zamieścił: mailman
The SettlersDwa miesiące poza podium to dla The Settlers jak widać zbyt długo. Ponownie osadnicy objęli pierwsze miejsce. Tuż za nimi, o mały włos wywracając tabelę, Dune 2: Battle for Arrakis, a następnie ex aequo - Cannon Fodder i Superfrog. Miejsce piąte opanował Slam Tilt, a szóste Flashback wyprzedzając tylko nieznacznie Alien Breed 2: The Horror Continues oraz Ruff'N Tumble. Dwie dosyć nieoczekiwane zmiany nastąpiły w pierwszej dziesiątce listy wszech czasów. Dune 2: Battle for Arrakis wskoczyła na miejsce czwarte wyprzedzając Civilization oraz Slam Tilt na miejsce ósme wyprzedzając Mortal Kombat 2. W październiku głosowało 30 osób, z czego 4 głosy zostały uznane za nieważne. Prosimy o nie wysyłanie więcej niż jednego zestawu głosów w miesiącu. Zapraszamy do dalszego głosowania na Wasze ulubione gry.
zamieścił: mailman
Boing Attitude poinformowało o zakończeniu trwającej ponad cztery lata współpracy z firmą Amiga Inc., w ramach której flagowy produkt Francuzów - gra Word Me Up - dostępna była na urządzenia przenośne dzięki silnikowi Amiga Anywhere. Amiga Inc. była wyłącznym dystrybutorem wspomnianej gry, lecz już nie pełni tej funkcji. Dla przypomnienia, gra Word Me Up stanowiła bazę dla dostępnej dla AmigaOS 4.x oraz MorphOS-a gry Word Me Up XXL.

Źródło: Amiga Future
zamieścił: mailman
Serwis internetowy eXec udostępnił w formie elektronicznej czwarty numer drukowanego w latach 2000/2001 magazynu eXec. Podobnie jak poprzedni, dostępny jest w kilku wersjach: w postaci pliku PDF wysokiej i słabej jakości oraz w postaci pliku DJVU.
zamieścił: mailman
Guido Mersmann przygotował dla systemu MorphOS własny program do obsługi skryptów instalacyjnych, który określił mianem alternatywy do programu Installer produkcji Commodore. Narzędzie wykorzystuje interfejs MUI, a więc istnieje możliwość zmiany rozmiaru okna. Ponadto zniesiono ograniczenie dotyczące długości tekstu, jak również dodano możliwość dołączenia grafiki przez co skrypt instalacyjny bardziej integruje się z instalowanym narzędziem. Archiwum do pobrania stąd.

Źródło: amiga-news.de
zamieścił: mailman
Sonix to nowe narzędzie służące wyświetlania i zapisywania obrazów z kamer internetowych Sweex 100K. Program jest we wczesnym stadium rozwoju i nie należy póki co wiele sobie po nim obiecywać. Program wykorzystuje interfejs MUI i został skompilowany w wersjach dla AmigaOS 4.x oraz MorphOS-a. Inne, nietestowane, choć prawdopodobnie obsługiwane modele kamer to: Trust 150 spacec@m, Trust 120 spacec@m, Chicony TwinkleCam DC2110, Sweex 350 Mp i Genius Webcam NB.
zamieścił: mailman
Change ItWraz z ukazaniem się nowej wersji gry Change It (o której możecie przeczytać tutaj) i wprowadzeniem w niej m.in. graficznego licznika punktów, zmieniły się skórki, a konkretniej pliki graficzne za nie odpowiedzialne. W związku z powyższym, Aleksander Piotr Chyliński przygotował uaktualnienie tekstu dotyczącego tworzenia własnych tematów graficznych na potrzeby gry.

zamieścił: mailman
GOCR to program OCR (Optical Character Recognition - z ang. optyczne rozpoznawanie znaków) służący do przetwarzania plików obrazów zawierających tekst na pliki tekstowe. Steven Solie przygotował port tego narzędzia dla systemu AmigaOS 4.x. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
ElboxFirma Elbox Computer wydała Mediator Multimedia 1.31 oraz Spider CD 3.18. W ich skład wchodzą zaktualizowane sterowniki do obsługi kart graficznych, w tym także kart ATI Radeon, kart dźwiękowych, sieciowych i telewizyjnych oraz sterownika spider.device dla stosu USB Poseidon. Uaktualnienia datowane są na koniec lipca 2008 r. Pakiety dostępne są dla zarejestrowanych posiadaczy poprzednich wersji.
zamieścił: mailman
Marek Szyprowski przygotował dla AmigaOS 3.x i MorphOS-a nową wersję sterownika systemu plików Ext2 (Second Extended FileSystem). Dodano obsługę dwóch stosunkowo rzadko wykorzystywanych poleceń oraz poprawiono błąd pojawiający się przy usuwaniu dużych plików. Archiwum do pobrania z Aminetu.
zamieścił: , nadesłał: madman15
Jak informuje bovine (wiadomość 1, wiadomość 2) - zakończył się jeden z projektów distributed.net polegający na znalezieniu "najlepszej linijki Golomba" (Optimal Golomb Ruler) o długości 25 elementów. Distributed.net sugeruje użytkownikom oczekującym na kolejny projekt (OGR-NG, dostępny już w eksperymentalnych wersjach klientów) liczenie projektu RC5-72.

Dostępna jest już wersja beta nowego klienta distributed.net (v 2.9101.507b) dla MorphOS-a (gotowa na konkurs OGR-NG).
zamieścił: mailman
Na serwerze IRC portalu AmigaWorld.net powstał kanał przeznaczony dla osób zainteresowanych dyskusją i pomocą z zakresu obsługi i użytkowania płyty SAM440ep z AmigaOS 4.1. Nazwa kanału: #Sam, serwer irc.amigaworld.net.
zamieścił: mailman
Jorg Strohmayer przygotował nową wersję przeglądarki OWB. Autor dodał możliwość podejrzenia źródła oglądanej strony, a także wprowadził kilka mniejszych zmian i poprawek: wyłączenie wykorzystywanych przez program wskaźników myszy (program korzysta z systemowych, lecz opcjonalnie można zmienić ich wygląd), dodano ramkę wokół paska stanu, dodano tooltyp PUBSCREEN do zmiany nazwy ekranu publicznego, dla czcionek nie posiadających stylu wytłuszczonego i pochylonego OWB potrafi sam je stworzyć. Do archiwum dołączono także program OWBLauncher autorstwa Fredrika Wikstroma. Więcej informacji oraz archiwum na stronie autora.
zamieścił: mailman
Robert Bernardo zarejestrował podczas AmiWest 2008 kilka prezentacji, których dokonali Jens Schönfeld (Indivdual Computers), Matthew Leaman (AmigaKit), Richard Drummond oraz Steven Solie (użytkownicy Amigi będący betatesterami AmigaOS 4.x). Filmy dostępne są tutaj i tutaj.
zamieścił: mailman
Michał Schulz zdecydował się na rozpoczęcie pracy nad bounty dla AROS-a, które zakłada stworzenie urządzenia DOS zgodnego z klasą USB Mass Storage. Zostało to niejako wymuszone przez drugi projekt, którym zajmuje się Michał, a mianowicie stworzenia natywnej wersji AROS-a dla Efiki. Bez odpowiedniego sterownika nie byłaby możliwa instalacja na dysku twardym Efiki systemu. Musi to nastąpić przy wykorzystaniu pendrive'a, stąd też podjęcie się tego zadania. Co prawda bounty dla Poseidonem dla AROS-a ma szansę na realizację, lecz autor zdecydował się na powyższe rozwiązanie.

Źródło: blog Michała Schulza
zamieścił: mailman
Stanisław Szymczyk pracuje nad projektem samokompilacji systemu AROS od kwietnia. Od września oficjalnie podjął się wykonania bounty temu poświęconemu. Obecnie możemy potestować eksperymentalną wersję "Live CD" AROS-a, które umożliwia kompilację AROS-a, Perla i Pythona na AROS-ie. Na chwilę obecną operacja ta możliwa jest tylko na RAM Disku.

Źródło: AROS-Exec.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Quite OK Audio (100) »
BOOM!PARTY 2025 (C64 &... (55) »
Nowy sprzęt spod znaku... (54) »
Program do tworzenia S... (6) 
Monitor 1084s trafopow... (32) »
CellBasics - arkusz ka... (9) 
TF536 i pełne 68030 (26) 
OS4.1 FE - aktualizacj... (6) 
Zapowiedzi nowych gier... (6288) »
ADTWin - zapis dyskiet... (19) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem