zamieścił: 
Oprócz galerii zdjęć ze spotkania PowerDev Meeting #5, dostępne są również filmy z prezentacji.
zamieścił: mailman
Morskie głębiny, nowoczesna łódź podwodna, wrogie instalacje. A wszystko to przy odgłosach pracujących silników, bulgotania wody, dźwięków sonarów oraz nawoływania wielorybów. Tego wszystko, a i nawet więcej można doświadczyć grając w Subwar 2050 firmy Microprose. Zapraszamy do recenzji.
zamieścił: mailman
Dla AmigaOS 4.x dostępna jest wersja 1.22 klienta protokołu BitTorrent. Program posiada wbudowane ReAction GUI. Archiwum do pobrania z OS4 Depot.
zamieścił: mailman
André Pfeiffer przygotował nową wersję sterownika HighGFX, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie na Amigach z układami ECS i AGA rozdzielczości ekranu 1024x768. Do prawidłowego działania wymagany jest odpowiedni monitor bez flickerfixera (lista obsługiwanych monitorów podana jest w dokumentacji) lub też właściwy scandoubler i flickerfixer (zalecane są CompServ AGA lub Indivision AGA). Ponadto w archiwum znajduje się także eksperymentalna wersja sterownika umożliwiająca uzyskanie obrazu 16:9 (1280x720).
zamieścił: mailman
Tuż po premierze systemu MorphOS 2.0, w sieci pojawiły się pierwsze programy wykorzystujące niektóre jego możliwości w zakresie prezentacji graficznego interfejsu użytkownika. Jednym z nich był m.in. program Lucy, który umożliwia włączenie i konfigurację prawdziwej półprzezroczystości okien. Po wydaniu uaktualnienia systemu do wersji 2.1 program przestał działać prawidłowo na oknach MUI. Dostępna od kilku dni wersja 2.29 eliminuje ten błąd.

Szoom, z kolei, to program-lupa autorstwa Michała "kiero" Woźniaka. Wykorzystuje on funkcje TinyGL w celu powiększenia dowolnego miejsca na ekranie 16 bitowym lub większym. Program działa podobnie do pchełki Lens dostępnej dla AmigaOS 4.1 (więcej informacji) - powiększany obraz jest uaktualniany w czasie rzeczywistym, jeżeli nie używamy nowej wersji biblioteki layers (opcja 3d). Najprawdopodobniej w kolejnej wersji SDK dostępne będą przykłady funkcji TinyGL umożliwiające tego typu efekty.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman, nadesłał: Adam_K
Pojawiła się nowa wersja NoWinED - edytora tekstu kompilowanego równolegle dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.x, MorphOS-a oraz AROS-a. W stosunku do wersji 0.70 poprawiono różne błędy i dodano kilka nowych funkcji, między innymi "SmartCuts". Program do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
James Carroll, autor komunikatora obsługującego protokół MSN o nazwie SabreMSN (więcej informacji), rozważa przekazanie źródeł programu programiście, który byłby chętny do jego dalszego rozwoju. Obecna wersja programu spełnia wymagania autora, lecz prośby zgłaszane przez innych użytkowników leżą poza jego umiejętnościami oraz zainteresowaniem. Osoby zainteresowane kodem źródłowym programu powinny się z nim skontaktować.

Źródło: AmigaWorld.net
zamieścił: mailman
AmiKitDostępna jest nowa wersja pakietu AmiKit. Największe zmiany dotyczą wyglądu, który może być indywidualnie zdefiniowany przy pomocy dostępnych 11 nowych, 24-bitowych skórek. Dodatkowo najnowsza wersja obsługuje pakiet Amiga Forever 2008 oraz posiada przeznaczone dla Linuksa dwa narzędzia instalacyjne. Jak już wcześniej informowaliśmy, istnieje także specjalna, płatna wersja rozprowadzana na płycie CD.
zamieścił: mailman
Niezwykle płodny porter, Johan Samuelsson (bardziej znany jako Spot), przygotował dla AmigaOS 4.x trzy porty produkcji scenowych grupy FIT. Dwie z nich powinny być dobrze znane m.in. użytkownikom systemu MorphOS - Boy (zwycięskie demo z tegorocznego party Icons) oraz Leeko (intro 64k - trzecie miejsce na Assembly 2003). Dzięki wprowadzonemu w AmigaOS 4.1 MiniGL 2.0 doczekały się one przeniesienia także na ten system. Archiwa do pobrania z OS4 Depot (Boy, Leeko) lub z oficjalnej strony grupy FIT. Na koniec należy wspomnieć o produkcji o mniejszych wymaganiach (zadowoli się AmigaOS 4.0). Solanoid Surfers to muzyczny moduł wykonywalny pierwotnie stworzony na platformę GP2X, wystawiony do extreme music compo podczas Assembly 2008 (zajął miejsce dziewiąte).
zamieścił: mailman
Hans-Joerg Frieden zamieścił na OS4 Depot dwa niewielkie programy demonstrujące możliwości silnika kompozycji obrazu zaimplementowanego w AmigaOS 4.1. Są one dosyć proste i nie należy spodziewać się cudów, niemniej prezentują kilka możliwości silnika. Pierwszy z nich to ScreenThumb wyświetlający w małym okienku miniaturowy podgląd ekranu Workbencha, który jest na bieżąco uaktualniany. Drugi to Lens pozwalający powiększyć dowolny fragment ekranu przy pomocy rolki w myszce.

Uaktualnienie (10.09.2008):
Massimo Tantignone przygotował jeszcze jeden program (WinAlphaTest) demonstrujący możliwości silnika kompozycji obrazu. Jego zastosowanie można było zobaczyć na obrazkach AmigaOS 4.1 z oświadczeń prasowych.
zamieścił: mailman
Perfect PaintOsoby zainteresowane poprawkami i usprawnieniami dodawanymi od programu Perfect Paint z całą pewnością ucieszą się, że po powrocie z urlopu Marco Moering przygotował nową wersję. Wyeliminował m.in. błąd zawieszania się programu przy próbie wczytywania obrazków o dużych rozmiarach oraz usprawnił funkcję tworzenia miniaturek, które teraz zapisywane są w postaci plików JPEG. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
W marcu, niedługo po wyprzedaniu przez ACube Systems pierwszej partii Minimig, pojawiła się lista kompatybilności oprogramowania. Jest ona stale uaktualniania oraz została rozszerzona o takie elementy jak kompatybilność z kartami pamięci oraz monitorami.
zamieścił: mailman
W sieci umieszczono pierwszą porcję zdjęć z odbywającej się w ten weekend w Chełmie piątej edycji PowerDev Meeting. Jedna znajduje się na oficjalnej stronie spotkania, a druga została przygotowana przez jednego z uczestników - Konrada "Kokosa" Kosteckiego.
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer oddał w ręce użytkowników AmigaOS 4.x kolejną wersję przeglądarki OWB. Zmiany są dosyć istotne i obejmują wprowadzenie popup menu, możliwość otwierania nowych okien przez JavaScript oraz wyświetlanie komunikatów przez JavaScript, wyświetlanie informacji dotyczących statusu działania programu, uaktualnianie adresów w pasku URL oraz tytułów na belce okienka programu, ikonifikacja, a także obsługa kodowania znaków przez systemowy schowek. Najnowsza wersja 2.8 została dostosowana do źródeł w wersji SVN 472 i skompilowana przy wykorzystaniu ostatniej wersji libxml2, co wyeliminowało masę błędów oraz nie zawieszanie się na teście ACID3. Archiwum do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Niejaki Varthall przygotował mini recenzję AmigaOS 4.1. Swoje pierwsze wrażenia z użytkowania zamieścił na forum portalu AmigaWorld.net.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

15.05.2015

Pojawiła się wersja 3.8 systemu operacyjnego MorphOS.

15.05.1999

Firma Elbox wydała grę "Red Mars".

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (98) »
Monitor 1084s trafopow... (31) »
Nowy sprzęt spod znaku... (46) »
Program do tworzenia S... (4) 
TF536 i pełne 68030 (26) 
OS4.1 FE - aktualizacj... (6) 
Zapowiedzi nowych gier... (6288) »
ADTWin - zapis dyskiet... (19) 
Stacja 5.25 i Amiga (27) 
Ktokolwiek widział - "... (150) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem