zamieścił: mailman, nadesłał: Brodek
"Polska Demoscena Jako Wspólnota" to książka-album przedstawiająca opowieść o społeczności ludzi, którzy tworzyli sztukę cyfrową w czasach transformacji. Demoscena kojarzona jest głównie przez pryzmat produkcji (dema, intra), a autorzy albumu chcą pokazać, że to ludzie stanowią jej trzon. W albumie można znaleźć wspomnienia osób, które opowiadają jakie znaczenie miała dla nich demoscena, jakie przygody i przyjaźnie temu towarzyszyły. Znajdują się również ilustracje przedstawiające listy, zdjęcia i plakiety, które są namacalnym śladem tej historii.

Album powstał przy wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach projektu "Niematerialne - przekaż dalej". Więcej informacji można znaleźć na profilu na Facebooku, a samą publikację można pobrać ze scene.org.
zamieścił: mailman, nadesłał: Amiga Future
Ukazał się 165. numer magazynu Amiga Future. Przeczytać w nim można recenzje gier "Reshoot Proxima 3", "Ooze - The Escape", "Pleiades 3D", "Holiday", "Rogue Declan Zero", "Rastan", jak również porównanie amigowej i planszowej wersji "Kingmaker". Ponadto recenzja Amiga Cherry Keyboard. W numerze również raport z Amiga38 oraz trzecia część szkółki Pagestreama. Dodatkowo kącik Trevora Dickinsona, druga część artykułu o płycie A1222+, przegląd nowości na Aminecie, nowości scenowe. Spis treści numeru dostępny jest tutaj. Czasopismo jest drukowane w pełnym kolorze w wersji niemieckiej oraz angielskiej i możliwe jest do nabycia m. in. u wydawcy.
zamieścił: mailman
Rogue Declan - tzw. twin-stick shooter z proceduralnie generowanymi etapami, otrzymał aktualizację. W stosunku do ostatniej wersji, autor dodał menu z opcjami dostępne w trakcie gry (aktywowane klawiszem ESC lub przyciskiem CD32 Pause). Dodatkowo wprowadzono dużo poprawek błędów (znikające pociski oraz artefakty graficzne w specyficznych sytuacjach) oraz optymalizacje. Gra do działania wymaga A500 z 1 MB pamięci. Dostępna jest do nabycia za 5 dolarów amerykańskich.
zamieścił: mailman
Organizatorzy konkursu AmigaToolJam wydłużyli termin nadsyłania prac o dodatkowy tydzień. Decyzja najprawdopobniej została podjęta z uwagi na fakt, że słabo rozreklamowana inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem w momencie praktycznego jej zakończenia. Jeżeli są chętni do zgłoszenia swoich prac, to jest to właściwy moment, aby to jeszcze zrobić. Ostateczny termin nadsyłania prac mija 8 listopada 2023 roku.
zamieścił: mailman
W październiku zostały wyemitowane 3 nowe odcinki wideopodcastu "Amiga Bez Ściemy" prowadzonego przez Rafała "Mufa" Chyłę oraz Remigiusza "Deejayremix" Kolasę. Prowadzący dyskutują na różne zagadnienia dotyczące tematyki amigowej, zarówno w ujęciu klasycznym i wspominkowym, jak również przedstawiają nowości. Poniżej zestawienie tematów przewodnich ostatnich odcinków:
  • Odcinek 7 - "Czasopisma amigowe i nie tylko"
  • Odcinek 8 - "Klon Amigi od Remixa w FPGA oraz AmigaOne X1000 i X5000"
  • Odcinek 9 - "Niedocenione gry i komentarz do jesiennych imprez"
Informacja o nowych odcinkach pojawia się na bieżąco na naszym forum.
zamieścił: mailman
Amiga RemixW październiku na stronie Amiga Remix opublikowano, po mniej obfitych poprzednich miesiącach, 27 nowych remiksów. Tym razem dużo utworów raczej rzadziej podchwytywanych przez muzyków, choć znalazły się również sprawdzone wielokrotnie pozycje.
 głosów: 2  tagi: Amiga Remix, muzyka, remiksy
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
DrawerGenie to program z kategorii Commodity przygotowany na konkurs AmigaToolJam, który pozwala dodać zestaw ikon dla "szuflad" Workbencha, nieznacznie imitując możliwości DOpusa. Można w ten sposób otrzymać funkcje sortowania plików, przełączania trybów widoku, pakowania/odpakowywania archiwów, kopiowania. Operacje wykonywane są asynchronicznie, mogą zostać przerwane oraz dostępny jest podczas ich trwania pasek postępu. Program wymaga AmigaOS 3.5 lub nowszej wersji. Został napisany w AmiBlitzu.
zamieścił: mailman
AmiAuthenticator to program przygotowany na konkurs AmigaToolJam, który służy weryfikacji dwuetapowej (2FA - two-factor authentication) w procesie uwierzytelniana. Program generuje tzw. TOTP, czyli jednorazowe hasła oparte na czasie. Podobne aplikacje nieamigowe to dla przykładu Google Authenticator, Microsoft Authenticator czy FreeOTP. Za pomocą uzyskanych kodów można zapewnić sobie zabezpieczony dostęp do stron takich jak GitHub, LastPass, Amazon, Facebook, Instagram. Narzędzie przygotowane zostało w 3 wersjach różniących się GUI (MUI, Reaction, Gadtools). Do działania wymagany jest AmigaOS 2.x lub wyższy.
zamieścił: mailman
Mnemosyne to program przygotowany na konkurs AmigaToolJam, który służy do przedstawienia jakie pliki i katalogi zajmują najwięcej miejsca na dysku twardym. Program posiada funkcje przeszukiwania. Do działania wymagany jest AmigaOS 3.1 lub wyższy oraz ReAction. Powstał w języku C.
zamieścił: mailman
Dzisiaj upłynął termin nadsyłania prac na konkurs AmigaToolJam. Każdy mógł wziąć w nim udział i w trakcie sześciu miesięcy stworzyć nowe, ciekawe narzędzie dla AmigaOS. Każda z prac powinna zostać zakwalifikowana do jednej z kategorii:
  • Tool (większy program z GUI),
  • Utility (mniejszy program, często bez GUI, uruchamiany z CLI),
  • Commodity (małe narzędzie zwiększające możliwości i użyteczność systemu, zazwyczaj wczytywane podczas uruchamiania systemu),
  • Most Useless Tool (program, który raczej jest ciekawostką niż użytecznym narzędziem)
  • Other, czyli pozostałe, do których zaliczają się skrypty ARexxa, zestawy ikon, tapety Workbencha i wszystko inne co nie kwalifikuje się do wymienionych wcześniej.

Dla zwycięzców przeznaczone zostały nagrody w postaci Checkmate A1500 Mini lub Checkmate A1500 Plus, Tank Mouse, AmiKit 12, PiStorm32 Lite, 3 kopie karcianki Amiga Duel, OmniPort ScanPlus/BVision multiport, Amega32 (Mega Drive gamepad z adapterem do CD32), koszulki, myszki oraz breloki z logo konkursu. Na konkurs wpłynęło 9 prac.
  • DrawerGenie (kategoria Commodity) - więcej informacji
  • Aurora Mystica (kategoria Most Useless Tool) - program wyświetla obrazek oraz losowy cytat. Wymaga AmigaOS 2.0 lub wyżej oraz MUI 3.8. Został napisany w AmigaE.
  • WhiteboardAGA (kategoria Tool) pełni funkcję tablicy do rysowania lub prostego programu graficznego, który pozwala dowolnie rysować i pisać. Program wymaga Amigi z chipsetem AGA oraz 4 MB pamięci. Został napisany w Hollywood.
  • AmiAuthenticator (kategoria Tool) - więcej informacji
  • Mnemosyne (kategoria Tool) - więcej informacji
  • c2p.library to współdzielona biblioteka służąca do konwersji chunky2planar. Obsługuje dane o rozmiarze do 2 megapikseli. Do wykorzystania w aplikacjach korzystających z AmigaOS 3.x lub wyższym.
  • SORThodontist (kategoria Tool) - program służy do sortowania różnego rodzaju danych, które zostaną zaczytane z pliku tekstowego. Do działania wymagany jest AmigaOS 2.x lub wyższy. Program został napisany w AmigaE.
  • Closer (kategoria Most Useless Tool) - program służy do natychmiastowego zamknięcia wszystkich okien, które są aktualnie otwarte na blacie Workbencha. Do działania wymagany jest AmigaOS 2.x lub wyższy. Program został napisany w AmiBlitz.
  • Tapety dla AmigaOS (kategoria Other) - zbiór czterech tapet w formacie plików IFF.

zamieścił: mailman
Agonman to gra stworzona na bazie inspiracji obrazem Edwina Van del Heuvela oraz będącą hołdem dla gry "Agony". Tytuł rozpoczął swoją egzystencję jako eksperyment wykorzystania narzędzia REDPILL. Gra jest platformówką, bardziej zbliżoną do "Shadow of the Beast" niż "Agony". Sterujemy postacią Johnny'ego Decanto, który trafił do świata demonów - prześladowców Alestesa (z gry "Agony"). Potwory na cel wzięły teraz Johnny'ego, który musi odnaleźć amulety Psygnosis - źródło mocy demonów - które pozwolą mu zdobyć siłę do pokonania głównego strażnika wyjścia. Gra dostępna jest w dwóch wersjach: dla chipsetu AGA oraz ECS, choć wciąż obsługują tylko 16 kolorów (autor planuje wydanie wersji 1.0 z grafiką w 32 kolorach). Podstawowa między nimi różnica, to lepsze gradienty tła w wersji AGA. Obie wymagają do uruchomienia około 2 MB pamięci Chip.
zamieścił: mailman
Richard Körber zaktualizował bibliotekę identify do wersji 43.2. Jest ona wykorzystywana głównie w celu identyfikacji kart Zorro wraz z podaniem różnych informacji dotyczących tych urządzeń, ale również przekazuje wiele innych cennych informacji o konfiguracji naszego komputera, takich jak model, wersja systemu, dostępna pamięć czy też inne urządzenia peryferyjne występujące w konfiguracji. W najnowszej wersji, poza dodaniem kolejnych rozpoznawanych urządzeń, usunięto błąd związany z brakiem rozpoznawania AmigaOS 3.2.2, gdy został załadowany jako moduł.
zamieścił: mailman
Murat Ozdemir przygotował dla AmigaOS 3.x program przekazujący informacje pogodowe dla dowolnie wybranej lokalizacji. Posiada wiele funkcji pozwalających dostosować go do własnych upodobań. AmiWeatherForecasts został napisany w języku C i korzysta z API OpenWeather. Był tworzony i testowany na AmigaOS 3.2, lecz nie powinno być żadnych ograniczeń, które uniemożliwiałyby jego działanie pod wcześniejszymi wersjami systemu.
zamieścił: mailman
Paweł "tukinem" Tukatsch od pewnego czasu pracuje na portem gry "Electro Body" - polskiej platformówki, która została stworzona przez Macieja Miąsika oraz Janusza Pelca i wydana w 1992 roku na MS-DOS przez firmę xLand. "Electroman" powstaje w Blitz Basicu i do działania wymaga Amigi z chipsetem AGA. Postacią głównego bohatera można sterować joystickiem, jak i klawiaturą. Najnowsza wersja demo, która została opublikowana na stronie projektu, zawiera pełne pierwsze 4 etapy gry. Najświeższe informacje z postępów prac znaleźć można na forum.
zamieścił: mailman
sysvars to mała komenda CLI, która służy do utworzenia kilku zmiennych środowiskowych, przechowujących informacje dotyczące sprzętu. Można je wykorzystać, na przykład w sekwencji startowej systemu, włączając lub wyłączając niektóre komponenty w zależności od różnych konfiguracji z jakich aktualnie korzystamy. Obecnie komenda zwraca pięć zmiennych: CPU, FPU, Chipset, VFreq oraz UAE. Aplikacja szczególnie może być przydatna dla osób, które korzystają z jednego systemu uruchamianego z karty CF na różnych konfiguracjach, gdzie odpowiednie jej użycie może ustawiać/uruchamiać inne komponenty.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Nowy joystick do Amigi... (960) »
Nazwy programów... (2) 
PiStorm32 Amiga 1200 (638) »
Greaseweasle V4 vs. Dr... (55) »
HD 4550 (37) »
Materiały wideo związa... (474) »
Mc studio/wilcza buda... (31) »
Artykuły o Amidze w pr... (156) »
W jaką amigową grę gra... (2295) »
Spokojne demka które m... (11) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Moja A1200

dodane przez: Sunday87

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem