zamieścił: mailman
Battle for WesnothFrederik Wilkstrom przygotował dla użytkowników AmigaOS 4.x nową wersję gry Battle for Wesnoth. Archiwum do pobrania z OS4 Depot lub z Aminetu.
zamieścił: mailman
Amiga-Look to nowa strona poświęcona pracom graficznym z motywami dotyczącymi AmigaOS, MorphOS-a i AROS-a. Głównym celem autorów jest zebranie w jednym miejscu zrzutów ekranów, tapet, ikon i skórek, z których inni użytkownicy mogliby skorzystać. Zasoby strony można powiększać przez zarejestrowanie się na stronie i dodawanie nowych pozycji.
zamieścił: mailman
Babylonian Twins to nigdy wcześniej nie wydana gra platformowa rozwijana w latach 1993-1994. Prace nad nią prowadzone były w stolicy Iraku, w Bagdadzie. Jest to prawdopodobnie pierwsza komercyjna gra, która powstała w tym kraju. Autorem jest Rabah Shihab, ówczesny student wydziału inżynierii komputerowej na Uniwersytecie Bagdadzkim, któremu pomagali dwaj koledzy: Murtadha Salman (grafik) oraz Mahir Hisham (muzyk). Gra powstała z myślą o nierozszerzonej A500. Na stronie projektu udostępniona została wersja demonstracyjna (można ją zainstalować na dysku twardym przy pomocy WHDLoad). Istnieje szansa na to, aby gra została wydana w pełnej wersji, tak więc osoby zainteresowany jej pojawieniem się powinny do tego odpowiednio autorów zachęcić (chociażby dobrym słowem).

Źródło: AmigaWorld.net
zamieścił: mailman
Karoly Balogh przygotował dla systemu MorphOS wersję 2.3.1 (r11868) kompilatora Free Pascal. Jest to pierwsza wersja tego programu po ponad dwuletniej przerwie. Wprowadzone zmiany dotyczą między innymi poprawek w obrębie OpenGL, zapewnienie bardzo wczesnej obsługi SDL, usprawnienia w zakresie wykorzystania MUI. Archiwum do pobrania stąd.

Źródło: forum MorphZone
zamieścił: mailman, nadesłał: Radov
Realizacja zbiorowego zakupu komputera SAM440ep z systemu AmigaOS 4.1 wkracza w fazę końcową. Dystrybutor, firma Amigakit, zgodził się przyznać rabat, zależny od liczby zamówionych egzemplarzy. Konkretna wartość zostanie podana w chwili złożenia oficjalnego zamówienia. Wartość rabatu może zostać także zwiększona indywidualnie, poprzez zakup dodatkowych produktów, również spoza oficjalnej oferty Amigakit.
W chwili obecnej chęć zakupu wyrażana jest przez 13 osób. Każdy kolejny chętny jest mile widziany. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres e-mail: radov(malpa)wp(kropa)pl. Szczegółowe informacje można znaleźć na forum serwisu eXec.
Zamówienia na płytę SAM Flex nie będą realizowane w najbliższym czasie. Dystrybutor sugeruje, aby osoby, dla których koszt nie jest kwestią decydującą, wybrały wersję EP.
zamieścił: mailman
Ventzislav Tzvetkov przygotował dla AmigaOS 4.x port emulatora komputerów Dragon 32, Dragon 64 i Tandy Coco2 o nazwie XRoar. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Individual ComputersFirma Individual Computers w oświadczeniu prasowym przedstawiła nowe produkty, których sprzedaż właśnie się zaczęła lub rozpocznie się w najbliższych kilku tygodniach. Poniżej krótkie podsumowanie.


Na początek informacja dla tych, którzy są zainteresowani scan doublerem Indivision AGA, a nie zdążyli go nabyć (pierwsza partia została całkowicie wyprzedana w kilka dni od pojawienia się w sklepach). Od listopada dostępna ma być druga partia z uaktualnionym flashem zapewniającym, przy połączeniu ze sterownikiem HighGFX (informowaliśmy we wrześniu), lepszą obsługę trybów HD720.


Kolejna nowość to dostępny już w sprzedaży adapter Lyra 2. Stanowi on kontynuację sprzedawanej od ośmiu lat pierwszej serii tego urządzenia, która pozwala do Amigi podłączyć klawiaturę od PC. W Lyra 2 zapewniono obsługę małych klawiatur (pozbawionych klawiatury numerycznej) oraz z tzw. klawiszami multimedialnymi, które stają się używalne dzięki programowi MMKeyboard autorstwa Guido Mersmanna.


Kolejną nowością jest dodatek rozszerzający możliwości C-One. Projekt Jeri Ellsworth zyskał miano nieoficjalnego następcy C-64. Dzięki zastosowanej technologi FPGA istnieje możliwość przeobrażenia tej maszynki w dowolny komputer. Na razie z powodzeniem "udaje" ona C64, lecz wspomniany dodatek sprawi, że będzie także imitować Amigę. Wszystko dzięki wykorzystaniu "minimigowej" rekonfiguracji układu logicznego. Dodatek dostępny będzie w cenie 99 euro, a nowa seria C-One z już wbudowanym rozszerzeniem ma kosztować 333 euro. Osoby zainteresowany nabyciem wyłącznie dodatku do już posiadanego C-One powinny do końca października skontaktować się z firmą, aby mogła zostać ustalona partia produkcji.


Inną nowością jest specjalny adapter Micromys 3 podłączany do każdego komputera z portem Sub-D (port joysticka/myszy) pozwalający korzystać z myszek PS2 lub USB. Pisaniem sterowników do obsługi rolek zajmie się Chris Hodges. Adapter ma być dostępny w listopadzie.


Nowości dotyczą także użytkowników C64, dla których przygotowano specjalny cartridge o nazwie Chameleon rozszerzający możliwości tego komputera o możliwość podłączenia do monitora VGA (scan doubler), czytnik kart MMC/SD, adapter klawiatury PC. Chamelon posiada także pamięć flash o pojemności 16 MB.


Firma przygotowała także nową serię popularnego kontrolera Catweasel MK4plus.


Do 27 października pracownicy firmy są na urlopie, więc należy liczyć się z ograniczoną z nimi komunikacją. Zamówienia produktów można już składać u dystrybutorów.
zamieścił: mailman
AmiKitDostępna jest nowa wersja pakietu AmiKit. Zmiany dotyczą uaktualnienia datatypów oraz dodanie nowych wersji programów MUIBase oraz SabreMSN. Wersja 1.5.1 dostępna jest przez wbudowaną funkcję Live Update.
zamieścił: mailman
Zapowiadany od dwóch lat nowy arkusz kalkulacyjny o nazwie Ignition został uwolniony. Źródła programu dostępne na licencji GPL3 można pobrać stąd. Autorzy tłumaczą swoją decyzję brakiem czasu na jego rozwój, a jednocześnie dostrzegają w uwolnieniu źródeł pewną szansę na to, że projekt nie zostanie zatracony. Recenzja wersji 1.0 beta 1 znajduje się w 25. numerze magazynu Total Amiga.
zamieścił: mailman
Red AlertPo użytkownikach AmigaOS 3.x i MorphOS-a przyszła kolej na użytkowników AmigaOS 4.x. Andrea Palmate przygotował port gry OpenRedAlert będącej otwartym silnikiem gry Red Alert opartym na bibliotece SDL. Archiwum do pobrania z OS4 Depot. Do działania wymagana jest wersja demo gry lub wersja pełna którą można pobrać ze strony dystrybutora - firmy Electronic Arts (Soviet Disc i Allied Disc).
zamieścił: mailman, nadesłał: MaaG^dA
Dostępna jest nowa odsłona programu do przeglądania dokumentacji SDK - AutoDocReader w wersji 1.5. Co nowego?
  • dodana obsługa plików amigaguide,
  • wyszukiwanie w bazie zaczyna się od zaznaczonego elementu (a nie jak do tej pory zawsze od początku),
  • wbudowana angielska lokalizacja (zamiast polskiej),
  • drobne usprawnienia w GUI oraz mniejsze poprawki.

Więcej informacji w pliku historii zawartej w archiwum. Program dostępny jest dla AmigaOS 3.x, AmigaOS 4.0, AROS i MorphOS.
zamieścił: SirLEO, nadesłał: Szaman
W sobotę, 25 października 2008 roku o godzinie 16:00, odbędzie się spotkanie Gliwickiej Grupy Użytkowników Amigi. Spotykamy się jak zwykle w kafejce internetowej Uninet (obok Rynku, ul. Raciborska 1).

Na spotkaniu będzie prezentowany system AmigaOS 4.1. Można przywieźć także swój sprzęt. Serdecznie zapraszamy!
zamieścił: mailman
Na stronie swojego bloga Michał Schulz przedstawił opis postępów jakie udało mu się uczynić w pracach nad wersją systemu AROS dla Efiki.
zamieścił: mailman
Na forum projektu Natami pojawiły się nowe wieści dotyczącego tego klonu Amigi opartego na technologii FPGA (więcej informacji). Po pierwsze, nastąpiła zmiana specyfikacji i założeń projektu. Z uwagi na ograniczenie kosztów (które były zbyt wysokie) i skomplikowanie zrezygnowano z wbudowanego na kartę procesora 68060. Zamiast tego dostępny będzie slot CPU i w nim wmontowany procesor 68060. W ten sposób możliwa będzie prostszą rozbudowa w przyszłości (autorzy patrzą perspektywicznie w przyszłość ku implementacji SoftCore N070). Oprócz tego w Natami użytek znajdą kości pamięci typu DDR2, a nie jak planowano SRAM, jak również znajdzie się miejsce na port USB oraz wyjście DVI. Z uwagi na konieczność wprowadzenia tych modyfikacji, zapowiadana na koniec września premiera wersji deweloperskiej zostaje przełożona na listopad.
zamieścił: mailman
Serwis internetowy eXec udostępnił w formie elektronicznej trzeci numer drukowanego w latach 2000/2001 magazynu eXec. Podobnie jak poprzedni, dostępny jest w kilku wersjach: w postaci pliku PDF wysokiej i słabej jakości oraz w postaci pliku DJVU.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (100) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (55) »
Nowy sprzęt spod znaku... (54) »
Program do tworzenia S... (6) 
Monitor 1084s trafopow... (32) »
CellBasics - arkusz ka... (9) 
TF536 i pełne 68030 (26) 
OS4.1 FE - aktualizacj... (6) 
Zapowiedzi nowych gier... (6288) »
ADTWin - zapis dyskiet... (19) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

PicoTower3

dodane przez: Tomski

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem