVD oraz DVD menu, list odtwarzania, a także odtwarzania strumieni multimedialnych. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
HollywoodFirma Airsoft Softwair wprowadziła do swojej oferty nową wersję popularnego pakietu Hollywood. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednika jest możliwość eksportu projektu do postaci pliku wideo w formacie AVI. Samo zapisanie to jednak nie wszystko. Program został wyposażony w funkcję skalowania obrazu przez co plik wideo może mieć dowolną rozdzielczość oraz funkcje synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Ponadto dodano inne ciekawe elementy takie jak skalowania i obracanie warstw (silnik warstw został całkowicie przepisany), wbudowana obsługa rolki w myszce, kompresja appletów, obsługa plików zagnieżdżonych, nowe techniki nakładania masek, obsługa plików o rozmiarach ponad 4 GB. Podobnie jak poprzednio, program dostępny jest do nabycia w dwóch postaciach: wysyłkowo na płycie CD lub do pobrania ze strony firmy, a następnie do wypalenia na płytę we własnym zakresie. Dla osób, które posiadają poprzednie wersje programu, najnowsza dostępna jest po obniżonej cenie.
zamieścił: mailman
ScummVMDla AmigaOS 4.x dostępna jest nowa wersja środowiska do uruchamiania klasycznych przygodówek ScummVM. Co nowego? Obsługa kolejnych gier (m.in. "Blue's 123 Time Activities", "Blue's ABC Time Activities", "Bud Tucker in Double Trouble", "The 7th Guest"), usprawnienia już istniejących silników obsługujących takie tytuły jak "Legend of Kyrandia" (obsługa muzyki MIDI), "The Dig" (dodano efekt radio-chatter) oraz cała masa innych, bardziej globalnych poprawek i nowych funkcjonalności. Archiwum do pobrania stąd. Pojawiłą się także nowa kompilacja ScummVM Tools.
zamieścił: mailman, nadesłał: Benedykt Dziubałtowski
DOpusJoachim Birging, z pomocą Colina Wenzela, przygotował dla AmigaOS 4.x nową wersję popularnego programu do zarządzania plikami Directory Opus 4. Autor nadal usprawnia 64-bitowe wywołania dos.library i ich wykorzystanie w listerach programu. Archiwum do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman
AmigaAMPPo dwóch latach ciszy Thomas Wenzel uaktualnił program AmigaAMP do wersji 2.20. Skupił się głównie na poprawkach wersji dla AmigaOS 4.x poprawiając kompatybilność w obrębie GUI oraz obsługi rolki myszy. Usprawnił również obsługę list odtwarzania w postaci plików M3U. Archiwum podstawowe oraz stosowne wersje dekoderów skompilowane dla AmigaOS 3.x (68k, WarpOS, PowerUp) oraz AmigaOS 4.x do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Za niedługo ponad miesiąc odbędzie się kolejna edycja scenowego party Breakpoint. Jest to chyba największa impreza tego typu, która odbywa się raz w roku od kilku lat. Pomimo nie napawających optymizmem wieści i wycofaniu się kluczowych sponsorów, party odbędzie się. Scenowcy z całego świata oraz mniejsi sponsorzy okazali się pomocni i dzięki nim uzbierano kwotę zapewniającą minimalny poziom atrakcji. Na stronie znaleźć można rozpiskę zasad obowiązujących w compo oraz tzw. invitkę (wersja dla Windows oraz w postaci plików wideo).
zamieścił: mailman
Stephen Jones złożył sprzęt przeznaczony głównie dla systemu AROS. iMica one oparta jest na płycie głównej Intel ITX wmontowanej w niewielkich rozmiarów obudowę. Domyślnie działającym systemem jest dystrybucja VmwAROS 1.02 z całym tzw. "dobrodziejstwem inwentarza". Specyfikacja sprzętu znajduje się na stronie projektu. Cena - 250 funtów.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Doman - Grzechy Ardana to kolejna po Franko - The Crazy Revenge produkcja grupy World Software. Grę możecie od jakiegoś już czasu pobrać z naszego portalu, a dzisiaj przyszedł czas na recenzję, którą przygotował Robert "Crowly" Sidor.
zamieścił: mailman
AmigaOS 4.1Na odświeżonej stronie Hyperion-Entertainment zarejestrowani użytkownicy systemu AmigaOS 4.1 w wersji dla AmigaOne, Pegasosa II oraz SAM440Ep znajdą dwa uaktualnienia. Oba dotyczą najważniejszych zauważonych błędów. Pierwszy z nich to poprawka dla elf.library, która usuwa problemy z binarkami skompilowanymi przy wykorzystaniu najnowszej wersji SDK. Druga to nowa wersja sterowników IDE, które zwłaszcza w przypadku wersji dla Pegasosa II wpłyną z korzyścią na wzrost prędkości działania.
zamieścił: mailman, nadesłał: Banter
Zespół Natami Team po ukończeniu prac nad płytą główną Natami, pracował ostatnio ze zdwojoną siłą, nad swoim własnym procesorem serii 68k. Nowy procesor, o roboczej nazwie 68070, który będzie sercem Natami, osiągnął bardzo wczesną fazę rozwoju alpha, lecz juz działa z prędkością 55 MHz. Docelowo prędkość ta będzie znacznie większa. Już teraz część rdzenia jest zdolna działać z prędkością ponad 200 MHz. Prace trwają. Nadchodzący CPU będzie dużo bardziej kompatybilny z 68000 niż ostatnie procesory tej serii (jak np. 68040), a jednocześnie znacznie szybszy niż 68060. Wraz z rdzeniem 3D Natami nowy procesor pozwoli na osiągnięcie wydajności dotąd niespotykanej na klasycznej Amidze. Wszystko to przy zachowaniu praktycznie 100% kompatybilności ze starym oprogramowaniem.

Zródło: strona Natami
zamieścił: mailman
HyperionW dziesiątą rocznicę istnienia, firma Hyperion-Entertainment zaprezentowała całkiem nową stronę internetową. Tym samym witryna wróciła do sieci po kilku miesiącach niedostępności. Zarejestrowani użytkownicy produktów firmy proszeni są o ponowną rejestrację.
zamieścił: mailman
Stanisław Szymczyk przygotował pierwszą, testową wersję przeglądarki internetowej OWB w wersji dla AROS-a. Więcej informacji znaleźć można tutaj. Archiwum do pobrania stąd.

Uaktualnienie (26.02.2009):
Nowsza wersja do pobrania stąd.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Edgar Schwan przygotował drugą odsłonę edytora tekstu Vim przeznaczonego do pracy w środowisku AmiCygnix. W porównaniu do poprzedniej wersji działa m.in. obsługa drukarki oraz możliwość wywoływania zewnętrznych poleceń. Więcej informacji w dokumentacji znajdującej się w archiwum.
zamieścił: mailman
Firma Amigakit.com wprowadziła do swojej ofery nową wersję czytnika kart pamięci pasującego do złącza PCMCIA w Amidze 1200 i Amidze 600. Nowa wersja została wzbogacona o obsługę kart SD/MS/MS-PRO/MMC/Micro Drive. Wraz z urządzeniem dostarczana jest najnowsza wersja programu EasyADF pozwalającego na tworzenie obrazów amigowych dysków oraz zapisywanie obrazów z powrotem na dyskietki. Adapter do nabycia w cenie 20 funtów. Za dodatkową opłatą można zaopatrzeć się także w odpowiednią, kompatybilną kartę pamięci.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

15.05.2015

Pojawiła się wersja 3.8 systemu operacyjnego MorphOS.

15.05.1999

Firma Elbox wydała grę "Red Mars".

  • Menu PPA.pl

  • Forum

TF536 i pełne 68030 (26) 
OS4.1 FE - aktualizacj... (6) 
Zapowiedzi nowych gier... (6288) »
Nowy sprzęt spod znaku... (42) »
Monitor 1084s trafopow... (28) 
ADTWin - zapis dyskiet... (19) 
Stacja 5.25 i Amiga (27) 
Ktokolwiek widział - "... (150) »
AmiCube (3) 
CellBasics - arkusz ka... (7) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem